╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Fite la liceu

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Fite la liceu

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 22 Oct 2011 - 13:02

Capitolul 11: Deja imi vine sa vars

-Buna,
    numele meu este Tara si nu imi place de vopsita aia rozalie. Sunt o
    fata amuzanta, frumoasa, desteapta, dorita de toti baietii. Imi plac cei bogati, dotati si draguti. Daca este vreun baiat dragut il astept diseara pe la mine sa ii arat ce pot.
    Chiar este o c***a. Cum a intrat aici? Si mai important, cum de a putut sa se f**a cu fratele ei? Adica ea chiar nu are demnitate? Doamne ce oameni mai exista pe pamant.
    -Hei curvo, nu te obosi sa te prezinti ca nu vei sta prea mult aici in liceu. Regulile sunt facute sa fie ascultate, iar voi doi ati incalcat cele mai importante reguli de aici. Si tu si fratele tau veti zbura de aici si va ajut eu cu un sut in fund. Nu cred ca ati citit regulamentul acestui liceu. Spun cu o urma de sarcasm in voce, l-am cam speriat pe dirigpentru ca se uita la mine ca la felul paisprezece.
    -Ba l-am citit si nu inteleg nimic din el pentru ca ...Dar o intrerup eu inainte sa ne sparga timpanele cu tipatul ei isteric.
    -Pentru ca nu sti sa citesti. Daca stiai, citeai regulamentul si il respectai. Pentru ca sunt o fata prietenoasa si amabila iti voi spune eu regulile, dar sper sa iti intre in creerul tau mic ca de gaina. Prima regula si cea ma importanta: Nu v-o trageti in liceu! Ceea ce voi doi ati incalcat-o. A doua regula: Nu va luati de copiii, directoarei si prietenii lor. A treia regula: Nu va drogati! Voi ati incalcat primele doua reguli, iar pedeapsa pentru incalcarea lor este exmatricularea, spun, iar ceilalti se uita socati la ei doi si apoi la mine mirati.
    -Adica astia doi si-au tras-o in liceu? Si mai sunt si frati? Voi chiar nu aveti demnitate? ...Se pare ca Kail acum sa prins, pai tine-te bine sa nu cazi fratioare!
    -Si
    cine sunteti voi sa ne judecati pe noi? Eu sunt mult mai buna decat
    tine vopsit-o! Si trebuie sa platesti pentru palma pe care mi-ai dat-o
    si sutul dat fratelui meu intre picioare! Cat de proasta este fata asta. Chiar e mai proasta decat o gaina cu fundul in sus, capul in jos, ciocul, dar in cazul ei gura mancand de pe jos. S-o creada ea ca voi plati pentru acea mica palma. Nici jumatate din cat pot sa dau
    nu a primit. Mai si tipa ca descreerata la mine. O persoana indignata
    si plina de ifose. De ce ma pedepsesti Doamne cu asa maimute? Chiar
    vrei sa imi pierd mintile pe drum si sa nu le mai gasesc?
    -Noi suntem copii directoarei "dragut-o" si nu ne permitem sa ne pierdem timpul cu o ... persoana ca tine.

*In curtea scoli*

Dupa ce am avut o discutie aprinsa cu animalele alea doua, am iesit din clasa si acum sunt afara intinsa pe o banca la umbra unui copac din spatele liceului unde sa nu ma vada nimeni gandindu-ma la scena de dinainte. Chiar anormala fratie. Sa te ...Ahmm, dezgustator! Deja imi vine sa vomit.
    Sirul
    gandurilor imi este interupt de vocea suava a unei persoane care ma
    intreaba ce fac pe la liceu. Nu este greu de ghicit cine este. Deschid ochii deoarece ii aveam inchisi si ma uit la persoana din fata mea.
    -Pai am zis sa iti fac o surpriza. Mi-a fost dor
    de tine si nu pot sta la distanta de ceva care imi place! Sunt calare
    peste brunet el fiind pe banca si eu in bratele sale cu capul aproape
    de al sau. Respiratia sa calda se ciocnea cu pielea fina a gatului meu facandu-mi pielea sa tremure. Buzele mele se contopesc cu ale lui, formand un sarut dulce si salbatic. Limbile noastre se duelau, dar, a lui a invins.

Dupa ce ne-am despartit din sarut nu m-am putut controla si am inceput sa zambesc continuu facandu-l pe Sasuke sa rada incet si sa ma stranga in brate. Talia mea era inconjurata de bratele sale puternice, sanii mei presandu-se de abdomenul sau cu patratele foarte adorabile. Momentul nostru este intrerupt de catre soneria stridenta a clopotelului
    si multe voci se auzeu din liceu. Trebuie sa ma duc si la Tsunade sa ii
    spun marea greseala a celor doi fratiori si sa il i-au pe Riki sa ne
    mai jucam.
    Vreau sa ma despart de brunet, dar acesta nu imi da drumul. Ii dau
    un sarut frantuzesc si la cat de sireata sunt scap din stransoare si ma
    ridic din bratele sale inaintand dar inainte sa intru prin intrarea din
    spate a liceului ma intorc cu fata catre brunet si ii trimit un sarut
    in aer.

Sorry ca este mic dar daca nu am timp si sunt supravegheata ce sa fac?

Stefy

Cam atat.Sper ca v-a placut acest mic capitol.

Stefy

Ultima editare efectuata de catre •°•Cireşică•°• in Lun 6 Aug 2012 - 22:01, editata de 2 ori (Motiv : Capitol corectat.Multumesc Rallu)

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 22 Oct 2011 - 20:43

mie sigur mia placut. Ma bucu r ca nu era Sasuke-kun in veceu. Imi place mult ce atitudine adopta Sakura si cum ii lasa pe toti gura casca. Nu mai am ce comenta. Sper sa pui nextul doar la fel de repede cum o faci de obicei

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Lun 31 Oct 2011 - 16:54

☻♂→™Kуяагд™←♀☺ a scris:
    Capitolul 11:->spatiu<-Deja imi vine sa vars

-Buna, numele meu este Tara si nu imi place de vopsita aia rozalie. Sunt o fata amuzanta, frumoasa, desteapta, dorita de toti baietii. Imi place->plac cei bogati, dotati si draguti. Daca este vrun->vreun baiat dragut il astept diseara pe la mine sa ii arat ce pot.
    Chiar este o c***a. Cum a intrat aici? Si mai important. ->puteai sa legi propozitiile acestea prin virgula<-Cum de a putut sa se f**a cu fratele ei? Adica ea chiar nu are demnitate? Doamne ce oameni mai exista pe pamant.
    -Hei curvo, nu te obosi sa te prezinti ca nu vei sta prea mult aici in liceu. Regulile sunt facute sa fie ascultate->virgula iar voi doi ati incalcat cele mai importante reguli de aici.->spatiu<-Si tu si fratele tau veti zbura de aici si va ajut eu cu un sut in fund. Nu cred ca ati citit regulamentul acestui liceu.->spatiu<-Spun cu o urma de sarcazm->sarcasm in voce->virgula ce la cam speriat pe dirig->puteai spune: , pentru ca se uita...<- ca se uita la mine ca la felul paisprezece.
    -Ba l-am citit si nu inteleg nimic din el pentru ca ...Dar o intrerup eu inainte sa ne sparga timpanele cu tipatul ei isteric.
    -Pentru ca nu sti sa citesti.->spatiu<-Daca stiai->virgula citeai regulamentul si il respectai.->spatiu<-Pentru ca sunt o fata prietenoasa si amabila iti voi spune eu regulile->virgula dar sper sa iti intre in creerul tau mic cde->ca de gaina.->spatiu<-Prima regula si cea ma importanta: ->spatiu<-Nu v-o trageti in liceu!->spatiu<-Cea->ceea ce voi doi ati incalcat-o.->spatiu<-A doua regula: Nu va luati de copii->copiii, e articulat directoarei si prietenii lor.->spatiu<-A treia regula: Nu va drogati! Voi ati incalcat primele doua reguli->virgulaiar pedeapsa pentru incalcarea lor este exmatricularea, spun, iar ceilalti se uita socati la ei doi si apoi la mine mirati.
    -Adica astia doi si-au tras-o in liceu? Si mai sunt si frati? Voi chiar nu aveti demnitate? ...Se pare ca Kail acum sa prins,->spatiu<-pai tine-te bine sa nu cazi fratioare!
    -Si cine sunteti voi sa ne judecati pe noi? Eu sunt mult mai buna decat tine vopsit-o! Si trebuie sa platesti pentru palma pe care mi-ai dat-o si sutul dat fratelui meu intre picioare!->spatiu<-Cat deproasta->de proasta este fata asta. Chiar e mai proasta decat o gaina cu fundul in sus, capul in jos, ciocul->virgula dar in cazul ei gura mancand de pe jos.->spatiu<-S-o creada ea ca voi plati pentru acea mica palma. Nici jumate->jumatate din cat pot sa doau->dau nu a primit. Mai si tipa ca descreerata la mine. O persoana indignata si plina de ifose. De ce ma pedepsesti Doamne cu asa maimute? Chiar vrei nsa->sa imi pierd mintile pe drum si sa nu le mai gasesc?
    -Noi suntem copii directoarei "dragut-o" si nu ne permitem sa ne pierdem timpul cu o ... persoana ca tine.
    ->enter
    *In curtea scoli*
    ->enter
    Dupa ce am avut o discutie aprinsa cu animalele alea doua->virgulaam iesit din clasa si acum sunt afara intinsa pe o banca la umbra unui copac din spatele liceului unde sa nu ma vada nimei->nimeni gandindu-ma la scena de dinainte. Chiar anormala fratie. Sa te ...Ahmm, dezgustator! Deja imi vine sa vomit.
    Sirul gandurilor imi este interupt de vocea suava a unei persoane care ma intreaba ce fac pe la liceu. Nu este greu de ghicit cine este.->spatiu<-Deschid ochii deoarece ii aveam inchisi si ma uit la persoana din fata mea.
    -Pai am zis sa iti fac o surpriza. Mi-a venit dor->dorul, daca vrei sa pastrezi verbul a veni sau puteau sa zici asa: Mi-a fost dor ... de tine si nu pot sta la distanta de ceva care imi place! Sunt calare peste brunet el fiind pe banca si eu in bratele sale cu capul aproape de al sau.->spatiu<-Respiratia sa calda se ciocnea cu pielea fina a gatului meu facandu-mi pielea sa trenure->tremure. Buzele mele se contopesc cu ale lui ->virgula formand un sarut dulce si salbatic. Limbile noastre se duelau->virgula dar a lui a invins. ->inainte de dar si iar se pune virgula<-
    Dupa ce ne-am despartit din sarut nu m-am putut controla si am inceput sa zambesc continu-> (in) continuu facandu-l pe Sasuke sa rada incet si sa ma stranga in brate. Talia mea era inconjurata de bratele sale puernice->puternice virgula<-iar piepul meu era lipit de al sau, sanii mei presandu-se de abdomenul sau cu patratele foarte adorabile. ->sau l-ai repetat de prea multe ori, iar asta nu suna bine. Si inca ceva! Ai scris ca pieptul ii era lipit de al sau, iar sanii presanduse de abdomunul.... Pieptul si sanii sunt la fel, in acelasi loc, din cate stiu eu Laugh Puteai scrie asa: ... iar piepul meu era lipit de al sau, sanii mei presandu-se de acesta. Momentul nostu->nostru este intrerupt de catre soneria stidenta->stridenta a clopoteluiui->clopotelului si multe voci se auzeu din liceu. Trebuie sa ma duc si la Tsunade sa ii spun marea greseala a celor doi fratiori si sa il i-au pe Riki sa ne mai jucam.
    Vreau sa ma desparte->despart de brunet->virgula dar acesta nu imi da drumul. Ii dou->dau un sarut frantuzesc si la cat de sireata sunt scap din stransoare si ma ridic din bratele sale inaintand dar inainte sa intru prin intrarea din spate a liceului ma intorc cu fata catre brunet si ii trimit un sarut in aer.

