Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Fake friends, everywhere

Distribuiti
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Fake friends, everywhere

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Vin 13 Iul 2012 - 1:21

Pai, mai am un fic la care mai am idei si il voi continua, dar nah`
    am meditatii la mate toata vara 8-|. In fine .
    Mi`a venit o noua idee si vreau s`o impartasesc cu voi . Lectura placuta!

Capitolul 1

Flashback :
    - Hinata, alege. Eu sau Sasuke? Daca il alegi pe el, ma vei pierde pentru totdeauna!
    - Imi pare rau, Sakura, dar il aleg pe Sasuke...Imi pare rau !
    End of flashback

Cuvintele Hinatei inca imi mai rasunau in minte. Dece l-a ales pe el si nu pe mine? El doar a fortato sa ma uite, sa plece cu el departe de aici, sa nu mai fie prietena mea...Il urasc! Ii urasc! Erau cei mai buni prieteni ai mei, tineam la ei mai mult decat tineam la mine, mereu i-am ajutat in momentele grele, si ei ce au facut? M-au tradat... As vrea sa dau timpul inapoi, sa ii tin aproape, dar eu nu sunt o vrajitoare sau Enstein. Nu pot construi o masina a timpului, dar viata merge inainte. Voi intalni persoane noi, imi voi face prieteni noi, si ii voi inlocui.

Ma ridic din patul meu calduros si ma indrept spre oglinda. Vedeam cu totul o alta persoana, cearcane din ce in ce mai negre, ochii mei verzi ca iarba proaspat cosita erau acum un verde spalacit, iar parul meu roz asemeni vata de zahar era acum inchis la culoare. M-am schimbat mult. Nu am mai mancat de vre-o doua zile, abia daca mai ieseam din casa, nici cu mama nu mai vorbeam. De cand au plecat ei, nu mai sunt in apele mele.
    - Sakura, vino imediat jos, am o surpriza pentru tine! vocea mamei mele ma trezi din visare, si ii raspund scurt si sec " mhm " .
    Imi iau din dulap o bluza lunga, pana la genunchi, si o pereche de pantaloni scurti de blugi. Parul meu lung il prind intr-o coada joasa. Ma mai privesc o data in oglinda, apoi cobor jos. Sper sa fie ceva interesant de m-a strigat tocmai acum. De obicei nu ma baga in seama cand stie ca sunt suparata.
    - Deci ce vrei? spun ridicand o spranceana. Daca tot m-ai chemat sper sa fie ceva important.
    Nu apuc sa mai spun doua cuvinte, ca in fata mea statea mama impreuna cu Hinata si Sasuke...Ei ce vor acum? Dupa doi ani in care am incercat sa ii contactez, ei abia acum isi fac aparitia? Nu vreau sa ii vad, sau sa ii ascult. Pentru mine ei nu mai inseamna nimic. Sunt doar niste persoane simple. Sentimentele mele pentru ei au disparut de mult. Acum pentru ei eu sunt invizibila. Nu mai exist in inima lor, sau ei in a mea.
    - Voi ce dracu' mai cautati aici? Dupa doi ani v-ati gandit la mine? Dupa doi ani v-ati intors? Duceti-va de unde v-ati intors! Nu vreau sa va vad! Mi-e scarba sa va mai privesc in ochi! Sa va fie rusine.. Sa va fie rusine sa mai vorbiti cu mine! De acum inainte nici un " buna " nu ne mai spunem! Ati inteles? Acum plecati! Sa nu va mai vad niciodata!
    Aveam nervii intinsi la maxim. Cred ca deja scoteam fum pe nari si pe urechi. Dupa asa zisul meu discurs, imi iau baschetii negrii si ies din casa. Vroiam sa imi vars nervii pe ceva. Sau pe cineva. La mai putin de vre-o douazeci de pasi vad o pravalie. Alerg catre ea si o femeie batrana in jur de cincizeci de ani ma intreaba ce doresc. Ii cer un energizant Burn, si un pachet de tigari, dupa care le platesc si ies din pravalie, nu inainte de a da cu buna ziua. Ma indrept spre skate park. Numai acolo ma puteam linisti. In mai putin de cinci minute eram acolo. Ii vad pe Naruto, Denis si Ino la rampa asa ca ma duc la ei.
    - Salut gasca! Ce faceti?
    - Sakura! Pai nu prea bine, am aflat de aparitia Hinatei si a lui Sasuke...Tu stiai ca au venit inapoi? imi spune Naruto.
    - Mda, nu trebuia sa-mi reamintesti Naruto. Pot sa-ti imprumut placa, Denis? Nici nu astept sa raspunda ca deja i-o iau si ma dau cu ea pe rampa. Imi placea sa ma dau cu skate-ul, da cum mama era mai zgarcita de felul ei, nu mi-a luat si mie una.
    Dupa zece minute in care faceam tot felul de miscari, ii dau placa inapoi lui Denis si ii multumesc. Ma asez pe o banca si imi savurez energizantul. Ma holbez ca idioata spre poarta parcului pe care isi face aparitia.....

