Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Pisicuţă ♥
Inactiv
Inactiv
Sex : feminin

Re: Fite la liceu

la data de Mar 3 Iul 2012 - 13:02
Heiii scumpaa mea :x Imi plac mult capitolele . Sa stii ca ai mai progresat.
Si ficul tau e minunat . Niciodata sa nu mai spui ca e varza pentru ca te bat:-w. Astept nextul Kiss Anunta'ma si pe mine cand il pui. Spor la scris si la idei.

Ja na !^^
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Lun 6 Aug 2012 - 20:32

Capitolul 24

O veche iubire.
Data: 29.7.2012
Hotelul: Shijo
Camera: 23

Lumina invada cu caldura sa camera de hotel. Pe patul ei statea o un mic ingeras. Parul lung si roz ca florile de cires era ravasit pe pernele pufoase. Ochii ei verzi precum smaraldele erau inchisi, genele ei lungii si negre observandu-se cu ururinta. Pielea ei alba si fina precum zapada pura, iar glasul duios si dulce.Zambetul ei seducator si copilaros nu ezita sa apara atunci cand lumina i-a cuzut pe chip. Corpul ei, un paradis. Visul orcarui barbat. Era imbracata cu un maieu roz cu imprimeuri pe el. Desii nu prea se veda bine deoarece era ridicat pana sub sanii. “Pantalonii” scurti negri faceau si ei parte din tinuta de noapte. Ii scoteau in evident formele perfecte.

Incet isi deschide ochii iar un cascat lung apare. Se itinde asemeni unei feline asupra prazii. Se ridica incet din patul mare de doua personae ce era lipi de perete. Cearceaf-ul alb era bine intins pe pat. Cele doua perne maro aveau forma capului ei imprimat. Se indrepta spre o usa si o deschise. Se mai uita o data in camera analizand-o mai bine. Peretii crem, mobile mare si stralucitoare, dulapul mare din lemn era lacuit si acum stralucea. Foarte putine nuante colorate, cele mai multe culori dominante erau crem-ul si maro-ul.

Aceasta intra in baie si se duce in fata oglizii analizandu-si atent chipul. Era obosita. Petrecuse afara foarte mult timp. Incepu sa isi faca siesta de dimineata. Se aseza sub jetul de apa calda, picaturile cazand repede pe trupul ei. La fiecare atingere a lor tresarea. Parul sau lung si ud era lipit de trup, din el cazand pe jos picaturi de apa. Dup ace iesi din dus, s-a sters cu un prosop pufos si alb. Se imbraca cu lenjerie neagra cu dantela si si-a luat o camasa alba, pana sub fund si transparent. Parul l-a strans intr-o coada de cal, el fiind inca ud. Si-a pus in picioare papucii albi si pufosi. A dat drumu la muzica, melodia “Mark feat. Eli - Alba Ca Zapada” auzindu-se in baie. Dup ace isi termina treaba, iesi din baie inchizand usa in urma ei.

Se opri pentru un minut privirea ei cazand pe persoanele din camera. Serios acum, ei nu stiu sa bata la uas? Daca era dezbracata? Golanii … Se uita la chipurile lor care o priveau pervers. Kail, Pein si Sasori erau in camera ei uitandu-se la ea pervers.

-Serios? Alo, este cineva acolo? Se pare ca nu. Sunt sora ta, spuse uitandu-se la Kail iar acesta isi muta privirea jenat pe tavan, apoi continund uitandu-se la Pein, si vara ta morcoveata! Acesta mai sta 3 secunde holbandu-se la corpul ei apoi, dezmeticindu-se, isi muta privirea in parchet. Sasori, sunt prietena ta, ce naiba? M-ai vazut si mai si ?Baietii…

-Cum adica? Intreba Kail derutat, privindu-I pe amandoi intrebator indemnandu-I s ail lumineze cineva.

-Ops! Spune rozalia incet, obrajii ei prinzand imediat roseate.

-Ce ati facut voi? Intreba nervos Kail privindu-I nervos. Stati jos! Le ordona el.

Cei doi s-au supus si s-au asezat unul langa altul pe pat in timp ce Kail era in picioare in fatal lor iar Pein privind amuzat din spate.

