╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

The Vampire Diaries

Distribuiti

Sondaj

Damon Vs Stefan. Tu pe cine alegi?

[ 13 ]
    87% [87%] 
    [ 2 ]
    13% [13%] 

Total voturi: 15

Kanya
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/01/2012

The Vampire Diaries

Mesaj Scris de Kanya la data de Vin 6 Iul 2012 - 19:18

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Jurnalele Vampirilor
    Fratii vampiri Damon si Stefan Salvatore, adolescenti eterni, si-au
    trait vietile 'normale' ascunzandu-si setea de sange de-a lungul
    secolelor si mutandu-se inainte ca cineva sa-si dea seama ca nu
    imbatranesc. Acum sunt inapoi in orasul Virginia unde au devenit
    vampiri, ca elevi de liceu. Stefan incearca sa-si stavileasca nevoie de
    sange pentru a evita omorurile si incearca sa-l controleze si pe fratele
    sau Damon, cu un caracter predominant negativ. Stefan se indragosteste
    de Elena, a carei cea mai buna prietena este o vrajitoare, ca si bunica
    sa.
    Acest serial ara pana in prezent 3 sezoane. In toamn se anunta al 4 lea sezon. Eu pana acum am vizualizat primul sezon si tot ce pot sa spun este ca m-am indragostit de acest serial! Este pe gustul meu. Are toate ingredientele pentru a fi un seriale de succes, are dragoste, ura si supranatural!
    Daca ati vizualizat sau vizualizat acest seriale nu ezitati sa va spuneti parerea!

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Re: The Vampire Diaries

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 6 Iul 2012 - 19:25

Eu una nu am vazut serialul, dar am citit primele doua carti Big smile Si pot sa spun ca am rams placut surprinsa, mai ales de felul in care autoarea descria.
    Presupun ca serialul nu e foarte diferit de carte, asa-i? Oricum, ceea ce pot spune, e ca The Vampire Diaries e pe placul meu, caci iubesc tot ce tine de supranatural Love it

Kanya
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 16/01/2012

Mesaj Scris de Kanya la data de Mar 17 Iul 2012 - 22:49

iNu am citit cartiel, dar stiu despre ce este vorba in ele, am citit si cateva rezumate si recenzii si pot sa spun ca nu prea seamana. Serialul difera destul de mult de carte. Dar eu cred ca o sa il adori. Iar daca iti plac si vampiri sexy este clar ca o sa fii fana. Eu m-am indragostit de Damon...e atat de frumos si de misterios si de.... as pute sa o tin asa in continuu.

No Name ☆
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 04/06/2012

Mesaj Scris de No Name ☆ la data de Sam 1 Sept 2012 - 2:03

Eu sunt Team Damon/Klaus 4 ever! De cand a aparut ucid fiecare episod cu privirea:)) Inainte imi placea foarte mult Stefan , dar a aparut misteriosul si Bad boy'ul orasului Damon si mi-am schimbat radical parerea. Mai bine Delena decat Stelena. Parerea mea! Oricum Respect pentru Fanele Stelena!
    Inainte eram extrem de suparata pe producatorii acestui serial Fiindca Au schimbat radical personajele si intr-un fel povestea. Elena in loc sa fie blonda e satena, sa nu mai vorbim de ochi. Stefan... unde sunt ochi verzi? ( mie una nu mi se par a fii verzi, dar daca gresesc ....) Damon... Pai ce sa mai spun.
    Vad ca a prins si asa la public deci intr-un final a iesit ceva bine.

Acum sunt perfect multumita. Am uitat de parul blond al Elenei. Si acum imi tremura picioarele in fata frumosului Klaus. My boy! Sper sa fie cu Caroline.

In seara asta voi adormi cu speranta ca intr-o zi cuplul Delena si Karoline va rasari in al 4 sezon!

Cheshire Cat
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 14/04/2011

Mesaj Scris de Cheshire Cat la data de Sam 15 Sept 2012 - 14:06

Iubesc serialul asta!! Am citit prima carte si mi-a placut dar serialul e suuper. Astept saptamana de saptamana sa apara episoadele.. Cat despre echipe..hmm, prima data am fost Stelena apoi Delena, acum nu ma pot hotara. O inteleg pe Elena. Love

Ultima editare efectuata de catre Cheshire Cat in Sam 1 Dec 2012 - 22:13, editata de 1 ori

No Name ☆
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 04/06/2012

Mesaj Scris de No Name ☆ la data de Dum 25 Noi 2012 - 20:49

Hei! Cineva? 'Singur atat de singur'

Ceva pareri de espisodul 6 s04? Mai este fix o saptamana mana apare episodul 7 si deja simt ca fierb la propri si la figurat . Va fi un moment Delena. A dat Domnul sa se desparta Elena de Stefan ( A stat prea mult cu e)l e randul lui Damon acum. Muahaha!!