Mda, cam atat ca mi-e somn .-. . Ma revansez maine <3

Ultima editare efectuata de catre Yuzu. in Sam 15 Dec 2012 - 16:11, editata de 2 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Fake friends, everywhere

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 13 Iul 2012 - 4:46

Buna Big Hug <3
    Deci, cum la celalalt fic n-am putut trece de la primul capitol, si-mi pare rau pentru asta, o sa ma tin de acesta :x
    Ideea este.. :-O
    Nu-mi vine sa cred ca..Sasuke si Hinata se inteleg.. nici c-am mai intalnit asa ceva in alte ficuri Laugh))
    Si faza ca au plecat amandoi.. undeva.. si ea este originala.. O.o
    :x Imi place la nebunie :x
    Cat de nepasatori au putut fi sa o lase pe Sakura Sad
    Sincer, astept cu nerabdare urmatorul capitol, si te inteleg la faza cu meditatiile Laugh))
    Spor la scris Kiss

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 13 Iul 2012 - 7:57

Buna.
    Un nou fic? Perfect.
    Ideea este foarte interesanta. :x
    Cei 2 au plecat si au lasat-o singura? oO Iar acum au si tupeul sa vina in casa ei? Pentru ce? Scuze?! Eu nu le-asi accepta.
    Hamm, cine intra pe poarta? Cine? Daca sunt Sas'ke si Hinata imi strang de gat.
    M-ai facut foarte curioasa. imi place mult ideea ficului tau.
    Sper sa aduci repede next-ul.
    Spor la scris si multa imaginatie.
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Vin 13 Iul 2012 - 10:29

Nou fic ! Foarte interesant ! Imi place mult ideea.
    Saracuta Sakura...cei doi au plecat ca niste nesimtiti si au lasat-o singura
    ...
    Stai ! Hinata si Sasuke sunt un cluplu sau sunt doar prieteni? O.o
    Adica...presupun ca daca au avut curajul sa-si lase prietena...
    In fine, imi place mult capitlul si astept cu nerabdare next-ul
    Sper sa-l aduci repede Smile.
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 13 Iul 2012 - 12:00

Fic nou. Sa incepem!
    E super tare ideea, biata Sakura! Adica ei au plecat si au lasat-o balta? Ce prieteni sunt astia?! Very Angry
    Si mai au si curajul sa intre in casa ei. Daca ei sunt cei care intra in parc... Jur ca... Very Angry nervos
    Ma rog, ficul e bestial, iar titlul atrage. Perfect.
    Bafta la meditatii! Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

PS: Sa ma anunti si pe mine cand pui next! Heart
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Vin 13 Iul 2012 - 13:03

Nu am nimic de zis, decat spor la citit!

