╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ati iubit/iubiti cu adevarat pe cineva ?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 8 Iul 2012 - 19:41

Inca nu stiu daca iubesc cu adevarat, insa inclin balanda catre da, deoarece am fost indragostita pentru un timp de un baiat. Apoi sentimentele au devenit din ce in ce mai serioase si chiar imi pasa de el, foarte mult, nu pot sta linistita daca nu stiu nimic de el sau daca nu se simte bine. Ma doare cand el se simte rau, simt nevoia sa ma rog pentru el si-i simt lipsa mereu... Poate nu este o iubire adevarata, insa tin la el enorm de mult si cred ca o sa tin in continuare.

Voi?

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Re: Ati iubit/iubiti cu adevarat pe cineva ?

Mesaj Scris de Ayu la data de Mar 17 Iul 2012 - 11:56

La mine este asemanator. Il plac de un an si trei luni si nu ma simt bine daca nu-l vad, sa stiu ca e bine si e fericit. L-am vazut odata trist si toata ziua n-am avut chef de nimic. Eram pusa pe ganduri. Ma gandeam intr-una la el. Si prietena mea stie ca eu de obicei sunt ingrozitor de nebuna. Laugh Insa dupa cateva minute s-a prins la ce, sau mai bine zis la cine ma gandeam. Cand il vad imi bate inima nebuneste, iar cand ma uit in ochii lui ma pierd si nu mai stiu de mine. Odata era sa cad pe burta. Laughing Nu stiu daca este iubire adevarata, dar cred ca voi tine la el si in continuare. Mai ales ca nici acum nu am uitat ziua in care m-am indragostit de el.

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 17 Iul 2012 - 21:12

Stau şi la ora actuală şi mă întreb ce e aia dragoste adevărată. Oricum nu cred că am să găsesc răspunsul sau cel puţin nu acum. Eu nu ştiu ce înţelegeţi voi prin dragoste adevărată, eu acest lucru îl văd după vârsta de douăzeci de ani când suntem mai maturi şi gata pentru pasul numit căsătorie. Dragoste adevărată la vârsta de 13-16 ani, poate mai mult mă îndoiesc. Nu spun că nu e dragoste, dar clar nu acea dragoste care credeţi voi. E doar o plăcere, o iubire de început de drum-să spun aşa.

Nu pot spune că nu iubesc pe cineva, pentru că aş minţi. Nu pot spune că nu sufăr după el sau că nu îmi este dor de el, pentru că aş minţi.
    Nu ştiu când s-a întâmplat, dar cert e că mi-am dat seama prea târziu de acest lucru. Dacă mi-aş fi dat seama mai devreme poate aş fi oprit totul. Mi-e dor de ochii lui, de zâmbetul lui. Dar nu pot să îi spun ce simt, nu am curajul şi nu vreau să pierd o prietenie. Am ajuns să plâng pentru un băiat: eu cea care mi-am jucat că nu voi vărsa nici o lacrimă pentru un băiat, pentru că nu merită. Şi totuşi aş vrea să renunţ, dar o parte din mine nu mă lasă.
    Nu există clipă în care să nu mă gândesc la el. Băiatul acesta are ceva, ceva ce pe de o parte îmi place şi pe altă parte mă răneşte.
    Ţin la el, îl iubesc. Însă nu pot să îi spun ce simt, nu am curajul...

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 17 Iul 2012 - 21:28

Iubirea adevarata, iubirea pura este cea care nu moare nici macar dupa ani. Asta e iubirea adevarata. Dragostea, in zilele noastre, se risipeste usor. In ziua de azi, primul lucru dupa care catalogam oamenii sunt hainele si fata. Daca ceva nu ne convine la o persoana, o evitam, nu incercam sa o cunoastem.
    Inainte cand cineva se casatorea ramanea cu alesul inimii sale. Acum, mai mult de un sfert din cupluri se despart. Asta nu e dragoste.
    Inainte, cand cineva decidea sa faca dragoste cu persoana iubita, insemna ca o iubeste din tot sufletul si asta in prima noapte dupa nunta. Acum, cei ce decid sa o faca sunt influentati prost de altii = deseori mai experimentati - pentru placere, iar odata cu asta, la cel putin odata pe saptamana vor sa o faca din nou.
    Dragostea adevarata nu exista, cel putin acum. De iubit, nu am iubit, si nici nu cred ca o voi face. Daca se va intampla, printr-o minune, sincer cred ca va fi o mare bataie de cap. Prea curand nu se va intampla.
    Raspunsul meu e nu. Nu am iubit cu adevarat pe nimeni. Nu am iubit in general deloc, inafara de familie si prieteni.
    Stiti cum se zice: Destinul iubirii e acela de a fi mereu prea putina sau prea multa. ( iar ce e mult, nu face bine ) Smile

