Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

<3O ceasca cu cafea<3

Distribuiti
    "Andra"
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

<3O ceasca cu cafea<3

Mesaj Scris de "Andra" la data de Lun 11 Iun 2012 - 15:06

Buna, buna....acesta este ficul meu....Lectura placuta!:x

<3O ceasca cu cafea<3

Capitolul 1: BadBoy sau nu. Buna si tie, Sakura!

Sasuke pov.:

Parfumul ei ma facea sa plutesc, este un lucru atat de ciudat, aroma aceea divina, mirosul delicat al florilor de cires. Dar de ce tocmai aceasta tocilara este invaluita in aura primaverii? Totusi urata nu ar fii, dar tocilarele imi provoaca greata. Da, are tone de notite in mapa aia roz. Aceasta isi da brusc seama ca eu o privesc, iar cand se uita la mine obrajii-i se inrosesc, eu zambesc seducator.

Ea lasa capul in jos si intra grabita pe usa de la intrare a scolii.Cu fiecare pas pe care il face parul ei roz straluceste in lumina cald a soarelui. Da, inca o victima, insa norocul ei ca nu ma intereseaza.

-Sasuke, puiule! ma striga soru-mea sarcastica ca de obicei.

Eu ii arunc un simplu “Ce? ‘‘ si imi intorc privirea spre ea. Semanam destul de bine zic eu, acelasi par negru ca smoala, aceeasi piele alba. Totusi la gandire suntem tare diferiti, ea e extrem de perfectionista si se poarta tare matur, va vine sa credeti ca e sora unui bad boy adevarat? Mie nu. Totusi asta e viata, nu totul este cum ar trebui sa fie.

-De ce te uitai asa la fata aia? ma intreaba ea brusc, trezindu-ma din visare. Eu ridic o spranceana, iar un zambet de copil nevinovat imi apare pe fata.

-Asa cum ? Nu te ingrijora Hinata, nu este genul meu si in plus stii ca nu-s baiat rau, spunand asta ma ridic de pe banca si ma indrept spre intrarea in scoala. Frumos intradevar, holul este imbracat in marmura, iar pe o parte si pe alta se afla dulapuri in culorile liceului nostru, rosu, alb si verde. Ferestrele mari lasau sa patrunda in interior raze blande ale soarelui, acestea imi mangaiau delicat obrazul rece.

Stiu ca nu par un baiat obijnuit, mereu rece, foarte albicios, plus ca nuanta de un negru abisal a ochilor mei este rar intalnita, insa sunt modest si prefer sa cred ca sunt cat se poate de normal. Paseam incet pe holul parca interminabil exact ca multele poezii pe care doamna profesoara ni le citea in generala.

Cat de tare ma plictiseam si totusi am fost mereu premiant, dar asta nu ar crede nimeni, nu dupa stilul meu de viata.Nu sunt fustangiu, dar stiu sa apreciez o femeie frumoasa. La varsta mea eu consider ca ma comport putin cam ca un baiat rau, dar diferenta este ca eu nu sunt, doar par. Ma uit atent prin jur. Ce avem noi aici? Domnisoara din curtea liceului.

Ma uit de data asta mai atent la ea, analizand-o de altfel din cap pana in picioare. Purta o camasa de un roz bombon la fel ca parul si mapa in care avea lectii cat sa inveti o viata, niste blugi verzi la fel de verzi ca iarba proaspata, iar in picioare niste tenesi multicolori. Ce pot sa zic? Stilul vesel, happy, fara griji.

-Buna ziua stimata domnisoara...ca sa zic asa, nu va stiu numele, spun eu cu o nuanta de sarcasm in glas, in timp ce ma razim de peretele alb ca zapada.

-Sakura...incantata, dar eu nu am voie sa vorbesc cu strainii deci scuza-ma.

Exact cand a vrut sa plece eu o opresc punandu-ma in fata ei, cred ca am si speriat-o.

-Stai putin! Poate ca nu suntem asa straini unul fata de celalalt. La ce clasa esti? Acesta imi spune cu jumate de gura ca e la 9 B. Ce coincidenta…adaug eu ridicand o spranceana. Aceasta fata se uita la mine exact ca la felul 14, oare nu ii place felul meu de a fii? Of, of, hai sa o mai linistesc putin, sa nu zica ca o voi omora sau chiar viola.

