Sensul viselor/cosmarurilor tale.

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Sensul viselor/cosmarurilor tale.

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 29 Iun 2012 - 15:15

Ei bine, am deschis acest topic pentru ca am avut niste vise ciudate.. chiar acum. Probabil multi dintre voi au vise sau cosmaruri mai ciudate si nu stiti ce inseamna. Poate stim noi.

Am visat ca in spatele casei mele era o biserica.. prin care puteai intra doar daca o luai prin casa. Era un ritual acolo cu mai multi preoti care "vorbeau" prin semne cu Dumnezeu. Era foarte important ca Satan sa nu apara si sa nu intre in respectiva curte pe unde era si intrarea in casa..
    Si am vazut cum poarta din fata incepe sa se miste si nu m-am panicat pentru ca stiam ca trebuie sa le darame pe amandoua..
    M-am uitat si la poarta din fundul curtii si in spatele ei l-am vazut pe Satan.. Neutru Dar nu arata... cum mi l-am imaginat eu..
    Era ca o statuie din bronz.. imbracat intr-o carpa, ochii ii avea rosi si altceva la cap nu-mi amintesc.. insa avea o forma ciudata. Neutru

Pe mine nu ma intereseaza decat ce semnifica daca il vezi pe Satan.. Laugh))

Multumesc si va astept si pe voi..

P.S. SUBIECTUl l-am postat aici pentru ca visul meu are legatura cu Satan si pentru ca multe vise pot prevestii moartea sau imbolnavirea unor persoane dragi. Daca locul lui nu este aici, atunci sa fie mutat.

Ultima editare efectuata de catre Diavola >:) in Mier 1 Aug 2012 - 14:19, editata de 1 ori

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Re: Sensul viselor/cosmarurilor tale.

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Vin 29 Iun 2012 - 15:24

Eu una am mai multe optiuni, m-am documentat si iti spun ce cred eu:

1. Satan vrea sa-ti corupa sufletul.
    2. Prea multe filme horror sau povesti de groaza.
    3. Ai mancat eva expirat.
    4. Ingerul pazitor se indeparteaza de tine.
    5. Vei trai mult.
    6. Semn de bucurie.

Nu stiu care sunt reale, dar am incercat sa le pun pe cele mai credibile.

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 29 Iun 2012 - 15:55

Am cautat pe net si am gasit:
    regasirea unui prieten sau necazuri
    Oricum nu stiu sigur ce inseamna, dar nah. El tot ce vrea e sa omoare, sa vada dezastre. Nu sunt eu acum mare cunoscator, daca simti o neliniste atunci du'te la un preot si vorbeste cu el, spovedeste'te ^^
    Mai mult nu stiu ce sa iti zic.
    In iudaism, el e un inger, este slujitorul lui Dumnezeu si ii incearca pe oameni.
    In crestinism, e un inger cazut.

Cel mai bine, du'te si vorbeste cu un preot daca esti nelinistita. Daca nu, uita, e doar un vis.

dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Sam 25 Aug 2012 - 17:56

O să mai adaug şi eu unul din visele mele, dacă se poate Wink)

Am visat într-o seară că eram în spatele blocului. Şi eram gen Peter Pan - puteam zbura, dar îmi era foarte greu să mă ridic de la sol. Săream de mai multe ori, până să reuşesc. Am ajuns în aer, pe deasupra blocului, după care am coborât în faţa magazinului şi m-am speriat de ceva - sinceră să fiu, nu îmi dau seama de ce m-am speriat - şi m-am chinuit să urc, într-un final prinzându-mă de "acoperişul" magazinului. Apoi am văzut un porumbel şi m-am trezit cu vre-o 300 de ani în urmă. Eram o prinţesă şi aveam sute de responsabilităţi, dar eram mult prea diferită de surorile mele - două copilăroase - şi am recurs la cea mai simplă evadare: zborul. Toruşi, ceva s-a întâmplat. Îmi amintesc vag că am luptat împotriva cuiva şi am salvat nişte oameni, dar nu mai îmi dau seama de ce...

Am mai avut vise de genul...

