╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Care sunt regulile ce se incalca cel mai mult in scoala voastra?

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Care sunt regulile ce se incalca cel mai mult in scoala voastra?

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 6 Iul 2012 - 16:14

Cand spun reguli, ma refer la cele impuse de profesorii vostri sau de la cele din Regulamentul Scolar. ~daca le stiti pe de rost, eu una nu le stiu Laugh)) ~

La noi prima regula care se incalca este cea in care suntem obligati sa nu deterioram bunurile scolii. ~manuale, banci.. catedre~
    Mda, la noi in scoala cred ca n-a mai ramas catedra intacta.. toate se tin doar in niste chestii proptite de noi Laugh))))
    Bancile sunt vraiste.. tot felul de desene prostesti.. ~si cand ma gadesc ca in clasa a 5-a am curatat impreuna cu alte colege cu spirt toate bancile alea.. si ce au ajuns acum Neutru Bataie de joc.
    Manualele - Sa mai zic? Neutru Multi colegi de la mine.. au primit manuale foarte bune la inceput.. si la sfarsit, "rupta, rupta...rupta"Neutru
    Bancile din curtea scolii - Sa numai zic ca toti sar pe ele.. au inceput sa se rupa.. Sad
    Este pe acolo un parculet pentru aia mici.. a fost distrus de astia mari.. mda Neutru

A doua regula nerespectata a fost.. sa purtam uniforma si ecusonul..
    Directoarea a pus in fiecare clasa niste elevi care noutau pe un caiet copiii care nu aveau uniforma.. Ni s-a spus ca acele caiete vor fi verificate.. nu s-a intampalt asta. Clasa noastra a purtat uniforma.. deci eram mai mereu toti la costume.. si ceilalti ciuciu.
    Ciudat era ca fiica fostei directoare nu purta nicio uniforma Laugh)) ~Ce prosti suntem Neutru ~

Nu avem voie sa aruncam gunoaie in curtea scolii ~Asta cred ca e o regula a bunului simt ~
    De multe ori imi petrec eam orele de tehnologie adunanc gunoaie, iar urmatoarea ora erau la loc..

Nu avem voie sa parasim curtea scolii in timpul programului.
    Eh, multi nu-si iau mancare de acasa si prefera sa se duca la vreun magazin din apropriere, desigur nu de dimineata.. ci cand isi aduc aminte.
    Vedeam cu stupoare cum fiica directoarei si alte fitoase mai mari mergeau cand doreau ele la magazin Neutru

Nu avem voie cu tigari/droguri/bauturi alcoolice/obiecte ascutite.. alea alea.
    Cei mai mari veneau cu tigari Neutru Insa n-au fost prinsi de profesori..
    La sfarsitul anului scolar, cei de a 8-a au facut un banchet.. iar dirigentele lor a fost undeva si a luat sampanie. Neutru Mai multe sticle.. si au baut.
    La sfarsitul clasei a 6-a la mine, colegii au adus o sticla de sampanie si au baut aia pe acolo.. mai mult s-au prostit ca eram 30 de persoane pe o sticla.. deci va dati seama Neutru
    Noi am fost mustrati un an dupa aia..in fine.

Cam astea ar fi.. Neutru La voi ce reguli se incalca? Laugh)) ~Destule~

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Re: Care sunt regulile ce se incalca cel mai mult in scoala voastra?