Pentru ea sigur e unul si aceelasi lucru. Intr-un moment in care eu nu sunt atent Sakua se furiseaza si pleaca singura spre clasa.Eu o strig brusc, iar aceeasta se opreste. O intreb daca nu cumva a uitat ceva sau de fapt pe cineva, iar aceasta ma intreaba cum ma cheama .

-Sasuke...Sasuke ma numesc. Aleluia am obtinut un zambet, sunt tare mandru. “Haide, doar nu vrei sa intarziem la ora!”, of chiar nu imi place cum o spune, zici ca e sorumea insa a vorbit si asta este foarte bine.

Pana la urma urmei ne indreptam amandoi spre clasa...

Ajunsi in fata usii Sakua se opreste brusc si lasa capul in jos, iar o lacrima cristalina ii se iveste pe obraz. Eu ma uit ciudat la ea si incerc sa o intreb ce are, dar incepe sa tipe la mine si imi spune ca nu e treaba mea fugind spre baie imediat.

Eu o privesc pana in momentul in care dispare in spatele a doua usi din termopan. Oare ce s-a intamplat?

O intrebare fara raspuns momentan.

-Hei, pustiul! Ma sperie vocea din spatele meu, intorcandu-ma observ ca este...

Sper ca va placut!:x
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Re: <3O ceasca cu cafea<3

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 12 Iun 2012 - 17:08

waw, un fic nou, imi place cum povestesti si narezi. E cam ciudat tiitlul la ficul tau Think , insa tocmai el m-a facu curioasa sa inttru si sa citesc.
    Ideea cu scoala si tocilara nu e unica, dar nici des intalnita. Mie imi astfel de ficuri, mai ales cand Sakura e tocilara fermecatoare, un fel de Ratusca cea urata. Din primul capitol, pare foarte diferit de ce am mai citit eu, deci, astept sa vii cu idei cat mai originale.
    Descrierea e chiar ok. Ma fascineaza modul tau de a nara. Adica nici nu te-ai intins o pagina intreaga sa descri un singur sentiment sau sa fie prea putin. Da, intr-adevar poate ca mai putea adauga cate ceva pe acolo, insa e clar ca am inteles incertitudinea lui Sasuke. El nu e baiat rau, dar e. De obicei, la el nu prea apare tipul personajului confuz, din cauza reputiei de raufacator si altele. Ceva totusi a lipsit, cum arata "afara"? Exact asta nu am intalnit in gadurile lui Sasuke. Bine ca pe Sakura a descris-o pana la ultimul fir de par, dar unde se afla sau cum arata scoala pe dinafara, mai putin.
    Inceputul e din nou interesant, cand l-am citit, am crezut ca e o reverie, abia apoi mi-am dat seama ca se uita ca prostacul dupa Sakura. Apropo, cum ii zambeste lui Sasuke, daca ea se teme sa vorbeasca cu el? Si nici nu am inteles reactia ei din ultima parte. Ce e cu ea, se teme de colegi? E prea rusinoasa, in cazul asta puteai sa spui ca i se parea timida si cam ciudatica. Daca nu e asta motivul, atunci retrag tot ce am scris despre asta.
    ai cateva greseli de ortografie, inclusiv la numele Sakurei, de exemplu ai scris de cateva ori "Sakua" in loc de Sakura. si "sorumea" nu se scrie asa, ci se desparte prin cratima.
    Cat despre aspect, lasi o gramada de sptiu liber, inca prea mult, chiar daca e scurt capitolul, nu cred ca ar trebui sa lasi atata. Si nu mai pune naratiunea pe acelasi rand cu dialogul fiindca nu o sa mai stie nimeni care e dialogul si care e naratiunea

Pai cam atat, ce mai pot comenta. Daca vrei, anunta-ma cand aduci nextul. De abia astept.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 12 Iun 2012 - 22:03

Buna Big Hug
    Multumesc ca m-ai rugat sa trec pe la ficul tau, imi place la nebunie :x
    Inca nu inteleg titlul...chiar nu-mi pot da seama de nimic din el Neutru Laugh)
    Sakura a inceput sa planga din cauza acelei persoane care a aparut in spatele lui Sasuke? Think
    Ai descris bine o tocilara Laugh) zic eu.
    Astept capitolul urmator.
    Spor la scris.
    "Andra"
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de "Andra" la data de Joi 28 Iun 2012 - 9:14

Fetelor mersi mult pentru comm-uri si am adus next-ul, dar asta cred ca ati observat Laugh...Lectura placuta!