Odată eram în faţa blocului, unde Peter Pan şi Wendz cu fraţii ei dormeau într-un copac ciudat, cu 3 etaje, pe primul, dormeau băieţii, pe al doilea Wendy şi Tinker Bell, iar pe ultimul Peter. Şi i-am întâlnit pe ei, zburam zilnic şi eram ca un fel de eroi pentru copii din cartier. Dar, în fiecare seară directorul şcolii - care nu ştiu ce legătură avea - venea şi vroia să ne prindă, să ne bată.
    În prima seară, ne.am ascuns toţi, iar după ce a plecat, am ieşit şi ne.am dus pe jos la copac. Toţi au urcat, doar că eu nu mai puteam să mă ridic de la sol şi Peter mi-a dat mâna şi m-a ridicat, după care i-a spus lui Tinker Bell să-mi dea nişte praf magic. Eu am dormit cu Peter în noaptea aia :>
    Ziua următoare iar am zburat peste tot şi am făcut diferite chestii, iar noaptea, iar a venit directorul, dar de data asta nu am reuşit să mă ascund la timp şi m-a prins, udându-mă cu apă. După ce a plecat, am ieşit de după nişte dulapuri şi am observat că în faţa blocului directorul era bombardat de ouăle care le auruncau "fanii" noştrii. După care m-am trezit. Think Cam ciudat, nu? Da' ce e mai ciudat, e că am visat asta de mai multe ori, la un interval de câteva luni.

Doamne, eu am cele mai ciudate vise, vă spun! Dacă vreţi, vă mai zic câteva Laugh

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 26 Aug 2012 - 16:21

Iti place mult cartea Peter Pan? Laugh) ~ Si eu am citit-o de multe ori, dar a naibi sa fiu daca-mi mai aduc aminte numele personajelor =]]]] ~ Poate ai visele astea pentru ca-ti place acea carte, sincer, eu eram odata speriata de un film cu paienjeni foarte mari, negri ce mancau oameni. Neutru Am avut un vis cu aia de mai multe ori, era acelas vis. Si sti, eram cu cativa prieteni care au reusit sa scape, pe mine inca ma mai urmarea o ciudatenie de aia O.o Si numai stiu cine a venit, dar avea puterile Omului Paianjen, si m-a salvat. Stiu doar ca-l cunosteam si nu ma asteptam sa ma salveze. A fost dragut sa intinda panza aia pe stalpuri si dupa sa sarim Love

Dooh, jur ca si eu am vise ciudate, dar nu ca tine. Ti-am spus, singurul sens al viselor tale si motivul pentru carte le ai ar putea fi faptul ca-ti place cartea aia. Laugh)

dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Dum 26 Aug 2012 - 16:34

Sincer, nu am citit cartea, iar filmul, e *bleah* ...
    Nu îmi place Peter Pan - şi în legătură cu numele, m-am uitat pe google ca să văd cum îi cheamă Laugh - Peter Pan este doar un film pe care l-am văzut, dar de mult şi chiar nu are niciun sens ca acum, după câţiva ani să am vise cu ei Laugh))
    Şi da Laugh) eu îi întrec pe toţi cu visele mele ciudate Laugh)))
    Stai să-ţi mai spun unul Laugh)

Eram în oraş, tocmai primisem un apel de la verişoara mea, care spunea că un individ a prins-o şi legat-o într-un turn din satul bunicii mele. Aşa că stai să vezi. Eu mergeam repede cu o trotinetă, dar m-am întâlnit cu mama mea pe drum şi cum doar eu ştiam unde e turnul, m-am pus la volan, dar nu ştiam să conduc. Am pus maşina pe trotinetă şi tot dădeam cu piciorul ca să ajungem mai repede Laugh))
    Am ajuns într-un final, iar apoi am salvat-o pe verişoara mea, ca mai apoi să mă trezesc într-un câmp cu doi dintre prietenii mei din satul în care mă voi muta. Am ajuns la nişte conducte de gaz, iar în spatele lor era un râu adânc. Acolo ne-am întâlnit cu tipul de care îmi plăcea Laugh)) Şi am început să înotâm... Eu cu tipul ăla ne tot stropeam şi ne băteam cu apă, iar apoi am ieşit afară, doar că el m-a tras înapoi şi m-a sărutat sub apă, numai că eu mă gândeam la actualul "crush" şi l-am respins Crying((((( Ce idioată am fost.... Laugh))) Ce zici de ăsta?? Laugh)) Faza e că am mai avut vise aşa cu săruturi subacvatice, dar nu îmi dau seama ce înseamnă Think

