Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

吸血鬼の寿命 Sezonul 1: A friend can change everything [+18]

Distribuiti

Sondaj

Ar fi bine ca acest fic sa aiba doua sau trei sezoane?

[ 1 ]
    5% [5%] 
    [ 19 ]
    95% [95%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Total voturi: 20
    Bubu' ;)
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Re: 吸血鬼の寿命 Sezonul 1: A friend can change everything [+18]

Mesaj Scris de Bubu' ;) la data de Lun 20 Aug 2012 - 23:20

Aii.... deci nu pot sa cred...
    prea geniala ideea. Se vede ca munciti din greu si sa stiti ca noi cititorii apreciem asta;x
    Bafta in continuare fetelor si sa ma anuntati si pe mine cand pune-ti next...
    Imi place foarte mult
    V.am pupat Kiss
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 21 Aug 2012 - 20:28

Buna Smile
    Imi pare rau ca nu am mai trecut pe aici desii tu m-ai anuntat Sad
    Devine din ce in ce mai interesant
    Ce a facut Fugaku? Vrea sa moara de mana mea? Ce mai tata ... Neutru
    Asa, si ce se mai intampla? :-w ~Next~
    Spor la scri si multa imaginatie!
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Sam 25 Aug 2012 - 14:17

Hey. Am venit cu nextul. Smile Lectura placuta. Sper sa va placa. Big smile

<6. Protect your family>

Au incercat din rasputeri sa ma consoleze dupa moartea lui Itachi, insa fara niciun rezultat. Iar dupa ce m-am mutat aici, am pierdut legatura.

Ma uit la el cum incepe sa predea lectia. Oare si-a dat seama cine sunt? Sau m-a uitat? Intrebarile astea nu-mi dau pace, insa voi afla dupa ce se termina ora. Ce dor imi e de sora mea… Nana… Oare ce mai face? Ar trebui sa aiba noua ani acum. Cat timp a trecut de cand n-am mai vazut-o, oare cum arata? E clar c-am sa-l intreb de ea. Sper ca e bine.

- Sas’ke, alo, Pamantul catre Sas’ke! imi striga Naruto in ureche.
    - Da, spune, blondule.
    - Tu erai atent la ora sau am inebunit eu?
    - Ai inebunit. Urasc fizica si asa va fi mereu. Mai ales de cand l-am vazut pe profesor.
    - Ce-ai cu el? E chiar de treaba, doar ca preda una din cele mai idioate materii.
    - Nu conteaza, Naruto, e ceva personal. Il cunosc prea bine pe tipul asta, iar dupa ce se termina ora am de gand sa vorbesc cu el. Numai din cauza lui s-a intamplat totul.
    - Totul? Ce vrei sa zici?
    - Vei afla la timpul potrivit, poate.

Blondul se uita la mine cu o spranceana ridicata si vad ca vrea sa mai spuna ceva, insa asa zisul meu tata il opreste. Ne cheama pe amandoi la tabla si ne spune sa rezolvam problema. Da sigur, la ce rau imi este, vrea raspuns corect. Bine ca nu vrea si altceva.

Ajungem in fata clasei si ne uitam la tabla ca mata-n calendar. Cum pisicii mei sa rezolv asa ceva? Il vad pe blond ca ia creta-n mana si incepe sa scrie. Iti bati joc de mine? Stie? Dupa cateva secunde imi apare un zambet micut pe fata. Toti se uitau la ceea ce a scris Naruto. Nu scrisese raspunsul, ci cu totul altceva. “Cum naiba rezolv eu asta? Careva sa-mi sopteasca, pentru ca idiotul asta de profesor o sa-mi dea 2 in catalog!” Ma holbam la tabla aia ca drogatu’, insa cand am vazut faza cu 2 in catalog mi-a disparut zambetul.
    Ma uit la prof cum e rosu de nervi. Se uita urat la amandoi. Cred c-o sa-mi iau detentie din a doua zi la scoala asta. Kiba radea si el in banca lui si profu’ il cheama si pe el. Naruto incepe sa se certe cu el, cum ca el e cel mai frumos si chestii de genul asta. Certurile lor zilnice. Stau putin si ma holbez la ei si la “tata” cum incearca sa-i calmeze. Dupa caeva secunde, simt cum mi se intoarce stomacul pe dos. Frate, ce bou sunt! Am uitat complet de ce s-a intamplat aseara si ca eu nu ma simt bine. Bah, cum sa uiti ca ti-e rau? Ce-i cu mine? De cand am ajuns la liceul asta parca nu mai sunt eu, iar lui Naruto pare sa-i pese de mine. Oare e posibil?