~FlashBack~

Sakura:

Stau in pat cu ursuletul meu Teddy in brate si vorbesc cu prietenul meu cel mai bun Sasori. Un tip roscat cu ochii negri percum pana corbului, mai mare decat mine cu un an, eu avand 5 si el 6 ani. Ma inteleg foarte bine cu el. Este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, dintre baieti. A venit la fratele meu Kail cu care nu ma prea inteleg de la un timp. Este suparata pe mine si eu nu stiu de ce. Ma tot gandesc ce am facut gresit pana vocea calma si grijulie a roscatului ma scoate din ganduri.

-Sakura! Ai parit ceva? Ma intreba el ingrijorat punandu-si mana pe fruntea mea, eu inrosindu-ma la atingerea palmel lui pe fruntea mea. Esti rosie dar nu ai febra. Observa el nelundu-si mana eu inrosindu-ma mai mult.

Off Sasori, daca ai stii cat de mult te plac! Esti primul baiat de care imi place cu adevarat dart u ma consideri mai mult ca pe o prietena. Pe obrazul meu cade o lacrima pe care roscatul o observa si ma lua in brate. Mainile lui erau pe spatele meu iar capul meu era asezat pe pieptul lui, eu stand in bratele lui. Ma simteam atat de bine! Protejata si iubita. Eu … eu chiar il iubesc pe Sasori! Plangeam, plangeam si nu ma mai opream. Lacrimile mele invadandu-mi chipul. Acesta ma strange mai tare in brate si imi spune dragastos sa nu mai plang. Imi ridic incet capul privindu-l in acei ochi abisali, iar el imi sterge lacrimile ce curg incontinuu pe chipul meu. Mainile mele erau pe langa corpul lui si incerc sa mi le duc la burtica deoarece
tricoul roz cu printese mi se ridicase cand m-a luat in brate. Din greseala ating ceva mic si tare. Ma desprins din imbratisare, mana inca tinand-o la acel loc. Rosesc repede si asa face si roscatul de langa mine. Mana mea era intrea picioarele lui atangand un betisor. Incep sa pipai acel betisor incercand sa vad ce cauta un betisor la Sasori in pantaloni.

-Ah … Sakura! Oprestete! Imi spune el jenat si rosind mai puternic.

-De ce? intreb eu curioasa inca tinand mana acolo dar uitandu-ma la chipul lui. Ce este acolo? Continui eu foarte curioasa.

-Acolo… Acolo este un prieten. Spuse el si isi muta privirea jenata pe tavanul camerei ce era roz precum parul meu.

-Prieten? Ce prieten? Vreau sa il vad! Spun eu hotarata si lung mana de pe al.

Sasori se impotriveste dar la cateva rugaminti si plansete reusesc s ail conving. Ce prieten ascunde el acolo? De ce este asa rusinat? Vad cum acesta isi da blugii negri pe care ii purta jos ramanand in boxeri iar “amicul” fiind mai vizibil. Eu il indemn sa ii dea sip e ei jos iar acesta jenat ma asculta. Mediat ce ii da ma uit mirata la “prietenul” lui. Nu era un bat, era lipit de corp, cum are mama sanii. Este foarte interesant.

-Eu nu am asa ceva! De ce nu am asa un prieten? Imi duc mana repede la el si il ating, roscatul tresarind la gestul meu. Vreau si eu unu! De unde fac rost? Intreb eu cu sperand ca imi va spune de unde l-a cumparat.

-Tu nu vei avea asa ceva. Imi spune el jenat. Tu ai altceva. Continua el, de data asta privindu-ma in ochi.

-Ce am eu? Intreb ganditoare punandu-mi mana cealalta sub barbie si incercand sa vad ce am eu diferit de el.

Acesta observandu-mi expersia ganditoare ma trage de mana, eu coborand din pat alaturi de el si il privesc confuza. “Ce am eu diferit de el?” spun asta cu voce tare. Acesta imi spune sa imi dau jos pantalonii scurti pe care ii purtam, iar eu ca o fata buna il ascult ramanand in chiloteii albi cu inimiare rosii. Ma simt jenata dar nu stiu de ce. Cand am fost la mare acum doi ani umblam dezbravata pe plaja, sau data trecuta cand am fost la piscine am stat in chiloriei special. Ce este diferit fata de atunci? De ce ma simt rusinata? Poate pentru ca sunt cu el in camera? El este de vina? Ce se intampla cu mine?

-Vezi? Ma intreba Sasori aratand spre locul unde trebuia sa am si eu un prieten. Si tu ai “o prietena”. Imi sune el jenat. Este mult mai pretoasa decat “prietenul” meu. Continua el rosind si uitandu-se acolo, facandu-ma si e mine sa rosesc.