Aştept să văd ce zici de tâmpenia asta Laugh)

Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Lun 3 Sept 2012 - 13:36

edit!:

ei ei ⑬ ¢ℓa☋ 。◕‿◕。 eu zic ca ori iti place foarte mult apa, ori te vei ineca sarutandu-te O.o.
    si eu am avut vise ciudate, pe care din pacate le-am visat de peste 20 de ori, si cele care le tin minte sunt cele in care masini mari, tractoare , camioane, veneau dupa mine, si ma urmareau ca sa omoare , dar mereu aveau fete din alea diabolicesi in alte vise eram urmarita de lei si tigrii, care ma omoara, si desigur, in vis ma zgariau pe spate cu ghearele, dar partea cea mai ciudata e ca simteam si in realitate durerea care era transformata in amorteala si gadilat O.o a fost ciudat oricum, si am avut si vise in care trebuia sa salvez pe cineva, dar ma trezeam inainte sa implinesc "misiunea"

Deea, un parinte a scris o carte in care spunea sa nu ne incredem in vise....l-am intrebat si eu pe profesorul meu de religie ce inseamna sa-l visezi pe diavol si a zis ca depinde, daca ai facut ceva rau, sau te simti stiu si eu, stingherita de anumite lucruri pe care le-ai facut, de asta il visezi. Si daca e ceva mai rau, ca o crima, sau ceva de genul, sa te duci la parinte sa te spovedesti si sa-i spui ce ai visat....

Ultima editare efectuata de catre Calliope in Sam 13 Apr 2013 - 11:08, editata de 2 ori

Bella.Haruno
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bella.Haruno la data de Mier 10 Oct 2012 - 16:13

Venind vorba de vise,acum un an,eu si cu una dintre prietenele mele am avut acelasi vis,la fel,chiar mam socat cand iam povestit,si chiar o cred pt ca si ea mi-a povetit din acest vis
    Sa va spun visul nostru:
    Deci...eram la ea acasa,nustiu cum a mers in fata usi de la baie,pe usa de la baie are o oglinda,amandoua ne-am uitat fixla oglinda,brusc in oglinda apare o fata,semana cu un vampir,piele alba,ochii rosi,colti,si mai avea ceva la gura,nustiu ce
    Am deschis usa de la baie,inauntru era bezna,din senin a aparut o mana alba in fata noastra care a vrut sa ne atace
    Ne-am panicat si am fugit jos pe fata scari,am iesit din bloc,era diferit toul,nu semana deloc
    Pe peretele de alaturi lam vazut pe el,tipul din oglinda,am mers la el si am inceput sa il injur,el sa uitat ciudat la mine.
    Mam trezit brusc! a fost un cosmar ingrozitor!mai ales ca la visat si prietena mea
    Oare ce ar trebui sa insemne?

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Vin 14 Dec 2012 - 11:03

Mdea si eu am avut un vis ciudat odata si mai ciudat a fost ca pe baiatul din el la visat saa Mely(Bella.Haruno) sa vil povestesc:
    era noapte desi nu stiu ca faceam afara nu obisnuiesc sa merg noaptea afara,infine,eram la mine in spatele blocului unde e o straduta unde circula masini si dintrodata era un baiat cate trecea strada de pe partea cealalta si am vrut s-o trec si eu dar venea o masina si in mijlocul drumului baiatu ala a fugit foaaarte repede si din spatele sau au mai aparut 2 caini , unul mare si negrusi un catel ca a Maya a mea dar tot negru , si dintro data mam trezit ca nu mai eram in mijlocul drumului ci pe trotuar ....ce ciudat a fost