Simt ca mi se inmoaie picioarele. Imi pun mana la stomac si ma duc direct la baie fara sa zic nimic. Clar o sa primesc detentie, dar cine-a zis ca o sa si stau?

Ajung si imi dau cu apa pe fata sa ma mai linistesc. Degeaba. Tot asa ma simt. Sunt ingrozitor de palid, zici c-as fi un vampir pur-sange. Ametesc, insa ma prind de chiuveta. Ma tin, dar parca nu mai am forta nici sa stau in picioare. Imi aluneca mainile si ma prabusesc pe gresia alba si rece. Tot ce am reusit sa vad au fost Naruto si Kiba care se indreptau spre mine, apoi totul negru.

Ma plimb, dar nu stiu unde merg. Ma uit in jurul meu si vad numai alb. Nu se observa absolut nimic, nicio iesire din locul asta. Mai merg putin si vad o lumina orbitoare in fata mea. Imi pun mana la ochi pana simt ca a disparut. Cand deschid ochii vad un inger. E imbracat complet in alb, pana si parul e asa si aproape la fel de ciufulit ca al meu, iar aripile sunt mari si albe. Ochii sai negri ma privesc tristi. Il intreb cine e, insa el imi spune doar ca e ingerul meu pazitor.

- Sasuke, ai incredere in Naruto. E un baiat bun, caruia ii pasa de tine. Stiu cat ai suferit, mereu am fost alaturi de tine fara sa stii. Crede-ma ii poti spune tot ce simti. La fel si Kiba, Sakura, Kimiko si Hinata. Ei te pot ajuta sa treci peste toate supararile, sa devii un nou tu. Totusi, nu trebuie sa ai incredere decat in ei, iar Hiro… De el sa te feresti. Evita sa fii singur cu el, ai grija de asemenea si de mama ta. Nu uita ce ti-am spus, iar in legatura cu simptomele tale, cand te vei trezi te vei simti bine.

Dispare in aceeasi lumina puternica. Oare ce a vrut sa zica? De ce sa ma feresc de Hiro? Intrebarile sunt, dar raspunsurile sunt pierdute probabil pe veci.

Deschid usor ochii si imi frec tamplele cu varful degetelor. Ma uit imprejur si il vad pe Naruto cum alearga in toate partile.

- A lesinat! Kiba, suna salvarea, politia, pompierii, smurdu’, jandarmii, mascatii, FBI-ul, SRI-ul…

Nu apuca sa continue, pentru ca incep sa rad ca tampitul, cei doi uitandu-se ciudat la mine. Kiba ma intreaba daca m-am prefacut, iar eu raspund negativ, in timp ce ma chinuiam sa ma opresc din ras. Le explic baietilor de ce radeam, incepand si ei sa rada cu mine. Ma ajuta sa ma ridic si Kiba imi pune mana pe frunte sa vada daca mai am febra. Constata ca mi-a scazut febra. Ma indrept catre oglinda si vad ca mi-am recapatat culoarea in obraji. Nici nu ma mai simt rau. Ingerul ala avea dreptate.

Mergem toti trei spre clasa. Proful ne da detentie mie, lui Naruto si lui Kiba. Dupa ce se termina ora, tata ma cheama afara, in spatele scolii, pentru a-mi spune ceva. Fac ochii mari cand aud ce zice, insa nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Mi-a zis ca…

Cam atat. Astept critici si pareri. Va Big Hug si va Kiss
    Poze:

Sasuke --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/sasuke11.jpg
    Naruto --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/naruto10.jpg
    Kiba --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/kiba10.jpg
    Hiro --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/hiro10.jpg
    Ingerul din visul lui Sasuke --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/white_10.jpg
    Vila lui Sasuke --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/vila_l10.jpg
    Camera lui Sasuke --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/camera10.jpg
    Baia lui Sasuke --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/baia_l10.jpg
    Bucataria lui Sasuke --> http://i31.servimg.com/u/f31/17/61/85/69/bucata11.jpg
    Miyuki
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Miyuki la data de Sam 25 Aug 2012 - 22:46

