╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Vreau un baiat care ...

Distribuiti

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/11/2011

Vreau un baiat care ...

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Sam 9 Iun 2012 - 11:10

~ Vreau un baiat care sa nu imi aduca un buchet de trandafiri de ziua mea, ci sa imi rupa o floare de pe strada intr-o zi oarecare si sa mi-o puna dupa ureche: un baiat care sa ma gadile, sa ma ciupeasca, sa imi puna piedica pe strada <3

~ Vreau un baiat cu care sa pot sa merg in parc doar pentru a sari pe saltele, care sa alerge cu mine prin ploaie fara sa-i fie frica ca isi murdareste adidasii de firma, care sa ma tina de mana, sa ma ciufuleasca, sa ma traga de par, sa ma muste <3

~ Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, care sa ma stranga tare in brate, care sa se uite in ochii mei fara a-mi spune nimic, iar eu sa inteleg totul, care sa aiba initiativa, sa ma conduca atunci cand am nevoie <3

~ Vreau un baiat care sa-mi dea mesaj chiar daca suntem unul langa celalalt, care sa ma opreasca in mijlocul trecerii de pietoni doar ca sa ma sarute, sa danseze cu mine oricat de prost s-ar misca, cineva care nu judeca dupa aparente <3

~ Vreau un baiat pupacios si haios, care sa vrea sa mergem pe o strada a orasului a carei capat nu stim unde e; cineva care nu se teme sa se rataceasca, un baiat care sa ma duca la gara si sa se urce cu mine intr-un tren la intamplare. <3

~ Vreau un baiat care sa arunce cu popcorn in mine cand mergem la cinema, care sa sa fie pregatit sa ma sperie cand vizionam un film horror, un baiat care isi doreste sa ma cunoasca, care isi da seama cat de complicata, ce fenomen anormal sunt. <3

~ Vreau un baiat care sa ma recucereasca in fiecare zi, care sa asculte o melodie si sa se gandeasca la mine, care apreciaza un curcubeu, care se bucura cand e soare, un baiat caruia ii place mirosul primaverii, care vede dincolo de aparente <3

~ Vreau un baiat cu care sa ma opresc in mjilocul intersectiei pe tocuri si sa impingem la dacia lui 1310, sa ne murdarim de ulei si sa radem ca prostii, un baiat care se chinuie sa-mi faca clatite indiferent de cat fum ar iesi in bucatarie <3

~ Vreau un baiat care sa ma tina in brate noaptea si sa se trezeasca cu o jumatate de ora mai devreme doar ca sa ma vada dormind, care sa ma trezeasca cu un sarut, care imi zice atunci cand gresesc si ma ajuta sa repar ce am stricat <3

~ Vreau un baiat care sa nu imi zica "te iubesc" din prima luna doar ca sa ma bage in pat, un baiat care stie cum sa ma ia atunci cand sunt suparata, un baiat care sa ma faca sa rad, care intelege ca ma supar din orice, dar care stie sa ma impace. <3

~ Vreau un baiat care sa inteleaga ca nu imi place sa gatesc si care sa se straduiasca sa ma scuteasca de chinul asta, chiar daca el gateste mai prost ca mine, cineva care ma considera cea mai frumoasa de pe pamant, netinand cont de defecte <3

~ Vreau un baiat care sa imi pregateasca un ceai fierbinte atunci cand sunt racita, care sa ma sarute fara sa-i fie teama ca se molipseste, care sa tina minte la ce ora sunt programata la salon si care sa nu se enerveze cand vin acasa tarziu <3

~ Vreau un baiat care intelege ca prietenii sunt importanti pentru mine, ca uneori simt nevoia sa ies cu fetele la mall sau cu gasca la un suc, cineva care da libertate atat cat sa nu ma simt sufocata si care e gelos cat sa simt ca tine la mine <3

~ Vreau un baiat care sa inteleaga atunci cand nu am chef sa ies din casa, care sa vina la mine sa-mi tina companie cand e urat afara, care sa inteleaga ca ma tem de tunete si fulgere si totusi sa nu rada de mine, ci sa ma apere <3

