V-ati casatori din interes?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 6 Iul 2012 - 22:32

Buna!
    Am o curiozitate.. v-ati casatori din interes?

Intrebari:
    1. Daca da, din ce motive?
    2. Daca nu, de ce?
    3. Ce parere aveti despre persoanele care se casatoresc din interes?

Raspunsuri:
    1. Nu as avea niciun motiv sa ma casatoresc din interes, nu am de gand sa-mi petrec restul vietii alaturi de un barbat pe care nu-l iubesc.. nu mi-as da corpul si sufletul pentru un simplu interes.

2. Pentru ca pur si simplu nu m-as simti eu bine... Cred ca acest pas se face numai si numai daca iubesti o persoana cu adevarat.

3. Niciuna, fiecare face ce vrea si cum il duce capul Smile Daca acea persoana considera ca este bine pentru ea sa faca acest pas, atunci sunt de acord Smile

Voi? Laugh)) Sper sa va placa subiectul Smile

Ayu
    Membru
    Membru

Re: V-ati casatori din interes?

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 6 Iul 2012 - 23:15

1. -
    2. Nu m-as casatori niciodata din interes. La fel ca tine, cred ca pasul asta este unul care trebuie sa-l faci daca iubesti persoana respectiva. In plus, ce interes? Bani? Am destui, nu vreau sa depind de un tip, poate chiar bosorog. In afara de bani, nu-mi vin in minte alte motive. Think
    3. Nu stiu ce sa cred. Adica pot sa se si arunce de pe blocul de desen din partea mea, dar totusi nu am o parere buna despre ei.

PS: Da, e un subiect interesant. Imi place. Smile

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 7 Iul 2012 - 12:45

Intrebari:
    2. Daca nu, de ce?

Raspunsuri:
    Nu m-as casatori din interes niciodata.

1. -
    2. Casatoria leaga doua persoane care se iubesc. Casatoria din interes mi se pare o prostie. chiar acum cateva orea am terminat de citit o carte " Compromisul iubirii". Ei doi s-au casatorit din interes si la sfarsit au constata ca se potrivesc si ca se iubesc. Happy end. In unele cazuri nu este asa. Vreau sa ma casatoresc dar sa o fac din iubire.
    3. Poi inca nu am intalnit persoane care s-au casatorit din interes. Ei bine nu este bine sa judeci daca nu cunosti situatia si omul respectiv. Nu am o parere buna dar nici rea despre astfel de persoane. Sunt la granita intre parere buna si parere rea, sa zic asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Foarte interesant subiectul[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 9 Iul 2012 - 16:12

Un subiect interesant. Sa ma casatoresc din interes? Sincer la asta nu m'am gandit si nici nu cred ca voi face vreodata prostia. Nu as putea trai alaturi de cineva pe care nu il iubesc si nici nu cred ca as putea fi a lui Neutru.
    Aceste casatorii se duc la vale foarte repede. Persoanele care fac acest lucru eu le numesc: curve-pe romana ^^

Cum a zis si Kira, casatoria uneste doua persoane ce se iubesc.
    Nu m'as casatori niciodata din interes. Ma voi casatori cu persoana ce o iubesc, ma iubeste si consider ca e ideala pentru a fi alaturi de mine pentru tot restul vietii.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 7 Mai 2013 - 10:29

Hm, nu. Chiar nu as putea sa fac asta vreodata. Nu m-as casatori cu cineva la care sa nu tin. Mi se pare ceva oribil. Si am o parere cam proasta despre persoanele care ar face asta. De ce sa profite de altcineva in felul asta? E o nerozie, nu mi se pare uman! Neutru Desi eu nici nu stiu daca o sa ma casatoresc vreodata Laugh Nu mi-am visat niciodata nunta, o vad doar ca pe niste acte in plus de care trebuie sa ai grija si care ti-ar putea aduce probleme daca vrei sa divortati. Smile Desi daca m-as casatori, as face-o din pura iubire, si atat. Nu ar conta ce ar avea sotul meu, daca il iubesc e de ajuns. Desi n-o sa inteleg niciodata personele care fac totul din interes si ajung si la casatorie din interes.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 11 Mai 2013 - 11:08

Nu m-as casatori niciodata din interes propriu. Eu nu vreau bani multi, masini bengoase si sa stau in pat cu cineva pe care nu il iubesc. Vreau sa ma casatoresc cu cel pe care il alege inimioara, nu cu un miliardar.

2. Daca nu, de ce?
    Mi-ar placea mult mai mult sa ma marit cu un barbat pe care il iubesc. Decat sa stau intr-o casa cu nu stiu cate etaje, sa ma plimb toata ziua cu o masina scumpa langa altul, mai bine stau intr-o casa normala, cu sotul meu, si impingem amandoi la masina lui pana la o benzinarie.

Mi se pare mai haios si as fi eu insami.

Treaba lor, fiecare are viata lui si face ce vrea, dar nu imi sunt prea dragi.

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 20:23