Bai da in ce lux traieste baiatul asta vreau si eu Laughing capitolul este superb iar ingerul ala chiar are dreptate Sasuke ar trebui sa aibe incredere in baieti si in fete desigur, il va ajuta mult sunt sigura. Ei bine eu astept cumintica nextul bye Hi! Kiss
    dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Lun 27 Aug 2012 - 16:43

Phoaaai Laugh Pune nextul repede că mor aicea de nerăbdare!!!
    Îmi place foarte mult ficul tău, chiar dacă ideile de început sunt foarte comune în multe dintre ficurile Naruto. Îmi place cum ai schimbat acele idei şi ador faptul că l-ai făcut pe Sasuke vampiiir :x Dar sper că până la final el se va îndrăgosti de Sakura, că dacă nu, mă fac vampir şi îţi beau sângele Laugh)
    Aştept nextul!!! Smile
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 30 Aug 2012 - 8:00

Buna Big Hug
    In sfarsit am recuperat Smile Doamne, cat am putut rade la capitolul asta, la ultima parte, smurdu, FBI-ul =]]]]] Glumesti? Doar pentru un lesin? =]]]
    Imi pare rau pentru el, pentru pierderile lui... insa acum sincer, mi-e si mai frica. Hiro? Poate fi altceva in afara unui om? O.o Dar nu-l simtea Sasuke? Sau e un criminal in serie? Sau ce?
    Si ce-i spune taica-su? :-l Stai ca am nervi si pe el acum Laugh)
    Astept urmatorul capitol, spor la scris :x

Vizitato
    Vizitator

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi 30 Aug 2012 - 10:44

Wow iubesc ficu asta e bestial.Ce?Naruto e nebun cum dracu sa cheme politia,pompierii,mascatii,jandarmii,F.B.I-ul si S.R.I-ul Laughing ,doar pt ca a lesina Sas'ke si in plus cu ce ajutau astea?ma rog ,Asta e Naruto nai cei face Laughing .
    K I M I K O
    ♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 4 Sept 2012 - 16:34

Bună Ayu! Big Hug
    Am sosit cu critica cerută. Smile
    Îmi cer scuze că a trebuit să aștepți atât. nervos
    Mai întâi de toate, îți voi face o mică legendă. Whistling
    Portocaliu - Ceva e greșit. Neutru
    Roșu - Corectarea. Agrement
    Acum să-ți vedem greșelile: Big smile

Ayumi Uchiha a scris:Hey. Am venit cu nextul. Smile Lectura placuta. Sper sa va placa. Big smile

<6. Protect your family>

Au incercat din rasputeri sa ma consoleze dupa moartea lui Itachi, insa fara niciun rezultat. - Aici trebuia pusă virgula în loc de punct - Iar dupa ce m-am mutat aici, am pierdut legatura.

Ma uit la el cum incepe sa predea lectia. Oare si-a dat seama cine sunt? Sau m-a uitat? Intrebarile astea nu-mi dau pace, insa voi afla dupa ce se termina ora. Ce dor imi e de sora mea - În locul punctelor de suspensie trebuia pusă virgula! - Nana… Oare ce mai face? Ar trebui sa aiba noua ani acum. Cat timp a trecut de cand n-am mai vazut-o, oare cum arata? E clar c-am sa-l intreb de ea. Sper ca e bine.

- Sas’ke, alo, - Aici propoziția trebuia încheiată cu semnul exclamării! - Pamantul catre Sas’ke! imi striga Naruto in ureche.
    - Da, spune, blondule. - La fel și aici! -
    - Tu erai atent la ora sau am inebunit - "înnebunit" - eu?
    - Ai inebunit. - "înnebunit" - Urasc fizica si asa va fi mereu. Mai ales de cand l-am vazut pe profesor.
    - Ce-ai cu el? E chiar de treaba, doar ca preda una din cele mai idioate materii.
    - Nu conteaza, Naruto, e ceva personal. Il cunosc prea bine pe tipul asta, iar dupa ce se termina ora am de gand sa vorbesc cu el. Numai din cauza lui s-a intamplat totul.
    - Totul? Ce vrei sa zici?
    - Vei afla la timpul potrivit, poate.