~ Vreau un baiat la care sa tin atat de mult incat sa nu-mi pese ce masina conduce sau cu ce tramvai ma duce acasa, pentru care sa fiu in stare de orice dar sa nu imi ceara nimic, care sa stie ca il iubesc fara sa ii zic in fiecare zi <3

~ Vreau un baiat care sa fie puternic si lucrat, dar care sa fie tandru si romantic cu mine, un baiat care sa o respecte pe mama lui si sa o ajute la nevoie, cineva caruia sa nu-i fie rusine sa iasa in oras cu familia la o pizza si un suc <3

~ Vreau un baiat care sa iubeasca animalele, care sa se trezeasca la 6 sa plimbe cainele atunci cand eu sunt prea obosita, care sa ma duca vara la strand si sa se scufunde cu mine, cineva care sa ma sarute sub apa, sa ma stearga cu prosopul <3

~ Vreau un baiat care sa nu se uite dupa altele pe strada cand e cu mine de mana, care sa stie cand sa renunte la meciul de handal pentru mine, care sa ma duca pe stadion la meciul Stelei, desi e Dinamovist, care sa se bucure de bucuria mea <3

~ Vreau un baiat care sa se inteleaga bine cu prietenii mei, care sa nu se laude cu ceea ce are, ci sa se faca placut de ceilalti prin ceea ce este, un baiat care imi faca cadouri cu valoare sentimentala si nu de sute de lei, un baiat al meu <3

~ Vreau un baiat care sa stie ca nu imi place sa ma joc cu zapada, care sa ma apere de bulgari, care sa se dea cu sania cu mine si sa cadem amandoi de pe ea pe la mijlocul partiei <3

~ Vreau un baiat care sa ma alinte, un baiat care sa mearga cu mine pe varful unui munte doar pentru a vedea apusul, care vara la mare sa se inghesuie intr-un pat de o singura persoana doar ca sa poata fi cat mai aproape de mine <3

~ Vreau un baiat caruia sa ii placa sa calatoreasca, care sa fie de acord sa vina cu mine in cele mai traznite locuri, care sa mearga cu cortul fara sa faca mofturi <3

~ Vreau un baiat care sa iasa cu mine in cluburi, care sa ma opreasca cu un sarut atunci cand vorbesc mult si aiurea, un baiat care sa nu se supere cand ascult muzica cu volumul ridicat <3

~ Vreau un baiat care ... doar in basme exista ...

--> Nu cred ca exista un asemenea specimen ^^

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Re: Vreau un baiat care ...

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 9 Iun 2012 - 11:42

=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
    Ale, numai pot de ras Laugh)))
    "Nu cred ca exista un astfel de specimen" =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Eu cred ca exista insa nu ai dat tu de el Laugh)
    Eu am dat Love si il iubesc la nebunie Laugh)) Nu-l mai scap din mana Laugh)
    Da.. este frumos Laugh) Tot ce scrie aici... insa se pare ca eu traiesc intr-un basm sau cel putin voi trai Love

P.s. Dragostea Laugh)), ce sa-i faci.

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 9 Iun 2012 - 13:21

doamne ca daca ar exista acest specimen nu as mai fi acum singura si nu as mai tasta la calcu...dar exista o vorba"nimeni nu e perfect"Oricum o data si-o data vine si la noi dragostea;)

E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 27/04/2012

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Sam 9 Iun 2012 - 13:46

Nici eu nu cred in astfel de specimene!
    Desi mi-ar place unul! <3
    Nu vreau sa fie "Printul frumos din poveste".
    Nu vreau sa fie lucrat, cu o anumita culoare la par.
    Nu-mi pasa ce culoare au ochii lui, atat timp cat ma priveste intr-un fel dulce si frumos!
    :x

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 9 Iun 2012 - 13:49

Vai de capul meu, de ar exista astfel de baieti. Dar se poate sa existe, mai sti ca nu? Mai ales daca te iubeste mult, azact cum spune si Diavola. Desi inca nu am avut un astfel de prieten, am avut ocazia sa vad, cel putin primul tip.

