╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Topic nou și Răspunde

Distribuiti

RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin
    Data de înscriere : 09/01/2011
    04072012

Tutorial Topic nou și Răspunde

Mesaj Scris de RR

Acest tutorial este pentru toți membri noi, care nu s-au mai înscris până acum pe alte forumuri și nu știu ce trebuie făcut. Următorii pași vă vor explica cum puteți deschide un nou topic/subiect și ce va trebui să faceți dacă vreți să comentați la topicul unui membru sau să postați în continuare în topicul deschis.

Topic nou

1. Mai intâi ne alegem o sub-categorie unde vom deschide noul topic/subiect. Exemplu, sub-categoria: Nou veniți. Vom da click pe ea, apoi trecem la pasul doi.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

2. Apoi dăm click pe butonul New Topic/Subiect nou.

3. Acum completăm căsuța cu ce dorim noi. De exemplu dacă postăm la nou veniți putem pune titlul: Bună, aici Raluca sau Holaaa, am ajuns și eu aici. Ce doriti voi : ) Descrierea este opțională, iar conținutul va trebui sa fie ceva despre voi, de exemplu: Buna. Mă numesc ... am ... ani. Îmi place să ... și etc. Apoi dați click pe trimite.

Vă rog să fiți atenți atunci când deschideți un topic la categoriile Fan Fiction. Titlurile trebuie să fie sugestive. Trebuie consultat (și respectat) [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Răspunde/Comentează

Metoda 1: După ce ați dat click pe un subiect, pe partea dreaptă, sus și jos, veți găsi butonul Post Reply. Dând click pe eș, vă va apărea un chenar de text ca la deschiderea unui nou topic.

Metoda 2: Dacă vreți doar să scrieți un simplu mesaj și nu vreți să vă complicați, puteți folosi căsuța de răspuns rapid, pe care o găsiți jos de tot.

Dacă aveți nelămuriri, puteți lăsa un comentariu în acest topic, iar o persoană din staff vă va răspunde cât de repede posibil.

Toate bune și spor la postat ^_^
    Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 6:37