Blondul se uita la mine cu o spranceana ridicata si vad ca vrea sa mai spuna ceva, insa asa zisul meu tata il opreste. Ne cheama pe amandoi la tabla si ne spune sa rezolvam problema. Da sigur, la ce rau imi este, vrea raspuns corect. Bine ca nu vrea si altceva.

Ajungem in fata clasei si ne uitam la tabla ca mata-n calendar. Cum pisicii mei sa rezolv asa ceva? Il vad pe blond ca ia creta-n mana si incepe sa scrie. Iti bati joc de mine? Stie? Dupa cateva secunde imi apare un zambet micut pe fata. Toti se uitau la ceea ce a scris Naruto. Nu scrisese raspunsul, ci cu totul altceva. “Cum naiba rezolv eu asta? Careva sa-mi sopteasca, pentru ca idiotul asta de profesor o sa-mi dea 2 in catalog!” Ma holbam la tabla aia ca drogatu’, insa cand am vazut faza cu 2 in catalog mi-a disparut zambetul.
    Ma uit la prof cum e rosu de nervi. Se uita urat la amandoi. Cred c-o sa-mi iau detentie din a doua zi la scoala asta. Kiba radea si el in banca lui si profu’ il cheama si pe el. Naruto incepe sa se certe cu el, cum ca el e cel mai frumos si chestii de genul asta. Certurile lor zilnice. Stau putin si ma holbez la ei si la “tata” cum incearca sa-i calmeze. Dupa caeva - "câteva" - secunde, simt cum mi se intoarce stomacul pe dos. Frate, ce bou sunt! Am uitat complet de ce s-a intamplat aseara si ca eu nu ma simt bine. Bah, cum sa uiti ca ti-e rau? Ce-i cu mine? De cand am ajuns la liceul asta parca nu mai sunt eu, iar lui Naruto pare sa-i pese de mine. Oare e posibil?

Simt ca mi se inmoaie picioarele. Imi pun mana la stomac si ma duc direct la baie fara sa zic nimic. Clar o sa primesc detentie, dar cine-a zis ca o sa si stau?

Ajung si imi dau cu apa pe fata sa ma mai linistesc. Degeaba. Tot asa ma simt. Sunt ingrozitor de palid, zici c-as fi un vampir pur-sange. Ametesc, insa ma prind de chiuveta. Ma tin, dar parca nu mai am forta nici sa stau in picioare. Imi aluneca mainile si ma prabusesc pe gresia alba si rece. Tot ce am reusit sa vad au fost Naruto si Kiba care se indreptau spre mine, apoi totul negru.

Ma plimb, dar nu stiu unde merg. Ma uit in jurul meu si vad numai alb. Nu se observa absolut nimic, nicio iesire din locul asta. Mai merg putin si vad o lumina orbitoare in fata mea. Imi pun mana la ochi pana simt ca a disparut. Cand deschid ochii vad un inger. E imbracat complet in alb, pana si parul e asa si aproape la fel de ciufulit ca al meu, iar aripile sunt mari si albe. Ochii sai negri ma privesc tristi. Il intreb cine e, insa el imi spune doar ca e ingerul meu pazitor.

- Sasuke, ai incredere in Naruto. E un baiat bun, caruia ii pasa de tine. Stiu cat ai suferit, mereu am fost alaturi de tine fara sa stii. Crede-ma ii poti spune tot ce simti. La fel si Kiba, Sakura, Kimiko si Hinata. Ei te pot ajuta sa treci peste toate supararile, sa devii un nou tu. Totusi, nu trebuie sa ai incredere decat in ei, iar Hiro… De el sa te feresti. Evita sa fii singur cu el, ai grija de asemenea si de mama ta. Nu uita ce ti-am spus, iar in legatura cu simptomele tale, cand te vei trezi te vei simti bine.

Dispare in aceeasi lumina puternica. Oare ce a vrut sa zica? De ce sa ma feresc de Hiro? Intrebarile sunt, dar raspunsurile sunt pierdute probabil pe veci.