Stefy

Vai, vai, vai! Ce ma fac eu cu tine? Ha? Cand speram si eu ca evoluzi...ai scazut vizibil.
    Titlu: E un titlu care m-a atras din prima. Bravo e f bun!
    Ideea: E bunicica la acest capitol, chiar mi-a placut! Kiss
    Descrierea: Vai, vai, vai! Mai ai de lucrat...mult si bine... Si tu ai probleme la descrisul sentimentelor! Vreau sa simt ceea ce simte si personajul! Daca trebuie sa scri 10 randuri ca sa
    Actiunea: Cam grabita si neinteresanta din punctul meu de vedere! Baga ceva mult mai picant si cu mai multe sentimente!
    Dialogul:Nu e mult, dar nu prea merge atata dialog la inceputul acestui capitol!
    Estetica:Vai... si aici ai probleme. Cu spatiu si virgulele ai probleme Very Angry Ti s-a stricat tasta de space Laugh
    Greseli de tastare: Ti le-am enumerat mai sus Wink
    Cam atata Smile Te inteleg ca esti supravegheata, nu esti singura! Dara poti scrie, iar cand vine ca sa nu pierzi ce ai scris dai click pe ciorna, ca deaceea am puso! Care o gasesti la profilul tau!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 5 Noi 2011 - 12:14

Capitolul 12: Ce oameni crazy

*In birou la Tsunade *

Of mami, daca ai sti ce veste iti voi da. Sper sa nu ma omori ... sau sa ii omori.
    -Deci Xoxo. Ce vrei sa imi spui de este asa de inportant? Am foarte multa treaba asa ca te rog sa nu pierdem timpul, spuse ea foarte curioasa inca stand cu nasul in fisele de pe birou si agitandu-se cautand stampile, pixul si anumite foi. O adevarata incurcatura, sau mai bine spus dezastru.
    -Daca regulamentul acestui liceu nu este important si faptul ca a fost incalcat nu te face sa ma asculti cu atentie ... Imi i-au o suvita de par si o rotesc uitandu-ma insistent la mami iar cand aceasta isi ridica capul din foi si ma priveste curioasa imi apare un zambet dracesc de toata frumusetea.
    Incep sa ii povestesc cu lux de amanunte ce stiu iar cu fiecare cuvant rostit o vad cum se inroseste la fata, maxilarul este inclestat, privirea te-ar putea omora, fruntea incruntata. Mai avea putin si exploda de nervi dar nu ma las aici si continui dar se pare ca am zis prea multe deoarce o vad cum da cu pumnul in birou auzindu-se un zgomot puternic si toate foile cazand pe jos iar unele chiar sifonandu-se sub pumnul bine strans al mamei.
    Imi spune sa ies din birou si ca va rezolva ea acest incident neplacut. Ma ridic de pe scaunul din fata biroului iar cand vreau sa plec imi zice sa il i-au si pe Riki. Riki statea pe canapeaua din incapere dormind inainte de a veni eu aici si acum ne priveste curios. Ma aplec putin si il chem iar el auzind strigandu-l si bagandu-l in seama sare repede de pe canapea venind la mine si bucurandu-se.

*In curtea scoli*

Hm. Riki se pare ca ma mostenesti. Desi nu te-am facut eu pot spune ca suntem rude. Si tu esti in centrul atentiei ca si mine. Acum trebuie sa recunosc ca sunt cam geloasa. Dar nu sunt suparata pe piticotul meu mic. Gelozia se accepta, imi trece. Trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu voi fi mereu eu cea mai populara. Prietenii mei se jucau cu Riki eu admirandu-i. Se pare ca Riki nu se intelege prea bine cu Naruto. De ce? Pai Naruto face pe clovnul si l-a enervat pe Riki, s-a speriat de latratul piticotului meu si a inceput sa alerge urmat de el. Noi ceilalti eram pe jos de ras. Il vad pe Naruto tipand si urland ca toti draci sub Riki care il privea cu superioritate. Il strig pe pitic si acesta se da jos de pe blond iar cand vrea sa vina la mine il vede pe Naruto ca vrea sa fuga si il musca de posterior rupandu-i blugii la spate vazanu-se boxerii cu ursuleti.
    Toti ne prapadeam de ras iar blondul statea si se uita jenat la noi. Se uita cu o privire nervoasa la Riki si ii smulge din gura bucatica de material cu care incearca sa ii acopere ruptura si cu mainele pe posterior alearga dupa Riki dar ghinionul lui este ca a cazut pe iarba iar Riki vine spre el si il apuca de blugi tragandu-i de pe el si Naruto tragandu-i in sus si nu mai spun ca urla ca o mica tarfulita la dezvirginare.
    Sunt cu fetele intinsa pe iarba aproape inecandu-ma de atata ras. Adica cat de prost poti sa fi sa ti se intample asta. Sunt foarte mandra de Riki. Baiat destept. Vreti sa stiti ce s-a mai intamplat? Pai v-am zis ca Riki tragea blugii spre el vrand sa i dea jos de pe blond iar Naruto ii tragea in sus ca sa nu ramana fara ei. Ei bine piticot a dat drumu la blugi ca il dureau dinti si Naruto inca tragand de ei s-a trezit cu o durere insuportabila intre picioare. Cred ca v-ati prins de faza.
    Acum blondul este plecat cu baietii sa se scimbe iar eu cu fetele si piticot am ramas singure razand de mama focului. Am inceput sa facem glume pe acest subiect dar Hinata ne-a intrerupt nervoasa:
    -Haideti fetelor! Nu mai fiti si voi asa. Daca vi se intampla voua ce faceati? Cred ca am enervat-o deoarece era incruntata.
    -Hinata! Ai indraznit sa comentezi? De ce ii iei apararea blondului? Doar nu te indragosteti de un tantalau ca el, nu? Deja mi-a pierit pofta de ras. Trebuia sa mi-o strice ea.
    -Si daca indraznesc sa comentez mare chiestie. Si da, incepe sa imi placa de Naruto. Aveti ceva impotriva? Bruneta strangea din pumni abtinandu-se sa nu explodeze de nervi dar cum sunt eu mai nesimtita "pun paie pe foc" jignindu-l mai mult pe blond ca sa ii testez rabdarea brunetei.
    -Hin, Hin, Hin. Inca nu ai invata ca nu ai voie sa comentezi? Si ce iti place la pampalaul ala? Este asa de enervant, copilaros ... ,dar nu apuc sa spun tot ca ma intrerupe indragostita.
    -Copilaros, dragut, dulce, amabil, mereu vesel. Ce aveti importiva lui? Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura. Eu de ce nu am voie sa ma indragostesc de vrun baiat si voi da? Temeri este cu Garaa, Ino su Sai, TenTen cu Neji si tu cu Sasuke. Se pare ca a invata ceva de la mine.
    -Hinata Hyuga ... Sunt mandra de tine! Ma ridic de pe iarba si o iau in brate, ea uitandu-se ca la felul paisperzece.
    Dupa ce ma desprind din imbratisare incep sa chicotesc iar fetele se uitau ca la masini straine la mine. Le fac semn sa se uite in spate iar cand vad ce le-am aratat se pun iar pe ras. In fata noastra se afla ...

Mamy Merci de critica ... da alta data promitemi ca nu mai faci
    Nu ca nu asi vrea sa fiu criticata dar acum am niste nervi si daca imi zice cineva ceva chiar si in gluma explodez. Noracu meu ca in acest moment sunt in toane bune
    Asta e'.
    Kira

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 5 Noi 2011 - 16:58

Capitolul 13: Why? How could you? I hate you!

In fata nostra se afla Naruto imbrcat cu o fusta de fata lunga pana la genunchi. In picioare incaltat cu tenesi pana la glezna cu sosete albe. Se vedea parul blond ondulat pe picioarele sale. Purta un tricou negru pe care scria " Mafia" si un craniu. Capul sau era acoperit de o punga si era decupata ca sa vada pe unde merge. Pe punga erau doua gouri ca sa poata repira si unde ar trebuie sa fie buzele era desenata cu ruj o gura ...hai sa nu o jcnesc. In spatele lui erau baietii abtinandu-se sa nu rada. Cu mainile astupandu-si gurile, tinandu-se de burta, ciupindu-se ca sa nu scoata vrun sunet. Ce mi-se parea ciudat era faputul ca Sasuke nu era acolo. Oare unde o fi baiatul asta? Cand ajung in dreptul nostru ma uit mai bine la Cap de punga si pe spatele pungii scria "Clovn". Sigur este opera lui Kail si Pein. M-am muscat usor de buza abtinandu-ma sa nu rad si le spun amicilor ca am nevoie la baie.
    Ma indrept catre baia fetelor avand o mica problema feminina. Machiaj, ruj, aranjat mai pe scurt. Sunt dinou singura pe holurile liceului pentru ca s-a sunat. Mai am putin si ajung la baie dar un zgomot ma intrerupe. Se auzea din cabinetul de chimie unde usa era putin crapata. Ma indrept catre ea ca sa vad ce s-a intamplat. In cabinet erau doua siluete. Una de baiat si una de fata. Pff, ce se intampla cu lumea asta? Adica nu au auzit si ei de reguli?
    Ma uit mai atent la cei doi tupeisti observ ca era c***a de dinainte pe catedra aproape nud cu baiatul peste ea lingand-o, muscand-o si stiti voi ce se intampla in situati dintracestea. Nu va povestesc ca mi se urca si mie hormonii la cap. Deschid usa cu putere sperindu-i pe cei doi nesimtiti facandu-i atenti la mine. Ma uit pe chipul fetei si vad cum ma priveste enervata. Asta era si intentia. Apoi ma indrept catre partener examinanu-l de jos in sus. Era la bustul gol observandu-se cu usurinta patratelele de pe abdomen. Pielea alba ca spuma laptelui ci catifelata. Urc cu privirea catre chip si observ doi ochii negri ca abisul, parul negru ca zmoala, niste trasaturi fine ale unui inger. Sasuke.
    Sunt uimita, enervata, distrusa. Cum a putut sa imi faca asta. Ma simt tradata, folosita si luata de proasta. De ce eu? Mai bine nu ma indragosteam de el. Mai bine nu l-asi fi bagat in seama. Daca faceam asta nu asi fi suferit si masi fi simtit asa, ca o tarfa.
    Ma uit mai atent pe chipul sa vad ce expresie are. nu m-a observat. O privea pe c***a de pe birou cu pofta si dorinta de a o avea mai repede. Simt cum ochii mei vor sa verse cateva perle. Pentru ce? Pentru un nimic ca el? Merita sa sufar?
    -Nesuferitule! Am tipat tare si am inceput sa fug pana in toalete fetelor unde m-am incuiat incepand sa vars lacrimi "de crocodil".

*In camera mea*
    In this proud land we grew up strong
    We were wanted all along
    I was taught to fight, taught to win
    I never thought I could fail
    No fight left or so it seems
    I am a man whose dreams have all deserte
    I've changed my face, I've changed my name
    But no one wants you when you lose
    Don't give up
    'Cos you have friends
    Don't give up
    You're not beaten yet
    Don't give up
    I know you can make it good
    Though I saw it all around
    Never thought I could be affected
    Thought that we'd be the last to go
    It is so strange the way things turn
    Drove the night toward my home
    The place that I was born, on the lakeside
    As daylight broke, I saw the earth
    The trees had burned down to the ground
    Don't give up
    You still have us
    Don't give up
    We don't need much of anything
    Don't give up
    'Cause somewhere there's a place
    Where we belong
    Rest your head
    You worry too much
    It's going to be alright
    When times get rough
    You can fall back on us
    Don't give up
    Please don't give up
    'Got to walk out of here
    I can't take anymore
    Going to stand on that bridge
    keep my eyes down below
    Whatever may come
    And whatever may go
    That river's flowing
    That river's flowing
    Moved on to another town
    Tried hard to settle down
    For every job, so many men
    So many men no-one needs
    Don't give up
    'Cause you have friends
    Don't give up
    You're not the only one
    Don't give up
    No reason to be ashamed
    Don't give up
    You still have us
    Don't give up now
    We're proud of who you are
    Don't give up
    You know it's never been easy
    Don't give up
    'Cause I believe there's the a place
    There's a place where we belong
    Superba piesa. Cat de adevarata e ... lumea asta ... se uita la tine numa daca esti perfect ... cel putin asa cred eu ... Mai sunt si exceptie ... Totii prieteni sunt langa tine doar cand iti e bine ... cant iti e greu toti fug ... doar unu`l mai ramane ... si acele poti spune ca este unul adevarat ... Ma doare cand vad lume asta asa ... fara rusine.

Sorry ca este mic dar nu am avut idei.
    Am vrut sa il fac mai repede
    Stiu ca am greseli de tastatura dar o sa dau mai incolo un mic edit
    Sper sa va placa si sa NU MA CRITICATI!
    A, si sorry ca am facut dublu post
    Vina mea.
    Kira

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 5 Noi 2011 - 18:58

Sad Sad Ce ce?CE?Sasuke si cu***a aia???????'
    Cum a indraznit sa ii faca asa ceva Sakurei!!!!!Il omor!Si pe el si pe purcica aia de ,,desteapta"
    Very Angry Am nervi!...Astept nextu

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 8 Noi 2011 - 4:30

Hey hey hey Tongue:
    Un capitol bunicel, insa nu perfect Angel
    As fi dorit sa te critic, insa daca nu doresti, nici ca ma pot impotrivi. Smile
    Pai, draga mea Kira, astept sa vad ceva sentimente in capitolul urmator Tongue:
    Te-am Big Hug Zbye Hi!:

DJ YOO MIKY

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 12 Noi 2011 - 17:04

Capitolul 14 : I hate you but I love you ...

