Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Premonitiile.

Distribuiti
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Premonitiile.

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 29 Iun 2012 - 8:12

Buna dragilor!

Am venit sa va spun despre premonitii.. acestea este o presimtire a unor fapte din viitor.
    Voi credeti in ele?

Eu cred.
    Am o colega.. care are parte.. de astfel de premonitii.

Primul caz.
    Veneam de la scoala impreuna cu ea si am trecut pe langa casa unui om batran. Ea m-a intrebat.
    - Mai traieste cineva aici?
    Eu n-am stiut ce sa-i raspund.. nu stiu chiar atat de multe despre vecinii.. insa el nu era mort, in acel moment.
    Seara.. suna cineva la bunica colegei mele, ca sa vina sa-i ajute pe copiii acelui domn cu pregatiriile pentru inmormantare. Neutru I-a mai spus ca a murit in acea seara..

Al doilea caz.
    Fata asta si cu inca o vecina erau la poarta. Pe fata a sunat-o o colega.. s-a uitat la cine o suna si a spus.." Accident." Nici macar nu raspunsese..
    A raspuns si a dus telefonul la ureche.. si a inceput sa vorbeasca.. apoi a spus.
    - Ce accident?
    Atunci vecina noastra s-a intors cu o privire la ea... "Neutru Ea nu-si mai aminteste sa fi spus acel cuvant, insa o credem pe vecina.. doar a avut si o reactie.. ciudata.. si nu demonstra asta ca e prefacuta.. si a si jurat..

Al treilea caz.
    Ea presupune ca moartea ii va fi produsa de o masina.. Mereu se intampla sa treaca cate o masina in viteza si chiar foarte aproape pe langa ea..

Al patrulea caz.
    Veneam de la scoala cu colegele mele.. si cu cateva zile inainte am avut un vis..
    Ele discutau aceleas lucruri din visul meu, in acelas loc.. eram imbracate la fel ca in vis.. ceea ce n-am bagat de seama pana nu am auzit conversatia..
    Nu-mi mai amintesc conversatia.. asta e ciudat.. Neutru Cred ca daca as auzi-o din nou as recunoaste-o.

Voi ce parere aveti? Vi s-a intamplat ceva de genul?

Ultima editare efectuata de catre Diavola >:) in Mar 3 Iul 2012 - 8:51, editata de 1 ori
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Re: Premonitiile.

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 29 Iun 2012 - 8:32

Se pot intampla asemenea lucruri, nu zic nu. De asemenea si senzatiile de deja-vu pot fi considerate premonitii. Insa ceea ce a spus sau a simtit deja colega ta, e peste limitele normale, la fel si visul tau. Eu stiu doar ca unoeri asta poate fi un "dar". Cine stie, sa devi clarvazatoare nu e asa de rau. Au existat foarte multi oameni care au dat profetii si s-au intamplat se pare. De exemplu Nostradamus Sau Da Vinci(nu mai stiu care) prezicea despre al doilea razboi mondial si spunea si despre Tara noastra a pomenit foarte des. Mie sincer nu mi s-a prea intamplat, insa in schimb, am foarte des parte de deja-vu, iar uneori e foarte enervant. Se spune ca uneori visezi ce se va intampla in urmatoarea zi sau peste un timp, iar cand va sosi momentul sa se indeplineasca ce ai visat, acea chestie se va transforma in deja-vu.
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 29 Iun 2012 - 8:38

oO Am ramas cu o fata de "WTF?" . Eu nu stiu ce sa zic despre colega ta. M-a uimit.
    Poi eu ma duc la meditatie la matematica -.-" (voia mamei) si doamna profesoara mereu cand i se intampla ceva imi zice. Nu stiu cand si unde au fost niste cutremure si ea nu a putut dormi. Mereu cand se intampla ceva ea nu poate dormi si a doua zi afla niste vesti neplacute. Chiar daca unele cutremure nu s-au simitit in Romania, fiind in alta tara, ea le-a simtit o.O . Are si o nepotica si intr-o seara nu a putut dormi si se gandea la ea, ca urmatoarea zi sa o sune pe fiica ei sa ii spuna ce face cea mic si fata ei i-a spus ca mai avea putin si se arunca pe balcon -.- Fetita este la gradinita si este foarte desteapta pentru varsta ei si a lasat-o singura cand ea a avut treaba si vorbea la telefon si cand s-a intors din instinct a vazut-o urcata pe scaun si se apleca pe geam.
    Si imi zice ca parca ar avea o premonitie cand s intampla ceva rau >.<"

Si chestia spusa de Kryn cu deja-vu este naspa. Uneori simt ca am mai trait acele momente si ma intreb unde dar nu imi amintesc. Sau uneori visez ceva si peste putin timp uit, se intampla o parte din vis si peste cateva zile imi amintesc de vis. E ciudat ...
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 29 Iun 2012 - 9:32