Capitolul 2

Ma holbez ca idioata spre poarta parcului pe care isi face aparitia doi tipi. Unul era brunet cu ochii caprui, iar celalalt era blond cu ochii verzi. Hn, ca sa intrii in skate park, trebuie sa stii sa te dai cu placa, ca daca nu, ai zburat de aici. Ma ridic de pe banca, si ma duc sa ii salut, sa nu par o nesimtita.
    - Salut, sunt Sakura, bine ati venit in skate park. Acum inainte sa va prezentati sa stiti ca sunt niste reguli. Daca nu stii sa te dai pe skate, ai zburat. Si rampa o impartim cu toti. Sa nu va plangeti ca nu aveti loc.
    Am aflat ca pe cel blond il chema Yukio, iar pe cel brunet Rin. Si mai erau si frati. Rin asta, e cam interesant, dar am jurat ca nu ma voi indragosti niciodata. Mi-au spus ca sunt profesionisti la skateboarding. Mda, mai vedem noi. Daca tot spuneau ca sunt profii, atunci i-am provocat la un S.k.a.t.e . Ce vrea sa insemne? Ei bine eu fac o miscare de skateboarding iar ei trebuie sa faca aceeasi miscare. Daca nu le iese au S, si asa mai departe. Tipii astia nu faceau mai nimic, numai eu faceam miscarile, iar ei ma copiau. Mda, de asta sunt " profii " ?
    Amandoi aveau S.k.a.t, numai eu aveam S.k . Ma simteam mandra. Ultima miscare, kickflip. Am lucrat la ea un an sa-mi iasa, si nu pot da gresi tocmai acum. 3..2..1 am reusit! Acum sa vedem cum vor face kickflip`ul. Ma uitam putin amuzata la ei fiindca erau panicati. Dar pana la urma au facut-o. Si au avut S.k.a.t.e .
    - Nu a fost rau, dar se poate si mai bine. Le zambesc, dupa care ma indrept spre gasca care se pare ca aveau o discutie interesanta. Ma ascund in spatele rampei si am ascultat ce vorbeau.
    - Voi ati vazut ce bine i-a iesit kickflip-ul? Daca va mai continua cu miscari de astea ne va intrece. Nu o putem sa ne intreaca. Adica suntem cei mai buni la skateboarding. Trebuie sa o sabotam....Sa facem ceva in privinta asta. Nu o putem lasa sa ne intreaca. Ati inteles? vocea asta era a lui Ino...Halal prieteni mai am si eu. Dupa cate ca i-am pierdut pe Hinata si Sasuke, acum ii pierd si pe ei?
    Nevrand sa iasa un scandal ies din skatepark si ma indrept spre casa. Ochii ma inteapa si imediat isi fac aparitia lacrimile. De ce plang? Adica e un motiv foarte banal. Dar azi am aflat ca prietenii sunt niste prefacuti. Acum urasc pe toata lumea. Sakura Haruno s-a schimbat frate. Nu mai sunt aceeasi fata. N-o sa mai las pe nimeni sa-si bata joc de mine.
    Strazile erau pustii, ora fiind 21:30. Doar eu mai eram pe strada, cel putin asa cred. Felinarele luminau slab drumul pe care mergeam eu. Imi placea sa stau noaptea afara. Numai atunci aveam liniste. Numai atunci puteam gandi, sau relaxa. Dar azi, vroiam sa stau numai in pat. Sa uit de toti. Sa fiu numai eu.
    Ma trezesc din visare cand ajung in fata portii si ma lovesc cu capu de ea. Mda, ce zi buna pot sa am si eu. Intru in casa, si ma duc fix in sufragerie. Acolo o vad pe mama putin nelinistita. Vreau s-o intreb ce are da mi-o ia inainte.
    - Sakura am aflat ca.....

Mersii pentru comentarii. <33
    Scriam mai mult da la si un sfert vine profa de mate cu meditatiile. Poateee dupa ce pleaca mai postez ceva. Eu stiu Think?
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 13 Iul 2012 - 13:28

Da, chiar este o idee buna sa postezi dupa ce pleaca profa. Big smile Multumesc mult ca m-ai anuntat, esti o dulce Heart
    Serios? O.o Si aia ii intorc spatele? Vor s-o saboteze? Incredibil. Very Angry Sper sa postezi dupa ce pleaca profa si sper ca o sa ma anunti si de data asta. Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 13 Iul 2012 - 13:34

Buna.
    Imi pare bine ca ai adus next-ul Love it
    Este genial. Deci se pricepe si aia vor sa o saboteze? Halal prieteni mai are. Cat de i*i*t* pot fii acei copii?
    Foarte interesant. Imi pare rau de Sakura.
    "-Sakura, am aflat ca ... " Ca ce? E insarcinata? CA CE?? M-ai facut curioasa.
    Spor la scris si multa imaginatie!

Kira
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Vin 13 Iul 2012 - 15:59

[center]Profa acum a plecat , iar eu am postat.
    Pai, inafara ca am facut rima, am si o idee bestiala b-)
    Lectura placuta !

