╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Banchet

Distribuiti

Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 08/04/2011

Banchet

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 4 Iun 2012 - 21:38

Cu siguranta unii deja au avut primul banchet si ma refer cel de sfarsit de clasa a 8a, iar altii-gen eu- urmeaza sa il aiba si pe ultimul si anume cel de a 12.
    Ce ar fi daca am discuta despre acest subiect? Mie mi se pare interesant, amuzant chiar si asa aflam parerile mai multor persoane despre aceste petreceri.

Va zic sincer, banchetul de clasa a 8a l-am adorat. Daca as putea da timpul inapoi sa mai retraiesc odata clipa as faceo fara sa ma gandesc. Cu toate ca prima data eram foarte suparata pentru ca aveam sa facem toate clasele in acelasi local si in acelasi timp. Nu imi placea, dar m-am distrat.
    Am dansat toata seara, am facut poze si nu mi-a pasat de restul. Astfel de momente sunt de nepretuit. Poate ca unii urasc sau nu le plac aceste evenimente, dar peste ani o sa va aduceti aminte si o sa doriti sa retraiti acele clipe din banchet.
    Era placut sa vezi baietii la costum, aranjati. Fetele cum straluceau, care mai de care cu rochii mai sofisticate, coafuri la fel. Stilurile se imbinau, da frate... era frumos...

Deci, ce credeti? Oricine poate sa comenteze aici, chiar daca nu a avut primul banchet. Poate sa zica parerea lui/ ei despre acest lucru, cum si-ar imagina evenimentul, etc.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Re: Banchet

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 5 Iun 2012 - 18:12

Sincera sa fiu, mie imi plac banchetele ^^
    Ma cam enerveaza ca trebuie sa iti iei cine stie ce rochie ca altfel se uita ceilalti ciudat la tine daca de exemplu te vad la banchet in blugi O.o
    Teoretic e tot o petrecere, dar e una mult mai speciala ^^ Acea zi iti va ramane o amintire frumoasa, mai ales ca unii colegi poate nu vor mai fi cu tine in clasa si alte lucruri din astea, deci trebuie sa pretuiesti acele momente ^^
    Cam atat am avut eu de zis ^^

E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 27/04/2012

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Mar 5 Iun 2012 - 20:39

Eu am fost indragostita de banchetul meu.
    Eram stresata rau, la inceput. Voiam sa fie totul perfect, cu o piele perfecta, par perfect, papuci perfecti, rochie perfecta, machiaj perfect.
    Si bine-nteles, intrarea mea spectaculoasa la brat cu minunatul meu coleg de banca, aranjat si asortat cu rochita mea tare "fashion".
    Nu stiu cum a fost intrarea, nu stiu nici macar daca a fost totul perfect, stiu ca m-am simtit enorm de bine, impreuna cu prea iubitul meu coleg de banca, de care mi-e un dor nebun.
    Imi aduc aminte ca am dansat pana a doua zi dimineata, pana in ultimul moment cand s-a terminat banchetul si s-a dat stingerea la un tip acasa, adica pe la ora 4, cand am plecati toti cu ochi in lacrimi, din cauza ca stiam c-o sa fie ultima zi din viata noatra "impreuna", reuniti.
    Stiu ca am plans enorm de mult dupa ei, cam, toata vara, dar mi-am revenit dupa.
    Sper sa nu vina banchetul de a XII-a, pentru ca presimt c-o sa fiu mai plansa ca la cel de a opta.

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Lun 11 Iun 2012 - 16:13

POi eu acuma termin clasa a 8-a deci voi avea banchetul si .. ce draqu indrum aici?! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] mai sunt 3 zile pana la banchet si am niste emotii de imi iese paru din cap! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Numa cand ma gandesc ca v-a tine pana dimineata la 4-5 ma apuca dracii.
    Plus ca am avut o discutie cu mama despre rochie ca ei nu ii placea aia tip sirena vroia una scurta cu care daca ma asez se vede ,,minunatia" ce sa mai... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    CRed ca o sa ajung cu o alcoolemie mare [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Pentru baieti e ceva usor ei nu trebuie sa mearga la coafor, la machiaj sau sa stea o gramada de timp ca sa isi aleaga rochia [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

DEi intr-o fraza scurta: am nervii la maxim!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 16 Iul 2012 - 22:53

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Interesant topic Rose.
    Mie una imi plac banchetele. Mi-a placut foarte mult cel din clasa a 8-a. Primul motiv a fost ca am scapat de profesori. yuhuu, am scapat de nebuni si dau la liceu de altii >.<" Ce mai noroc pe mine -.-"
    Eram fericita, stresata, putin trista. Multe sentimente. Ma agitam toata. Vroiam ca totul sa iasa perfect.
    Mi-a placut restaurantul, meniul Love it " Ce pot spune? Iubesc mancarea Love it Laugh ". Mi-a placut sa dansez cu nebunii, sa spunem glume.
    Nu prea mi-a placut ca trebuia sa ma imbrac in rochie. Nu le suport.
    M-am si imbatat cu cateva fete si baieti. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] a trebuit sa fiu tarata acasa cu forta, nu mai doream sa plec de acolo.
    mie mi-a placut banchetul meu.
    voi reveni maine cu un edit Big smile

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 19 Iul 2012 - 18:43

Vai banchetul meu a fost o mare bataie de cap! Laugh
    Eu cum sunt mai baietoaica de fel, toate fetele ma intrebau cum ma voi imbraca si cum imi fac parul si alte rahaturi ce ma enervau... Imi venea sa ma dau cu capul de pereti cand ma gandeam ca trebuie sa ma incalt in pantofi cu toc, insa nici macar nu am facut-o caci nu puteam dansa, asa ca mi i-am dat jos Laugh
    Partener... hmm Think Nu am avut insa pot spune ca mi-a placut sa dansez cu proful de religie vals. Stati linistite are in jur de 24 de ani. Laugh
    Mancarea a fost buna, hotelul si sala a fost minunat, multe jocuri, karaoke si muzica de toate felurile. Smile
    A fost frumos. Insa eu abia astept balul bobocilor. Voi ce spuneti? Big smile

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 20 Iul 2012 - 19:40

Eu, la banchet am fost star de cinema Smile ) Glumesc, m-am distrat si eu atata tot, dar mi-a placut. Imi amintesc ca dimineata m-am pregatit cu o colega, eu i-am ondulat parul, iar ea mi la intins. La banchet, au venit si cativa parinti de paza ca sa nu facem prostii. Eu una nam mai auzit de asa ceva, dar poate ca s-a mai facut si in alte locuri Laughing
    La banchet, am dansat si desculta, unu a facut dedicatii pentru fiecare clase, profesori si care cereau sa se faca dedicatie. si eu am primit. Imi amintesc ca mi sau rupt pantofii Laugh Un coleg a dansat vals cu diriga si noi toti ne roteam in jurul lor. Pe niste unguri ia prins cu berea si nu aveau voie, unu m-a invitata la dans si mi-am dat seama ca ii placea de mine si nu ma mai lasa in pace. si acum stiu ce a facut un coleg cu el. ala imi tot cerea numarul de telefon, dar nul stiam pe de rost si nici nu mai aveam baterie la tel. Si vine colega ala dintro data sil ia aprape la bataie. Si acum stiu cce ia zis: Ba, laso in pace, Hai Lili cu clasa! Dar asa pe un ton furios si apasat de ala sa speriat. si tot asa, poate nu vi se pare mare lucru, dar au foste momente frumoase si memorabile.

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:58