*In camera mea*

In this proud land we grew up strong
    We were wanted all along
    I was taught to fight, taught to win
    I never thought I could fail
    No fight left or so it seems
    I am a man whose dreams have all deserte
    I've changed my face, I've changed my name
    But no one wants you when you lose
    Don't give up
    'Cos you have friends
    Don't give up
    You're not beaten yet
    Don't give up
    I know you can make it good
    Though I saw it all around
    Never thought I could be affected
    Thought that we'd be the last to go
    It is so strange the way things turn
    Drove the night toward my home
    The place that I was born, on the lakeside
    As daylight broke, I saw the earth
    The trees had burned down to the ground
    Don't give up
    You still have us
    Don't give up
    We don't need much of anything
    Don't give up
    'Cause somewhere there's a place
    Where we belong
    Rest your head
    You worry too much
    It's going to be alright
    When times get rough
    You can fall back on us
    Don't give up
    Please don't give up
    'Got to walk out of here
    I can't take anymore
    Going to stand on that bridge
    keep my eyes down below
    Whatever may come
    And whatever may go
    That river's flowing
    That river's flowing
    Moved on to another town
    Tried hard to settle down
    For every job, so many men
    So many men no-one needs
    Don't give up
    'Cause you have friends
    Don't give up
    You're not the only one
    Don't give up
    No reason to be ashamed
    Don't give up
    You still have us
    Don't give up now
    We're proud of who you are
    Don't give up
    You know it's never been easy
    Don't give up
    'Cause I believe there's the a place
    There's a place where we belong
    Superba piesa. Cat de adevarata e ... lumea asta ... se uita la tine numa daca esti perfect ... cel putin asa cred eu ... Mai sunt si exceptie ... Totii prieteni sunt langa tine doar cand iti e bine ... cant iti e greu toti fug ... doar unu`l mai ramane ... si acele poti spune ca este unul adevarat ... Ma doare cand vad lume asta asa ... fara rusine.
    Acum cred ca ma simt putin mai bine. Sunt in camera mea alaturi de Kail, Pein si Riki care incearca sa ma inveseleasca si reusesc. Alaturi de ei ma simt foarte bine. Mereu mi-au fost alaturi. La bine si la greu. Mi-au adus zambetul pe buze cand credeam ca nu voi mai zambi niciodata. Cand inima mi-a fost sparmata in mii de bucatele ei mi-au adunat-o si mi-au lipit-o cu multa iubire.
    Acum stand in bratele lor simt ca sunt cu adevarat iubita. Nu cum a facut javra aia de om. M-a folosit, m-a tradat si acum m-a aruncat ca o carpa la gunoi. A insistat putin cu telefoane si cu mesaje spunandu-mi ca ma iubeste. Aceste doua cuvinte importante pentru oameni sunt doar o joaca pentru demoni. Se joaca cu ele, le adreseaza cuiva care chiar ii iubesc si ei te injunghie cu cutitul pe la spate.
    -Barbatii iti vor spune multe, ca te iubesc si cum si cat, dar ei vor sa se joace cu sentimentele fetelor. Asemenea oameni nu merita iubiti. Nu merita nici sa te uiti la ei. Cu o despartire esti mai aproape de cel sortit tie. Dumnezeu ne-a dat doua picioare sa mergem, doua miini sa tinem, doi ochi sa vedem, doua urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o singura inima? Pentru ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.
    Atat de adevarat. Kail are dreptate. Nu merita sa sufar pentru unu ca el. Nu era pentru mine dar ... inca il iubesc. Incep sa izbucnes intr-un plans necontrolat lasand siroaiele de lacrimi sa curga pe chipul meu palid si neexpresiv. Ma gandesc la clpele petrecute cu el. Cand a venit prima data in clasa si ma privea insistent. Cu ochii sai negrii ca taciuna precum si inima sa m-au vrajit. Perversitatea, indiferenta, frumusetea pe care le vedeam atunci cand il priveam. Cand m-a speriat in parc si acel moment pervers. Buzele sale dulci pe care vruiam sa le gust cat mai repede. Saruturile sale dragastoase au fost o minciuna. Moartea Bellei, nici nu i-a pasat de ce simteam. Ziua mea, cand ma privea insistent. In club, cand am cantat din inima referindu-ma la el. Momentul din seara acea. Cand m-a facut femeie iar eu oferindu-ma " pe tava " . Sarutul din spatele liceului la care nu doream sa renunt. Nu i-a pasat de mine, de sentimentele mele. A vrut sa faca s*x cu fufa aia chiar in liceul mamei unde stia ca eu sunt, unde puteam sa il prind cu usurinta si asa a fost. Mai bine sa sufar acum, oricum sunt invatat cu suferinta. Am trecut prin prea multe incidente neplacute ca acesta sa ma distruga.
    -N-a fost nimic din ce-a putut sa fie. Si ce-a putut sa fie s-a sfarsit. N-a fost decat o scurta nebunie. Si-ai sa-l uiti. Si spre alt drum ai sa pornesti. Si te va uita. Caci si uitarea e scrisa-n legile omenesti! Kail a avut dreptate in cea ce a zis. Noi suntem aici langa tine si nu vom mai face greseala de a te lasa singura. Te vom proteja mereu chiar daca nu vom fi acolo langa tine. Noi te iubim enorm Xoxo. Incearca sa intelegi ca te vei mai indragostii si asta nu se poate schimba.
    Pein... Ma bucur ca esti verisorul meu. Voi baieti sunteti uimitori. Desi nu v-am mai spus pana acum ca va iubesc voi stiti asta. Mereu m-am comportat urat cu voi, v-am jicnit si suparat dar voi nu m-ati facut sa sufar. Ati fost alinarea mea. Ingerii mei pazitori. Ii i-au pe amandoi in brate iar acestia ma strang si m-au pupat pe obraz. Imi spun ca se vor duce pana la bucatarie sa imi aduca ceva de mancare apoi ne vom uita la niste file si vom compune melodii. Se ridica amandoi din pat si se indreapta catre usa camerii mele si pasesc afara din incapere inchizand usa in urma lor. Ma uit la usa pe care au plecat cei doi dar sunetul tampit de la telefon imi atrage atentia. I-au telefonul si vad ca am primit un mesaj de la jigodia aia. Oare ce mai vrea? Nu este destul cea ce mi-a facut? Dar daca nu voi raspunde la mesaj v-a crede ca sunt o lasa si ca am tinut la el cea ce nu este adevarat ... Pe cine incerc eu sa pacalesc? L-am iubit si inca il mai iubesc desii nu pot uita cea ce mi-a facut. I-au telefonu si incep sa citesc mesajul sau.

" Te iubesc la nesfirsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc iubita mea. Daca as primi cite o stea de fiecare data cind ma gindesc la tine, as tine tot Universul in maini. Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut! Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata. Te iubesc!
    Te rog sa vorbim ca sa pot sa iti explic ce s-a intamplat cu adevarat. Nu este cea ce crezi. Doar te rog sa imi dai sansa de a-ti explica apoi decizia pe care o vei lua nu o sa ti-o incalc."

Nenorocitul, cum nu este adevarat? L-am vazut cu ochii mei cum o saruta, cum dorea sa o aiba. Crede ca sunt o fetita proasta pe care o poate fraieri cu una, cu doua? Nu baby, nu sunt si nu voi fi niciodata. Poate ca te-am iubit dar nu mai vreausa te vad, sa aud de tine. Vreau sa uit!
    Ma gandesc la ce sa ii scriu, sa inteleaga ca intre noi totul s-a sfarsit. Nu vreau sa par o scorpie, nu sunt! Desii el ar merita foarte mult la cat rau mi-a provocat mie si probabil altor fete. Vreau sa ma schimb! Vreau sa incep o viata noua unde el nu a axistat. Vreau sa fiu fericita! Cer prea multe?
    Scriu un mesaj si il recitesc de multe ori si tot nu este bine. Corectez putin si este gata de trimis. Mi se rupe inima ca arelatia noastra a fost doar o aventura. Nu trebuia sa se termine asa! Totusi este mai bine. Daca nu aflam acum, aflam alta data cand il iubeam mai mult si atunci ar fi fost mai greu. Iubirea asta ... De ce trebuie sa fie asa de complicata? Off. Apas pe butonul timite si mesajul este expediat iar eu ma intind in pat si ma acopar cu plapuma incepand sa plang ca o proasta. Cand am devenit asa de slaba?
    Plang si plang fara incetare. Deja nu mai pot varsa lacrimi amare. Ochii s-au inrosit, capul imi plazneste de durere, sunt rosie la fata si ma simt ciudat. Imi este foarte cald si am inceput sa sughit. Incerc sa ma potolesc dar fara folos pentru ca aud cum se sparge ceva si il aud pe Kail cum tipa. Ma ridic repede din pat si alerg pana la scari unde pot auzi mai bine cearta.

-Cum indraznesti sa apari aici dupa tot ce i-ai facut? Crezi ca te v-a iertan? Il aud pe verisorul meu cum se abtina sa nu faca scene ca sa nu pot auzi dar fara folos pentru ca ii aud foarte bine.
    -Hei amice, mai usor cu tonu ca nu am venit sa vorbesc cu tine. Unde este varata? Am niste lucruri de clarificat cu ea! Spune vocea persoanei nedorite de aceasta casa. La fel de relaxata ca in totdeauna
    -Ce treaba mai ai tu cu sora mea? Ce vrei sa ii spui? Ca te-ai simtit bine cu tarfa aia nenorocita? Ii i-a apararea fratele meu lui Pein.
    -Nu am chef sa iti dau tie explicatii, da? Spune unde este Roozy sau o voi gasi singur! Se pare ca si el s-a enervat pentru ca a ridicat putin tonul la ingerasii mei pazitori.
    -Tu nu ai voie sa ridici tonul la mine in casa. Casa asta este a mea iar usa daca vrei v-a fi a ta. Deci te poftesc sa iesi pe ea! Haha, ce draguta replica ai fratioare. Un mic zambet s-a strecurat printre buze si pofta de viata incepe sa revina.
    -Uite fraiere, nimeni nu ma i-a la misto! Nici tu, nici varuto si mai ales curva aia mica de soruta, clar? Incepe sa tipe javra aia la ei.

Nu imi pasa ca m-a facut curva mica, nu imi pasa ca ma jicneste dar nimeni nu se i-a de familia si prietenii mei. Imi sterg fata si incerc sa ma inviorez ca sa nu arat ca sufar apoi mai increzatoare pe mine cobor o treapta, mai cobor una iar cand sa pun piciorul pe a treia aud cum cineva imi sopteste numele. Imi ridic incet privirea catre faptasi si cand il vad un sentiment ciudat ma cuprinde. nu este de iubire, uimire sau de altceva mai siropos. Privirea mi-se incrunta si ochii privesc cu ura catre brunet.
    -Sakura, lasa-ma sa iti ... incepe javra sa spuna dar eu il opresc.
    -Nici o Sakura! Crezi ca sunt o fetita proasta care te v-a crede mereu, la orice greseala vei face te voi primi cu bratele deschise si te voi iubi? Sasuke, eu nu te mai iubesc de atunci cand te-am vazut in laboratur cu fufa aia. Ii spun taios si vreau sa continui ce am de zis dar el mi-o i-a inainte.
    -Sakura, totul a fost o greseala! Lasa-ma sa iti explic si vei intelege. Incearca sa ma inbuneze nimicul din fata mea dar nu-i v-a merge
    -Sasuke, las-o in pace! Pleaca! Ii ordona fratele meu baiatuli cu ochii negrii care mi-a provocat atata durere in suflet.
    -Sasuke ...Te-am iubit nu pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce eram, atunci cand eram cu tine. Erai totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. Nu a meritat!!! Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate ... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine ... Spun abtinandu-ma cu greu sa nu plang dar o lacrima isi face aparitia cazand iar in drumul ei lasa o dara.
    -A fost o greseala! Incearca sa se scuze el iar eu scot un chicotit printre buze atragand atentia asupra mea si facandu-l pe brunete sa taca.
    -Si eu fac multe greseli. Cand ma consideram mai buna ca ceilalti, cand am ratat golul la poarta, cand am facut-o pe mama sa se supere sau cand il faceam pe Kail si Pein sa fie nervosi. Dar nu am spus niciodata cuiva "Te iubesc" fara sa fie asa. Nu am fost infidele persoanei iubite. Nu am facut-o curva pe proasta care ma iubeste neconditionat. Daca mi-ar fii dat in viata sa iubesc doar de doua ori prima data te-as fi iubi pe tine si daca asta ar fii o greseala a doua oara as iubi greseala.

Hey, am venit cu next-ul
    Stiu ca nu este bun dar credeti-ma ca nu am dispozitia sa scriu un capitol trist in ciuda fericirii mele.
    Eu sper sa va placa si sa nu ma criticati prea dur.
    Voi da un edit mai incolo, deocamdata nu am timp
    Kirara

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 12 Noi 2011 - 17:24

Aproape ma pun pe plans....saraca sakura
    Foarte bine face ca nu-l iarta chiar ar trebuie sa-l arunce afara pe Sasuke precum un caine
    Big smile Astept nextul Kiss

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Sam 12 Noi 2011 - 22:13

Iubita mea Kira Big Hug
    Ai adus intr-un final next? Smile
    Ce bine imi pare, apreciez marimea sa Big smile
    Vreau sa stii ca-ti ador replicile si comparatiile, sincer imi pareau ca fiind luate de pe net, insa mi-am dat seama ca sunt scrise de tine cand am vazut ca ele persista iar netul nu face o asa frumoasa legatura una de cealalta Love it
    As dori daca nu mai esti suparata si daca vrei bineinteles sa-ti critic acest capitol Angel
    Astept un PM ceva de la tine Whistling
    Te pup Kiss Zbye Hi!