Deschid usor ochii si imi frec tamplele cu varful degetelor. Ma uit imprejur si il vad pe Naruto cum alearga in toate partile.

- A lesinat! Kiba, suna salvarea, politia, pompierii, smurdu’, jandarmii, mascatii, FBI-ul, SRI-ul…

Nu apuca sa continue, pentru ca incep sa rad ca tampitul, cei doi uitandu-se ciudat la mine. Kiba ma intreaba daca m-am prefacut, iar eu raspund negativ, in timp ce ma chinuiam sa ma opresc din ras. Le explic baietilor de ce radeam, incepand si ei sa rada cu mine. Ma ajuta sa ma ridic si Kiba imi pune mana pe frunte sa vada daca mai am febra. Constata ca mi-a scazut febra. - Repetiție. Pentru a o avita, ultima propoziție ai fi putut să o formulezi așa: ”Acesta constată că mi-a dispărut.” Smile - Ma indrept catre oglinda si vad ca mi-am recapatat culoarea in obraji. Nici nu ma mai simt rau. Ingerul ala avea dreptate.

Mergem toti trei spre clasa. Proful ne da detentie mie, lui Naruto si lui Kiba. Dupa ce se termina ora, tata ma cheama afara, in spatele scolii, pentru a-mi spune ceva. Fac ochii mari cand aud ce zice, insa nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Mi-a zis ca…

Cam atat. Astept critici si pareri. Va Big Hug si va Kiss

Ei bine, c-am atât. Think
    Acum să trecem la teorie. Smile

Titlul: Viața de vampir sună puțin monoton, însă faptul că e scris în altă limbă sună mai bine. Ar fi frumos dacă ai scrie ce înseamnă și la descrierea ficului pentru a atrage mai mulți cititori, cred eu. Asta e rugămintea mea. Whistling

Ideea: Faza cu Vampirii nu e ceva nou, însă Sasuke care e nou în liceu și povestea sa, pot spune că da. Până acum am întâlnit numai ficuri despre Sakura care e nouă și întâlnește vampiri etc. Mă bucur că ai mai schimbat din detalii. Big smile

Narațiunea: Îmi plăcea mai mult dacă continuai să narezi la persoana a III-a, dar dacă îți e mai ușor așa, e foarte bine. Te descurci. Agrement

Descrierea: Este destul de bună, însă când le-ai descris pe fete n-am prea înțeles cum arată. La capitolul în care Sasuke povestea despre trecutul lui - mai exact partea când Sasuke citea biletul de adio a lui Itachi - mi-a dat o lacrimă de părere de rău. Pot spune că a fost emotionant. Dacă o ții tot așa e perfect! Think

Dialogul: Am văzut că l-ai mai evitat, ceea ce e bine, însă mai existau cazuri când o puteai face. Wink

Greșeli de tastare / exprimare / ortografie: Am observat că ai probleme cu cele de punctuație. La secțiunea Primii pași pentru un fic de calitate poți vedea când și în ce împrejurări se pune fiecare semn de punctuație. În rest, singurele greeșeli pe care le-ai mai avut în ultimul capitol au fost câteva de tastare, o repetiție și una din necunoaștere preupun. ”Înnebunit” se scrie cu doi de ”n”. Ține minte. C-am atât aici. Nu uita șă-ți corectezi greșelile. Smile

Acțiunea: Nu e grăbită, din contră, mă bucur că ne-ai lăsat ceva timp în suspans.

Estetică: E bună, nu m-am pierdut niciodată printre rânduri. Am totuși o mică observație. Nu mai lăsa spațiu între paragrafe deoarece în cărți nu vei vedea asta, sau foarte rar când o idee e schimbată brusc sau trece mai mult timp de la ultima acțiune. Atât și aici. Angel

Asta e tot. Sper să te ajute cu ceva și aștept nerăbdătoare next. Smile
    Te-aș ruga să-mi dai PM. Big smile
    Până atunci te-am pupat și mai vb pe chat. Blush
    Zbye! Hi!

Ultima editare efectuata de catre ♥ Nekko ♥ in Mar 4 Sept 2012 - 20:50, editata de 2 ori
    ^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Sam 8 Sept 2012 - 11:34

Imi place mult next-urile . Continui putin cate putin , perfectionandu-te tot mai mult si imi place asta . Ficul tau chiar merita continuat . Greselile nu se vad cu ochiul liber , insa daca esti atenta le poti remarca , dar nah , cine mai e atat de atent ...