-Ceva valoros? Ce? Ce? Vreau sa stiu! Te rog! Ma milogesc eu la el iar acesta imi spune ca voi afla cand voi fi mai mare, iar pana atunci sa am grija la cine o vede.

Adica? Cum adica cine o vede? Nu este nimic acolo! Mama mi-a zis ca acolo se afla ceva important. De ce este asa important ce am eu acolo? Am ceva special? Ceva numai al me? Si atunci, de ce nu vad? Ma tot uitam cand la prietenul lui cand la locul unde trebuia sa fie prietenul meu. De ce este asa diferit? Oare imi va creste si mie?

-“Prietena” ta o au toate fetele, iar ce am eu au toti baietii. Nu am vazut una prea bine si nu stiu cum arata desii as fi vrut mult sa aflu.tot ce stiu este ca o au numai fetele. Imi spune el inca uitandu-se la acel loc.

-Atunci … vrei sa o vezi? Spun eu rusinata. Daca ceva este gresit acolo? Te rog uita-te! Spun eu jenata.

Acesta nu spune nimic si ma pune pe pat cu funduletul si imi trage pantalonii mai jos, acestia canzad pe covoras. Imi departeaza incep picioarele si se pune in genunchi, capul lui fiind la acelasi nivel cu ”amica” mea. Ochii lui se uitau fascinati la “ea” iar eu ma uit jenata la el. Este atat de frumos! Acesta isi duce una din maini acolo iar eu ma panichez dar nu il opresc. Imia tinge usor acea zona, degetele lui explornad in voie acel loc. Il vad cum zambeste. Ce mai zambet! Atat de frumos, atat de copilaros, atat de iubitor. Ochii lui se ridica, mana lui cand atingand zona aceea. Ma privea fascinata iar eu ii zambesc timid.

-Sasori …

Vreau sa ii spun ca il iubesc! Nu mai vreau sa ma ascund. Nu mai vreau s ail privesc pe ascuns. Vreau sa stie ce simt pentru el. Acesta ma priveste intrebator iar eu imi mut prvirea pe pantalonii ei.

-Sasori … Eu …

Nu reusesc sa spun ce doream ca pe usa intra mama cu zambetul pe buze. Mama, Tsunade Haruno, este una dintre cele mai bune mama din lume. O iubesc foarte mult! Mereu ma asculta cand sunt suparata, mereu imi face suprize, mereu ma pupa pe frunte si imi spune ca ma iubeste. In fiecare seara imi citeste o poveste. Mereu este langa mine. Zambetul ei disparu cand ne vazu. Scapa tava cu fursecuri pe jos iar mainile si le pune socata la gura. Ne priveste iar noi o privim pe ea. Niemeni nu spune nimic. Este atat de liniste. Ce am facut dresit? Mama vin repede langa noi si ne spune sa ne ridicam sis a ne imbracam. Noi ca niste copii cuminti si “morti” de frica deoarece ne privea furioasa o ascultam. Ne asezam amandoi pe pat cu funduletul, unul langa altul iar privirea noastra este atintita pe covoras.

-Sasori, spuse ea batand cu degetele pe masuta de laga scaunul unde era asezata mama, ce intentii ai cu Sakura? continua ea privindu-ne pe amandoi.

Ne ridicam privirile confuze si din privir o rugam sa ne explice. Cum adica “Ce intentii ai cu Sakura?”?Cum vine asta?

-Oamenii isi arata partile intime altor omaeni numai daca sunt casatoriti. Sasori, ce intentii ai cu Sakura? Repeat din nou intrebarea adresata mai devreme.

-Aa, pai eu … adica … o iubesc ca pe o sora. Nimic mai mult. Spune rosind puternic in obraji.

Imi las privirea trista din nou in pamant. Eram trista, foarte trisat. Eu il iubeam dar nu ca pe un frate, iar el ma iubea, dar ca pe o sora. Sa ii spun ca il iubesc? Ce rost ar mai avea daca el nu ma vede decat ca pe sora unuia dintre cei mai bun prieteni ai lui? Daca o fac, poate voi stica relatia noatra ”frate-sora”. Ma sperie gandul ca ma va evita, se va simti jenat si nu va mai vorbii cu mine. Macar aceasta relatie sa imi ramana. Sa nu distrug tot cum o fac deobicei.