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Vin 14 Dec 2012 - 21:32

Doamne , aveti niste vise ....   Nu ca n-as avea si eu  

Totul incepea intr-o seara cand dormeam bustean si brusc ... ma trezesc la ... scoala   Nimeni nu era pe hol . Toti erau in clasele lor , inafara de doua colege deale mele care s-au dus la baie .
     Dupa vreo 2 min. maxim , se aud tipetele lor de groaza , lasandu-ne pe toti infricosati . Imi era prea frica sa ies sa vad ce se intampla , eram incremenita , dar apoi imi indrept capul spre geam si raman din nou infricosata , tremuram ....  In cateva momente termopanul fusese spart in mii de bucatele , iar in clasa se ivi un vampir ....Avea ochii de culoarea rosu aprins , iar coltii lui ii ieseau afara , aratand ca era infometat . O sfasie pe sefa clasei ( partea asta imi cam place ) , apoi isi indreapta ochii catre mine care eram jos , cu fata la el , stand pe cioburile de termopan .  Imi sfasie o parte din bluza ( spre maneci ) , dar nu parea ca vroia sa ma omoare , parea ca trebuie sa ma duca undeva departe , undeva ciudat si totusi infricosator . Esa straniu si intunecos , apoi m-am trezit tremurand .... si nu tremuram pt. ca-mi era frig

Ultima editare efectuata de catre ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ in Vin 2 Aug 2013 - 17:15, editata de 1 ori

Roseta Christoper
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Roseta Christoper la data de Dum 23 Dec 2012 - 1:36

Visul tau semnifica caderea in pacat. Familia ta va avea de suferit din ma multe puncte de vedere. Ti se arata in vis astfel de lucruri deoarece ai credinta, chiar daca poate nu iti dai seama. Tu ai fost aleasa pentru a-ti priteja familia si tu esti cea care trebuie sa il opreasca pe Satan sa intre in casa ta. Daca un singur membru al familiei este credincios, el este suficient de puternic pentru a gonii diavolul din casa. Faptul ca el reusea sa intre, arata ca nu iti indeplinesti misiunea. Daca iti doreai sa intre este si mai rau. Alegi suferinta sau mai bine zis iluzia de fericire creata de acesta. Trebuie sa iti indeplinesti misiunea, iar acea este cea de a-ti readuce familia la crestinism. Ai puterea de a o face, singurul lucru de care ai nevoie este dorinta ca sa o salvezi de Satan. Trebuie sa ai credinta si sa incepi sa vezi lucrurile din jurul tau cum nu toti le pot vedea.
    Poti sa o faci, succes!

kira:)
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de kira:) la data de Dum 3 Feb 2013 - 15:36

Eu am visat de mute ori ca :cadeam depe o stanca si ma trezeam brusc.
    Am mai avut astfel de vise.Alt vis care mi sa parut mie foarte ciuda:
    Eram cu fostul meu prieten la garla acolo este si o padure .Dintro data a aparut din apa un fel de sirena .La ademenit pe iubitul meu in apa apoi a incercat sa ma ademeneasca si pe mine dar in momentul acela am auzi pe cineva cum ma striga apoi un zgomot putrnic care era o combinatie de sirena de politie si de ambulanta .
    Si atunci sa terminat brusc cosmarul .
    De la o vreme tot aud tipete cand sunt singura in casa si oameni care ma striga>

o`Farrell
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de o`Farrell la data de Mier 6 Mar 2013 - 22:13

Buna... Doamne si voi aveti niste vise de speriat, dar nu sunt la fel ca ale mele, adica eu am cosmaruri in fiecare noapte si, sa fiu sincera, nu sunt fana a filmelor horror.

Uite o sa va povestesc un vis, pe care il am de 2 saptami inkoa si nu reusesc sa scap de el, orika apa sfintita s bea cand dorm, sau cate rugaciuni ash spune, si daca am ajuns sa fac asa ceva, inseamna ca, chiar imi fac griji pentru mine.