Capitolul 2: O mica parte din adevar.

Sakura pov.:

Lacrimi cadeau abundent si se loveau de trotuarul rece provocand un zgomot placut urechiilor mele. Stau si ma gandesc la acel baiat, la ce s-a intamplat. El chiar are intentii bune sau vrea doar sa ii apartin o perioada apoi sa ma lase sa cad.

Oricum tot ce stiu este ca nu trebuia sa il las asa cu ochii in soare, cine stie ce zice acum despre mine, ca sunt vreo nebuna cu un trecut tumultuos. Este adevarat ca trecutul meu nu este prea binevoitor, dar totusi nu vreu sa afle tocmai acest necunoscut asta.

Imi indrept privirea spre clasa , este la fel ca toate celelate cu banci nou noute, curate ca lacrima, pacat insa ca dupa o luna de scoala vor fii mazgalite de colegii mei, copiute, cine mai invata in ziua de azi ,oricum.

Doar eu, eu invat mereu, tocesc pentru ca eu asta sunt si asa arat, arat si sunt exact copia unei tocilare clasice. Catedra din lemn masiv este special pregatita pentru profesorul care va veni. Nu e nimeni in clasa in afara de mine si florile care, cu parfumul lor primavaratic, imi bucura simturile , nimeni, sunt singura si asa voi fii mereu...

Sasuke pov.:

-Hei, pustiul! Ma sperie vocea din spatele meu, intorcandu-ma observ ca este...Naruto!. Frate, ce dor mi-a fost de tine! strigam amandoi vocile noastre provocand un ecou care strabate tot holul. Ne strangem palma si ne imbratisam prieteneste.

Da, Naruto, fratele meu de la gradinita, omul asta mi-a fost coleg de banca toata viata mea la scoala. Si multa vreme pana acum am stat in inchisoarea asta!

-Iar impreuna colegi, amice, frate? Imi zice “emotivul” care mai avea putin si plangea, acest gand ma amuza. Il privesc pe blond din cap pana in picioare, camasa lui in patratele din nuante rosiatice il facea sa para un pusti copilaros, blugii ii dadeau un stil gen Michel Telo.

In picioare adidasii lui verzi pe care i-a primit cadou de la mine in vara. Imi amintesc si acum super petrecerea surpriza pe care i-a pregatit-o sorumea si alti cativa colegi, inclusiv eu.

-Sasuke, cum a fost vara ta ? Mare, soare, plaja si multe fete sau ai invatat pe tot parcusul ei? Eu incep sa ii explic cat de super a fost si cat de mult as vrea sa mai traiesc acele experiente, dar ne dam amandoi seama ca a inceput chinul.

Brusc imi amintesc de rozalie si simt cum ceva sau cineva ma cheama sa deschid usa si sa intru in clasa, dar oare de ce ? Blondul observand ca brusc privirea mea s-a inorat ma intreaba ce e cu mine, dar eu nu ii raspund doar apas pe clanta usii...

Sakua pov.:

O lacrima cristalina se prelinge pe obrazul meu, liniste, doar liniste. Nimeni si nimic nu ma poa....auuu....o nu din nou....capul incepe sa ma doara mai tare, mai tare...mii de lacrimi imi acopera fata.

Vad…vad un felinar care straluceste in noapte, singur, el lumineaza o strada . Din intuneric isi fac aparitia doi tipi mascati care duc in brate o tanara, nu pot sa o vad bine la fata, insa corpul ei delicat este vanat, iar din loc in loc are rani care ii sangereaza...Imi dau atat de bine seama ca aceea fata este...este...

Sunt trezita de usa clasei care se deschide brusc. Iar persoana care intra esta chiar Sasuke destul de confuz, acum ce sa ii zic.

-Dar tu...dar tu cum ai intrat in clasa, plecasei la baie..hei ce ai, plangi? Sakura te cunosc de jumatate de ora si ma cam sperii. Acum de ce plangi? Blondul de langa el ne privea confuz si pe mine care plangeam, dar si pe brunet.