Capitolul 3

- Sakura am aflat că tatăl tău a plănuit să te duci cu Sasuke şi Hinata în Londra...
    - A făcut ce? Mamă nu-l poţi lăsa să-mi facă asta! Nu vreau să plec cu ei. Vreau să ramân cu tine. spun asta lăsând lacrimile să-şi facă apariţia pe chipul meu palid.
    Nici nu mai stau să-mi răspundă, că fug repede în camera mea. Cum a putut să-mi facă asta? E propriul meu tată, ştia că m-am supărat pe ei, şi el aşa mă răsplăteşte? Mă simt atât de singură. Mă aşez pe patul meu moale, şi incep să plâng ca descreerata. Dar totuşi, poate a făcut asta ca să mă împac cu ei, sau poate nu...
    Adorm cu gândul la tot ce s-a întâmplat azi, şi cu gândul la ziua de mâine. Pe la 4:30 m-am trezit din cauza că am avut un coşmar. Sasuke şi Hinata erau împreună, şi Hinata era însărcinată. Cum n-am mai putut dormi, îmi fac bagajul, şi dau drumul la tv. Nimic interesant, doar ştiri de ultimă oră. Las pe un canal la întâmplare, şi mă duc să-mi fac baie. Baia era una simplă, dar totuşi, decorată cu bun gust. Avea un duş si o cadă, o chiuvetă cât de cât mare, şi un wc. Pereţii erau negrii cu modele florale albe si roze pal. Iar gresia era neagră. Îmi place negrul foarte mult. Mă dezbrac de hainele cu care am dormit, apoi intru în duş. Îmi plăcea să stau în duş cu orele, dar ştiam că nu pot. După jumătate de oră ies din duş. Îmi înfaşor corpul într-un prosop moale, apoi ies din baie. Era ora 7:30 deja? Wow, cred ca am stat mult să-mi fac bagajul. Îmi iau din dulap un maieu alb şi pe deasupra o fusta neagră cu o palmă sub fund. In picioare pantofi negri cu toc cui, şi nişte jampieri de aceeaşi culoare.
    Machiajul a fost simplu. Fond de ten, tuş, puţin machiaj şi ruj de-o nuanta deschisă. Ma mai uit putin in oglindă, apoi cobor jos cu tot cu bagaje. Se pare ca Sasuke şi Hinata erau nerăbdatori sa mergem in Londra. Dar mie nu-mi păsa.
    - Sakura, domnule şi doamna Haruno, avem veşti uimitoare. Eu şi Hinata formam un cuplu, şi ieri am aflat ca e însărcinată! spuse Sasuke cu zămbetul pe buze.
    - Hinata e ce?

Nu vreau bataie la popou, daca nu a iesit bine Q.Q

Apropo, scuze că e scurt Q-Q

Ultima editare efectuata de catre Yuzu. in Sam 15 Dec 2012 - 16:14, editata de 1 ori
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 13 Iul 2012 - 16:04

Buna.
    Ma bucur ca ai adus next-ul asa repede Este mic fata de cum m-am obisnuit dar este ok.
    Cum a putut tatal ei sa ii faca asa ceva?! Cata minte are? Serios acum, o uraste?
    WTF? oO Glumesti?? Vrei sa ma omori?! Impreuna? oO Si INSARCIATA?? OMFG. Fac spume la gura! Laughing Cum sa fie insarcinata cu Sas'ke. E cumva o gluma? Eu sunt rosie la fata si ala zambeste ca tamp. Nu imi pot imagina ce simte Sakura. Eu sunt foarte furioasa.
    Te rog sa aduci next-ul mai repede, mai lung, momente SasuSaku si sa nu te grabesti.

Kira
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Vin 13 Iul 2012 - 16:18

Kira, vor fi si momente SasuSaku, stai linistita. Se va intampla atunci cand Asta e o surpriza .-. . Dar vor fii si momente SasuSaku . Iar acum nu l`am facut asa lung fiindca nu eram la laptop, si la celalalt pc tastez greu. Si pana am tastat mi`sau dus jumate din idei. Ca eu mai continuam Big smile
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 13 Iul 2012 - 16:53

Buna Big Hug
    In regulament scrie ca un capitol trebuie sa aibe minim 30 de randuri, voiam sa te anunt. De data asta ai avut doar 25 de randuri ~am adunat si dialogul, nu sunt chiar randuri complete. Mai multa atentie pe viitor Smile
    Ambele capitole sunt minunate, si din nou ideea cu Sasuke si Hinata formand un cuplu este originala, chiar nemaivazuta de catre mine O.o
    Sakura il iubeste pe Sasuke, nu?
    Ehh, sa vedem cum o sa fie la Londra Laugh)
    Astept urmatorul capitol Kiss
    Spor la scris :x
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Vin 13 Iul 2012 - 20:45

INSARCINATA ?! Cand am citit asta am ramas gen "WTF?! O.o" ..Bine, ma gandeam eu ca sunt impreuna dar...UN COPIL ?!Sincer, a trebuit sa mai citesc de 4 ori fraza ca sa fiu sigura ca am citit bine. SI tatal Sakurei, cum a putut sa-i faca asta? Stia ca nu se mai intelege bine cu ei si el o pune sa mearga cu ei doi in Londra?! Off...frate, parintii astia..
    Oricum, mi-a placut la nebunie si astept cu nerandare urmatorul capitol. Sa-l pui repede, ne-am inteles?
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 13 Iul 2012 - 22:54