Si un moment Klaroline fireste:! Pentru a renunta la scumpul sau hibrid Klaus i-a cerut o intalnire lui Caroline! Uuu. Cred ca o sa mor efectiv pana apare urmatorul episod. Sper totusi ca se va alege ceva de pe urma acestei intalniri:)

Fan Klaroline and Delena Love it <3

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 21 Apr 2013 - 22:52

Si eu ma uit la serial. L-am vazut de vreo doua ori numai din plictiseala. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Chiar vreau sa va intreb...pana la urma e sigur ca va fi si un sezon 5? " The Originals ", cel care se bazeaza pe familia originala. Eu sunt in echipa lui Damon! Team Damon for EVER! Stelena ma enerveaza. Stefan e un idiot si n-are nevoie de Damon ca sa se vada asta. Elena ma enerva cand era o pacifista si acum o adoooor pentru ca are exact personalitatea Katherinei. M-au impresionat dintre toate povestile cea a Katherinei si a familiei de originali...cum au devenit ei vampiri...faza cu Mikael si asa. Dar am fost sincer surprinsa si afectata, sa nu mai zic de trista, cand a murit Kol. Acum Bonnie ma sperie si vreau sa Siles ca dispara din peisaj. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Ooo da, si mai vreau ca Niklaus sa fie impreuna cu Caroline. Tayler dupa ce ca mai e si prost, mie mi se pare si urat.

Laav^^
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 22/05/2013

Mesaj Scris de Laav^^ la data de Lun 27 Mai 2013 - 22:32

E cel mai tare serial ever, fara nici un dubiu. Numai pot astepta pana in toamna pentru sezonul 5 si The Originals. In legatura cu ce echipa tin: Team Klaroline 4 ever. :x Damon e =p~ Stefan [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]. Oricum cine nu iubeste acest serial fabulos inseamna ca nu l-a vazut. Unii vorbesc fara sa gandesca. Revenind. Mi se pare foarte interesant faptul cum e facut scenariul. Am citit aproape toate cartile. Sunt extraordinare. N-am ce comenta. Oricum Team Klaroline and Delena Always and Forever. :x

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Lun 27 Mai 2013 - 23:46

E unul din cele mai faine seriale evăr! Îmi plac actorii. Adică sunt toţi drăguţi,ceea ce nu vezi prea des în seriale. Plus că acest serial are toate rasele de fiinţe supranaturale: vrăjitoare,vampiri, vârcolaci, hibrizi etc. Eu sunt pe la episodul 12 din ultimul sezon. Trebuie să continui şi sunt extrem de curioasă cum va fi chestia cu The Originals. Adică numai gândul că Klaus va fi acolo mă entuziasmează tbh.
    Aaaaanyway. L-aş prefera pe Damon aici. He's a badass deşi , la un moment dat şi Stefan e aşa, dar parcă Damon are ceva mai multă experienţă în lucrurile rele. Plus că îmi place personalitatea lui for some reason.

sakura chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/02/2012

Mesaj Scris de sakura chan la data de Vin 28 Iun 2013 - 11:53

Pana acum am vazut numai primul sezon si sincer mi se pare un serial minunat. Am inceput sa citesc si cartile. Mie mi se pare foarte bune rolurile, in sensul cum le joace actori, sunt foarte buni. Preferatul meu este Damon sincer nu stiu de ce, dar ma atrage personalitatea lui.O sa ma uit si la celelalte sezoane si o sa vad cum se va termina totul.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 4 Iul 2013 - 23:03

Buna ^^
    Nu m-am putut abtine sa nu dau com avand in vedere ca de cateva zile am inceput sa ma uit la el si sunt pe la sezonul 3 ^^

Trebuie sa spun ca la inceput nu am vrut sa ma uit la el. Si tot nu stiu de ce. :\ Trebuia sa o fac inainte xD
    Imi place! :XChiar foarte, foarte mult. ^^ Acum sunt pe la sezonul 3 episodul 15 si nu-mi vine sa cred ca Esther vrea sa-si omoare proprii copii -.- In special Klaus! :-w Nu stiu ce voi face daca va reusi. Klaus este prefaratul meu! <3 (Si acum ma holbez la poze cu el incontinuu pana mi se incarca episodul xD. Si apropo, este adorabil! ;-L Deci, sa nu va luati de viitorul meu sot! [-( )
    Actorii sunt uimitori ... si foarte draguti! :''> In special Joseph (Klaus)
    Aaa, si vreau ca el si Caroline sa formeze un cuplu :XDesi nu m-asi supara sa fiu eu in locul ei ^^

Personajul feminin care-mi place este Katherine. ^^

Hmm, nu am apucat sa citesc cartile si chiar as vrea ... dar merge si filmul ^^

Si nu ma pot abtine .... KLAUSSS! Love it:X:X:X.... :XUite pe cineva care nu este fana lui Damon sau Stefan [-(

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 19/05/2014

Mesaj Scris de elenna la data de Joi 22 Mai 2014 - 17:22

E cel mai frumos serial al iubesc pe Damon si pe Klaus <3<3 sunt fana Delena si Klaroline <3<3 am vazut toate sezoanele , dar sezonul 5 sa terminat naspa cand Damon si Bonnie au murit Crying( sper ca in sezonul 6 Liv sa găsească o cale prin care sa ai aducă înapoi <3<3 i love you Ian and Joshep ever <3

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:42