-Ok. Sa nu va mai prind ca faceti asa ceva! Poti pleca, Kail este jos la masa. Sakura, noi trebuie sa vorbim! Imi spune ea in timp ce Sasori se ridica din pat si paraseste camera.

Eram doar eu si ea. Ea privindu-ma iar eu neputand lua privirea jenata de jos. Imi era teama ca voi incepe sa plang. Imi este teama de durere. Nu cea fizica, cea sufleteasca. Cum s-a ajuns aici? Cum am putut sa ma indragostesc de el? Simp cum cateva picaturi iar eu le dau drumul. In momentul asta vreau sa plang, sa plang si sa fiu singura. Simt cum sunt loata in brate de catre mama si o strang tare, tare.Vreau sa uit! Vreau …

~EndFlashBack~

Buna Smile Imi pare rau ca vin asa tarziu cu next-ul. Nu prea am avut si inca nu am chef de scris. Ideea cu Sakura si Sasori nu este originala. M-am inspirat dintr-un film Laughing Sper sa va placa cat de cat. Imi pare rau pentru greselile de tastatura dar Word-ul imi face figuri. Desii nu pot da vina pe el in totalitate sunt si greselile mele gramaticale
Spor la citit si astepta parereile voastre Wink
Lucifer
Membru
Membru

la data de Mar 7 Aug 2012 - 16:17
Vai Kira...mai sa morrr la faza aia cu Sakura si Sasorii...radeam singura in camera pana a venit mama si ma intrebat de ce rad=)) si i-am zis ca am citit un banc amuzant ...oricum capitolul asta a fost mortal din toate punctele de vedere=))..Faza cu Kail, Pein si Sasori cand au intrat peste ea si toti o priveau Laughing) mica amintire a lui sasori si a lui sakura cum am mai spus m-am prapadit de ras=))Oricum abia astept next
Ayu
Membru
Membru

la data de Mier 8 Aug 2012 - 11:40
Vai, cum am putut sa nu comentez pana acum? Ficul tau e incredibil. Ma gandesc ca ma vei anunta cand pui nextul, nu-i asa?
Am ramas cand am citit mica amintire. Cand mi-am dat seama ce citesc, am inceput sa rad ca nebuna. Laughing Biata Saku, il iubea pe Sasori cand erau mici. Dar cum sa faci asa ceva, adica aveau 5 si 6 ani!
Astept nextul si sper sa ma anunti si pe mine. Te Big Hug si Kiss

A Y U M I
dee-san
Membru
Membru

la data de Mar 4 Sept 2012 - 16:49
UUuuuuuu!!! :O:O
Ce-mi place ficul tăăău!!! Vreau neapărat să aduci nextul, cât de repede!
Ultimul capitol a fost adorabil! Am râs cu lacrimi, sincer!!! Laugh
Eşti chiar genială! Dar, spune-mi de ce te-ai oprit? Think
Pune nextul, femeie că mor aici!!!! :O
Spor la scris Big smile
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 8 Sept 2012 - 20:17
Capitolul 25

Stateam asezata in pat uitandu-ma cu teama la fratele meu ce “fierbea” de nervi. Fata lui, o data alba ca zapada, este rosie ca lava unui vulcan. Ochii lui erau inchisi in timp ce is masa tamplele cu mainile. Scosese un oftat lung ce m-a facut sa tremur. Acum chiar am dat-o in bara. Bravo Sakura! Ce mai idioata sunt!

Rasul contagios al lui Pain se auzea in camera. Saracutul, era intins pe jos, incercand sa isi stapaneasca rasul care este foarte neplacut in aceasta situatie. Ok vere, stiu ca intamplarea este idioata, a doua cea mai mare greseala din viata mea, si ... putin amuzanta dar nici sa te „tavalesti” pe jos de ras nu este.

Simt doua brate barbatesti cum se incolacesc in jurul taliei mele tragandu-ma mai aproape de el, spatele meu „lovindu-se” de trupul sau bine facut. Respiratia lui calda se ciocnea de gatul meu dandu-mi un fior ... placut. Vocea lui dragastoasa imi soptea ca totul va fi bine. Ma linistea.

-Kail, amice, frate, nu te enerva asa! Nu s-a intamplat nimic rau. Eram si noi niste copii mici si ...
-Prosti!

