Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Daca focul iubirii s-ar stinge, ati pastra legatura cu baiatul/fata respectiva?

Distribuiti
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 8 Iul 2012 - 19:48

Ei bine, de multe ori focul unei iubiri aprinse se poate potoli. Intrebarea este, ati mai pasta legatura cu respectivul/respectiva? Si, l-ati/ati considera-o prieten/a sau sora/frate?

Ei bine, as pastra legatura in continuare, insa daca m-as fi culcat cu el nu l-as putea numi dupa frate >< Nu stiu, dar nu as putea face asta deloc. Laugh)))) Deci, mi-ar fi prieten in continuare Smile

Voi? Big smile
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Re: Daca focul iubirii s-ar stinge, ati pastra legatura cu baiatul/fata respectiva?

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 9 Iul 2012 - 7:54

Un subiect interesant.
    Eu as pastra legatura cu fostul. Imi place sa am multi prieteni dar daca el nu vrea un salut si gata. Adica depinde si din ce motive ne-am despartit. >.<" Dar in general am pastrat o relatie de prietenie cu ei.
    Rose
    Moderator
    Moderator

Re: Daca focul iubirii s-ar stinge, ati pastra legatura cu baiatul/fata respectiva?

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 9 Iul 2012 - 21:40

Dac[ ne-am despărţi din motivul că nu mai există dragoste sau că nu mai poate fi ceva între noi atunci da, aş mai păstra legătura. Adică de ce nu? Suntem oamenii şi merită. Cine ştie, poate mai târziu o să râdem de anumite chestii sau chiar să fim din nou împreună.
    Însă, dacă mă înşeală numai legături îi dau eu peste cap. Nu mai am ce discuta cu el în viaţa mea. Eu ca o proastă să îl iubesc, să sufăr după el şi să mai ţin şi legătura deja e prea mult pentru mine şi nu aş suporta asta.

Uneori merită păstrată legătura, alteori nu. Depinde de situaţie şi mai sus se află părerea mea.
    AiShiteruu
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de AiShiteruu la data de Dum 7 Oct 2012 - 23:53

Eo da.. in orice situatie:d \
    Merita sa vezi daca acea persoana tine cu adevarat la tine si poare e o prova pentru o a2a sansa...
    Insa frate chiar nu cred... nush:)) e prea ciudat...
    Saau nu in caz ca neam fi dat seama ca e o iubire frateasca:d
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 8 Noi 2012 - 15:38

Fain subiect, ei bine, cam depinde de situatie. Eu una, nu mai pastrez legatura cu un fost iubit si atat. In rest, de ce nu? Ei bine, ador sa am prieteni, dar sa fie si de calitate, adica sa merite, nu pot sa ma bazez pe oricine sau sa sar in bratele primului venit.
    Da, vorbesc, ma mai intalnesc cu fostele anumite persoane, dar stiti, nu mai e la fel deloc.
    sakura chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de sakura chan la data de Mar 27 Noi 2012 - 23:30

Eu sincer da as ma-i pastra legatura cu el, bineinteles daca vrea si el. Si depinde si de situatia in care am fost. Dar mi-ar place foarte mult sa tinem legatura Big smile Dar nu cred ca ar mai fi totul ca inainte desi mi-ar lipsi.
    dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Vin 30 Noi 2012 - 23:44

Nu prea..ar fi cam ciudat pentru mine, ar fi de parca ai lasa o capra sa faca balet Laugh adica ciudat.
    Adica daca l-as vedea cu o alta fata si eu cu un alt baiat...intalnindu-ne si dupa sa zica ,,asta e fosta da acum suntem doar prieteni"..ar fi naspa Confuz
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 1 Feb 2013 - 21:07

Citisem undeva o chestie si suna cam asa. "Daca un cuplu s-au despartit si inca isi vorbesc, inseamna ca inca se plac" sau ceva de genu asta. Ideea e ca in marea majoritate a cazurilor, cei care se despart nu isi mai vorbesc dupa. Eu una as mai vorbi, dar asta daca amandoi am realizat ca relatia nu mai merge si am rupt-o in conditii calme si de amicitie. ^^ Daca el mi-a gresit nu as mai avea ce discuta cu el.
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Joi 23 Mai 2013 - 17:35

Dragut topic. Sincera sa fiu, nu stiu. Sunt o fire ciudata, nici macar eu nu stiu cum as reactiona intr-o anumita situatie, deoarece la mine totul vine instantaneu.
    Daca il iubesc foarte mult si mi-a gresit cu ceva, ceea ce a cauzat despartirea, nici nu as vrea sa il mai vad probabil, caci m-ar durea tare... Daca eu as spune "gata", poate as dori sa ramanem amici, acum depinde si de el.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun 24 Apr 2017 - 14:17