Mesaj Scris de Ayu la data de Lun 16 Iul 2012 - 22:53

Poi la mine cam tot asa. Si tot ce scriu acum este despre clasa mea, nu despre altii. Ca la alte clase is ingerasi pe langa colegii mei. Angel
    Avem un calculator in clasa, iar diriga a zis sa nu ne atingem de el fara voia ei. Este foarte vechi si stricat, iar colegii mei au luat tastatura si au inceput sa dea cu ea de banci, de parchet, de tot ce apucau. Ba chiar se loveau unii pe altii. Trageau de ea si dai in cine apuci! Neutru O gramada de piese s-au rupt. Daca voiai sa scrii cu chestia aia trebuia sa ghicesti unde este fiecare litera. Dupa vreo doua zile, vine diriga si vede piesele lipsa. Vai de mine ce-a fost atunci. Ora de mate a devenit ora de dirigentie (ca de obicei Neutru) Si tastatura aia nu a fost singura. Au rupt usa, au rupt vreo trei banci si au indoit doua scaune ( cu unul era sa cad ca nu am vazut ca era indoit Laugh) Un penar a zburat pe geam ca ei nu aveau de lucru. Laughing Deci regula care interzice distrugerea lucrurilor din clasa nu exista la noi. Neutru
    Apoi, vine cea cu interzicerea telefoanelor. Alte diriginte isi lasa elevii sa isi aduca telefoanele la scoala, ba chiar sa umble cu castile-n urechi, iar diriga noastra zice ca trebuie sa raspectam regulamentul scolar. Totusi, mai mult de jumate venim cu telefoane, casti, mp3-uri... Ascultam muzica in ore... Distractie mereu. Asta pana vine diriga si se pune pe controlat. Catedra era plina de telefoane. Macar daca erau stinse, dar niciunul nu era. Se termina ora si vedem ca le ia cu ea. Totusi, la sfarsitul zilei le-am primit inapoi. Smile
    Ar mai fi si ca nu avem voie sa parasim incinta scolii in timpul programului, insa toti mergem la cate un magazin cand avem chef. Unii chiar si in timpul orelor. Am chiulit odata de la istorie in clasa a 6-a si am venit pe la jumatea orei. Ne-am impartit in doua grupuri. Eu si cativa colegi am stat in apropierea scolii, in timp ce restu' se plimbau prin oras. Noi radeam ca drogatii si cantam manele. Pe la umatea orei ne decidem si noi sa ne intoarce sa vedem daca mai e profu'. Fiind ore, scoala era inchisa, asa ca am intrat pe geam. Vai, cum ne cataram toti... Laugh Dupa ce am intrat in scoala ne-am indreptat spre clasa. Descuiem usa, caci am si incuiat-o, si intram. Mai stam putin si iar vrem sa plecam. Cand sa iesim, un coleg da nas in nas cu profu, la propriu. Cand ne-a intrebat unde am fost, noi "La magazin, domn' profesor!" "Si restu'?" "Tot la magazin, da' la altu'."
    Si mai e faza cu bataia in scoala... Cu mutatul din banci... Nici nu mai stiu. Tongue

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 17 Iul 2012 - 8:20

La mine in clasa parca nici nu s-a auzit de reguli Laugh
    Aveam in clasa a 5-a niste banci vechi, de culoare turcoaz, pe care in fiecare ora de istorie ne scriam raspunsuri cand ne asculta (un nume de domnitor, anii de domnie, etc.). Acum, sunt vopsite in portocaliu, si pe sub ele este plin de guma de mestecat, de nici nu iti vine sa mai stai in banca cand te uiti ce-i acolo Laugh
    Anul asta, baietii, au reusit nu stiu cum, sa rupa usa de la baie, si broasca de usa clasei O.o Imi amintesc ca odata era sa ramanem incuiati in clasa du tot cu dirigu' Laugh
    Ce pot spune, si la noi se vine cu telefoane, mp3-uri, PSP( Play Station Portabil) si tot felul Laugh Fetele trimit mesaje in ore, asculta muzica si toate cele. Am doua fete in clasa care tot te intraba daca poti sa le imprumuti telefonul ca vor sa trimita u mesaj, si cateodata isi imprumuta una alteia telefonul, dar atunci chiar nu ati vrea sa vedeti Laugh Una sta in ultima banca, iar cealalta in a doua, si arunca cu bietul telefon de la una la alta Laugh
    Pe majoritatea profesoriilor ii jignesc toti colegii mei, mai putin pe dirigu, caci el este mai batran si este foarte dur. Avem doua banci ce au fost rupte, si se cearta baietii cine sa o ia, ca vor toti o banca "pliabila" cum o zis dirigu' Laugh
    Si faza cu iesitul din scoala. La mine sar astia gardul de zici ca-s canguri nu alta Laugh Pleaca de la scoala in pauze si se duc sa joace fotbal pe nu stiu unde, apoi vin la jumatatea orei...
    Daca exista reguli la mine in clasa, ele au fost de mult timp incalcate Big smile

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 17 Iul 2012 - 10:49

Regulile sunt pentru a fi încălcate Laugh
    Prima regulă care se încalcă e cea cu însemnele şcoli: uniforma şi ecusonu. Să vezi ce frumos suntem noi îmbrăcaţi în curcubeu Laugh Numai alb-negru nu purtăm noi [uniforma noastră e alb cu negru]. Minunea se întâmplă doar la inspecţii, în rest bate vântul. Oricum la anu fetele mă îndoiesc că o să mai poarte fusta, pentru e până sub fund-sincer.