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/05/2012

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Mier 27 Iun 2012 - 23:49

Hmm... cu siguranta nu multi baieti sunt asa! Toti au defecte, dar daca ne iubim totul este bine! Ehh... din pacat eu sunt singura, singurica... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Inca nu am gasit baiatul potrivit! Hah... lucrurile pe care le-ai scris sunt INCREDIBIL de adevarate! Cine nu si-ar dori un astfel de baiat? Ar trebui ca toti baietii pe care ii placem sa primeasca asta, un fe de 'instructiuni'.

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 2 Aug 2012 - 19:59

Nu le au pe toate băieţii. Dacă are aia, nu are aia şi tot aşa. Dar când iubeşti până şi defectele le vezi a fi calităţi. E mai bine să nu ne facem iluzii.
    Ce frumos sună unele lucruri menţionate în listă, atât de copilăros şi dulce-exact genul meu :x Să mă sărute pe trecerea pe pietoni şi nouă să nu ne pese că suntem claxonaţi. Ce drăguţ.
    Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, care sa se uite in ochii mei fara a-mi spune nimic. L-am găsit pe acel băiat. Mă topesc după ochii şi zâmbetul lui

Vreau un baiat cu care sa pot sa merg in parc doar pentru a sari pe saltele, care sa alerge cu mine prin ploaie fara sa-i fie frica ca isi murdareste adidasii de firma, care sa ma tina de mana, sa ma ciufuleasca, sa ma traga de par, sa ma muste <3 Ador să alerg prin ploaie şi el să mă oprească şi să ne sărută. Bine, fără tras de păr sau ciufulit, aia nu îmi place Laugh

Vreau un baiat care sa nu imi aduca un buchet de trandafiri de ziua mea, ci sa imi rupa o floare de pe strada intr-o zi oarecare si sa mi-o puna dupa ureche: un baiat care sa ma gadile, sa ma ciupeasca, sa imi puna piedica pe strada <3 Trandafirii de ziua mea şi floarea ruptă la o întâlnire. Să nu îmi pună piedică pe stradă că nu îmi place, îl bat Evil

Frumos, dar nu ştiu ce să zic. Unele lucruri par a fi desprinse din basme şi atât de ireale. Poate o exista acel băiat pe undeva, poate.

Yuzu.
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 14/06/2012

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Joi 2 Aug 2012 - 22:49

Pai, din tot ce am citit aici, asta mi-a atras atentia --> ~ Vreau un baiat care sa se inteleaga bine cu prietenii mei, care sa nu se laude cu ceea ce are, ci sa se faca placut de ceilalti prin ceea ce este, un baiat care imi faca cadouri cu valoare sentimentala si nu de sute de lei, un baiat al meu <3.

Din toti baieti pe care i`am cunoscut, nici unu nu s`a inteles cu prietenii mei, imi aduc aminte ca un fost " iubit " mi-a facut prietenii c******i si cu**e. Si Alexandra, ai dreptate, nu cred ca un astfel de specimen exista. Dar tot nu imi pierd speranta. c:

Switch
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 15/11/2011

Mesaj Scris de Switch la data de Mar 4 Sept 2012 - 17:35

Vreau un baiat care sa arunce cu popcorn in
    mine cand mergem la cinema, care sa sa fie pregatit sa ma sperie cand
    vizionam un film horror, un baiat care isi doreste sa ma cunoasca, care
    isi da seama cat de complicata, ce fenomen anormal sunt. <3

Oarecum asta mi-a atras atentia, pentru ca vreau pe cineva care sa ma cunoasca si ma accepte asa cum sunt caci nu ma voi schimba pentru nimeni. Toti baietii mi-au spus "te iubesc" sau "vrei sa fii cu mine?" din primele clipe, fara ca macar sa ma cunoasca.