DJ YOO: MIKY

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 20 Noi 2011 - 13:26

Capitolul 15 : I’ll always remember you

A trecut o zi.
    Au trecut doua zile
    A trecut o saptamana

I always knew this day would come
    We’d be standing one by one
    With our future in our hands
    So many dreams so many plans

Always knew after all these years
    There’d be laughter there’d be tears
    But never thought that I’d walk away
    with so much join but so much pain
    And it’s so hard to say goodbye

But yesterdays gone we gotta keep moving on
    I’m so thankful for the moments so glad I got to know ya
    The times that we had I’ll keep like a photograph
    And hold you in my heart forever
    I’ll always remember you

Nanananana

Another chapter in the book cant go back but you can look
    And there we are on every page
    Memories I’ll always save
    Up ahead on the open doors
    Who knows what were heading towards?
    I wish you love I wish you luck
    For you the world just opens up
    But it’s so hard to say goodbye

Yesterdays gone we gotta keep moving on
    I’ll always remember you

Everyday that we had all the good all the bad
    I’ll keep them here inside
    All the times we shared every place everywhere
    You touched my life
    Yeah one day we’ll look back we’ll smile and we’ll laugh
    But right now we just cry
    Cause it’s so hard to say goodbye

And hold you ïn my heart forever
    I’ll always remember you

Nanananana

I’ll always remember you
    I’ll always remember you

Se zice ca ochii care nu se vad se uita ... Eu nu am reusit..nu am reusit sa iti uit ochii ... si nu o sa te pot uita niciodata ... Grea este viata cand iubesti, dar trebuia sa vina si ziua asta. Deja am inceput sa ma satur de a ma gandi la tine. Nu mai exista loc in inima mea pentru fericire. De ce este iubirea asa de grea? De ce Dumnezeu ne-a facut asa sensibili? Urasc ca eu nu pot zambi acum. Nu poti trece singura prin durere, trebuie sa te sprijine cineva iar aceia sunt prietenii si familia. Nu am mai vorbit demult cu ei. Ma intreb ce fac acum. Oare se gandesc la mine sau rad, se distreaza si m-au uitat. Cred ca voi intre putin pe mess pentru a vorbi cu ei. Imi deschid laptopul roz si intru pe messenger unde observ ca toata gasca este online. Imediat cum am intrat primesc mesaje de la fiecare intrebandu-ma multe chiestii gen "Ce faci?" , "Cum te mai simti?" , "Mi-e dor de tine!" . Incerc sa le raspund tuturor si decid sa fac o conferinta cu toti.

Chocolate_xoxo.Dpx : hey guys ,what happens
    Pufu_Dpx : hey scumpo

Stressulet_Dpx: kf? cum te simti?
    Delicious_snaxDpx: vrei sa iesim prin oras? o plimbare face bn, poate ne distram
    Obsesion_Dpx : hai, mai vb. de cand nu am maibarfit
    Chocolate_xoxo.Dpx : sure, a nice idea
    Stressulet_Dpx : now?

Delicious_snaxDpx : sure, why?
    Pufu_Dpx : sigur e legat de Sai
    Delicious_snaxDpx :hai mah.ce rele sunteti

Chocolate_xoxo.Dpx : ejti cu sai?
    Obsesion_Dpxl : dddd , a fost love la prima vedere

Chocolate_xoxo.Dpx :OmG p el fato
    Stressulet_Dpx :
    Pufu_Dpx : mergem sau mai stam
    Obsesion_Dpx : shi ea are intalnire cu naruto

Chocolate_xoxo.Dpx :sa fiu uimita?
    Pufu_Dpx : ... no
    Chocolate_xoxo.Dpx : ce altceva s-a mai intamplat in lipsa meah
    Delicious_snaxDpx : nimik

Chocolate_xoxo.Dpx :imi povestiti intr-o jum d ora la mn akasa
    Pufu_Dpx : k
    Obsesion_Dpx is offine
    Stressulet_Dpx is offine
    Pufu_Dpx is offine
    Delicious_snaxDpx is offine
    Chocolate_xoxo.Dpx is offine

Multe s-au intamplat in saptamana asta. Chiar sunt curiasa sa aflu ce au mai facut fetele dar inainte de asta cred ca trebuie sa ma schimb. Nu le pot primi pe fete in pijama. Ma ridic din pat deoarece acolo ma aflam si ma indrept catre dulap de unde imi aleg hainele mele obisnuite. Tricou cu maneca scurta, blugi scurti si tenesii. Toata imbracata in mov si alb. Ma indrept catre usa camerei si ies afara indreptandu-ma catre bucatarie pentru gustari. Ma aflu in incaperea "Ciocalatica" caci asa imi placea mie sa ii spun deoarece aici sunt asunse dulciurile de catre mami si Kail ca sa nu le mananc. I-au un scaun si il pozitionez in fata unui dulap si ma urc pe el cautand cu mana punga de cipsuri. Ma dau jos, pun punga pe masa si ma indrept catre frigider. I-au din congelator sticla de Coca Cola care era gheata si o zmotocesc ca pe un ghemotoc de blanita. Tot de acolo i-au doua ciocolate Milka si Africana. Le pun pe masa si i-au stcla de sug si o desfac. Proasta idee. Cand am deschis capacul a sarit acid pe mine.
    Se aude soneria cea ce inseamna ca au ajuns fetele. Cea ce inseamna " Party" . Ma grabesc sa le deschi usa si ajung la intrare unde le aude pe fete cum soptesc :
    " Cand deschide usa sarim toate la trei pe ea si incepem sa o gadilam."
    Off, fetelor. Trebuie sa va planuiti asa dinainte. Pun mana incet pe clanta si apas apoi deschid brusc usa dandu-ma in spatele ei si inchizand ochii. Aud un " Hai" si apoi un zgomot puternic urmat de vaicareli si un urlet de catel. Haha, pe ce au aterizat de incep sa urle precum cateii? Stai putin! Catei, catel ... Riki! Deschid ochii si ma uit la locul accidentului si le vad pe fete una peste alta cu mainile la cap, posterior, burta si pe unde le mai tin. Erau acoperite de un strat subtire de frisca si ciocolata. Aratau ca niste clovni! Incep sa chicotesc usor si le ajut sa se ridice apoi pe pitic care era sub ele si lingea frisca. O vad pe Hin mai plina de ciocolata si duc degetul aratator spre obrazul ei. Il trec incet si delicat lund ciocolata de pe obraz si o bag in gura scotand un "Hmm" satisfacut. Ma gandesc la o cascada de ciucolata, iepurasi, vata de zahar, o casuta facuta din prajituri. Un rau de glazura. O pajiste facuta din budinca. Bucati de tort de capsuni plutitoare...
    Sunt trezita din visare de catre fete care tipa una la alta. Ma uit atent la el si

Chocolate_xoxo.Dpx -Saku
    Pufu_Dpx -Hina
    Stressulet_Dpx - Ino
    Delicious_snaxDpx - Tenten
    Obsesion_Dpx - Temeri
    [/color]

Cam atat. sper sa va placa catusi de putin si sa nu ma injurati. Nu prea am avut timp si chef.
    id-urile -nu am avut inspiratie
    Credeti-ma ca imi este si frica sa postez next-ul

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 20 Noi 2011 - 18:16

☻♂→™Kуяагд™←♀☺ a scris:
    Capitolul 15 : I’ll always remember you

A trecut o zi.
    Au trecut doua zile
    A trecut o saptamana

I always knew this day would come
    We’d be standing one by one
    With our future in our hands
    So many dreams so many plans

Always knew after all these years
    There’d be laughter there’d be tears
    But never thought that I’d walk away
    with so much join but so much pain
    And it’s so hard to say goodbye

But yesterdays gone we gotta keep moving on
    I’ll always remember you

Nanananana

Another chapter in the book cant go back but you can look
    And there we are on every page
    Memories I’ll always save
    Up ahead on the open doors
    Who knows what were heading towards?
    I wish you love I wish you luck
    For you the world just opens up
    But it’s so hard to say goodbye

I’ll always remember you

Everyday that we had all the good all the bad
    I’ll keep them here inside
    All the times we shared every place everywhere
    You touched my life
    Yeah one day we’ll look back we’ll smile and we’ll laugh
    But right now we just cry
    Cause it’s so hard to say goodbye

And hold you ïn my heart forever
    I’ll always remember you

Nanananana

I’ll always remember you
    I’ll always remember you

Se zice ca ochii care nu se vad se uita ... Eu nu am reusit..nu am reusit sa iti uit ochii ... si nu o sa te pot uita niciodata ... Grea este viata cand iubesti, dar trebuia sa vina si ziua asta. Deja am inceput sa ma satur de a ma gandi la tine. Nu mai exista loc in inima mea pentru fericire. De ce este iubirea asa de grea? De ce Dumnezeu ne-a facut asa sensibili? Urasc ca eu nu pot zambi acum. Nu poti trece singura prin durere, trebuie sa te sprijine cineva iar aceia sunt prietenii si familia. Nu am mai vorbit demult cu ei. Ma intreb ce fac acum. Oare se gandesc la mine sau rad, se distreaza si m-au uitat. - fraza asta suna ciudat... Daca vrei sa pastrezi cat de cat ordinea cuvintelor ai putea scrie asa: Oare se gandesc la mine sau m-au uitat? Sigur rad si se distreaza acum." sau ceva de genu, asta e doar un exemplu Big smile - Cred ca voi intre- "intra" - putin pe mess pentru a vorbi cu ei. Imi deschid laptopul roz si intru pe messenger unde observ ca toata gasca este online. Imediat cum am intrat primesc mesaje de la fiecare intrebandu-ma multe chiestii gen "Ce faci?" , "Cum te mai simti?" , "Mi-e dor de tine!" . Incerc sa le raspund tuturor si decid sa fac o conferinta cu toti.

Chocolate_xoxo.Dpx : hey guys ,what happens
    Pufu_Dpx : hey scumpo

Stressulet_Dpx: kf? cum te simti?
    Delicious_snaxDpx: vrei sa iesim prin oras? o plimbare face bn, poate ne distram

Obsesion_Dpx : hai, mai vb. de cand nu am maibarfit
    Chocolate_xoxo.Dpx : sure, a nice idea
    Stressulet_Dpx : now?

Delicious_snaxDpx : sure, why?
    Pufu_Dpx : sigur e legat de Sai
    Delicious_snaxDpx :hai mah.ce rele sunteti

Chocolate_xoxo.Dpx : ejti cu sai?
    Obsesion_Dpxl : dddd , a fost love la prima vedere

Chocolate_xoxo.Dpx :OmG p el fato
    Stressulet_Dpx :
    Pufu_Dpx : mergem sau mai stam
    Obsesion_Dpx : shi ea are intalnire cu naruto

Chocolate_xoxo.Dpx :sa fiu uimita?
    Pufu_Dpx : ... no
    Chocolate_xoxo.Dpx : ce altceva s-a mai intamplat in lipsa meah
    Delicious_snaxDpx : nimik

Chocolate_xoxo.Dpx :imi povestiti intr-o jum d ora la mn akasa
    Pufu_Dpx : k

Obsesion_Dpx is offine
    Stressulet_Dpx is offine
    Pufu_Dpx is offine
    Delicious_snaxDpx is offine
    Chocolate_xoxo.Dpx is offine

- daca ar fi sa corectez tot ce ai scris aici as putrezi pe tastatura! Neutru Chiar nu are importanta ca ele vorbesc pe mess si ca nu scriu corect cuvintele, tu trebuie sa scrii "ca la carte", intelegi? E aproape ca intr-un dialog, numai ca se specifica (mai mult sa mai putin) cine vorbeste, insa iti spun since, eu una n-am putut sa tin minte care id e cine si cum, abea dupa ce am citit a 3-a oara am inteles ceva, deci pe viitor evita astfel de convorbiri Smile -