Cred ca cei doi se cunosteau deoarece brunetul il roaga pe blond sa ne lase putin singuri, adaugand ca vrea sa o caute el pe Hinata. Oare cine o fii Hinata? Of, de parca asta ar fii singura grija a mea...Ce sa ii zic acum lu’ Sasuke?
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 28 Iun 2012 - 9:30

Mersi ca mai anuntat!!! Mi-a placut acest capitol, scurt, dar imi place cum povestesti. De abia astept sa vad despre ce e vorba in ficul tau pana la urma. Unde vrei sa ajungi cu" O ceasca de cafea".
    Vreau sa iti fac o observatie, acolo, cand scriai ca Sakura vede un felinar ce stralucea noaptea, trebuia sa pui flashback sau macar sa scri ca e o amintire. Nu mi-am dat seama abia dupa ce ai scris pe la finalul "amintirii". Sti, asta cam incurca cititorul. In rest, fi atenta la greselile de ortografie, vezi ca din nou ai scris "Sakua" in loc de Sakura.
    P.S. sper ca Sakura nu are degand sa ramana tocilara pe veci si inca ceva, ea e fata purtata de doi tipi mascati?

Aimi
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Aimi la data de Joi 28 Iun 2012 - 9:40

super ficul. Imi place cum povestesti
    Da-mi mie mintea ta. Kryn are dreptate, titlul e e putin ciudat si jucaus. Oho, imi plac ficurile in care Sakura e o tocilara ciudata. Ma intreb pe cine rapeau aia doi. Sa aduci nextul, pliss!!!
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 28 Iun 2012 - 9:45

Ma bucur ca am ocazi sa citesc acest fic Imi place foarte mult si sper precum Kryn sa nu ramana o tocilara >.<" Dar este ceva foarte ciudat la Sakura. Ce e cu durerea aia de cap si cu
    imaginea cu fata? Si parca se dusese la baia, cum a intrat in clasa? o fi vro fantoma sau vrajitoare? Hm, oare unde este Hinata si cine este pentru ei
    ?
    Imi place cum descrii si ideea pana acum mi se pare originala. Astept next-ul si te rog sa fie cat mai repede
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 3 Iul 2012 - 10:26

Buna Big Hug
    Multumesc ca m-ai anuntat de next si scuze de intarziere Smile
    Acum... Sakura are premonitii? O.o Nu stiu, dar mie asa mi se pare.. si ce a vazut este foarte ciudat..
    Sper ca Sasuke sa se descurce sa scoata ceva de la ea..
    Ma ingrijoreaza ca Sakura nu a spus cine e acea fata din vis :-s
    Astept urmatorul capitol.
    Spor la scris Kiss
    "Andra"
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de "Andra" la data de Mier 18 Iul 2012 - 0:15

Capitolul 3: Am scapat....de data asta....

Naruto pov.:

Ma plimbam pe holurile scolii, dintr-o parte in alta, o cautam calm pe Hina. Of, oare pe unde o fii? Sper ca e bine, oricum la ce matur se poarta nici nu ma mir ca ar fii in siguranta. Ma uit atent pe fereastra, inca ploua. Frunzele dansau un tangou interminabil, iar curtea scoli era pustie la fel ca inima mea.

Da bine, nu sunt un blond insensibil, sunt chiar romantic si imi place sa rasfat o fata frumoasa pe care o plac. Dar toate fetele rad de mine si spun sus si tare ca sunt doar un idiot insensibil. Pasii mei rasunau pe trepte, coboram destul de grabit, trebuia sa o gasesc imi e ca o sora. Nu stiu mereu am considerat-o astfel. Adica doar e sora fratelui meu, nu as putea sa o vad altfel.

Sakura pov.:

Ma uit atent la brunetul din fata mea, ochii lui de onix nu exprimau nimic, doar privea parca prin mine, oare la ce se gandeste ?

Se apropie de mine, fiecare pas al sau imi facea inima sa imi bata din ce in ce mai tare. Oprindu-se in fata mea, se aseaza pe banca din stanga bancii mele si isi da capul pe spate mangaindu-si ceafa.

Mi-as fi dorit sa fiu oriunde, dar nu aici...oriunde...
    Dupa ce isi pune ordine in ganduri se uita la mine uimit si ma intreaba cu curiozitate in glas cum am intrat in clasa, pe unde ca el nu m-a vazut si era pe hol sau nu am fost la baie. Eu ma uit la el zambind.