Un baiat perfect oricum nu exista asa cum nimic nu-i perfect, cum nici noi fetele nu suntem. Si baietii vor, nu numai noi si noi avem defecte, nu doar ei.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 28 Dec 2012 - 19:52

Acest topic il voi muta la Dragoste pentru ca se potriveste mai bine acolo. ^^ Spor la postat.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Sam 19 Ian 2013 - 15:03

~ Vreau un baiat care sa-mi dea mesaj chiar daca suntem unul langa celalalt, care sa ma opreasca in mijlocul trecerii de pietoni doar ca sa ma sarute, sa danseze cu mine oricat de prost s-ar misca, cineva care nu judeca dupa aparente. <3

Asa mi-a atras cel mai mult atentia. Cineva care nu judeca dupa aparente ... pacat ca asa baieti sunt pe care de disparitie. Frumos, n-am ce spune dar cum s-a mai spus, doar in basme exista baiatul perfect. Totusi cand ajungi sa iubesti pe cineva cu adevarat, ii vei percepe defectele ca pe niste calitati si nu iti va mai pasa. ^_^

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 5 Apr 2013 - 14:06

Buna, draga mea! Mi se pare dragut ca ai impartasit si cu noi aceste lucruri gasite pe net,sincera sa fiu eu cred ca traiesc un astfel de basm...
    Si eu iubesc un baiat foarte mult si cred ca cel mai bine i se potrivesc:

Vreau un baiat care sa-mi dea mesaj chiar
    daca suntem unul langa celalalt, care sa ma opreasca in mijlocul
    trecerii de pietoni doar ca sa ma sarute, sa danseze cu mine oricat de
    prost s-ar misca, cineva care nu judeca dupa aparente <3

Vreau un baiat al carui zambet sa ma
    topeasca, care sa ma stranga tare in brate, care sa se uite in ochii mei
    fara a-mi spune nimic, iar eu sa inteleg totul, care sa aiba
    initiativa, sa ma conduca atunci cand am nevoie <3

Vreau un baiat care sa arunce cu popcorn in
    mine cand mergem la cinema, care sa sa fie pregatit sa ma sperie cand
    vizionam un film horror, un baiat care isi doreste sa ma cunoasca, care
    isi da seama cat de complicata, ce fenomen anormal sunt. <3

Etc, etc, tot ce pot sa iti spun acum, draga mea, este ca ma bucur ca ai inceput acest topic. Aproape ca m-ai facut sa plang din motive personale [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Te pup [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 5 Apr 2013 - 21:15

Buna! Am intalnit un baiat dragut care a inceput sa-mi placa si cred ca cele care i se potrivesc sunt urmatoarele:

~ Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, care sa ma stranga tare in brate, care sa se uite in ochii mei fara a-mi spune nimic, iar eu sa inteleg totul, care sa aiba initiativa, sa ma conduca atunci cand am nevoie <3
    ~ Vreau un baiat care sa arunce cu popcorn in mine cand mergem la cinema, care sa sa fie pregatit sa ma sperie cand vizionam un film horror, un baiat care isi doreste sa ma cunoasca, care isi da seama cat de complicata, ce fenomen anormal sunt. <3
    ~ Vreau un baiat care sa ma tina in brate noaptea si sa se trezeasca cu o jumatate de ora mai devreme doar ca sa ma vada dormind, care sa ma trezeasca cu un sarut, care imi zice atunci cand gresesc si ma ajuta sa repar ce am stricat <3
    ~ Vreau un baiat care sa iasa cu mine in cluburi, care sa ma opreasca cu un sarut atunci cand vorbesc mult si aiurea, un baiat care sa nu se supere cand ascult muzica cu volumul ridicat <3
    ~ Vreau un baiat care sa se inteleaga bine cu prietenii mei, care sa nu se laude cu ceea ce are, ci sa se faca placut de ceilalti prin ceea ce este, un baiat care imi faca cadouri cu valoare sentimentala si nu de sute de lei, un baiat al meu <3

Din toate, numai pe acestea le-am ales deoarece asa as vrea sa fie.
    JA NEE!

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Lun 15 Iul 2013 - 3:34

Vreau un baiat care: e pe pisici    Vreau un baiat care sa nu fie genu ala din basme sa fie  cum e el dar sa ma iubeasca indiferent de circumstante si punct. Sa nu ii pese de ce zic alte persoane si sa fie pervers nitel  .

Oricum sa fim seriosi baietii astia exista doar in basmele cu printese si acolo raman   din pacate

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 18:45