In primul rand, multumesc mult ca m-ai anuntat, esti o dulce. Heart
    In al doilea rand, capitolul a fost grozav. Putin cam scurt, dar e ok. Smile
    In al treilea rand, nu stiu pe cine sa omor!!! Very Angry Sasuke, Hinata, sau tatal Sakurei? Very Angry Very Angry Omul ala n-are minte sau ce? Iar Sasuke, cu zambetul pe buze: "Ieri am aflat ca e insarcinata!" WTF?!? O.o A trebuit sa despart cuvantul in silabe de trei ori sa ma asigur ca am citit bine. Laugh Imi e atat de mila de Sakura. Crying Dupa ce ca au parasit-o, "prietenii" ei vor s-o saboteze, mai trebuie sa plece cu Sasuhina (ce naspa suna -.-) in Londra.
    Draga mea, dupa cum se vede, m-ai lasat asa O.o. Abea astept sa pui next si sa ma anunti. Big smile Te Big Hug si te:*

A Y U M I
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Sam 14 Iul 2012 - 18:01

Scuzeee Q`Q, dar am fost la tara si am ajuns acum o ora, si dupa m`am pus sa ma culc.
    Si abia m`am trezit. Sper ca ma iertati, nu? :o3
    Deci lectura placuta!

Capitolul 4.

- Hinata e ce? Te rog spune-mi ca glumesti! Ea nu poate fii insarcinata cu tine! Cred ca mai aveam umpic si zbieram la ei, dar am incercat sa-mi pastrez calmul. Nu vroiam sa afle Sasuke ca-mi place de el. Trebuia sa fiu rece cu amandoi. Si asa voi fi. Vestea asta m-a distrus complet. Toate sperantele mele s-au dus. Ma simt foarte prost. Imi vine sa sparg tot ce imi iese in cale, sa nu mai vorbesc cu nimeni, dar ar fi un motiv banal. Sasuke o iubeste pe Hinata, eu pentru el sunt...Un nimeni.
    - Sakura....Ai luat teapa! Haha, nu pot sa cred ca ai crezut ca Hinata e insarcinata, mai ales cu mine! Pentru mine e doar o prietena, nimic mai mult. spuse mrs. Uchiha cu un zambet mare pe fata. Si asta dece mai rade? Eu era sa fac infart din cauza lor si el rade? Dar totusi, ma simt mai bine acum ca am aflat ca a fost o farsa.
    Le spun ca vom intarzia la aeroport si ca mai bine mergem decat sa ratam avionul. Imi iau ramas bun de la mama si o pup de vre-o cinci ori pe obraz, iar lui tata, ii scot limba si ma incrunt la el. Sa nu creada ca nu am uitat ce a facut. Inca il urasc, doar nu credea ca il voi ierta ca m-a trimis cu ei in Londra. Iesim din casa si ne indreptam spre taxiul comandat. Imi va fi dor de casa, mai ales de mama. O mai imbratisez o data, apoi imi pun bagajul in portbagaj si urc in taxi. Tot drumul spre aeroport am plans. M-am gandit la cate am lasat in urma doar pentru ei doi. Deja imi urasc soarta. Mai bine nu ma nasteam si gata.
    Cand am ajuns la aeroport, mi-am luat bagajul si am mers spre pista Tokyo-Londra. Drumul va avea sa dureze opt ore. M-am asezat pe o bancuta din fata unei cafenele si am inceput sa studiez localul. Era unul de bun gust, cu mese de cate patru persoane. La fiecare masa se putea observa cate un cuplu fericit. Eu dece nu aveam parte de asa ceva? Dece Dumnezeu mi-a dat o soarta atat de cruda? Dece? La gandul acesta lacrimile mi-au acoperit obraji. Mi-le sterg repede sa nu ma vada cineva si ma ridic de pe banca. Zborul avea sa inceapa imediat, asa ca urc in avion. Singurul loc liber era langa un baiat. Unul foarte dragut. Dar tot nu era la fel de frumos ca si Sasuke. Ma asez langa el, si imi scot mp3-ul din buzunar. Imi pun castile in urechi, si adorm cu gandul la parintii si prietenii mei.

Simt cum sunt zguduita de cineva, asa ca deschid ochii. Clipesc de cateva ori, apoi il vad pe Sasuke in fata mea. Il intreb daca am ajuns, iar acesta imi raspunde ca da. Ma ridic de pe scaun, si vreau sa ies din avion, dar Sasuke ma prinde de mana, si ma intorc spre el. Ma uit mirata la el, si imi spune ca vrea sa vorbeasca cu mine cand ajungem acasa. Ii zambesc, apoi ies din avion. O vad pe Hinata cu bagajele noastre, asa ca ma duc la ea si o intreb :
    - Hinata, de mult am vrut sa te intreb dece ati plecat din Tokyo. Asa ca...Dece?
    Nu imi raspunde, doar ma priveste trista. Frate, e atat de greu sa raspunzi la o intrebare? Imi iau bagajul, apoi ma duc la un taxi. Ii spun sa astepte, ca trebuie sa vina si cei doi. Peste cateva minute au aparut si ei. Sasuke ii spune unde sa mearga, iar acesta da aprobator din cap. Strazile Londrei erau asa de frumoase, mai ales ca era seara.
    In cateva minute am ajuns la noua locuinta. Era atragatoare, avea doua etaje si o mansarda. Vila era de culoare lila, iar acoperisul era negru. La mansarda voi sta eu. Sa fie clar. Nu las pe nimeni acolo. In curte erau plantati crini, trandafiri si lalele. Florile imprastiau un miros imbietor. Vreau sa intru in casa, dar Sasuke ma invita la o plimbare. Sigur, dece nu?
    - Uite Sakura, stiu ca vrei sa afli dece am plecat cu Hinata acum trei ani, ei bine motivul este....