-Am fost la baie si am intrat in clasa pe usa din stanga tablei. El isi muta imediat privirea la auzul vorbelor mele. El spuse uimit ca aceea usa nu era acolo cand a intrat el.Bine a fost atent la detalii, dar cum norocul meu nu ma lasa la greu telefonul lui Sasuke incepe sa sune. Ma uit la brunet cum iese val vartej din clasa, era speriat, chiar ingrozit. Ii aud vocea si analizez fiecare cuvant pe care l-a rostit...”Nu am terminat inca!”
    Suflu usurata, bine ca am scapat de el...

Acum sa ma ocump de acest detaliu, sunand asta privesc usa din lemn masiv pe ca i-am aratat-o brunetului mai devreme. O ating usor cu mana mea micuta si delicata si soptesc cateva cuvinte, iar usa dispare indr-un nor gros de fum...

Sasuke pov.:

Ma uitam speriat la Naruto, iar acesta la mine. Ochii mei parca cereau un raspuns cat se poate repede, eram ingrozit.

-Cum adica nu stii unde e? il intreb eu intr-un tarziu, cand aude ce am zis tresare, cred ca l-am speriat...El da afirmativ din cap avand niste ochi mari, da chiar il speriasem! Bine e si normal, imi iubesc sora si nu as putea trai fara ea chiar daca ne certam mereu.

Imi amintesc ca odata ne-am certat groaznic si ea a plecat suparata de acasa, am fost atat de ingrijorat, am cautat-o toata noaptea impreuna cu Naruto. Pe atunci avand 13 ani, iar cand am gasito tremura de frig si de spaima si lacrimi amare ii inundau obrajii cei rosi ca doua petale de trandafir delicate.

A trebuit sa fie dusa de parintii mei la psiholog deoarece scapase din mainile unor betivi nenorociti ce vroiau sa ii fure puritatea…doar niste nenorociti….

Hinata pov.:

Eram in baia fetelor si imi pudram nasul cu mine fiind Ino, o blonda cu un par blond ca razele calde ale soarelui si niste ochi puri ca cerul senin, era o fata intradevar frumoasa si tare draguta, dar mult prea credula dupa parerea mea....

Tineam la ea si din cauza asta mereu ii explicam sa nu mai creada tot ce zic oamenii, sa se gandeasca de doua ori cand face un lucru si sa nu fie orbita niciodata de dragoste asa cum eram eu. De cine sunt indragostita? Mi-e greu sa recunosc, dar adevarul va ramane adevar si un singur baiat tine in mainile sale puternice adevarul si inima mea, poate chiar si destinul.

Sunt trezita din visare de usa baii care se tranteste de peretele acoperit cu marmura alba provocand un zgomot ce ma facu sa tresar....
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 2 Aug 2012 - 11:53

Buna Big Hug
    Ei bine, ma bucur foarte mult ca ai adus next-ul, insa imi pare rau de intarziere, chiar n-am avut timp sa trec sa mai citesc ficuri.
    Acum.. in trecut Hinata a trecut printr-o tentativa de viol? O.o Nu pot sa cred..
    Ma faci sa cred ca ea este fata din viziunea Sakurei.
    Totul este in ceata din ce in ce mai rau, acum pe bune Laugh)
    Astept urmatorul capitol, spor la scris Kiss

P.S. Prima, Kira Whistling
    "Andra"
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de "Andra" la data de Lun 21 Ian 2013 - 14:19

Next!!!

Capitolul 4 : Un secret pentru Hinata…

Hinata pov. :

Sunt trezita din visare de usa din lemn a baii care se tranteste de peretele acoperit cu marmura alba provocand un zgomot ce ma facu sa tresar. Fratele meu care face pe eroul, mereu e la fel, dispar si eu pentru cateva minute pentru a sta singura si el zice ca sunt rapita de extraterestrii sau mai rau, de zombi.
    Din aceea zi ingrozitoare a fost numai pe capul meu, protejandu-ma, iar acest lucru ma bucura, dar devine enervant.Las rimelul de ochi negru, pe care il aveam in mana, jos, imi dau parullung pe spate, ma intorc cu fata la el, apoi oftez usor si ridic o spranceana.

-De cate ori sa iti spun sa nu te mai alarme… fac ochii mari si ma opresc brusc lasand restul literor in aer. Am ramas fara glas, am ramas in impas. Mi-a fost dor de el, nici nu-mi vine sa cred ca e aici, obrajii mei devin trandafirii...imi vine sa ii sar in brate si sa il sarut exact asa cum mi-am dorit din totdeauna, din inima .