Foarte ciudat faptul ca, colega ta, Deea are niste premonitii ca astea O.o
    Sincera sa fiu, chiar si mie mi s-a intamplat de foarte multe ori, iar in cel mai rau caz, dupa o premonitie de-a mea, chiar a murit cineva
    Mi se intampla adesea sa ma gandesc la ceva legat de o persoana sau de un obiect, si apoi, la scurt timp, acelei persoane sau acelui obiect i se intampla exact ceea ce m-am gandit eu O.o
    La mine, majoritatea premonitiilor le-am avut in timp ce dormeam, caci eu atunci gandesc mai bine ca sa zic asa Laugh
    Defapt nu sunt chiar vise, in cele mai rele cazuri imi apar doar imagini si apoi dupa cateva zile se adevereste ceea ce am vazut.
    Asa s-a intamplat si intr-o noapte: mi-a aparut o imagine, cum ca in fata casei, unde parcheaza unchiul meu masina, era intinsa o pisica alba si cu ceva pete mai inchise la culoare. Pe moment nu mi-am dat seama daca dormea sau era moarta, apoi dimineata le-am povestit "visul" parintilor si dupa o saptamana, cand am ajuns acasa din oras, mi-am gasit pisicuta moarta in curte
    Sau tot asa, am visat ca ma duceam singura la scoala(eu de obicei plec la scoala odata cu fratele meu), si dimineata el se simtea foarte rau si nu a mers la scoala.
    Am mai avut tot felul de premonitii, dar nu mi le mai amitesc chiar pe toate. Si va asigur ca tot ce am scris aici, chiar s-a intamplat O.o
    ~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Vin 29 Iun 2012 - 13:43

Foarte interesant fetelor! Inca nu am gasit astfel de cazuri printre cunoscutii mei. Mi se par lucruri reale si FOARTE infricosatoare. Am multe visuri ciudate, am visat ciudatenii, monstri si unchiul meu murind. O_o
    Oricum, ma bucur ca nu s-a intamplat nimic, altfel cu siguranta as fi suferit foarte mult. Diavola, ai grija de prietena taa caci m-a speriat faza cu masina. I se pot intampla multe cu premonitiile astea!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 6 Iul 2012 - 22:18

Buna!
    Blacky, chiar as fi curioasa sa spui mai multe despre premonitiile in legatura cu moartea acelui om.

Colega mea a mai avut doua premonitii.
    Prima: Mai demult, cam cand eram la sfarsitul scolii, ea ne-a spus ca a visat ca o sa cada de pe o placa.. Acum cateva zile asta era pe aproape sa se intample.. n-a cazut insa s-a ales cu o julitura urata pe picior.. Neutru

A doua: A fost pedepsita timp de trei zile, sa numai iasa din curte deloc.
    Ieri de dimineata a fost la magazin, s-a uitat in spate ~in directia unde este casa mea ~ si a avut o "premonitie" ~va spun la sfarsit de ce am pus in ghilimele.
    Ea a vazut ca era intuneric.. eu alergam pe sosea.. si a aparut o masina care era sa ma calce. A spus ca eram imbracata cu pantaloni scurti ~ceea ce e adevarat ~ si ca maieul nu l-a putut vedea ~ceea ce este credibil deoarece purtam un maieu de un verde foarte inchis ce nu putea fi vazut in intuneric, singura sursa de lumina provenea de la farurile masinii. ~
    Ciudat este.. ca e adevarat. Eu in ultimele seri am inceput sa ies la poarta si sa alerg pe sosea, sa dansez.. ~nu este asa de aglomerat seara.. trec masini mai rar.. chiar una singura~
    Nu era sa ma calce.. dar a fost cam la .. doua case departare de mine..
    In fine, asta nu poate fi numita premonitie.. premonitiile sunt niste prevestiri a ceva ce s-a intamplat.. ea a vazut asta cand deja se intamplase.. dar totusi, nu avea de unde sa stie.. nu i-am spus nimic Neutru
    Este ciudat.. mie imi este frica pentru ea.
    Va astept parerile.
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Lun 3 Sept 2012 - 13:24