Daca am noroc, pun continuarea pe la 8-9 cam asa Big smile
    Vreau comentarii multe
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 14 Iul 2012 - 19:08

Primaa Fulgerica 2
    Buna.
    Ma bucur ca ai adus next-ul. Ma intrebam cand il vei aduce.
    Hmm, adica eu mi-am facut nervi degeaba? Imi pare bine ca Hinata nu este insarcinata cu Sas'ke. Daca era adevarat mi-as fi iesit din minti.
    Hmm, si eu sunt curioasa de ce a plecat Hinata cu Sas'ke si nu a stat cu Sakura.
    Pune next-ul cat mai repede!

Kira

Ultima editare efectuata de catre •Kira● in Sam 14 Iul 2012 - 21:51, editata de 2 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 14 Iul 2012 - 20:07

Buna!
    Umpic - Nu exista acest cuvant, ci "un pic" sunt multe persoane care fac greseala asta.
    Dece - Sunt doua cuvinte, "de ce". ~am spus-o pentru ca am vazut-o de mai multe ori in capitolele tale.
    Infart - infarct.
    Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am zis unele greseli Sad

Wow, deci Sasuke i-a pacalit ca Hinata este insarcinata? O.o Laugh))) Tare!! Nu ma asteptam la un astfel de Sasuke.
    Si Sakura il place.. uff, o sa fie drum greu pentru ea Neutru
    Il uraste pe tatal ei doar ca a trimis-o cu Sasuke si Hinata in Londra? Nu cred ca este un motiv bun sa-l urasca Laugh))) Mda, si te-ai oprit fix unde nu voiam sa te opresti.. Laugh))) Suspansul asta :-L
    Astept urmatorul capitol! Kiss
    Spor la scris!
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Sam 14 Iul 2012 - 22:49

Scuze ca am ajuns atat de tarziu. Sad Dar sa stii ca mi-a placut nextul. Hai mah Sasuke, o farsa?! Serios?! -.-" Pana si Naruto ar avea mai mult creier, pe bune... Auzi la el, "ti-ai luat teapa!" Very Angry Aaah, nervii mei cresc.... nervos Ma rog, biata Sakura, ea il iubeste pe Sasuke? Sad Vreau si eu sa stiu de ce au plecat si au lasat-o pe Sakura cu aia care vor s-o saboteze. Si ai zis ca aduci nextul pe la 8-9. Acum cat e? >.< Daca asteptai comm-ul meu, multumesc mult. Heart Adu nextul cat poti de repede. Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Dum 15 Iul 2012 - 17:45

Scuze ca am intarziat, dar a trebuit sa`mi fac tema pentru meditatii >.>
    @ Diavola , nu m-am suparat, trebuia sa ma corecteze si pe mine cineva, nu? Big smile
    Si Ayumi, am asteptat si comentariul tau :3
    Deci lectura placuta!

Capitolul 5

- Sakura, eu am plecat acum trei ani ca sa te pot uita. De fiecare data cand te vedeam simteam fluturi in stomac si inima imi batea foarte tare. Nu stiu daca te placeam sau iubeam, dar am vrut sa te indepartez de mine. Si Hinata a venit sa ma ajute. Nimic mai mult. Iar cand am ajuns inapoi in Tokyo, tu te schimbasei mult. Nu mai erai aceeasi fata care nu putea rani nici o musca. Te-ai facut de o mie de ori mai frumoasa, si de o mie de ori mai importanta pentru mine.
    Cuvintele lui m-au dat gata. Inima a inceput sa-mi bata cu putere iar obrajii mi-au luat foc. Nu pot sa cred ca ma iubeste. Dar a avut un motiv banal sa plece. Totusi, nu ma pot supara pe el. Important e ca stiu ce simte pentru mine. Si eu il iubesc, mai mult decat orice pe planeta asta. Tanjeam sa ii simt buzele contopite cu ale mele. Si exact asta s-a intamplat. Sasuke imi cuprinsese buzele intr-un sarut tandru. Simteam fluturasi in stomac si inima a inceput sa o ia la galop. Imi infig mainile in parul lui si adancesc sarutul. Ma simteam atat de bine sa stiu ca ma iubeste, sa stiu ca insfarsit sunt iubita si ca nimeni nu imi mai intoarce spatele.

Sasuke`s point of view

Sunt destul de surprins ca Sakura ma iubeste. Adica ieri ma ura ca am venit inapoi si acum ma iubeste. Fata asta are ceva special. Dupa vre-o cinci minute rup sarutul si ii spun ca ar trebui sa mergem, ca e destul de tarziu. O iau de mana, si mergem agale prin parcul luminat de felinare. Ma mai uitam din cand in cand la Sakura iar expresia fetei ei era una fericita. In fata noastra apare o batranica cu tranafiri de vanzare. Nu omor pe nimeni daca ii cumpar un trandafir rosu, nu?
    Ii cer batranei cel mai inflorit trandafir, iar aceasta mi-l da si pe cel mai inmiresmat si mai frumos. Ii dau banii, apoi ii inmanez trandafirul micii mele printese. Aceasta imi multumi si ma saruta scurt pe buze, dupa care ma prinde de mana si incepe sa alerge pana la iesirea din parc. Cred ca mai mult am mancat pamantul decat sa alerg. Cand se opreste, imi da drumul si eu pic direct in nas. Chicoteste silentios de pozitia in care ma aflam. Pai, tu n-ai rade daca ai vedea un baiat de nouasprezece ani cu nasu pe asfalt si cu fundu-n sus? Ei bine eu as rade. Ma ridic de pe jos, si o iau pe Sakura in brate ca pe o mireasa, apoi ma indrept spre casa.
    Tot drumul m-am uitat numai la ea, desigur m-am uitat si la drum sa nu pic in nas. Dar abia acum mi-am dat seama ca ne-am ratacit. Ne aflam intr-o padure, dar cum am ajuns aici nu stiu.
    - Sasuke, unde suntem? intreba Sakura putin panicata.
    - Cred ca ne-am ratacit...

Deci de data asta promit ca-l pun la 8. La 8 fix ma apuc de el. Big smile
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 15 Iul 2012 - 17:56

Buna.
    Ma bucur ca ai pus next-ul.
    Este foarte frumos. Nu ma asteptam la acest raspuns din partea lui Sas'ke. Sa plece pentru acest motiv banal? Poaf .. Laughing
    S-au radacit? oO Laughing Vine ursu' si ii papa? sau ce fac ei acolo? singuri, singurei? ^^
    Sa aduci next-ul mai repede! Daca vrei poti sa te apuci si acum ca nu ma supar.

Kira
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 15 Iul 2012 - 18:19

Buna Big Hug
    Deja ai pus next-ul? O.o
    Esti rapida! Pai, mai intai.. nu stiu de ce am inceput sa prefer sa font-ul sa fie negru, este cel mai bun font dupa parerea mea.. iar ca un capitol sa fie indoua culori... nu-mi prea place -.-
    In fine, Sasuke o iubeste? :-o Ooo, Doamne, si s-au ratacit? O.o
    Bine a zis Kira, singuri singurei.. Laugh)
    Astept urmatorul capitol, spor la scris Kiss
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Dum 15 Iul 2012 - 22:06

Multumesc ca m-ai anuntat! Big Hug Hopa... Singuri, singurei... Wink Kira, nu trebuia sa zici asta ca mintea mea face exact ca inima Sakurei: o ia la galop. Laugh Deja ma gandesc la tot felul de faze cu ei doi. Iesiti din mintea mea! nervos Ma rog, chiar nu ma asteptam ca Sasuke sa plece dintr-un motiv atat de... banal. Neutru Adica am facut o fata gen WTF?! O.o Dar asta nu inseamna ca nu-mi place. Ma bucur ca m-ai ascultat si ca au aparut momente Sasusaku, desi nu ma gandeam ca vor fi atat de repede. Acum raman cu intrebarea: ce vor face in padure? Think Sa aduci nextul repede. Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

PS: :thx: ca ai asteptat dupa mine. Kiss Dar sa stii ca sunt mai intarziata de fel. Angel Te rog sa nu te superi. Big smile
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Mier 1 Aug 2012 - 13:16

I`m back :'3. Cam tarziu da`...Scuze :'D
    Pai, capitolul asta il scriu special pentru toti cei care mi-au citit si comentat ficul pana acum Big smile
    Lectura placuta !

Capitolul 6

Au trecut 2 luni decand am fost in padure cu Sasuke. Hinata aflase ce s-a intamplat in acea zi si a venit cu ajutoare sa ne gaseasca in pustiu. Ii sunt recunoscatoare, daca nu ne-ar fi gasit, acum am fi murit de foame. Sa revenim in prezent. Relatia mea cu Sasuke nu merge chiar atat de bine. Ne certam de foarte multe ori, si cateodata ajunge si sa ma loveasca. Pentru ce? Nici eu nu stiu. De multe ori l-am amenintat ca voi pleca, dar nu am rezolvat cu nimic. Astazi i-am promis Hinatei ca voi merge cu ea la o cafenea. Nu am mai iesit din casa de mult timp. Asa ca, nu voi avea nimic de pierdut. Ma ridic in pat si ma indrept spre dulapul meu din lemn de fag. Imi iau pe mine niste blugi turcoaz, un tricou crem cu o fata pe el, si niste bascheti negri. Parul mi-l indrept cu placa, apoi ma machez cu tus, creion dermatograf, rimel si luciu de buze transparent.
    [b][i]Imi iau geanta, banii si telefonul, apoi ies din casa sunand-o pe Hinata la ce cafenea ne intalnim. Aceasta imi raspunse ca la cafeneaua " Dream ". Imi placea mult cafeneaua aceea. Acolo am iesit cu Sasuke la prima intalnire...Gata Sakura, nu te mai gandi la el. Mergeam alene pe strazile insorite studiind fiecare particica a strazii. Pe aproape fiecare bancuta se aflau cate un cuplu fericit. De ce nu puteam sa fiu si eu si Sasuke la fel? Oare cu ce i-am gresit? La gandul acesta las cateva lacrimi sa se scurga pe obraji. Dar, de ce plang pentru cineva care nu ma iubeste cu adevarat? De ce plang pentru cineva care acum poate e cu o alta fata? De ce? Fiindca eu tin la el ca o idioata, si el...Hmph. Ma trezesc din visare si o vad pe Hinata la o masa fix langa geam. Intru in cafenea si ma asez la masa, salutand-o si pupand-o pe obraji. Comand o cafea tare, fara zahar, apoi incepem sa desbatem diferite subiecte.
    - Sakura...Daca iti voi spune ceva, promiti ca nu faci scandal?
    - Sigur, Hinata, de ce as face scandal? spun pe un ton calm.
    Aceasta imi face semn sa ma uit in spate, eu intorcandu-ma si vizualizand peisajul " bomba ". Sasuke ma insela. Deci cu t*rfa asta isi petrecea el timpul, in unele seri care nu venea acasa. Era la aceasta tipa. Dar sincer nu imi pasa. Doar ca, trebuie sa fac o ultima chestie. Ziua mea a fost acum doua saptamani. Am primit de la el un inel superb pe care il port si acum. Imi iau geanta si ma ridic de pe scaun, indreptandu`ma spre masa lor.
    - Cred ca tu ai nevoie de acest inel mai mult decat am eu nevoie de el. spun lasand sa cada doua lacrimi pe obrajii mei. Sa va tina relatia, Sasuke. Ii dau inelul fetei, apoi ies din cafenea, o data cu Hinata. Ma simteam distrusa. Ca si cum ar fi cazut un asteroid pe mine. De ce trebuia sa mi-se intample mie? Nu mai suport. Il vreau. Vreau sa fie numai al meu. Sa nu se mai dea la altele. Dar totusi..Parca nu e facut pentru mine. Poate exista alt baiat pe lumea asta care sa ma iubeasca exact asa cum sunt...Nu stiu.

Gata Big smile. Comentati Big smile. Fi`ti liberi. :3

Ultima editare efectuata de catre Yuzu. in Sam 15 Dec 2012 - 16:21, editata de 8 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 1 Aug 2012 - 14:12

Buna Big Hug
    Ma bucur ca insfarsit ai postat, credeam ca vei continua altfel..
    Cum ar fi o noapte cu ei in padure, nu credeam ca o sa treci peste doua luni, pacat.
    Sasuke a renuntat la Sakura pentru alta?
    Ce prostie, iar Hinata.. imi place caracterul ei, ai facut-o calma si indestructibila, la fel cum mi-o imaginez eu.
    Spor la scris in continuare.

Prima, Kira Whistling
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 1 Aug 2012 - 19:45

Buna
    Deea. Poate esti prima la com dar eu l-am citit inaintea ta si cand sa dau "trimitei" la com veni fratele meu si m-a dat Crying >Tongue
    Este foarte interesant acest capitol.
    Deci Sas'ke este foarte nesimti. O bate, o inseala? oO Ce *** :@
    Jos, jos cat mai jos cu el!
    Vreau next-ul urgent Wink
    Spor la scris si multa imaginatie! Smile

Kira

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin 26 Mai 2017 - 10:15