Multe s-au intamplat in saptamana asta. Chiar sunt curiasa sa aflu ce au mai facut fetele,- virgula - dar inainte de asta cred ca trebuie sa ma schimb. Nu le pot primi pe fete in pijama. Ma ridic din pat deoarece acolo ma aflam - era cu laptopul in pat? Think Ok, ast am inteles, insa ceea ce e deranjant este formularea. Puteai scrie asa: "Imi inchid laptopul, apoi ma dau jos din pat pentru a-l pune pe birou si ma intrept spre dulap [...]", iar daca nu-ti place acesta formulare, gandestete la una mai buna Big smile - si ma indrept catre dulap de unde imi aleg hainele mele obisnuite. Tricou cu maneca scurta, blugi scurti si tenesii. - aici puteai lega prin virgula, n-are rost sa pui punct. - Toata imbracata in mov si alb. Ma indrept catre usa camerei si ies afara indreptandu-ma catre bucatarie pentru gustari. Ma aflu in incaperea "Ciocalatica" - Ciocalatica? Laugh Nu cred ca e un nume tocmai potrivit pentru o incapere, puteai sa-i spui "incaparea Sweet" sau "incaperea Chocolate" insa nu "Ciocolatica" Laughing Scuze, insa mi se pare hilar... in fine, vezi tu Agrement - caci asa imi placea mie sa ii spun deoarece aici sunt asunse dulciurile de catre mami si Kail ca sa nu le mananc. I-au un scaun si il pozitionez in fata unui dulap si ma urc pe el cautand cu mana punga de cipsuri. Ma dau jos, pun punga pe masa si ma indrept catre frigider. I-au din congelator sticla de Coca Cola care era gheata si o zmotocesc ca pe un ghemotoc de blanita. Tot de acolo i-au doua ciocolate Milka si Africana. Le pun pe masa si i-au stcla - "sticla" - de sug - "suc" Angel Daca stii ce am inteles cred ca vei cadea de pe scaun Laugh - si o desfac. Proasta idee. Cand am deschis capacul, - virgula a cazut in suc? Tongue - a sarit acid pe mine.
    Se aude soneria cea - "ceea" - ce inseamna ca au ajuns fetele. Cea - "ceea" + repetitie Confuz Ai fi putut formula asa: "Se aude soneria ceea ce inseamna ca au ajuns fetele, iar asta rezulta "Parti" " Ecest exemplu e valabil in caz ca vrei sa pastrezi cat de cat forma pe care ai optat-o tu, mai sunt "n" de a formula - ce inseamna " Party" . Ma grabesc sa le deschi - "deschid" - usa. - aici se pune punct si se incepe alta propozitie fara "si" si daca vrei adaugi in locul lui "odata" Big smile Ar veni c-am asa: "Ma grabesc sa le deschid usa. Odata ajunsa la intrare, le aud pe fete cum vorbesc in soapta" Stiu ca mai sunt cimpletari, insa se intelege de la tine ca trebuie sa schimbi forma verbelor si a substantivelor in acest caz Whistling - si ajung la intrare unde le aude - "aud" - pe fete cum soptesc :
    " Cand deschide usa sarim toate la trei pe ea si incepem sa o gadilam." - fraza e gresita pe jumatate, uite cum trebia facuta si-ti dai seama unde ai gresit: "Cand deschide usa sarim toate trei pe ea si o gadilam" Observi diferenta? Smile -
    Off, fetelor. Trebuie sa va planuiti asa - ce cauta "asa" aici? Confuz Poate vroiai sa spui "astea" sau "acestea" insa chiar si asa fraza suna c-am nasol. Poti spune asa: "Trebuia sa va faceti planuri inainte de a veni la mine!" Cred ca asa ar suna cel mai bine, tu ce spui? Wink - dinainte. Pun mana incet pe clanta si apas apoi deschid brusc usa - si aici suna nasol... Neutru ai putea zice ceva in gen: " Pun mana pe clanta apasand-o incet si deschid brusc [...] So? - dandu-ma in spatele ei si inchizand ochii. Aud un "Hai" si - in acest context trebuie pusa virgula pentru a nu se repeta "si" + ca e enumeratie - apoi un zgomot puternic urmat de vaicareli si - ca sa nu se repete "si" ai putea pune "iar la sfarsit" --> - un urlet de catel. Haha, pe ce au aterizat de incep sa urle precum cateii? Stai putin! Catei, catel ... Riki! Deschid ochii si ma uit la locul accidentului si - prea multi "si". Ai putea pune in locul acestuia "unde" - le vad pe fete una peste alta cu mainile la cap, posterior, burta si pe unde le mai tin. Erau acoperite de un strat subtire de frisca si ciocolata. Aratau ca niste clovni! Incep sa chicotesc usor si le ajut sa se ridice apoi pe pitic care era sub ele si lingea frisca. O vad pe Hin mai plina de ciocolata si duc degetul aratator spre obrazul ei. Il trec incet si delicat lund - "luand" - ciocolata de pe obraz si o bag in gura scotand un "Hmm" satisfacut. Ma gandesc la o cascada de ciucolata, iepurasi, vata de zahar, o casuta facuta din prajituri. Un rau de glazura. O pajiste facuta din budinca. Bucati de tort de capsuni plutitoare... - aoleu mi-ai facut pofta Laugh Are o imaginatie foarte "dulce" Sakura Tongue -
    Sunt trezita din visare de catre fete care tipa una la alta. Ma uit atent la el - "ele" Eu nu cred ca e vrun "el" pe acolo, poate cainele... Think - si

Chocolate_xoxo.Dpx -Saku
    Pufu_Dpx -Hina
    Stressulet_Dpx - Ino
    Delicious_snaxDpx - Tenten
    Obsesion_Dpx - Temeri

Cam atat. sper sa va placa catusi de putin si sa nu ma injurati. Nu prea am avut timp si chef.
    id-urile -nu am avut inspiratie
    Credeti-ma ca imi este si frica sa postez next-ul

Ok, am terminat, deci sa vedem care e treaba pe aici. Evil

Titlul: Sugestiv si iti dai seama ca in acest fic personajele au arfe. Laugh

Ideea: Am mai vazut-o, nu esti singura care a gandit-o, insa tu ai dezvoltat-o, astept sa vad ce se va mai intampla. Smile

Naratiunea: Nu sunt multumita caci nu prea ai descriere si aproape ca nici nu stiu cine si unde se afla, ex: Faza aceea in care ai scris "Ma ridic din pat caci acolo eram..." E ca si cum ai fi uitat intentionat sa precizezi unde se afla. Nu-mi place! Neutru

Descriere: In acest capitol nu prea le-ai mai transpus cititorilor sentimentele pe care Sakura le simte. Acum, cat Sakura sufera ai ocazia de a-ti exprima sentimentele pe care le ai tu atunci cand suferi, iar prin asta faci ficul mai frumos si mai lung. In rest, ma bucur ca n-ai mai insistat pe descrierea vestimentara... Cred ca daca ai mai fi avut chef sa mai scrii umpic, le-ai fi descris si hainele fetelor. Tongue

Dialog: Eu una cred ca aceea convorbire e tot una cu dialogul. Mai pe scurt e c-am sec. Daca ai fi descris ceva mai mult sentimentele Sakurei, acea convorbire s-ar fi potrivit cat de cat ca sa mai dinamizeze actiunea si sa mai taie umpic din atmosfera sufocanta... ca sa zic asa. Big smile Ai grija pe viitor!

Greseli de tastare / exprimare / ortografie: Ti le-am pus in vedere mai sus. Observ ca ai greseli din fiecare, insa la subcapitolul "exprimare" o duci cel mai rau. Ca sa vezi si tu cat de urat suna frazele scrise de tine, citesteti capitolul cu voce tare. Eu nu cred ca asa vorbesti si cu prietenii tai. Te rog neaaparat sa recitesti capitolul de cel putin 2 ori inainte de al posta cu voce tare pentru a-ti da seama ce fraza nu e tocmai la locul ei. Ai grija si la semne, care si unde le pui. Te sfatuiesc sa citesti carti noi aparute, indiferent ca sunt de aventura cu detectivi sau actiune si iubire cu vampiri, asa vei mai vedea unde si in ce circumstante se pune virgula si cand e cel mai indicat sa pui punctul. Daca nu-ti place sa citesti, pur si simplu dai "cautare" pe google si intereseaza-te. Smile

Actiunea: Ei bine, pana acum merge bine, insa ai grabit-o in acest capitol. M-ai puteai pune descriere, un flash-back sau un "mesaj misterios" cu o amenintare sau orice altceva in functie de ideile pe care le ai. Asa totul ar fi decurs mai lent. Din cate poti observa, daca ai descriere, jumatate de fic este deja bine facut, deoarece acoperi 3 aspecte: Actiunea, naratiunea si umpic din dialog. Cum le place unora sa spuna "3 in 1". Tongue Sper ca ai inteles la ce ma refer Winner

Estetica: In principiu e OK, insa cand am vazut ca ai bagat acele emoticoane in convorbire imi venea sa ma dau cu capul de pereti. nervos Arata urat. La fel si acele versuri la inceput de capitol. Ai putea sa scrii o strofa si restul sa exprimi ce vrea sa zica ea prin vorbele tale - sau in acest caz al Sakurei - deoarece cititorului nu-i prea pasa de versurile melodiei - plus ca probabil nu-i stie intonatia - ci de ce scrie in fic. Daca vrea sa asculte muzica se duce pe youtube si asculta sau pe iTune si-si downloadeaza ce-i pofteste inima. Daca i-a placut cat de cat acea strofa a melodiei, cauta el singurel melodia pe internet sau pui link cu melodia la sfarsit de capitol. ca sa-l scutesti pe el de o treaba.

Atat am avut de zis, sper ca nu mi-a scapat nimic Think
    Astept sa vad ceva mai multe sentimente si idei originale. Tongue
    De asemenea te rog sa-ti corectezi capitolul pentru ca nu mi-am pierdut 2 ore ca sa ti-l corectez ca sa arate la fel. Wink
    Te-am pupat si astept nextul Next

DJ YOO MIKY

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 3 Dec 2011 - 11:31

Hey, am adus next-ul. Desii am multe greseli si imi este lene sa-l corectez eu il dedic singurei persoane care l-a mai citit : Dj Yoo-Miky.
    Si o rog sa-mi spuna daca ii place sau nu, sau daca merita contiuat.
    Sa ... next ...

Capitolul 16: I'm crazy for you

Sunt trezita din visare de catre "maimutele" mele care tipau una la alta. Ma uit atent la ele si observ o "mica" schimbare. "Maimutica" Hinata nu mai avea parul sau lung si albastrui pana la talie si era scurt cu doua colturi lasate in fata. I se potrivea de minue noua tunsoare. Ii punea in evidenta ochii mari si lila si genele lungi si negre. Ii accentua trasaturile fine iar buzele rozalii erau scoase in evidenta datorita luciului de buze care nu era pus in cantitate exagerata. Purta o rochie alba cu modele florale roz si rosii si putin mov. Cerceii in forma de flori in doua culori asortate cu rochia si cu pantofii. Cealalta "maimuta" blonda avea doua codite prinse sus cu doua elastice colorete in roz, alb, negru si violet. Fruntea era acoperita de un breton drept pana la sprancenele conturate frumos si subtiri. Genele lungi erau acoperite de rimelul negru iar pleoapele erau date cu fard rozaliu mai sters. Creionul nu a lipsit de pe fata blondei, inconjurand ochii iar la sfarsit terminandu-se cu o linie mai lunga dand senzatia ca vezi ochii unei adevarate regine ale unui faraon din Egiptul antic.
    "Maimutica ciocolatie" Parul sau castaniu era tuns foarte ciudat. Intr-o parte era last lung si in cealalta parte era foarte scurt uns,in genul unui baiat. Bretonul era dat pe spate si prins cu o clamuta in forma de stea. Ochii maroni erau dati doar cu rimel iar buzele doar cu un ruj roz. Si-a retusat cu fondul de ten micii pistrui ce au reusit sa-i invadeze o portiune mai maricica de fata. Se pare ca inbracamintea era aceasi, tricou alb cu un umar last si un text foarte dragut inscriptionat pe el. "Me And You Is Friends ... You Smile, I Smile ... You Hurt, I Hurt ... You Cry, I Cry ... You Jump Off A Bridge, I'm Gonne Miss You. " Intr-un colt al tricoului erau trei insigne in forma de triunghi pe care scria: "Hey, I Miss You, So Much. xxxx " , "Whisper A Wish To A Butterfly And I Will Fly Up To Haven And Make It Come True" si " I Believe That We're About To Accomelish Something Amazing <3" Se pare ca de la tricouri si insigne am trecut la scris si am uitat de haine. Nu are nimic, revin la subiect. Blugi scurti albastri cu lanturi si sosetele lungi si colorate pana la genunchi iar in picioare niste tenesi albi cu sireturi negre. Ca accesori avea o pereche de ocheleri negri cu lentila mare si forma patrata care sunt foarte la moda. Si insfarsit vine "maimutica bombonica" care avea parul ondulat iar buclele din fata aveau careva suvite visini. Ochii caprui erau conturati de fardul negru si gri pe la sfarsit iar obrajii aveau o tenta rozalie. Prin buzele intredeschise puteai observa dantura alba si perfecta. Parfumul sau de la Giordani iti invada repede narile provocandu-ti o senzatie de placere. I like, what I see. I see a perfect girl. It's so beautiful and sexy...
    -Hey girls! How about doing some pictures for Facebook? Ask and I'm happy. Cu zambetu pe chip astept raspunsul fetelor care nu intrzie sa apara. I-au aparatul de pe masuta din sufragerie caci acolo "ne-a purtat destinul" si il aprind. Incepem sa ne facem o multime de poze crazy si ne strambam, ba chiar am aratat si un semn obscen ce il stie orice prost. In unele poze zici ca ne sarutam, dar logic ca nu am facuta ca nu suntem pe invers. Ar fi chiar ciudat. Am facut si un filmulet in care ne bateam si l-am inclus si pe Riki care juca rolul arbirtului.
    Asa ne-am distrat pana seara si am discutat despre relatiile aparute in liceu. Fetele au povestit despre iubitii lor dar au incetat crezand ca sunt trista si ma gandesc la acel ... baiat. Desii incerc sa par tare trebuie sa recunosc ca inca ma mai doar si ca mai simt ceva pentru el dar sunt destul de puternica sa uit. Dupa o portie bine de ras pe seama blondului Hinatei, Naruto, imi vine minunata idee de a face cateva prostioare. fiind seara si noi putin "manga", eu m-am facut "muci", din cauza alcoolului baut la party ne-am inbracat si am iesit afara. Am intrat in masina cei apartinea Hinatei, un Ferrari rosu ca sangele, si pornim spre centru. In drumul nostru catre locatie ne strambam la pietonii de afara sau la soferii din celelalte masini care asteptau la semafor. Ba chiar era ca un barbat mai pe la varsta a doua era sa faca un accident vazand semnele obscene si privirile nebune pe care i le aruncam pe geam.
    Am mai baut putin alcool din sticla si am terminat-o apoi incepand sa cant o melodie penala rau de tot, "Pusca si cureaua lata, Ce barbat eram o data ... " Si de aici spaima cuielor mai stie ce urmeaza. Asa am mai continoat cinci minute pana masina s-a oprit in fata unui magazin "Sex Shop". Ne dam jos din masina si intram inauntru unde incepem sa ne uitam la "chiestiile" afisate pe suporturi. Eu ma aflu in fata unui vibrator mare din toate partile posibile. Si in lungime, dar si in lungime. Incep sa rad si simt o mana grea si barbateasca pe umarul meu. Intorc privirea si in observ pe ...