Ii simteam bratele sale puternice strangandu-ma mai tare. De ce trebuia eu sa ii povestesc acea intamplare? Ok, il iubesc pe Kail. Este cel mai tare frate din lume! Chiar daca ne certam, ne tachinam tot frati suntem. Stiu ca si el ma iubeste foarte mult, ar fii in stare de orice ca eu sa fiu fericita si sa nu patesc nimic. Este protector, imi place asta dar, este prea protector! Trebuie sa „zbor” si sa cad. Sa invat din propriile greseli. Nu mai sunt o papusa din portelan, atunci cand o atingi iti este frica sa nu o spargi.

Pain inca nu inceta din rasul sau idiot. Nu ne ajuta cu nimic ca el se „tavaleste” pe jos. Ce i-as fute un penis de porc in gura, sa ma tina minte toata viata lui! Presimt ca acel moment va veni cat de curand. Vede el pe dracu! Scot un mic chicotit cand ma gandesc cum va arata „noul si imbunatatitul Pain”.

-Ce este atat de amuzant?! Sakura, asculta-ma bine!
-Nu Kail! Tu asculta-ma! Nu mai sunt o fetita mica si neajutorata care are mereu nevoie de protectie! Nu mai vreau sa va faceti griji pentru mine din orice rahat! Vreau sa imi traiesc viata la maxim, sa gresesc si sa invat din ele. Nu vei fi mereu langa mine. Te rog, spun incet cu lacrimi in ochii, nu ma mai trata ca pe o copila mica si proasta! ...

Am tipat. Am tipat la fratele meu. Imi indrept privirea in pamant asteptandu-l sa tipe la mine, sa ma jicneasca, sa ma contrazica dar ... nimic. Il vad uitandu-se la mine uimit, din ochii lui iesind doua lacrimi amare. L-am ranit! Mi-am ranit propriul frate. Nu mi-o voi ierta niciodata! Ma ridic repede din pat, nepasandu-mi cat de tare l-am ranit cu unghiile pe Sasori atunci cand m-am ridicat, tot ce vreau acum este sa imi strang in brate fratele. Fratele meu. Fratele care imi accepta orice prostie, care ma iubeste, care ma tachineaza, care se comporta atat de frumos cu mine. Fratel caruia nu i-am zis niciodata „Te iubesc!” desii stie asta, fratele care plange o data cu mine, care se bucura mereu cand ma vede zambind, fratele caruia nu i-am aratat niciodata apreciere. Ca o proasta l-am lasat singur cand avea nevoie de mine, tachinandu-l si facandu-l de ras mereu dar, lui nu-i pasa pentru ca ma iubeste. Sunt atat de oarba, ba nu, sunt proasta! Sunt cea mai mare proasta din lume ca observ acum, tocmai acum, dupa mult timp, ceea ce el inseamna pentru mine.

Sunt in bratele sale. In bratele sale puternice si protectoare. Capul meu stand pe pieptul sau. Ii simteam inima „galopand”. Ii simteam caldura corpului. Il simteam pe el, pe fratele meu. Imi dau drumul perlelor ce asteptau sa fie eliberate din acea inchisoare. Trebuie sa ma schimb! Acel moment a venit.

-Te iubesc!

Ei bine, cam atat am scris. Imi pare rau >< Scrisesem 5 pagini de word dar cum sunt eu ... neindemanatica le-am sters cu acel capitol puteam sa ma apropii mai mult de final In fine ^^"
Sper sa va placa cat de cat si sa nu ma omorati pentru ca nu mi-a iesit nimic bine
dee-san
Membru
Membru

la data de Dum 9 Sept 2012 - 13:48
Aye, Aye, Captain!
(~oT▽T)~o Cum să te apropii de final? TERMINI TOTUL? Atât de repede? ◕。◕ 
Sper că aduci nextul repede şi să ştii că m-a şocat faptul că ai schimbat-o atât de uşor pe Saku. Oricum, sper că mai continui ficul, că e tare interesant şi dacă îl termini la următorul post mă supăr - ei bine, dacă e scurt capitolul.
Oh, Doamne... Încă mor de râs când îmi aduc aminte de faza cu Saku şi Sasori ∩.∩
Aştept nextul şi sper că vei trece şi tu pe la ficul meu <( ̄︶ ̄)>
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 2 Mar 2013 - 22:22
Am decis sa imi inchid ficul -ficurile- deorece nu le voi mai continua pana la vara ^^
Fic inchis la cerera autoarei -eu- ^^ !
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum