╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Lovely Complex

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Lovely Complex

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 29 Iun 2012 - 16:42

L-am vazut acum catva timp si este printre animeurile preferate.In acest
    anime este vorba despre Otani si Risa la inceput cei mai buni
    prieteni,dar cu timpul Risa isi da seama ca defapt s-a indragostit de
    Otani.Exista insa o problema Risa este ce-a mai inalta fata din
    scoala(1,72) iar Otani ce-l mai scund baiat(1,56).In scoala este ce-l
    mai amuzant cuplu de comedianti.Amandoi au aceeasi pasiune pentru un
    cantaret si sunt singuri din scoala care asculta muzica aceea.In iarna
    Otani a invitat-o pe Risa la un concert si el defapt a fost anuntat ca
    v-a fi o petrecere a echipei de basket in care este,iar acolo v-a fi si
    fosta lui prietena(ea fiind managerul clubului) pe care l-a parasit din
    cauza vroia un iubit mai inalt.In cele din urma Risa asteptand sa
    inceapa concertul cade si se impiedica,iar atunci incepe sa planga.Dar o
    sa vina cineva neasteptat, Otani spunandu-i ca el a avut o promiusiune
    fata de ea si trebuie sa o indeplineasca.Pana vor ajunge impreuna Risa
    v-a fi refuzata de el de 2 ori -.-.Oricum cam atat v-a recomand acest
    anime doarece este foarte frumos.Sfarsitul nu o sa vi-l spun [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Joi 4 Iul 2013 - 20:00, editata de 2 ori

Andi
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 27/04/2012

Re: Lovely Complex

Mesaj Scris de Andi la data de Vin 8 Feb 2013 - 21:16

L-am vazut acum mult, dar inca imi amintesc o mare parte din ce se intampla. Risa si otani fac un cuplu foarte frumos chiar daca lui Otani ii vine greu sa creada. Anime`ul este amuzant, dar si putin dramatic. Risa este cea mai curajoasa fata de care a auzit lumea anime`urilor:)). Refuzata de doua ori, ea continua sa ii spuna lui Otani ce simte. E de apreciat:)). Si eu recomand tuturor acest anime. Din cate imi amintesc nu era foarte lung. Merita vazut Big smile

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 24/03/2013

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Vin 31 Mai 2013 - 17:57

Hey hey Big Hug
    De curand ma uit si eu la Lovely Complex si mi-a placut foarte mult. Acest anime are putin din toate Love it . Are drama, comedie, actiune si altele dar, problema este ca eu am gasit cateva episoade nu sunt toate . Daca ati putea sa ajutati o sarmana disperata dupa acest anime as ramane enorm de indatorata voua, familia mea. Deci, unde pot gasi si eu toate episoadele sau mai mult de 9 episoade. Multumesc! Crying Sunteti cei mai buni!

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Joi 4 Iul 2013 - 12:24

Lovely Complex, da un anime foarte bine realizat, si unul perfect in care drama si comedia fac un echilibru minunat. M-am uitat la el in vacanta de iarna si pot spune ca m-a cucerit din prima. Risa si Otani formeaza un cuplu superb, iar cum a spus si Andy, Risa este foarte curajoasa, avand in vedere ca desi a fost refuzata de doua ori, ea continua sa se tina dupa Otani pana cand reuseste sa il convinga sa fie impreuna. ^-^
    @Felly-chan: Trebuie sa iti spun ca eu primele 12 episoade le-am gasit in romana, apoi la cateva m-am uitat in engleza, cam pana pe la episodul 20, dupa care le-am gasit pe restu pana la 24 [parca Think] in romana. ^-^

Ale-chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Joi 4 Iul 2013 - 19:13

Acesta va fi singurul anime pe care mi-a placut si la care am ras cu pofta. M-am uitat la el in vacanta de vara, la televizor si m-a cucerit complet. Imi place de Risa pentru ca , desi a fost refuzata de doua ori , cum a spus •°Bommye°• si Felly-Chan , ea tot vrea ca Otani sa fie cu ea pentru ca il iubeste. Are toate respectele mele. Intradevar , merita sa vizionezi acest anime. Terminat Urs Panda

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:59