Intorc privirea si in observ pe vanzatorul acelui magazin care se uita ciudat la mine dar si pervers. Ce o crede mosul asta, la varsta lui ar trebui sa stea langa nevastasa in pat sau sa se joace cu copii sai. Il privesc suspicioasa si ridic din spranceana intrebatoare privindul me mosulica care ma ixamina din cap pana in picioare iar intr-un moment si-a trecut limba peste buze. Iuc, ce scarbos, desii nu ar strica putin amuzament. Mumia ma intreaba cati ani am i-ar eu ii raspund ca acum cateva saptamaini am inplinit optsprezece ani si vreau sa ma distrez. Il observ cum imi zambeste "fermecator" dezvelindu-si dantura sau cel putin ce mai avea din ea care era intr-o stare oribile. OMFG, el nu a auzit de periuta si fasta de dinti?!? Alo, suntem in anul 2011 si s-au inventat multe, poate chiar prea multe.
    -Si nu vrei sa te ajut. Stii, la viata mea mereu veneam pe aici cumparand cate un produs si nu ma lasam pana nu-l terminam. Deci s-ar putea spune ca sunt un expert. Reuseste sa zica stafida din fata mea care se tot uita la decolteul meu.
    -Deci ai fost un gagicar expert, un macho-men dorit corect? Il intreb eu mai sa ma abtin sa rad dar se pare ca mosu are urechile cariate mai rau ca dintii, s-au la fel, pentru ca el a inteles ca i-am facut un compliment spunandui asta si mi-a multumit spunanu-mi ca am dreptate cand i-am zis ca este frumos. Stop, i-am zis eu ca este frumos? Incep sa chicotesc incet dar stafida trebuia sa mai zica ceva.
    -Da stiu iubit-o, si eu te vreau acum dar este prea multa lume aici in magazin. vin eu la tine sa facem nebuni. I-a tot ce vrei de aici, vreau sa fi sexy in seara asta in pat! si pleaca fluierand fericit. Eu inca il privesc cum se indeparteaza si observ ca la un momentdat se intoarce catre mine si imi face cu ochiu iar apoi isi continua drumul. Mos libidinos si pervers. Ar fi mai bine sa i-a apa-n gura ca face praf.
    nu mai zic numic si ma duc catre fete cu o expresie de milioane pe fata si incep sa le povestesc toata faza, ele "prapadindu-se" de ras. Cand randem noi aud un tusit fals venind din spatele nostru iar eu il observ pe mos care vine la mine si imi sopteste ora 23:00 si Hotelul Alabama care e aproape de acest magazin. Ma uit la el ca la masini straine si il rog sa ne filmeze pe mine si fetele. El da din cam si imi sopteste "Pisicuto" apoi da drumul la camera. Toate incepem sa radem si incepem sa ne prostim fiind foarte perverse. Toate cu abiectele mimand s*x intre noi excitandu-l pe batran. Dupa ce am plecat de acolo am mers direct acasa unde fetele m-au lasat si au plecat fiecare la casele lor. Intru inauntru unde imi las hainele l-a intrare si ma duc direct catre camera mea. Intru in ea si pun camera de filmat pe noptiera de langa pat si ma arunc intinsa pe salteaua moale. Cu mainile sub capul crazy care simteam ca imi plazneste ma gandeam la clipele petrecute su Sasuke si aceste clipe la magazin. Deja mi-l imaginez pe mos dezbracat si, iac. Pielea zbarcita si lasata, multa grasime la burta, p**a mai lasata decat barba lu' Mos Craciun. Multo "colacei" la piept si cu fundul cazut. Daca vom fi toti asa nici nu vreau sa ma gandesc la cum voi arata. Cu doar trei fire in cap, Doamne sa le am si pe alea, daca am dantura iti multumesc Doamne. Ochii inchisi datorita pielii aspre si lasate deasupra lor. Sanii lasati pana in pamant, grasimea de la maini si picioare atarnand ca sanii unei vaci. Barbatii cu penis-ul ca de elefant si credeti-ma ca am vazut un barbat din africa cu ditamai p**a. Iar daca mai este si atunci conducatorul de acum stra nepotii nostri trebuie sa faca s*x ca sa se incalzeasca si sa se linga in fund ca sa manance ceva. Nici nu o sa apuc sa-mi vad ginerele, v-a trebui sa-l pipai si daca nu stiu pe unde nimeresc niste zone ... Sa avem urechiile cariate si sa auzim doar ce vrem. Sti cum e, prostu nu aude dar le potriveste.
    Stiu ca pare scarbos dar pentru mine este chiar hilar. Nu vreau sa inbatranesc si nici sa mor dar acesta este ciclul vietii. Nu te poti opune. Ok, am ajuns de la amintiri la scarbosenii. sa revenim.
    Uitandu-ma la tavan ma plictisesc si imi intorc capul catre noptiera unde observ laptopul si camera impreuna cu cablul de date. Ce coincidenta. Imi i-au aceste trei ustensil si le unsec descarcand fotografiile si video-urile facute pe laptop si le vizionez. cu multe perversitati in ele, aproape dezbracate noi radeam si ne simteam bine. Intru pe Facebook si descarc aceste "minunatii" iar apoi ma gandesc sa ascult muzica. Intru pe YouTobe si vad un clip de la o emisiune de stiri ce purta numele "Daca-i viol, viol sa fie". Titlul sincer chiar ma atrage si din curiozitate dau clik pe el si ma uit foarte atenta. Cand se termina videoclip-ul, incep sa mor de ras la vorbele batranei. Adica o baba acuza primarul unei comune ca nu a vioalt-o cum trebuie. Cat de penala este vaza si ... nu se poate. Are 2 000 de vizitatori si foarte multe Like-uri. Ma intreb cati vizitatori si Like-uri, si ce ar fi sa aflam? Hmm, o idee foarte buna. Nu-i asa ca sunt geniala? Lool, incep sa descarc si aici videoclip-ul si cand este gata sting lapto-ul si ma bag la culcare.
    Stau acoperita de plapuma si ma gandesc ... Oare se gandeste la mine? Se distreaza cu vro c***a prin cluburi sau deja a dus-o acasa? Ii pasa de mine la fel de mult cum imi pasa mie de el? Cand mi-a zis ca ma iubeste, a mintit? Trebuie sa aflu! Maine dimineata vreau sa ma intalnesc cu el si sa aflu tot adevarul. Stitii, tot ce am facut astazi a fost doar ca sa uit de el. Mereu m-am gandit la el si la tot ce inseamna pentru mine, o iubire foarte mare.
    I'm crazy about you!

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 3 Dec 2011 - 14:38

mama!mama! ce tare e nextul Love it Pervers....mosul ala batran nu are ce face Laugh
    Apropo...ce se mai stie de Sasuke...adika eu sper ca e in coma , la reanimale Big smile
    Atept nextu

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Vin 16 Dec 2011 - 10:29

Frumos capitol Kiry Love it
    Ma bucur sa vad ca te-ai perfectionat considerabil Big smile
    Nu a trecut neobservat sa stii, iar asta e numai meritul tau Smile
    Abea astept sa vad ce are de gand sa faca Saku Tongue
    Pana atunci sa traim si vom vedea Laugh
    Miky terminat Evil

DJ YOO MIKY

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 17 Dec 2011 - 18:33

Anunt important
    Am gasit ficul meu postst pe alt forum si nu de mine
    Ma enerveaza faptul ca a fost plagiat si pana nu isi stefge tipa aia eu nu mai pun next-ul
    Chiar acum vreau sa ma i-au de ea
    Sorry ca nu o sa il pun dar nu imi place ca o nesimtita sa faca asta.
    Dar ... aveam deja jumatate din capitol facut si ca sa il termin l-am continoat.
    Va anunt de pe acum ca nu este ceva reusit la cati nervi pot avea.

Capitolul 17: Ai auzit de raspect?

La Tsunade in birou

-Hai
    mami, sti ca te iubesc. Nu vad de ce sa te enervezi, spun eu lingusitor
    afisand o fata nevinovata iar in ochi observandu-se o stralucire.
    -Cum
    sa nu ma enervez?! M-ai facut de rasul oamenilor, ai patat reputatia
    liceului. Ce vor zice oamenii cand vor vedea porcariile astea? "Tuna"
    Tsunade la mine si ma priveste urat iar nervozitatea din ton se putea
    deosebii foarte usor fata de tonul si vorbele sale blande ce iti
    "inunda" urechiile ca un val de miere.
    -O sa zica ca suntem foarte
    sexy, avem talent de actrite si o sa se indragosteasca de noi. Simplu.
    Spun relaxata punand picior peste picior si jucandu-ma cu o suvita din
    par incercand sa-mi ascund urma de nesiguranta din vocea mea.

Inafara biroului

"Iiiii" este singurul cuvant care se auzea pe hol. Nu-mi vine sa cred
    ce mi-a zis mami. Sunt super fericita. Voi avea parte de multe ore de
    lenevit si de un soare stralucitor. Vreti sa stiti de ce voi lenevi si
    voi sta la soare? "Vrem, vrem, vrem!" spune egoul meu entuziasmat de
    parca nu ar sti raspunsul. Pai ... merg intr-o vacanta la mare de o
    saptamana impreuna cu clasa. Nu-i asa ca este minunat? Fara scoala,
    fara teme si profesori. Doar prietenii, marea, caldura si soarele.
    Tsunade ne tremitea pe toate acolo insotite de baieti ca sa aiba grija
    de noi pe tot parcursul timpului in care ea v-a rezolva problema cu
    videoclipul si pozele. Adica am facut si noi o data o "prostioara" si
    ea ne pedepseste si tipa la mine. Nu ca mi-ar displacea pedeapsa dar ce
    este rau in ce am facut? Ne-am jucat si noisi "Sunteti pedepsite
    domnisoarelor!".Va dati seama ce nebunii vom face noi pe acolo? Hmm ...

In camera mea

I love a girl in a whole nother language
    People look at us strange
    Don't understand us.
    They try to change it
    I try to tell her don't change
    We talk loud and they say it sounds crazy.
    Love's even more wild when you're angry

Cant
    eu ca bezmetica prin camera inca dansand si inpaturind hainele care nu
    mai aveau loc in geamantan. Riscam sa se deschida si sa sara toate
    hainele de firma, sexy si scurte din el daca mai incercam sa mai bag.
    Of, oare in ce sa mai bag eu hainele. Nu pot sa i-au doar jumatate din
    haine, asta ar insemna sa nu mai ies din camera pe parcursul acestei
    mici vacante si celelate haine pe care le voi achizitiona ca "amintire"
    unde le voi pune. Hmm, grea decizie. ...

In autocar

Unchiul e' varcolac
    Se ascunde prin copac
    Isi da cu buretele la subrat
    Ca sa puta a sant
    Unchiul e' varcolac
    Isi da cu matura pe brat
    Ca sa para bronzat
    Unchiul e' varcolac
    Uuu uuu uuuu

Unchiul e' varcolac
    E suit pe gard
    Ca sa se arunce in lac
    Unchiul e' varcolac
    Are piciorul inblanit
    Pare prietenos
    Dar el vrea carene pe os
    Unchiul e' varcolac
    Uuu uuu uuuu

-Tarane,
    ce papucii lu Eminescu canti pe acolo? In intreb eu pe fratiorul meu
    iubitor, crazy, insuportabil, hazliu, enervant, prostanc, taran. Cred
    ca v-ati prins cum ii mai spun eu lui.
    -Taraturo, ce spaima cuielor
    ai cu mine? Se rasteste taranul la mine vizibil nervos . Ma intreb de
    ce se comporta asa.Deobicei cand este nervos el canta o melodie la fel
    de stupida sau chiar mai stupida decat asta.
    -Tarane, i-a apa-n gura
    ca faci praf. Ii spun eu increzatoare stiind ca nu mai are cu-m sa-mi
    raspunda. Astfel am pus capat unei replicii destepte ce ma punea intr-o
    situatie stanjenitoare. Cred ...
    -Stii, lumea ne stie ca fiind frati
    dar, daca eu scot poponetul pe geamul de la masina sau oricare alt
    geam, i-ar tu fata ta frumusica foc,"Multumesc, se pare ca ai remarcat
    ce sweet sunt", spun ca suntem gemeni. Na, sa te mai vad ce replica imi
    dai la asta, spune taranul destept din spatele autocarului. Prea se
    "unfla in pene" cacoselul asta. Adica cum poate sa-mi spuna asa ceva?
    Eu nu i-am zis ca seamana cu poponetul meu deoarece ar fi o insulta la
    adresa mea. Trebuie sa gandesc rapid si sa gasesc un raspuns mai
    inteligent decat al lui. De ce spaima cuielor nu imi vine nici o
    replica?! Creer batut in cuie ruginite pe un perete crapat si invadat
    de mucegai vechi de 1 500 de ani. Off, te-ai defectat tocmai acum? Hai,
    gandeste! Gandeste, gandeste, gandeste, ...
    -Nu sti ce sa-mi mai
    spui, nu? Nu este nimic. Stiam ca atat te v-a duce mintea asa ca daca
    vrei eu ma voi preface ca nu au existat acese schimburi de replici
    pentru ati salva demnitatea. Sa-mi salvez demnitatea?! Putea sa se
    gandeasca maidemult, nu tocmai acum cand m-a facut proasta in fata
    prieteniilor care mai aveau putin si cadeau pe jos de ras cand ne
    priveau. Chiar daca stiu ca ne detestam reciproc le place sa ne
    urmareasca certandu-ne. Chiar un om pe strada care ne-a auzit
    conversatia ne-a propus ....

Cam atat. Sper ca nu v-am dezamagit.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 23 Dec 2011 - 13:06

Capitolul 18: Charleston

*In trecut*

Dimineata.
    Stateam linistita privind spre geam, admirand peisajul inghetat si amortit, acoperit cu o patura argintie de nea pufoasa. Florile din gradina erau ascunse sub covorul alb de spuma, un semn sigur ca iarna era inca stapana.
    Deodata, pe pervazul din fata mea, am zarit o floare cu petale multicolore, aparuta ca din senin. Deschizand geamul, am simtit o briza incarcata de miresme si mi-am ridicat privirea.
    In fata mea statea cea mai minunata faptura: o femeie invesmantata cu un palton negru din blana, ochii caprui care mi-au furat inima iar pielea alba ca neaua asternuta in gradina bunicii.Fata i se modela intr-un zambet cald si, arcuindu-si buzele rosii ca sangele, spuse:
    -Buna iubit-o! Craciun fericit! spuse femeia incantatoare si ma sarut dulce, incet si delicat pe obraz.
    Eu fiind mica, cam de 8 ani, aveam loc sa ies pe fereastra. M-am agatat de gatul ei si am strans-o intr-o inbratisare puternica si plina de iubire soptindu-i incet un sincer "Merry Christmas, mother!"
    Tsunade. Femeia care ma iubeste neconditionat, care mi-a dat viata si mi-a daruit o viata superba. acea femeie atragatoare, desteapta, puternica, protectoare si respectabila. Mereu a reusit sa stabileasca relatii puternice cu familia sa si cu cei de care este inconjurata. Familia noastra se bazeaza pe multa afectiune din partea fiecaruia, respect, onestitate, caldura si intelegere precum toate famiile unite.
    -Xoxo, hai sa mergem in casa la bunica. Am sa va fac o surpriza, spusese mama cu vocea ei de inger.

-Dragii mei, fiind Craciunul unde adesea se intampla miracole, m-am hotarat sa i-au o pauza de la firma si sa facem o mica-mare excurse doar noi patru. Vom merge in Sud,la familia tatalui vostru. Mai exact, la Charleston.

Zborul spre Charleston dura mai mult de doua ore dar intr-un sfarsit avionul a aterizat i-ar pasagerii au coborat. Fiind mica, eu nu inteleg ce se intampla. Vad doar o incapere uiriasa cu multi politisti imbracati cu uniformele lor speciale care erau chiar dragute si multi oameni cu bagajele dupa ei. Eu ma tin de tati care vorbea la telefon despre afacerile lui si nici nu m-a observat cand in strandeam de mana. Am mers pana la iesire unde am ramas complet uimita. Nu era asa cum stiam eu orasele. Era un oras frumos decorat, cu globulete, betea si instaltii. Peste tot braduleii verzi si mandri erau pozati iar locuitorii se plimbau linistiti pe aleii.
    Afara adia un vant usor. Se simtea mai mult primavara decat iarna din Tokio.Am vazut turlele. Admiram curioasa si interesata casele pe langa care treceam, vopsite in culori de ingetata, cu porti de fier forajat si balcoane. O arhitectura complicata si demodata, poduri veci, frumoase, care se intindeau pana la insulite. Mai era si un port spectaculos, plin de vase, majoritatea barci cu panze. Tata imi arata in port Fort Sumter, locul in care incepuse oficial Razboiul Civil. Era un oraf frumos, invaluit de aura istoriei si de eleganta pe care o confera aceasta. Mama recunoscuse intodeauna ca era cel mai uimitor oras din Sud, poate din lume. Cu toate ca era februarie, peste tot erau copaci inalti, acoperiti de muschi inca verde. Cand ne apropiaram de Mount Pleasant, Ray ne spuse ca erau stejari.
    -Maine o sa va duc sa vizitati cele mai importante locuri, ne promisese el, lundu-mi mana intr-a lui, iar eu ii zambi curajoasa si am aprobat din cap.
    Totul e atat de diferit si denou, incat mi se pare ca e o alta planeta.
    Simteam ca totul e altfel aici, o alta cultura, un alt fel de viata, exista respect pentru istorie si am senzatia ca ma aflu in alta lume. Orasul parea plin de istorie si de farmec. Stiu ca cei din Sud sunt foarte mandri de istoria lor si, anul trecut, cand l-am intrebat pe tata despre Razboiul Civil, atunci cand invatasem despre asta da scoala, el ma corectase si il numise "Razboiul dintre State", spunandu-mi ca nu avusese nimic in comun cu un razboi civil. Tata era sudist pana-n maduva oaselor, atat prin stramosi, cat si prin nastere, si era foarte mandru de asta. Era un gentleman sudist desavarsit.
    Ray ne arata in oras case care existau dinaintea Razboiului Civil, de-a lungul mai multor strazi pietruite. Ne povesti ca ca era vorba despre fostul Cartier francez si ca avea sa ne duca acolo. Ne vorbi despre cele doua rauri, Cooper si Ashley. Si despre minunatele plaje de pe ostrovul Palms si de pe insula Sullivan. Se putea duce acolo cand se facea foarte cald. Era un oras mic dar nu ma voi plictisi.

-Tati, tati! Uite ce decoratiuni frumoase, spun entuziasmata si abtinandu-ma sa nu topai fiindu-mi frica sa nu stric ceva de la magazin.
    -Sunt cool, veni si raspunsul tatalui meu care folosea acel accent dupa care eram inebunite eu si mami.
    -Cool, cool, cool, cool. Mie de ce nu imi iese sa am accentul ca si tine? Spun abtinandu-ma sa nu plang deorece chiar doream sa il am.
    -Pentru ca nu poti, printeso. Esti prea mica si batuta in cap, aud vocea fratelui meu care radea in batjocura de mine.
    -Taci, purcel cu patru ochi, doua codite si o laba. Daca mai vorbesti mult curge grasimea de pe tine si ne cearta nenea care e vanzator.
    Ma priveste sfidator iar eu ii scot limba. Tipic mie. Sigur nu se astepta la un raspuns din partea mea de acest gen. Si asa incepem sa ne certam, in liniste, ca sa nu atragem atentia dar se pare ca unii oameni ne auzueau si incepeau sa chicoteasca pana cineva ne-am oprit.
    -Copiii, nu este frumos sa vorbiti asa! Va faceti de ras si vestea circula repede prin oras, ne spune un domn de varsta a doua cu cateva riduri pe fata si cearcane sub ochii. Dar, sunteti adorabili si am o propunere pentru voi. Vreti sa prezentati un act la circul meu? Spuse zambind si intinzandu-ne mana.
    -Ce se intampla aici? Vai, imi cer scuze daca v-au deranjat piticii de aici. Inca incerc sa ii fac sa se suporte, spune mami si se uita la noi dezamagita.
    -Buna ziua! Nu au facut nici un fel de deranj. Sunt adorabili micuti si am o propunere. Facu o pauza iar apoi continua dupa ce isi drese glasul. Circul meu v-a da faliment si imi trebuie noi staruri care sa il puna pe picioare iar micurii dumneavoastra sunt ... Dar l-am intrerupt eu.
    -Suntem adorabili, cel putin eu caci domnul Fata de Peste e cam puturos. Eu vreau sa il ajut pe nena, cum ati spus ca va numiti? spun putin rusionasa.
    -Charlie Dancan, veni raspunsul barbatului.
    -Vreau sa il ajut pe domnul Charlie pentru ca am calitatile pe care le cauta el. spun increzatoare dar raspunsul mamei m-am "desunflat".
    -Imi pare rau pentru dumneavoastra domnule si imi pare rau si pentru voi copii dar nu va pot lasa sa faceti asta. Nu sunt de acord cu asa ceva. Tu ai 8 ani iar fratele tau 9 ani. Sunteti prea mici, spus Tsunade dand din cap in semn ca nu.
    -Mama, am zis ca vreau sa devin clovn? am o reputatie de pastrat. Xoxo, oricum vei ajunge cand vei fi mai maricica deci fruntea sus!

Sper ca v-a placut capitolul acesta.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 2 Ian 2012 - 16:30

Capitolul 19
    Intuneric. Doar atat vad. De ce? Pentru ca visez. Visez un vis frumos, in care minte-ami zboara prin suflet daca pot spune asa. Imi rascoleste fiecare sentiment, trezindu-l la viata intr-un filmulet ce se derula incet, incet in mintea mea facandu-ma sa ma gandesc la fiecare moment din el unde am gresit si unde am procedat corect. Se pare ca viata mea este un intreg esec. Dezamagita in dragoste, fara tata, fara catelusa dar, cu o mama frumoasa si iubitoare, un frate insuportabil de enervant pe care il iubesc extrem de mult si, prietenii adevarati ce-mi stau mereu alaturi orice s-ar intampla si nu ma judeca pentru faptele facute. Viata are suisuri si coborasuri, cu fericirea si dezamagirea ei, toata o balanta in care binele si raul se sustin reciproc nelasadu-se sa se domine.
    Eu inca nu stiu ce sa aleg in unele momente, imi trebuie un ajutor findca eu ma gandesc numai sa-mi fie bine, nu ma gandesc ca poate prin fericirea mea pot rani si pe cei apropiati mie. Sunt o egoista si am nevoie de cineva care sa ma indrume pe un drm bun, nu pe unul laturalnic. God, I need a Angel, now!

