╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Uniforma scolara

Distribuiti

Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 08/04/2011

Uniforma scolara

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 18 Iun 2012 - 16:04

O dam si pe uniforme de acum, dar stiu ca e ceva ce se dezbate mai mereu si multi dau nas in nas cu uniformele.
    Ce parere aveti despre uniforme?
    Eu, de exemplu, la mine la liceu s-a facut o noua uniforma cand am intrat in clasa a 9a. Vechea uniforma era oribila: un sacou de blug-ieftin, care se rupea imediat- si cu insemnul liceului pe guler. Mda, nu era spectaculos, mai ales sa o porti vara oO.
    Noua uniforma la noi e alb-negru. La fete fusta este plisata, vesta cu snur pe parti si cravata cu moaca lui Miron Costin pe ea. Mda, prima data era superba uniforma, dar acum o poarta pisica. Uniforma se poarta doar la zilele scolii, evenimente importante, inspectii. Inainte purtam si cand aveam ora cu diriginta, acum nu Laugh. Uniforma arata bine, dar e prea eleganta, ma rog.

Nu am nimic cu uniformele. Nah, e adevarat ca trebuie sa ne diferentiem de alte scoli, dar sa fie alese cu bun gust si sa nu fie nici costisitoare. Dar acum cine le poarta. Caci nici 1-4 nu mai poarta uniforme. Fac si eu ca fosta mea invatatoare: suntem colorati Laughing.
    In alte tari uniforma e ceva obligatoriu, dar pana sa ajunga Romania la acel stadiu mai este mult drum.

Ce credeti despre uniforme?

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Re: Uniforma scolara

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 18 Iun 2012 - 16:15

Mda, la mine se poarta o suta si o mie de feluri de uniforme. Motivul e tot acelari, carouri naspa, dar sunt vreo trei feluri diferite. Atata le-a schimbat directorul de acum suntem scoala colorata. In mare parte sunt in albastru cu imprimeuri de carouri visini si albastre, naspa, nu e asa? Uniforma e in general doar un sarafan pentru fete pe care oricum in purtam adesea desfacut sau deloc. La baieti, trebuie sa poarte sacouri. Dar sunt si unele fete care au o fustita plisata si vesta, alea da, mi-ar placea si mie sa port dinaia, dar faza e ca nimeni din clasa nu a vurt ca cica iarna ce o sa facem? Mi-ar fi placu asa.

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 18 Iun 2012 - 16:23

Mai, eu spun din start ca urasc uniformele Laugh Niciodata nu m'au incantat, le purtam numai in I - IV pentru ca ne obliga invatatoarea, in rest ... ocupa locul de onoare in dulap, mai sa o manance moliile Laugh Si la noi la liceu la inceputul clasei a IX-a am purtat uniforma: La fete o fusta rosie plisata, o camasa alba si cravata rosie ~ Rebelde scria pe noi, ce mai Laugh ~. La baieti erau pantaloni rosi, camasa alba si cravata rosie. In primele saptamani am purtat'o zi de zi, exceptie numai cand aveam sportul, dar acum ... pff, ca bine zici, numai la zilele scolii, in rest nima.
    Mie nu imi plac deloc uniformele -.-" De fiecare data le'a ales diriginta si alegea unele de tot rasul. Cred ca am schimbat in clasa a 9-a vreo 3 uniforme, desi nimeni nu le purta. Ca bine zici Rose, eram niste colorati Laugh
    Da, in alte tari uniformele sunt obligatorii, de exemplu Asia sau Koreea: Acolo fiecare elev e imbracat in uniforma, daca nu vin imbracati in ea nu sunt primiti la ore Neutru
    Eu atat am avut de zis ^^

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 20 Iun 2012 - 15:12

O.o Si eu am o uniforma formata din camasa alba si fusta/pantaloni negri. A trebuit sa o purtam pentru ca ne scadeau profii nota la purtare.. Si.. chiar daca nu va vine sa credeti, pe unii nu-i primea Neutru
    In fine, ii urata uniforma noastra... Si nu-mi prea place ideea de uniforma Neutru Arata.. foarte ciudat. In fine nu conteaza.. altii au noroc si dau de uniforme frumoase, insa noi....Neutru

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 20 Iun 2012 - 17:30

Mai, eu va spun de pe acum ca urasc, am urat si voi ura uniformele. am purtat in lasele mici cand ne obliga invatatoarea da din clasa aVa noi nu mai purtam uniforme, nici acum la liceu. Daca ne fac uniforme eu nu vin la scoala. Nu le suport. Chiar daca imi plac cum arata nu le voi purta. Tot un tricou sau maieu si blugi cu tenesi suna mai bine pentru mine.

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/05/2012

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Vin 29 Iun 2012 - 22:36

Urasc uniformele! Mai ales in I-IV, era o uniforma groaznica! Pur si simplu nu o suportam! Acum este mult mai bine, purtam camasa, blugi... mai ce dorim noi dar sa avem camasa. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Liceul nostru este praf din cauza noului director care e un... va da-ti voi seama! Il URASC! In fine, absolut totul este mai confortabil decat o uniforma! Te simti mult mai bine cand porti ce doresti!