A doua regulă încălcată: Nu alergaţi pe holuri. Ei nu mai spune? Să vezi ce 'liniştiţi' merg unii. E ceva de genu: Gheorghe aşteaptă'mă *zdup zdup*. Să zicem că aştia de liceu nu aleargă-suntem mai normali, dar generala vai de capu meu. Am o clasa de a III-a pe etaj cu mine. Te împiedici în ei, nici nu ştii de unde vin. Mă întorceam cu coleg'mea de la fumoar odată şi nu eram atentă, iar unu s-a izbit în mine.
    Şi la parter e mişto. Mai ales să mergi cu paharu de cafea în mână. Nici nu ştii când se izbesc în tine-am păţito, noroc că am ferit paharu de mine că altfel... Pe bune, zici că's maşini. Aşa repede fug. Şi dacă le spui ceva se uită la tine ca la maşini străine, dar e altă mânmcare de peşte.

Altă regulă ce se ''respectă'': Nu fumaţi în incinta şcolii. Să mă scutească. Cobor în fiecare pauză cu colega mea la fumoar şi e plin acolo. Nici nu ştiu de ce se mai chinuie cu asta când deja ştiu că nu îi ascultă nimeni. Odată am ieşit din curtea şcolii, nu fuma nimeni în curte şi ne-a închis gardianu afară. A trebuit sa sărim gardu ca să intrăm- ce frumos plonjam Laugh

Noi nu ne permitem să distrugem bănci, scaune sau jaluzele că ne omoară diriga şi cu atât mai puţin să mâzgâlim pe pereţi-ţin să precizez că pereţii clasei noastre sunt pictaţi cu tot felul de domnitori, cu Fecioara Maria, Iisus Hristos. [cabinet de istorie, pe cine îl macină întrebarea: De ce ar picta cineva o clasă aşa?]

De distrus manuale: hmmm şi aşa le cumpărăm distruse aşa că Laugh.

Oricum multe reguli se încalcă, dar nu îmi vin mie în minte toate în clipa de faţă. Am să mai spun odată ce mi le aduc aminte Laugh- adică când începe şcoala X.x

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 19 Iul 2012 - 18:27

Regulile sunt pentru ati bate joc de ele si pentru a le incalca. <-Asa zic colegii mei. Ei bine eu nu sunt deacorc cu asta. Big smile
    Pai la noi in clasa se chiuleste, le greu. Ne batem cu creta, bureti, penare, mancare. tot ce ne cade la mana. Sarim peste banci si facem galagie. Daca ne prinde vrun profesor ne face morala. Sunt de treaba -> Unii<-. Cam asta facem noi. in rest, suntem cuminti Wink)

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 19 Iul 2012 - 18:30

Daca e sa ma gandesc mai bine, mai toate se incalca. Laugh
    Uniforma nu e respectata deloc, din scoala iesim, intram de cate ori vrem peste gard sau cei mai mici printre gratii, iarna ni se spune sa nu ne tavalim in zapada si alte chestiii, da de unde. Daca pici pe jos, toti din toate partile fie ca te cunoaste sau nu vine sa te improaste cu zapada, zici ca te ingroapa Laugh
    Vara, e regula sa nu ne stropim cu apa.... Pana nu afla diriginta si ne ameninta ca ne duce la directoare nu ne opream. Alta regula este cea cu fumatul. Toti de la a 7-a in sus se gasesc cate 2-3 in clase care sa fumeze in spatele scolii. Inca una care ar c-am trebui sa fie respectata e cea in care la sala de sport sa nu folosim echipamentele fara supraveghere... Asta mai rar. Big smile
    In general c-am astea sunt Think