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Sam 21 Iul 2012 - 18:41

De iubit cu adevarat pe cineva :? Nu prea cred. Am placut un numar considerabil de baieti, pe unul l-am placut timp de 2 ani, si intr-adevar, il doream mereu aproape de mine, sa stiu ca e bine, sa rada cu mine, sa imi fie alaturi ... muream daca nu il vedeam o zi, iar cand il vedeam pe strada ardeam de nerabdare sa imi spuna un "Buna". Cu toate ca era mai mare ca mine si avea prietena, nu imi pasa. Mi-a spus in multe feluri: Copila, incapatanata, sacaitoare, enervanta, dar nu am renuntat pentru ca de fiecare data cand il vedeam simteam ceva ce nu simtisem inainte. Insa a trecut si acea perioada, am realizat ca pe atunci intr-adevar eram o copila ce credea ca dragostea este un joc, insa acum nu pun suflet intr-o relatie. Nu pot sa mint, sunt impreuna cu cineva si tin la el, insa nu o pot numi iubire. El are 18 ani, este deja matur, si chiar a facut stiti voi ce cu cineva. Eh, lasand laoparte micile detalii, pentru mine nu este dragoste. Ma voi muta curand in Canada si sunt sigura ca voi suferi pentru ca il voi lasa pe el aici. Cu cateva zile in urma ~ daca nu o saptamana ~ am vrut sa ma despart de el, sa ne scutesc pe amandoi de a suferi in plus, insa cineva mi-a spus ca merit sa fiu fericita si sa fiu impreuna cu el cat timp mai stau in Romania, si ii multumesc pentru asta. Mi-a spus-o si el, va fi alaturi de mine cat timp este necesar ... timpul, acum este cel mai mare dusman al meu.

Multumesc ca m-ai sprijinit si inteles, Rose. Apreciez ca ai fost alaturi de mine si m-ai incurajat mereu Big Hug

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 23 Iul 2012 - 10:07

Dragostea fata de un baiat. Nu stiu, nu am simti-o si nu cred ca o voi simti atat de repede. Pentru mine relatiile sunt ca si cum nu ar exista. Nu am iubit nici un baiat. De placut mi-au placut. Chiar si atunci cand eram cu cineva. Nu am cunoscut dragostea adevarata si ma intreb mereu cum este. Intreb si pe altii iar ei incearca sa imi explice dar nu inteleg daca nu o traiesc, nu o simt. Inca imi mai astept printul pe un cal alb sau negru [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Nu stiu ce culoare Laugh

AiShiteruu
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 07/10/2012

Mesaj Scris de AiShiteruu la data de Dum 7 Oct 2012 - 23:12

Pentru mine, dragostea adevarata nu exista. O sa mai vedem ce o sa cred mai incolo. Dar momentan nu. nu exista.

Eu imi iubesc ingerasu:X. Acum nu stiu daca si el ma iubeste sau doar se prosteste din moment ce e cu muuult mai mare decat mine:)) [[Hai ca exagerez, nui adevarat]] dar pentru mine nu conteaza varsta.
    Cand e fericit si eu sunt:X La fel si cand e trist, sau abatut, sau no chef.

Si eu personal cred foarte mult in relatiile la distanta. Si ca aspectul CHIAR NU CONTEAZA!

Vi sa intamplat sa iubiti pe cineva pe care nu ati mai vazut nici o data??
    SINCER... Mie da:D

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mar 9 Apr 2013 - 14:43

Buna. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Sincera sa fiu in acest moment chiar iubesc pe cineva cu adevarat, traiesc o poveste minunata de dragoste si nu cred ca as rezista fara el... Desi este o relatie la distanta, tineam legatura foarte des, nu trecea o noapte in care sa nu imi trimita un astfel de sms: " My love, mi-ai furat inima, ai grija de ea...:-p Te iubesc asa de mult!"
    Desigur, in ultima vreme nu prea mai apucam sa vorbim, din cauza unor probleme, dar eu consider ca un gand bun este de ajuns [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Hm... Nu este prima mea dragoste, de fel eram cam perversa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine], dar este cea mai profunda, cea mai frumoasa si cea mai mare...:-x [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Tin minte ca in zilele in care nu ne vedeam, mergeam singura pe drumul care face legatura intre localitatile noastre( are vreo 3 km) si priveam, desi nu vedeam pe nimeni, priveam cu speranta ca va aparea cu o masina, sau cu bicicleta chiar, cu orice. Am avut momente in care am plans de dorul lui [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Ce mai la deal, la vale, il iubesc foarte mult...

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Mier 17 Apr 2013 - 0:03

Eu nu simt că aş fi capabilă să iubesc. Sau cel puţin cu adevărat. Şi nu concep pe cineva care să mă iubească aşa cum sunt. I'm full of flaws şi nu fac nimic să mă schimb. Nu că aş vrea.
    Iubirea oricum nu este eternă şi probabil că ţine ceva timp până te căsătoreşti apoi totul se transformă în rutină. Pasiunea ar putea să persiste dar se va stinge şi aia la un moment dat.
    Şi nu, nu am iubit cu adevărat. Sunt încă miiicăă~/jk/ dar nu voi iubi vreodată din tot sufletul pe cineva. Am principiile mele şi alea sunt mai greu de încălcat pentru că încă de la început vreau să mă păstrez cu picioarele pe pământ într-o relaţie.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 27 Apr 2013 - 16:01

Eu cred in dragoste adevarata, pura si asa....dar cu siguranta nu. Sunt si prea mica pentru asa ceva si nici nu m-ar interesa.... dragostea adevarata e mai mult ceva ce se gaseste in povesti, in filme.... probabil ca atunci cand o sa iubesc pe cineva, o s-o fac din toata inima si adevarat. Nu imi place sa-mi bat joc de oameni. Dar pana sa iubesc eu pe cineva asa, mai am de experimentat altele. Love it Xo.Xo.

Acum este: Mier 18 Ian 2017 - 20:04