Uite cum sta treaba. Eu, de mica am avut un fel de"premonitii" adica visma ceva si daca nu se intampla maine sau poimaine se intampla peste o luna sau doua si eu ma speriam ingrozitor, si nu sunt chiar usor de speriat.
    Acum revenind la vis. Tot vises Apocalipsa, iar in scurt timp majoritatea persoanelor se trannsforma pur si simplu in oase si mor:| si pana la un momentdata am descoperit la laptele salveaza- tin sa mentionez ca dupa visul acesta am avut o cadere serioasa de calciu- dar in scurt timp, efectele reveneau imediat si nush ce inseamna, devenind din ce in ce mai rau, apoi a urmat o chestie daia ca-n Star Wars( cred ca asa se scrie ) si m`am trezit atat de brusc incat mai nou plang in fiecare dimineata. Nu stiu ce inseamna, dar vreau sa aflu. Si de asemenea mai sunt multe "Sweet Dreams" deastea ale mele. Un lucru, am incercat ritualul lui Bloody Marry, de curiozitate si aparent inca traiesc, dar dece acum mi-e oarecum frika sa fac unele lucruri singura, cum ar fi statul pe afara singura noaptea, sau coboratul scariilor nopatea, cu toate ca stiu ca nu-i nmk afara:|

Scuzati... plistiseala:))

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 12 Apr 2013 - 16:24

Buna, draga mea Reeah! Cred ca daca visam eu ce ai visat tu, luam calmante si ma uitam doar la desene animate doua zile Desi sunt cam ciudata, prea mult atrasa de paranormal, totusi niciodata nu vreau sa il visez pe Satan. Nu pentru ca ma sperie, doar de Dumnezeu mi-e frica, ci pentru ca mi-e frica de ce s-ar putea intampla in acel vis sau ca poate nu ma mai trezesc, Doamne fereste!
    Si eu l-am visat o singura data, cand nu m-am inchinat.

Eram la scoala cu un coleg de-al meu, Sergiu. O doamna ne-a rugat sa avem grija de copilasul ei mic, de vreo cateva luni cred, ca trebuia sa mearga nu stiu unde. Ne-am oferit iar cand Sergiu s-a plictisit sa il tina in brate, mi l-a dat mie. Eu, habar nu am de ce, am intrat in scoala si am deschis usa salii de sport. Inca aveam copilul in mana. Dar nu era sala de sport, desi asa scria pe usa, ci un drum inzapezit care ducea catre o poarta din tarusi, lemne, ce o fi! Arata destul de infricosator...
    Am mers pana la jumatatea drumului, dar am simtit un fior la spate. Atunci m-am intors si l-am vazut pe Satan ca ma pandea, arata mai mult ca o capra-om, daca pot sa ma exprim asa si avea ochii rosii si plini de ura. Cand m-am uitat mai bine la poarta, se auzeau sunete ciudate si o voce blanda de femeie mi-a spus sa fug. Cu micutul in brate am vrut sa ma intorc si sa fug, dar ceva nu imi dadea voie! Pur si simplu nu puteam sa fug, iar poarta era asa de aproape de mine! M-am speriat asa de tare, incat m-am trezit.

Si acum ma intreb ce era cu vocea aceea calda de femeie, am mai auzit-o si in alt vis si tot asa m-a aparat de o naluca. Ma bucur ca am auzit-o, dar... ciudat.

In fine, sper sa nu mai visezi astfel de lucruri pentru ca stiu ca nu e o senzatie prea placuta...

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Joi 27 Iun 2013 - 15:32

Bun deci acum cateva saptamani am avut un vis foarte ciudat:ew cu mama mea si cu cutzu am mers la o familie(nu stiu de ce :S) si de la statia de autobus trebuia sa trecem de un camp  pe o carare ca sa ajungem la casa alora.Am ajuns si dupa ceva vreme am vrut sa-mi iau ceva de la magazinul care era langa statie (adica dincolo de camp) era ziua deci am spus ca merg singura dar pe carare m dat de o fata alba complet cu ochii verzi sau capriu nu stiu sigut si parun portocaliu deschis,ghemuita in iarba si cateva ciori zburau in jurul ei X_X iar ea se holba la mine dar nu mi-a facut nimik.Seara am rugat-o pe fata cea mai mare din familie sa vina cu noi dar cand am ajuns in dreptul usii de la beci ea a disparut iar ew cu mama am ramas sa o cautam prin casa iar cand m-am uitat pe geam am vazut fantoma ei (cred) cu parul dat pe fata. Oare ce ar trebiu sa insemne asta?????? O_O

Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Vin 5 Iul 2013 - 12:53

Ce vise aveti si voi O.O Bag si eu un cosmar de'al meu.