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 19 Iul 2012 - 19:34

Ca sa fiu sincera, la mine in clasa sunt doar cativa colegi care nu respecta regulile, restul suntem cu toate piulitele la mansarda, ca deh, facem Romana cu directoarea >.< Dar acum ca ma mut in Canada nu stiu ce ma va paste pe acolo Think Poate voi da peste o clasa de ingerasi, sau poate imi gasesc sfarsitul pe acolo si va las Testamentul ^^" Pana atunci, hai sa va spun ce faceam cu fosta mea clasa:

~ Nu distrugeti bunurile materiale ale scolii: Da, pai la noi in clasa au fost colegi care au stat cate 3 in doua banci pentru ca bancile unora au fost "din greseala" rupte. Cum :? Simplu. Ce sa le faci daca danseaza Macarena pe ele :? Cine te asculta daca le spui sa inceteze :? Nimeni -.-"

~ Nu alergati pe hol in pauze: Aha, asta sa o crezi tu >.< Ca eu aveam clasa la etajul doi si magazinul era la partet, iar pe la etajul unu, unde era al doilea magazin, pentru noi, micutii de clasa a 9-a era gen zona 57 -> Toti cei de a 11-a erau acolo, majoritatea fumand si tipand ca descreieratii, deci no thanks. Asa, revenind la subiect, preferam sa coboram pana la parter sa ne luam de mancare ~ cu toate ca era o coada infernala ~ decat sa ne luam palme peste fund la etajul 1 >.< Si daca nu voiai sa prinzi coada trebuia, logic, sa alergi putin pana la parter. Eh, de aici si regula incalcata.

~ Nu fumati/consumati bauturi alcoolice in incinta scolii: Da, sigur, cum sa nu >.< Din 18 baieti care erau la mine in clasa, 4 nu fumau, si nu exagerez. De etajul 1 ce sa mai spun, acolo in bai era un miros de vai doamne.

~ Purtati uniforma: Da, uniforma noastra era gen Rebelde ~ fusta rosie plisata si camasa alba + cravata rosie ~, bleah. O purtam la zilele scolii si la inspectii, in rest statea frumusel in cuier sa o manance moliile.

~ Nu parasiti incinta scolii in timpul orelor de curs: Pai noi numai un dute-vino continuu eram Neutru Ba ne gaseam sa uitam un caiet si sa mergem la Arion-ul de peste strada, ba vrea nu stiu cine cafea de la Expreso-ul de pe bulevard, ba vor unii Saorma >.< Da, si eu ma miram de ce au fost loviti de masina 4 elevi pana acum ...

Cam astea sunt regulile incaltate cel mai des. Din Septembrie -> Scoala noua, alti nebuni. Revin aici sa va povestesc cum e la noua scoala, urati-mi bafta ~ voi avea nevoie ~ ^^"

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 20 Iul 2012 - 19:02

Pai daca stau bine sa ma gandesc ....

Cel mai si cel mai mult se incalra regula telefonului mobil. ~Regula suna cam asa : Nu avem voie cu telefoanele mobile in timpul orelor. Daca aceasta este incalcata se scad 3 puncte la purtare si se da o amenda de 15 lei, care bineinteles ca la a doua abatere amenda se dubleaza, la a treia abatereze se dubleaza din nou si tot asa...... si asa stam noi frumos cu telefoanele in banci, intre picioare, in buzunare [pe unde apucam] si mai trimitem un mesaj, mai tragem un ochi pe net, in timp ce profu/profa nu e atent, iar cand se plimba printre banci se baga frumos si rapid telefonu pe silentios in geanta, si ramane acolo pana la urmatoarea ora unde exercitiul se repeta

Apoi ar fi uniforma scolii care consta in camasa alba, vesta neagra, sacou negru si ecuson. Mda scoala mea vrea tot tacamu' sa punem pe noi >.> dar normal ca asta se intampla numai cand avem inspectii, in rest sta frumos pe umeras, in dulap.

Nu stiu exact, dar cred ca exista si la noi regula cu bunurile scolii. Clasa noastra are doua grinzi in tavan, iar cand am fost intr-a 9-a un coleg mai inalt s-a urcat pe o banca si a scris mare si cu rosu pe prima grinda "Barosanii 9 B" [ si intr-a 10-a a facur din 9, 10 ] Totusi acum intr-a 11-a cand schimbam clasa diriga ne-a batut la cap sa varuim clasa ca vin altii dupa noi si ei bine... am varuit-o deci sigur exista.