Sper ca vei incepe sa o implici mai mult pe Sakura ( nu ca nu mi'ar placea cum e ficul ... IL ADOR ) , caci Sasuke e mooooolt prea trist .

P.S. : Imi plac rasturnarile astea de situatii . Pur si simplu le ador .......

Sa ma anunti cand pui next -ul , oke ?
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 12 Sept 2012 - 11:06

Buna *hug*
    In sfarsit reusesc sa trec cu un com -.-
    Deci imi place! :x
    Sas`ke e cam trist Sad Cand urmeaza momente SasuSaku? :o3
    Ce ii spune? :-w Acum te-ai oprit si tu?! *d*
    Mrrr. Pune next-ul!! :o3
    Spor la scris si multa imaginatie! *Hug*
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Mier 12 Sept 2012 - 13:02

Hei, am venit si eu cu nextul. Stiu ca a durat mult dar nah. Tongue Am o mica problema de dragoste si numai la asta imi sta gandul. Scutati intarzierea si eventualele greseli. Va pwp Kiss

>7. I need some fun<

Fac ochii mari cand aud ce zice, insa nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Mi-a zis ca...

A zis ca mi-o lasa in grija pe Nana, sora mea mai mica. Nu mai vrea sa aiba grija de ea pentru ca cica il incurca. Imi venea sa-l iau la pumni, iar totodata sa-l strang in brate. Imi spune ca trebuie sa plece momentan, insa dupa ore sa vin in cancelarie s-o iau. Dau robotic din cap in semn ca da, apoi fac stanga imprejur si ma indrept catre clasa.
    Oare cum arata? Cand avea un an avea niste ochi negri si patrunzatori, iar parul sau era albastru deschis, asemenea cerului senin. Cred ca s-a schimbat mult de-aunci. Adica, acum are noua ani.

Gandurile imi sunt intrerupte de Naruto, care imi spune ca nu mai vine profesoara de geografie, asa ca stam singuri. Ma intreaba daca nu vreau sa merg cu el si ceilalti prin oras. Zice ca oricum vrea sa ne cunoastem mai bine si ca daca refuz ma ia pe sus. Mi-ar prinde bine o plimbare acum, asa ca accept. Blondul ii cheama pe Kiba, Sakura, Hinata, Kimiko si pe inca un baiat care se pare ca e fratele lui mai mare, Deidara. Acesta isi aduce si el gasca, formata dintr-o fata cu parul albastru teribil de sexy, unul cu zeci de piersing-uri in nas, gura si urechi, parul portocaliu facut in stil de rock-er, cu skate-ul dupa el, unul cu parul lung pana la jumatea spatelui, saten, cu ochii lila si cu un tatuaj verde pe frunte, care pare ca e fratele Hinatei si inca doi baieti roscati, unul cu ochii caprui si unul cu ochii albastri si cu un tatuaj rosu deasupra ochiului stang.

Ma holbez la toti pe rand, apoi facem cunostinta si ne indreptam spre o cafenea. Am aflat ca toti fumeaza, in afara de Sakura, Hinata si Kim. Bineinteles ca si eu fac parte dintre fumatori. Naruto se uita ciudat la mine pentru cateva secunde, apoi se intoarce la povestit.
    Mai trec cateva ore, apoi imi dau seama ca eu trebuie sa ma duc s-o iau pe sora mea. Ma ridic ca ars de pe scaun si ma impiedic, trezindu-ma peste o chelnerita buna rau. Mai ales ca decolteul ala de la uniforma era mult prea generos, iar ea avea o privire care parca ma tenta sa o dezbrac si sa trec la "actiune". Deja ma simt greu in pantaloni, asa ca ma ridic repede si imi cer scuze in timp ce ii ofer mana pentru a o ajuta si pe ea. Le spun celorlalti ca am ceva de razolvat si dau sa plec, insa nu inainte ca Naruto sa ma invite la club pe la opt.
    Accept si dupa incep sa alerg ca disperatul catre scoala, iar cand ma uit inapoi il observ pe blond. Pun frana si ma trezesc cu fata intr-un copac. Cine l-a mai pus si p-asta aici? Incep sa injur de toti mortii si ranitii, apoi ma intorc la nebunul din spatele meu care se spargea de ras. Ii dau o palma de sa ma tina minte toata viata si il intreb ce cauta aici. Tot ce aud de la el e ca vrea sa vina cu mine. Dau ochii peste cap si incep sa merg. Dupa ce parcurg cativa metri observ ca idiotul ala a ramas acolo. Urlu cat ma tin plamanii, iar Naruto incepe sa alerge pana ajunge langa mine, apoi mergem in liniste.