" Eram cu verisoara mea de 7 ani si fratele ei de 3 ani pe un pod. Mergeam linistiti, eu trebuia sa'i duc pana acasa. Ceea ce mi s'a parut ciudat caci nimeni nu m'ar lasa in veci sa fac asta Laugh Stiti doar ce responsabila sunt eu Laugh. Sa revenim la vis. Mergeam asa, pana cand vad ca Alex ( baietelul de 3 ani ) a fugit pe sosea, unde treceau muuuuulte masini. I'am spus lui Ioana ( 7 ani ) sa ramana acolo, dar m'a urmat. A venit un  om la noi, ne'a trantit pe toti in iarba ( sincer nu stiu de unde era iarba aia ) si a icneput sa'mi chinuie verisorii. Ii taia cu un cutit, pana cand acesta s'a transformat in varcolac si a inceput sa'i sfasie. Urlam in vis, caci eu eram urmatoarea." 

M'am trezitdandu'ma cu capul de perete, si cu urletele verisorilor mei in cap. A fost unul din cele mai usoare cosmaruri. Multe am avut mai rele.

Si visele voastre m'au amuzat. Peter Paaaan Laugh Si cosmarurile m'au facut sa le citesc cu mare interes. Etc. Etc. altceva de adaugat.
     Pace! Si visele frumoase sa va invaluie noptile! Dac'ar fi si la mine... Laugh

Mady C.
    Banat

.....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Mier 31 Iul 2013 - 23:58

Am avut odata, cand eram mica un vis.... Era despre noua casa in care trebuia sa ma mut.
    Se facea ca acolo traia un demon, care scria cu sange pe ciment si chesti. Afara ploua si eu am iesit din casa, ca sa iau de sub bolta nu stiu ce. Atuncia cand mam uitat spre casa, l-am vazut la geam si se grabea sa iasa. In momentul ala am fugit in casa....Sfarsit... Ciudat !

Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Sam 15 Noi 2014 - 12:34

Inca vise cu Dumnezeu si Satan nu am auzit dar al meu e ca dintr-un film ,nici nu stiu ce iseamna:
    se facea ca ma bateam cu sora-mea cu pernele si deodata ea s-a suparat si a plecat9presupun ca o lovise-m cam teare),nici nu am observat ca in camera era destul de intunecos si frig(cam asa era pe tot parcursul visului)asa ca ma-m bagat in pat cu plapuma deasupra.Deodata pe usa intra un barbat foooarte inalt (asemanator unui vampir) si intra in dulapul meu pentru carti si dispare(eu de sub plapum am vazut totul,in vis bineinteles),apoi din curiozitate am intrat si eu in dulap,in citeva clipe am ajuns intr-o pestera iar pe o piatra statea o bartina careia i se vedeau numai ochii albasti stridenti iar era imbracata intr-o haina  ce ii acoperea capul(facutadeasemenea din cirpe albastre si verzi srtidente,eu eram dupa o piatra mare si o priveam,apoi ajunge si barbatul de mai dinainte(se pare ca erau aliati,ia-m urmarit dar nu auzeam ce ziceau apoi am plecat inapoi in camera mea.peste 5 minute vine tata si-mi zice sa intru in dulapul de linga cel cu carti,ceea ce a facut si el,intr-o secunda ma aflu cu tata intr-un peisaj ca din secolul 19,intr-o diligenta parca din Anglia,si eram imbracati specific,eu il intreb pe tata de ce nu am intrat in celalalt dulap ,acesta ma priveste ingrijorat parca vrind sa-mi zica ceva dar vizitiul se transforma in barbatul vampir de mai devreme iar tot peisajul se transforma  in pestera de mai devreme...
    Asta am visat u cu un an in urma ,daca vreti sa ziceti ca filmele sunt de vina ,eu nprivesc drama actiune si aventura (de acolo imi iau portia de horror)

Acum este: Mier 1 Mar 2017 - 21:55