In rest nu prea imi mai aduc aminte [se vede cat de mult stiu regulamentu scolii Laugh]

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 20 Iul 2012 - 19:24

Pai, reguli incalcate, cu gramada, si la liceu, si in generala.
    Cea mai des incalcata e, sa nu facem galagie sau sa nu asteptam profesorul pe hol. In generala, eram aproape cea mai rea clasa din scoala. Eram cumintei in general la ore, da ne mai trezeam si noi unoeri sa facem pe desteptii cu profesorii. Fosta generala avea trei cladiri, si clasa noastra era in a doua cladire. Noi totdeauna asteptam pe banca afara profesorii sa vina din prima cladire. Pana cand odata, a venit diriga cu directorul. Cand am vazut, toti am luato la fuga, dar a si venit dicercotrul la ore, iar de atunci, mai pazeam prfesorul doar de pe scari. Laughing La liceu, la fel, inca in fata cancelariei.

Alte reguli, sa nu facem prostii in pauze sau in orele libere. Vezi sa nu, in a cicnea, aveam o prfoseroasa de romana care ne lasa sa fugim pe holurile cladirii in timpul orei. Intr-un singur semestru, in a opta, clasa mea a spart terei geamuri, si sub unu ma si aflam, tot sticla aveam in par si haine Laughing
    La liceu, asa de cuminti eram, incat dupa abea o saptamana, o prietena mi-a spus ca diriginta lor a tinut la dirigentie o ora despre violenta si ne-a dat pe noi exemplu. Cand au auzit astia din clasa sau apucat de bubuit. Un coleg si-a adus boxxele la scoala si eu imi puneam telefonul la ele si cantau boxele de a venit si directoru. Laughing
    Uniforma, uniforma e sfanta la noi la liceu, directorul face spume la gura de vede pe cineva fara uniforma. eu am vazut cu ochii mei cum atentiona pe unul si pe altul, dar tot sunt elevi care se plimba prin liceu fara uniforma, inclusiv eu.
    Vandalismul? e un lux, clasa mea nici scaune nu mai are, unele sunt rupte, iar altele s-au pierdut prin alte clase. Un coleg, mai grasut, stiu ca in a noua, s-a pus oe o banca mai stricata, si a a cetat banca sub el. Colac peste pupaza ca si aveam inspectie la ora de fizica cu diriga. Ce sa facem, ce sa facem? Frumos, colegu ala a meu a aruncat banca pe geam de s-au speriat si secretarele. Ce a facut diriga cu noi, e partea a doua, bine ca inspectia mers macar bine., dar din nefericire pentru clasa, nu a prea contat pentru diriga.
    Fumat, droguri, pai de drogat la mine in liceu nu cred ca sunt cazuri, desi circula zvonuri. Tigara? e dama de lux. Dar directorul a pus regula sa platim 50 de lei daca mai suntem prinsi cu tigarile prin bai sau pe la colturi.

ririga, cand ea vorbeste, tebuie sa fim mai muti ca mutul, regula de aur. si daca vorbesti in timp ce spune ea ceva, spune ca nu ai respect, ba ii in stare sa iti dea si nota mica.
    Profa de chimie, la aia trebuie sa fi asa de ordonat incat si cel mai nesimnificativ lucrur trebuie subliniat si facut nu stiu cum.
    Profu de mate, istorie lunga, pe el nu il intereseaza temele, ci intrebarile, daca avem ceva ce n-am inteles, dapai cand nu ai ceva de intrebat, nu ai. Si daca nu intrebam, se supara ca nu intrebam, in timp ce alti profesori near arunca pe geam pentru asta.

alte reguli incalcate, numi mai amintesc, sa nu comentam profesorilor, sa ne facem telmee, sa invatam, sa nu vorbim in ore si alte fleacuri.

^^Halloween^^
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 04/10/2012

Mesaj Scris de ^^Halloween^^ la data de Lun 15 Oct 2012 - 21:52

La mine mai toate regulile sunt incalcate... defapt ce elev nu incalca regulile, oricat de mici ar fi?

1. Regula uniformei ~ Majoritatea colegilor mei vin in uniforma, dar au inceput sa o poarte din ce in ce mai rar. Vin in treninguri, bluze colorate, fetele au cercei cu pene albastre lungi de te sperii. Uneori este frustrant cand vezi pe cineva ca nu respecta regulile si ca poate sa fie certat in ultimult hal din cauza asta. Odata a venit directorul-adjunct in clasa noastra si s-a luat de colegi... din acest motiv ma duc mereu in uniforma la scoala.