Ajunsi la scoala, ii spun blondului sa nu puna intrebari deocamdata, apoi intram, avand ca destinatie cancelaria. Il vad pe tatal meu ca ma astepta si ma indrept spre el. Dupa usa, vad o fetita cu parul pana la fund, albastru ca marea in timpul unei furtuni, cu usoare tente de mov. Ochii sai negri exprimau curiozitatea si iubirea. Tata ii spune cine sunt, iar micuta imi sare in brate si incepe sa planga. O strang cu putere, cu o urma de teama sa nu frang petalele unei flori atat de delicate.
    Naruto se uita la noi cu mii de semne de intrebare, iar eu ii spun parca citindu-i gandurile ca ii dau toate explicatiile inainte de iesirea la club.

E ora sapte jumatate seara, mai am o jumatate de ora pana mergem la club. I-am spus lui Naruto totul despre trecutul meu, rugandu-l sa nu mai zica nimanui. Acum, tot ce vreau este sa ma distrez si sa uit pentru cateva ore de tot ce-am trait pana acum, sa ma port ca un adolescent de varsta mea. Nu degeaba am saisprezece ani. Nu am prea iesit la club, dar asta se va schimba.
    Zambesc draceste si intru in baie pentru a-mi face un dus. Pornesc robinetul, iar picaturile fierbinti imi lovesc trupul, dandu-mi fiori pe sira spinarii. Stau cateva minute bune, apoi ma sterg cu un prosop, infasurandu-l in jurul taliei, dupa care intru in dormitor, unde ma astepta mama. O intreb nepesator ce s-a intamplat, iar ea ma intreaba de ce fac dus la ora asta. Ii spun ca ies in oras cu prietenii, apoi merg din nou in baie pentru a ma imbraca, apoi ies dupa cateva minute. Aveam pe mine niste blugi negri putin largi, un tricou tot negru pe care scrie cu alb "Mafia's B0$$" si tenisii mei negri. Mama inca se uita ciudat la mine, insa eu merg inainte fara sa-mi pese.

In fata casei ma astepta toata gasca. Ne salutam si pornim spre club. Fiecare vorbeste despre ceva, insa eu sunt putin agitat. Am senzatia ca sunt urmarit. Ma gandeam ca s-ar putea sa fie doar imaginatia mea, insa la vampiri nu exista posibilitatea asta. Deci, cand mi se pare ceva, inseamna ca e adevarat, iar asta nu-i bine. Simt ceva malefic in aer, iar acest ceva nu e de la un om. Imi da fiori reci pe sira spinarii, iar asta inseamna ca e ceva cu adevarat periculos. Incerc sa ma concentrez si sa-l simt, insa are o amuleta la el. Asta ma opreste sa aflu cine si ce este.
    - Sas'ke!!! Te strig de zece minute, ce-i cu tine, omule?! Dattebayo!
    Intorc buimac capul spre cel care m-a strigat si il vad pe Naruto ca se uita ciudat la mine. Incerc sa-mi revin si il intreb de ce urla asa sa-mi sparga timpanele. Imi spune sa ma uit in spate si observ clubul. Cum am ajuns atat de repede? In fine, nu mai conteaza.
    Intram si ne alegem o masa mare, cat sa incapem toti. Fiecare comanda cate o bautura alcoolica. Eu beau tequilla. Mai cer inca vreo opt pahare, insa sunt chiar treaz, spre deosebire de Naruto care deja danseaza pe mese. Ma uit putin in jur si observ o dansatoare care plimba pe langa mine. Ma trage de tricou spunandu-mi sa o urmez. Deja stiu ce vrea, asa ca fac cum mi-a spus. Mi-a fost dor de asa ceva.