Ochii lui ma analizau din cap pana in picioare, eu facand acelasi lucru. Eram putin rusinata din cauza acestui fapt, dar nu eram singura. Oserv ca se fastaceste si parca nu stie ce sa spuna.

-Uite surioara.....e normal sa fiu ingrijorat, nu-i asa Naru? Fratele meu il privi intrebator pe baiatul viselor mele.....of, de ce tocmai Naruto?...imi e ca un frate. Blondul da aprobator din cap luand-o la fuga nu inainte de a ne anunta ca placa in clasa.Imi privesc fratiorul suparata si il iau in brate.
    -Stiu ca imi vrei doar binele! Ne luam o inghetata cu zmeura si nuci inainte sa inceapa orele?

Acesta aproba fericit si ma ia in brate, tinandu-ma foarte strans, in siguranta. Dau ochii peste cap si pornim impreuna spre iesire.

Naruto pov.:

Alergam, alergam si iar alergam. Cat de prost puteam sa fiu? Nici macar nu am salutat-o, am fugit ca un las. Totusi as vrea ca cineva sa ma inteleaga, am facut-o doar pentru ca nu stiam ce sa ii spun ca sa nu se prinda ca o plac...a fost un esec lamentabil.
    Tin la ea de la gradinita, iar acum era sa ma dau de gol. Cate fete am cunoscut, oricat de frumoase ar fi fost, numai la ea m-am gandit. Exact tipul de fata perfecta pentru mine, parul ei lund si negru ca umbra noptii, chipul ei angelic, ochii atat de patrunzatori, buzele delicate, e la fel de frumoasa ca o zeita.
    Oare voi reusi vreodata sa ii spun ca de mult ii ador prezenta? Voi reusi eu sa lupt doar pentru o singura iubire? Ma gandesc adesea daca ea e aleasa sau fac o greseala imensa daca ii spun. Ea e problema mea principala, singura fata problematica de fapt. In preajma ei devin timid si nu stiu ce sa spun, cu alte fete sunt mai smecher sa zic asa, le complimentez si le atrag in capcana dragostei ireale, pentru ca de nici o fata cu care am fost nu m-am indragostit.
    Ajuns in clasa observ ca rozalia cu care vorbea Sasuke a disparut, ma asez in banca si privesc spre fereastra.....Oare voi putea sa ii spun ceea ce simt pentru ea?....

Sakura pov.:

Ma plimbam linistita prin parculetul din fata scolii mirosul imbietor imi bucura simturile, mai erau 10 minute pana incepeau orele....aveam destul timp sa colind pe aici, de una singura asa cum am fost mereu. Parintii mei fiind foarte ocupati cu afacerea familiei, lantul de mall-uri Haruno, nu aveau timp sa ma sfatuiasca.
    Ei nici macar nu stiu ca eu am acest dar, de a prezice viitorul. Toata viata am trait cu el, deci m-am obijnuit cu starile de ameteala si durerea de cap. Dar de data asta e altfel, e mai rau si ma simt mult mai ciudat. O fi ceva special cu fata asta? Dar nu am mai vazut-o vreodata. Semana atat de bine cu Sasuke chiar daca nu am putut sa ii vad clar fata. Ma plimbam pe poteca cea lunga, copacii dansau, iar soarele de aur isi trimitea razele sa usuce natura uda. Drumul era tocmai spalat, iar cateva balti se iveau pe aici, pe colo.
    Chipul meu tanar se oglindea in balta , dar timpul trece, iar eu trebuia sa ma grabesc.In urmatorul moment ma opresc brusc. El era acolo, cateva fire negre ii zburau rebele, ochii lui abisali priveau inghetata atat de delicioasa ce o tinea in mana, iar perlele albe straluceau ori de cate ori zambea.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 21 Ian 2013 - 17:58

Bună ! Mă bucur că ai adus capitolul ăsta. Nu mă aşteptam ca Naruto să fie îndrăgostit de Hinata, frate, nu-şi dă şi el seama că fata îl place? Adică, din reacţiile ambilor se observă asta, cine n-ar observa.. Laugh
    Îmi pare rău şi pentru Sakura, să nu ai părinţii lângă tine este destul de greu. Deci ea are darul de a prezice viitorul, interesant... Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie !
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Lun 1 Iul 2013 - 10:39

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il redeschizi, imi dai un pm si se rezolva. ^-^

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 3:45