2. Sa nu aducem telefoane mobile la scoala ~ Fie ca vrem, fie ca nu... unii dintre noi suntem obligati in anumite situatii sa aducem telefonul mobil la scoala. Mai ales cei de la microbuz sau care sunt luati de parintii lor cu masina. Nu ca ar conta ca il are daca l-ar tine macar inchis, dar cei din clasa mea filmeaza prin ore sau prin pauze, fac poze... se uita la diferite filme po**o . De asta nu stie diriga si nu va afla, suntem totusi o clasa unita.

3. Sa nu vorbim urat, sa nu ne jignim ~ Aceasta regula este imposibil de respectat, toti stiu asta. Suntem in clasa a 10-ea si evident, nu mai suntem chiar copii. Injuram si ne jignim de mama focului! Profesorii ne aud, la fel si in cazul directoarei. Dar cine mai poate sa ne faca ceva? Sunt obisnuiti cu astfel de "specimene".

4. Sa nu distrugem bunurile scolii ~ Cartile sunt praf... deci nu inteleg cum am putea sa le distrugem macar!? Bine... bancile, catedra, scaunele, astea sunt cu totul alta situatie. Anul trecut au rupt niste colegi scaunul si cand m-am suit pe el sa sterg tabla am cazut, atunci am mers la spital cu mana. Din fericire nu am avut nimic si am scapat si de muzica! Saptamana trecuta niste colegi se bateau si au spart geamul de la dulap. Evident, au trebuit sa-l inlocuiasca in secret ca sa nu afle nimeni. Noroc meu, atunci am lipsit din cauza amigdalitelor.

Cam astea sunt regulile incalcate de noi... mai sunt si altele, dar nu mi le amintesc.

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Mesaj Scris de Fan Art la data de Joi 18 Oct 2012 - 21:09

Nu injurati! : Asta e pe primul loc. Unu a injurat'o pe diriga. E prost rau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]. Astia injura la greu. Nu e profesor sau elev in scoala asta sa nu ne stie. Injyram ca prostii, fara rost. Ma rog, unii din noi. Eu am bunul simt si injur doar in pauze [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine].

Nu va bateti! : Glumesti? Astia ai mei... fac o lista [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]:
    1. Unu a aruncat cu creta un ochiu lu altu.
    2. Unu si'a rupt degetul. Pe bune.. nu'l mai are [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine].
    3. Au spart un perete.
    4. Au aruncat cu nisip in director [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine].
    5. Un baiat era sa'si sparga capu.
    6. Asta nu'i bataie dar trebuie sa o zic. Azi un baiat pr*st a intrat in vestiarul fetelor cand se schimbau. Le'a vazut in chiloti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine].

Mai sunt o gramada dar nu am timp sa le zic pe toate.

Mary va pupaceste! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum 21 Oct 2012 - 15:33

Pff si la noi sunt reguli dar nici nu ne obosim sa le citim=))

Nu avem voie sa deterioram bunurile scolii- vezi sa nu catedra am rupt-o, bancile le-am desenat=))..pe manuale facem fel si fel de desene, am scos priza din perete=))
    Sa nu fumam, sa nu ne batem...sa nu mergem in bar--pff de fumat de la mine din clasa fumeaza, de batut se bat ca maimutele iar de mers in bar acolo e primul loc in care merge diriga cand nu gaseste baietii din clasa=))
    Avem multe reguli dar credeti ca le respectam=)))...vezi sa nu ..nici nu le citimi=))...sunt unii care sunt un dezastru ..nu au bunul simt...eu il am si nu sunt nebuna incat sa comentez ca altii la profesori,sa fac alte chestii care daca se afla ajungi la director...

†LookInTheDark†
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 09/12/2012

Mesaj Scris de †LookInTheDark† la data de Mier 12 Dec 2012 - 20:59

1. Nu avem voie sa venim cu telefoanele la scoala ~ Ei bine, la noi nu este zi in care o anumita ora sa nu fie deranjata de telefonul mobil al unui coleg.