Ma duce intr-un separeu si imi spune sa ma asez pe canapea. Fac intocmai si tipa trece la treaba. Imi desface incet pantalonii si imi scoate "amicul" afara. Il mangaie usor, apoi il baga in gura si incepe sa-l suga posesiv. Limba ei se plimba in voie pe scula mea, in timp ce mana sa imi maseaza outele. Scot un "Ah" printre dinti cand lichidul albicios ajunge in gura ei.
    Scot un prezervativ si mi-l pun, apoi se aseaza in poala mea. Il baga pe "amicul" meu in ea si incepe sa se miste lasciv in sus si in jos. Ma linge pe gat si urca pana la lobul urechii, unde ma musca incet,apoi isi trece limba pe locul penetrat cu dintii. Nici eu nu ma las mai prejos si ii dau rochita neagra si scurta jos, incepand sa ma joc cu sanii ei. Ii ling sfarcul de la sanul drept si cu o mana il masez pe celalalt, in timp ce ea geme tot mai tare. Simt ca vine marele final, asa ca ma imping mai tare in ea, gemand amandoi.
    Se ridica si isi ia rochita, iar eu arunc prezervativul pe unde apuc si ma inchei la pantaloni. Ies din separeu si ii caut cu privirea pe ceilalti. Cand ii gasesc, vad...

Poze:
    Deidara --> http://imagehost.vendio.com/preview/wi/wirelesszone/deidara.jpg
    Konan --> http://fs69.trilulilu.ro/imgs/Kimimaro/konan-9_d2eb3198ff28ef.jpg
    Nagato/Pain --> http://th09.deviantart.net/fs71/PRE/f/2012/241/f/5/pein_by_monzaibu-d5ctsmx.png
    Gaara --> http://images5.fanpop.com/image/photos/25000000/Gaara-kazakage-gaara-25036418-475-500.jpg
    Sasori --> http://i231.photobucket.com/albums/ee57/KuramasOnlyLove/Naruto/sasori-1-1.jpg
    Neji --> http://fc08.deviantart.net/fs31/i/2008/198/a/9/Hyuuga_Neji_Colored_by_TheDarkShiva.png
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 12 Sept 2012 - 13:06

Buna *hug*
    Prima *angel*
    Ce pot spune despre acest capitol? *hmm* Interesant, pervers si ... Sas'kee!!!! Cum?Unde?ce? Huh? o.O Perversuleee!!!!!! *d* Pot sa il bat? :o3 Il bat cu sau fara permisiune >
    Cum sa se uite la alea? Chelnerita, aia din club - sa nu ii zic altcumva - si Konan :-w No, te omorr!!!
    Vreau next-ul repede! :x
    Spor la scris si multa imaginatie! Kiss
    Miyuki
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Miyuki la data de Mier 12 Sept 2012 - 13:34

Omg Laugh cat de tare a fost, mama da ce descriere ai bagat la faza cu Sasuke si domnisoara, asta e sor-mea te iubesc esti ce a mai atre:))) ma si Sasuke asta tare pervers mai e, dar imi plce asa vezi sa-l faci si mai pervers daca poti:)) te astept cu nextul, si imi zici si mie ce prostioare iti mai trec prin cap Laugh Kiss
    ^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Mier 12 Sept 2012 - 17:35

Fara cuvinte ..... N-am crezut ca esti asa de perversa
    Mai baga si tu scene cu Sakura . Imi place ficul , dar e ciudat pentru ca forumul este despre sasusaku ... Oricum e mishto

P.S : Sa ma anunti cand aduci NEXT , oke ?

Vizitato
    Vizitator

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier 26 Sept 2012 - 15:29

[b]Nessa esti super,ai idei super,esti draguta,ai o imaginatie,frumoasa,esti nebuna in sensul bun si perversa de numa numa ,ai niste idei de numa numa mai ales cum ai descris scena dintre Sas'ke si Domnisoara aia ,abia astept nextul cat mai repede

P.S: Sa ma anunti si pe mn cand pui nextul ,si sa-l pui cat de repede ,ca eu tiam dat comm:)
    C H R I S S
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 8 Mar 2013 - 14:23

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 4:09