ei bine, eu ce sa mai zic? am ramas premonitiile mi s-au intamplat si mie, dar mai rar, si cred in ele, si va voi povesti umpic mai incolo de ce....
    Diavola, ai grija de prietena aia a ta, chiar foarte mare grija, si nu are nimic daca vede premonitii, nu ai de ce te teme pentru ea, poate prin premonitii o sa faca si lucruri bune, te-ai gandit? e ciudat ca a vazut cu ce esti imbracata , pe intuneric, si ca a zis de chestiile astea, cu accidentul, si cu omul batran ce mai locuia acolo, e ciudat, si mi s-a facut pielea de gaina gandindu-ma la astea
    de celelalte povesti ale voastre numai zic, ca m-au trecut fiorii, adica am mai auzit de cineva sensibil la cutremure, dar nu sa simta un cutremur daca nu e nici macar in tara noastra O.o sau de vise ce se vor intampla, si etc. O.o e ciudat dar ar putea fi si ceva normal pana la urma, adica in fiecare exista ceva putin mai paranormal, daca stai sa te gandesti
    si mie mi s-au intamplat adica...de exemplu, in ultimele doua sambete, la cele doua nunti la care am fost, spuneam ca daca va da melodia "Ai se eu te pego" sunt cei mai tari eram sarcastica, dar mi-a pierit zambetul, cand a urmat melodia asta, si mami s-a uitat la mine ciudat gen O.O ca ei i-am zis ca vreau sa ascult melodia asta, si nu ne putea auzi nimeni, pentru ca era galagie....asa mi se intampla si cu alte melodii pe care vreau sa le ascult, si cel mai ciudat e ca am cautat un film pe net, pe un site sa ma uit, si erau mai multe filme, si cel care mi-a atras atentia a fost Amityville, filmul acela de groaza, bazat pe intamplari paranormale adevarate, dar nu m-am uitat la el,pentru ca eram sigura ca nu voi mai dormii noaptea si apoi mi s-a intamplat sa fie filmul asta la televizor exact a doua zi O.o am ramas fara cuvinte, mi se zbarlise parul pe mine, adica de ce tocmai filmul pe care intrasem eu? de ce tocmai filmul la care nu voiam sa ma uit? O.osi in plus, nu era nici un film nou sa zici ca e pe toate micile ecrane
    apoi, a mai fost o chestie ca matusa mea a ramas insarcinata, acum vreo 2 ani, si peste cateva zile aveam un presentiment ca se va intampla ceva rau, si vine tata la mine si imi spune ca are niste vesti proaste, si eu i-am zis asa: A pierdut matusa sarcina, nu?.....si el s-a mirat foarte tare, dar parca nici nu eram eu cand am zis asta, si tati m-a aprobat din pacate a fost foarte ciudat...apoi, mi s-a intamplat sambata spre duminica seara la ora 5 cand veneam de la nunta, sa zic ca se va intampla ceva rau azi, adica duminica( asa era atunci), si in urmatoarea zi a urmat o cearta in familie de toata frumusetea

s-a mai intamplat sa imi moara o pisica, un motan defapt, calcat de masina in fata portii primarului, si dupa 2 ani, a murit si fratele pisicii exact in acelasi loc, tot calcat de o masina O.o adica, e mai la voia sortii de atat? adica eu am visat cu catvea seri inainte ca imi va muri pisica, dar nici chiar asa o.O
    mi se mai intampla sa stiu ce vor spune oamenii, si ei spun exact acelasi lucru O.o
    adica, nu stiu ce ziceti voi, dar eu una cred in premonitii
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Joi 18 Iul 2013 - 10:57

Mama... Ce triste sunt premonitiile voastre o.O Ale mele sunt mai fericite Laugh

1. Eram cu mama la Carrefour. Faceam eu " Doamna aia ciudata va vorbi in 3..2..1.. " si cand sa ajung la 0, aia chiar a inceput sa trancane. Am ramas masca Laugh  Nu stiu daca asta e o premonitie, dar am zis sa o pun acolo  Smile)Nu moare nimeni. Laugh  Cine stie *shifty*

2. Eram cu o prietena pe un pod foaaarte inalt. Am urcat la scaaari... Vorbeam noi acolo... Si fac eu  al un moment dat " Mai are sa vina Corina " si chiar atunci a venit Corina aia de care vobeam. Neutru

3. Am visat odata ca pisica mea fugise de acasa. A doua zi, n-am mai gasit-o... Au trecut 5 ani cred. Mitziii... Mi dor de tine Crying

4. Tot cu vis... Am visat ca ai mei o sa-mi ia un catel, si cateva zile mai tarziu vin la nasa cu... ia ghiciti.. un catel! Laugh

Nu-s prea lungi... Ma bucur Laugh
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 23 Aug 2013 - 5:44

O.O Oh my... premonitii. Deci mi s-au intamplat si mie destule, nu-mi vine acum decat una pentru ca e cam dimineata - sau devreme - sa va spun:
    Eram cu verisoara mea, Oana, asteptandu-mi sora. Si ne plictiseam de moarte si incercam sa vedem cam pe unde o fi.
    -acum e pe la casa aia ciudata cu un geam care a fost usa candva
    -acum e pe la curtea idiotului de mos
    -acum e pe la poarta lui Alex
    -acum apare.. si apoi, ghiciti, a aparut. 
    Nu mi-am dat seama ce e atunci, doar am ras in hohote cateva minute bune. 
    Ce ciudate au fost premonitiile voastre, oh my o.O Kira, ... cutremure! Jesus. 
    Ma speriati.
    Si Deea, eu nu inteleg de ce ti-e frica pentru prietena ta. Mie mi se pare chiar misto ca poate sa fac asa ceva.

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 3:51