2. Azi s-a adaugat o noua regula care va fi aplicata doar in unele situatii. A fost o furtuna, vijelie totala. Am fost doar 5 copii in scoala si ni s-a interzis sa iesim din scoala. Evident, geamul a devenit o usa temporara. Culmea, nimeni nu a aflat ca mai toti copiii au sarit pe geam sa se duca la pachet.

3. Mai este si regula cu bunurile scolii ~ Cartile cel putin sunt praf. Avem vreo 2 banci rupte, una abia se mai tine, mai are putin si se duce la plimbare. Niste colegi au spart un geam si unul a rupt catedra. Cum? Simplu. S-a urcat pe ea si a cedat. Imi amintesc in acea zi foarte bine ca nu am facut ore. Toti profesorii ne-au tinut predica.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 14 Dec 2012 - 22:17

Da, alta scoala acum..
    Cel putin cu bunurile scolii, ducem lipsa de scaune, spatare rupte pe din doua, astia fac karate cu scaunele. Picioarele la scaune rupte, surubi scoase, trei banci fracturate, una cu-n picior retezat, alta cu el pe un stert, si alta cu el pe jumate. =]]]]]] Dulapurile alea de pe acolo sunt pline cu tot felul de chestii rupte de colegi, zaluzelele s-au desprins si-au zburat pe geam! =]]]]] Deci, Doamne, iarta-ma, trebuie sa va povestesc asta =]]]]]]

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 21 Apr 2013 - 18:18

Pai daca ma gandesc... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

1. Nu avem voie sa distrugem/deterioram bunurile scolii:---> mda... si scaunele sunt rupte, bancile mazgalite si numai prostii scrise pe ele, usa la noi a fost scoasa de patru ori, s-a spart un dulap si numai in clasa noastra.

2. Uniformele---> Cum sa nu, nimeni nu mai poarta uniforma suntem in secolul XX|. Nici macar la inspectie.

3. Fara tigari/alcool/droguri---> La noi se fumeaza cand apare ocazia perfecta( eu nu fumez, altii), un coleg a plecat in pauza la magazin si a cumparat bere si in scoala avem unul caruia toti ii zicem " Drogatul ". A incercat si cocaina!

4.Fara telefoane mobile---> cand iesi din curtea scolii numai manele... pe sistem [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

5. Ramanem in curtea scolii---> vara baietii fug in pauza mare la furat fruncte din copacii fructiferi( cirese in general). Si in plus toti mergem sa cumparam mancare.

6. Fara agresiuni, atat verbale cat si fizice---> Daca intri in clasa mea, ramai traumatizata: se injura cand au ocazia, chiar si in ora si e clar ca dupa ce se jicnesc se mai lasa si cu bataie...

7. Profesorii trebuie respectati---> se i-au la cearta cu ei mai mereu, mai ales cu profa de engleza ca de abia a terminat facultatea si e primul an in care preda la noi, la liceu. E foarte tanara!

Mai sunt si altele, dar nu mi le amintesc. Dupa cele spuse mai sus, cred ca iti imaginezi in ce clasa m-am nimerit...

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 26 Apr 2013 - 1:30

Clasa din care fac eu parte e considerata cea mai cuminte. Cu toate ca schimbam scaunele odata pe an si bancile la fel. Cea mai des incalcara regula e cea a uniformei. Nu avem una facuta pe comanda, dar idee era de bluza alba si panataloni/fusta inchisa la culoare. Oricum, de la anul ne baga uniforme d-alea naspa pentru care o sa ne ia si masuri....totusi, e mai bine. Laugh Nu mai vad pitipoancele pe tocuri cu fuste scurte si bluze decoltate care vor sa arate cat de b.... ( e cuvantul ala in engleza care la noi incepe cu " c" ) sunt.
    Alta ar mai fi sa respectam profesorul sau sa fim cumininti in timpul orei. La noi, o ora normala decurge cu zgomot, aruncat de avionase sau tot felul de diformitati din hartie....In pauza, bataie cu cornuri si aruncatul laptelui pe geam sa vada cui ii cade in cap. De asta nu mai avem voie sa luam laptele si cornul. Primavara si toamna se sparg geamurile lunar si as mai continua dar e tarziu si nu imi mai aduc aminte. Si tot noi suntem considerati cei mai cuminti.....

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:07