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 16/05/2012

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Dum 1 Iul 2012 - 15:12

Dar-ar dracii' in ea de uniforma ca prea ma enerveaza. E urata, de zici ca ce-i aia . Ne ameninta profesorii ca ne sacade nota la purtare , dar dupa o zi , doua noi nu mai venim in ea si ei nu fac nimic Smile E o uniforma formata dintr-un sacou negru Si pantaloni negri. Pt. fete mai e si fusta , dar sincer vorbind, mai bine prefer pantalonii , ca fusta , e parasuta . Neutru

Alle
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 08/07/2012

Mesaj Scris de Alle la data de Lun 9 Iul 2012 - 20:43

Oh nervos , cat urasc uniforma de la mine de la scoala Very Angry Dar oricum nimeni nu o poarta. Ma enerveaza cand ne vad profesorii fara uniforme si ne ameninta ca ne scad nota la purtare, ca ne spun directoarei, numai prostii. Si diriga, cand ne vede fara camasa alba, face ca toti dracii si ne zice tot felul de balarii, ca cica totata scoala poarta uniforma, numai noi nu, ca suntem penibili imbracati in atatea culori la scoala si alte tampenii. INGROZITOR !!! Eu as vrea sa nu mai avem uniforma Smile

^^Halloween^^
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 04/10/2012

Mesaj Scris de ^^Halloween^^ la data de Joi 4 Oct 2012 - 21:13

Mie nu imi displac incredibil de tare uniforma, o port daca este nevoie. Dar la un moment dat te plictisesti mereu cu acelasi lucru, parca suntem la inchisoare! Bai, culmea. Nici macar cand avem sportul nu avem voie in trening. Cica sa ne schimbam in vestiar... la ce perversi am in clasa/scoala numai sa ma schimb as reusi. Very Angry

Concluzie finala: uniformele dauneaza grav sanatatii! Bautura

Ultima editare efectuata de catre ^^Halloween^^ in Dum 14 Oct 2012 - 20:59, editata de 1 ori

AiShiteruu
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 07/10/2012

Mesaj Scris de AiShiteruu la data de Lun 8 Oct 2012 - 22:01

Miemi place:D
    In I-IV uramuniforma pentru ca era de prost gust... Adica nu ca invatsatoarea avea prost gust, camasa pepita e prost gust:))

Acu sunt intra 7a si MIE dor de uniforma... Eu credeam ca in italia se poarta da.... ce sa faci... Prostu se iluzioneaza...'

Anu asta miam luat eo o asa zisa uniforma... Doar ca sa scap de stresu imbracatului

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 26 Apr 2013 - 22:55

Cah cah! La noi in scoala e o harababura totala.
    Clasele I- IV => Oribil, blugi negri. albastri cu bluza alba si vesta. Totul ok pana la vesta. Ma certam cu invatatoarea pana primeam zilnic cate un I pe caiet. Nu purtam vesta nici sa ma bati. Abia in clasa a treia am ajuns la un compromis, sa tin vesta pe spatarul scaunului si s-o iau numai daca intra directoarea.. Neutru mda, dupa ce mi-a dat zeci de I pe caiet....
    Si acum, clasele V-VIII => La fel, inafara de vesta. Numai ca nimeni n-a mai respecat uniforma de cand eram eu a cincea, si asa am ajuns sa venim la scoala cum ne taie capul. Si acum vor sa ne puna uniforme de la anul. Caaaah! Nenorocitii, nu puteau sa mai astepte un an? Si vor sa puna peste tot, si la toate liceurile din oras. Eu nu vreau! E o porcarie care ma enerveaza de mor. Uniforme, cah.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 26 Apr 2013 - 23:14

Hey! Sa fiu sincera, nu am nimica cu uniformele, dar la noi la scoala nu prea se mai poarta. Din clasa I pana in a-IV a, am venit numai in uniforme pentru ca invatatoarea ne spune ca trebuie sa semanam a elevi. Din toata scoala, purtam uniforme doar clasa noastra a-VII aB si cativa din clasele V si VI, Clasa a-VIII a nu mai porta nici unul uniforma pentru ca nu vor si nici clasa a-VII aA nu port. Singura clasa care poarta uniforma zi de zi suntem noi, "datorita" dirigintelui nostru. Nici noua nu ne place ca sa venim mereu in uniforma dar asa cum a spus dirigintele nostru, noi suntem niste elevi adevarati. Laughing Laugh Laugh Laugh Laughing
    Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun. Smile Smile Smile
    JA NEEE!!!!!

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 20 Mai 2013 - 20:41

La mine nici nu mai exista uniforma [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Habar nu am pe unde e.
    Niciodata nu mi-au placut! Uras sa port camasa combinata cu o fusta in carouri rosii si cravata, mereu la fel, toata scoala numai asa. Nu mai recunosc pe nimeni de la spate cu uniformele astea!
    Directorul ne lasa si fara ele, nu ne spune nimic.
    Parera mea este ca sunt oribile! Este un atac impotriva propriului mod de a trai, a propriului stil.
    Imi place sa fiu eu insami, cu o pereche de blugi inchisi, un tricou sau maieu si o flanea sport sau jacheta, combinate cu niste accesorii traznite, avand astfel propriul stil, fiind unica. Nu imi plac deloc uniformele>_<

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:40