-Hei, Sakura! Aud cum ma striga o voce din spatele autocarului ce ma face sa-mi deschid micile pleoape scotand la iveala zmaraldele si sa ma intorc robotic catre vocea misterioasa.
    -Da? Spun eu privindu-l pe baiat in ochii lui de un verde sters iar, unele fire rebele din parul sau sangeriu ii contura fata alba si fina ca matasea. Buzele sale rosii se arcuiau intr-un zambet discret, tipic unui baiat superb, cu toate trasaturile perfecte. Ce s-a intamplat? Continui eu asteptand raspunsul sau, defapt, vocea sa puternica si senzuala ce te ducea in lumea fanteziilor.
    -Vrei ca dupa acea sa mergem la plaja? Intreaba cu un ton mai ciudat si ma priveste insistent in ochi incercand sa ma faca sa accept. A inteles ca nimic nu misca fara voia mea, si ma bucur ca nu este greu de cap. Cine stie, poate ma voi juca putin cu el.
    Fata mi se schimba in una ingandurata, vrand sa-l fac sa creada ca nu ne vom duce. Ma stram umpic din botic si printre buze imi scapa cele doua cuvinte apoi continui cu o propozitie ce l-a facut sa zambeasca. "Nnn..Da! Logic, chiar vreau. Va fi super tare", spun plina de entuziasm.
    Ma intorc cu corpul cum stateam initial, capul pe spate si piciorul drept indoi si pusa talpa pe scaun iar mana aceleasi partii pe el. Maieul alb pe care il purtam era aproape un sutine fiind rodicat pana sub sani iar pantalonii scurti roz semanau cu niste boxeri, palul meu lung si roz precum forile de cires era ondulat in bucle mari iar bretonul dat pe spate si prins cu o clamuta ce avea forma unei pisicute, pisicuta Hello Kitty. Cerceii mei din argint in forma unor stelute sclipeau iar lantisorul cu o jumatate de inimioara era asezat neglizent pe gat. Ochii de culoarea ierbii clipeau cand se uitau la lumina facuta de soare iar razele sale, ce invadau masina ma faceau sa casc si sa-mi dea o stare de somn iar soferul a pus o melodie, mai sa ma duc in tara viselor cu trenul Express. Acum pe bune ,Maximilian - Sophie mi se potriveste dar nu am chef de ea acum. Stiu ca sunt sofisticata, ca am pedigri de rasa, tu nu vezi cum ma inbraca ma? Daca nu ai bani, eu spun "Lasa-ma", sunt o paguba. Hai ca ma apucai sa cant versiunea mea si facand-o pe Hinata sa se uite la mine mai rau ca la masini straine.

Scot un oftat lung si zgomotos facand cativa maimute sa se uite la mine cu o fata gen "Ce mai pati si asta?". Ma ridic lenesa de pe bancheta si imi tarasc picioarele catre scaunul lui Kail si Pein care aveau ochii inchisi si castile in urechi. Cand ajung in dreptul lor realizez ca au adormit si o rog incet pe Hinata sa-mi dea rujul meu din geanta iar aceasta asa a facut. Dupa ce am pus mana pe ruj, l-am desfacut incet lasandu-l sa iasa iar culoarea lui, un roz deschis, sa-mi incante privirea.
    Ma apropi incet de fata lui Pein si cand rujul meu mai are putin si se apropie de pielea lui o mana puternica de baiat ma face sa scap rujul la el intre picioare murdarind-ul sa lasand ochii lui portocalii sa faca contact cu lumina din autocar. Dupa ce m-am uitat Pein care parea destul de suparat iar Kail care s-a trezit si el datorita lui Pein parea destul de amuzat de situatie. De curiozitate imi intorc privirea catre tantalaul care m-a aprit din micul joc si observ ca era ...

Cam atat ma duce mintea sa scriu
    Oare cine era cel care a oprit-o?
    Capitol necorectat
    Sa-mi ziceti cum vi se pare.

Pisicuţă ♥
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 01/01/2012

Mesaj Scris de Pisicuţă ♥ la data de Lun 2 Ian 2012 - 16:51

Moamaa O.o

Deci imi pare bine ca ai postat un nou capitol . Si iti multumesc mult ca mi-ai urat bun venit . Acum . Revenind la capitol Laugh . Imi place mult . So..WTF??? Eu cred ca stiu cine a oprito (D) . Da nu zis nimica Big smile . Suspans ..Deci te-as ruga frumos de tot sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol . Spor la scris si la idei . Agrement .

Pisicuta :x

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 3 Ian 2012 - 9:50

Inca un next dedicat Pisicutei Love it si voua bineinteles
    Sper sa va placa si spor la citit
    Sa-mi spuneti parerile voastre
    Nu prea stiu ce nu-mi sa pun la acest capitol si le celalalt.
    Ma ajutati?

Capitolul 20

Se spune ca curiozitatea omoara pisica. In cazul meu, asa s-a intaplat. Sa tineti minte un lucru "Curiosii mor repede", ei bine, eu nu am murit, inca, fiindca cel care mi-a oprit mana era ...

Era unicul si inegalabilul ... Naruto Uzumaki, un copil batut de soarta, un clovn inegalabil, un mascarici atat de bun incat doar uitandu-te la el izbucnesti intr-un ras necontrolabil. Un blond chipes, bine lucrat dar, comportamentul lui te face sa o iei razna. Parul sau precum razele trimise de la soare, ciufulit iar ochii lui albastrii ca mare, buzele sale mereu arcuite intr-un zambet copilaros iti furau privirea. Corpul sau bine lucrat era acoperit de un tricou alb cu maneca scurta pe care era desenat un "X" , lasandu-i muschii sa iasa in evidenta iar blugii negrii putin stramti si in picioare purta tenesi albastri. O inbrcaminte normala, ca orice pusti normal.
    Acum imi dau seama ce a vazut Hinata le el. Un tip frumos cu carisma ce iti aducea intotdeaua zambetul pe chi si te simteai foarte bine in preajma lui.
    Ma uit la el parca intrebandu-l din priviri de ce a facut asa dar nu mi-a raspuns la intrebare si mi-a dat drumul din stransoarea lui de fier si imi intoarce spatele intorcandu-se spre lucul lui. WTF? Nimeni, dar nimeni, nu mi-a facut asta in toata viata mea si, nu am chef sa inceapa acum. Cine papucii lu' Eminescu se crede si asta? Scot un marait auzibil facandu-i pe toti sa se uite la mine, chiar si Naruto l-a auzit si, s-a intors relaxat la mine cu o fata serioasa si s-a asezat pe bancheta. Ii spun un "Dute dracu" plin de ura inca privindu-l si el la fel. Parca nimeni nu mai era in acest spatiu mic iar eu ii "aruncam" priviri cu sageti, vrand sa-l intimidez dar el a dat ochii peste cap si mi-a spus pe un ton destul de amuzat "Ma duc, dar mai incolo.".
    Bun, chestia asta a pus capac. Ma indrept furioasa catre el ignorand privirile colegilor surprinsi de acesta scena. Corpul meu se indrepta linistit catre ultima bancheta din spate unde statea blondul, dar, in mintea mea numai ganduri urate imi zburdau libere. Nu mi-am imaginat niciodata ca el, un mascarici, are tupeul sa ma infrunte. Dracu' il mai salveaza acum.

Sunt in dreptul lui privindu-l superior iar el pe mine amuzat. De ce nu ii este frica? De ce vrea sa ma infrunte si sa-l tarasc in Iad. Va asigur ca cei care sfarsesc prin a ma supara le fac viata un chin, mai rau ca in Iad. El chiar nu constientizeaza cat de furioasa sunt acum, si cat ma enerveaza? De unde atata curaj, de unde? Find o fire inpulsiva si pusa mereu pe cearta ridic mana dreapta in sus si o "arunc" catre fata blondului asteptand ca mana mea sa faca contact cu fata lui satisfacandu-ma, dar nu a fost asa. A fost prinsa de alt tantalau, zebzec sau cum vrei sa ii ziceti. Hmm, revolta, ha? Va dau eu revolta si va bag in spital, la reanimare.
    Inchid ochii gandindu-ma la ceva, ceva frumos care sa-mi distruga aceasta stare. Aceasta stare ce te distruge pe dinauntru si te satisface pedinafara.
    Dupa ce imi deschid ochii il privesc in ochii sai ca cerul si ma uit la expresia sa. O expresie nu prea incantatoare pentru mine, ce ma calca mereu pe nervi. Ochii sai priveau prin mine, in gol, gandindu-se la ceva. Printre buzele lui a iesit un oftat lung ce ma facu sa ridic o spranceana in semn de nelamurire.
    Stau privindu-l cam un minut pana "mici dare de fum imi iesi din urechi" si fata mi se inroseste. Trebuie sa-l trezesc cumva, nu poate sa ma ignore tot drumul spre destinatie. Este inposibil, ce spaima cuielor l-a apucat si pe el acum? Pe cine incearca sa inpresioneze si, chiar crede ca va reusi? Aiurit infumurat!
    -Ce mama masii ai de nu ma bagi in seama? Il intreb eu cu dispret in gas nelundu-mi privirea de la el, uitand ca mana mea este captiva.
    El tot nu-mi raspunde si se comporta de perca nu asi exista. Exist, eu exist, sunt vie si sunt foarte nervoasa! Incep deja sa bat din picioar nepasandu-mi ca totata atentia este atintita asupra noastra. A trecut un minut, doua, trei ... cinci, si atat! Imi strand palma intr-un pumn puternic si icerc sa-l aduc la inaltime dar nu pot. Ce mama ma .... a, era prins de un tampit. Imi i-au privirea de la bond care nici nu-i pasa ce se intampla in fata lui si mi-o mult pe bratul meu. De la cot privirea mi se plimba incet pana la incheietura pana se loveste de o alta palma de baiat. Imi mut privirea pe bratul sau pana la unar, apoi gatul, barbia, buzele, nasul, ochii, sprancenele si parul. Nu-mi vine sa cred ca cel care m-a oprit era ... Suspansul

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 8 Apr 2012 - 22:00

Capitolul 21

Totul incepe sa prinda contur

Ce vei face cand toti se intorc in potriva ta? Cand nimeni nu mai este deacord cu tine. Pana acum ai fost The Big Boss iar acum ...

Era chiar ... Kail?
    Cum să imi faca el asta? Ce draqu se intampla aici? Naruto, Kail, mama. Cine urmeaza? Daca tot au inceput, fiiti toti, nu lasati o treaba neterminata. La naiba, ma i-a durerea de cap.

-Ce crezi ca faci? Lasa-ma sa imi vars nervii si da-mi drumul la mana!
    Tip furioasa catre fratele meu scump si drag pe care l-asi ... Hah.
    -Fi draguta! Uite, am auzit discutia ta cu mama si nici eu nu am fost prea incantat de ceea ce ai facut. Acum stai la locul tau!

What? Iar a ascultat pe la usi? Serios, el chiar nu se saturase de asta? Dar ... Sati putin! Daca i-a zis lui Naruto de cele intamplate sipoate de aceea se comorta asa cu mine. Mereu cand are ocazia asculta si ma santajeaza. Dar ce am facut rau, m-am inbatat si eu putin si m-am prostit. Hai sa radem! Hahaha, patetic! Chiar asa am ajuns? Nu mi-asi fi imaginat niciodata ca mi se v-a intmpla mie asta. Cui? Mie! Cine? Tontii din fata mea! Pam pam pam. Si primi doi finalisti ai competitiei *Cei mai tonti baieti* sunt : *tobele va rog!* Kail Haruno si minunatul, mirificul, clovnul blond si la supratata si la exterior ... Naruto Uzumaki.

Cel destept renunta primul, da dovada de istetime si ca nu se pune la mintea oricui. Oare este adevarat, sau este o minciuna?

*-Buna ziua! Sunt Lexi Loo si va aduc cele mai inportante stiri. Invatamantul este l-a pamant, copii nostri nu mai invata si se tin de prosti ca in cazul elevei Sakura Haruno si a prietenelor sale. Se pare ca tinerele au baut si s-au filmat in diferite postaze perverse. Va avertizam, imaginile sunt socante.
    Fete, cu viitorul inainte au ales prostitutia! Privitile! Fete frumoase, rasfatate si cunoscute in societate, in special Sakura Haruno. Aceasta tanara cu parul lung si roz precum florile de cires si ochii de zmarald, cu o privire rapitoare si foarte atragatoare s-a inbatat si a fost la un magazin SexShop unde ea impreuna cu prietenele ei mimau acte sexuale. Fiica stimatei doamne directoare, Tsunade Haruno si a fostului om de afaceri Ray Haruno, sefa majoreteleor liceului High School Konoha, le-a facut renumele parintilor sai de ras. Mai multe infromati pe canalul ProTv, la ora 20:00 cand voi venii cu informatii mai multe.*

-WHAT? Are you crazy?

Cum este posibil? De unde au aflat de acel incident?? Doar nu ...

|*FlashBack*|

Uitandu-ma la tavan ma plictisesc si imi intorc capul catre noptiera unde observ laptopul si camera impreuna cu cablul de date. Ce coincidenta. Imi i-au aceste trei ustensil si le unsec descarcand fotografiile si video-urile facute pe laptop si le vizionez. Cu multe perversitati in ele, aproape dezbracate noi radeam si ne simteam bine. Intru pe Facebook si descarc aceste "minunatii" iar apoi ma gandesc sa ascult muzica. Intru pe YouTobe si vad un clip de la o emisiune de stiri ce purta numele "Daca-i viol, viol sa fie". Titlul sincer chiar ma atrage si din curiozitate dau clik pe el si ma uit foarte atenta. Cand se termina videoclip-ul, incep sa mor de ras la vorbele batranei. Adica o baba acuza primarul unei comune ca nu a vioalt-o cum trebuie. Cat de penala este vaza si ... nu se poate. Are 2 000 de vizitatori si foarte multe Like-uri. Ma intreb cati vizitatori si Like-uri, si ce ar fi sa aflam? Hmm, o idee foarte buna. Nu-i asa ca sunt geniala? Lool, incep sa descarc si aici videoclip-ul si cand este gata sting laptop-ul si ma bag la culcare.
    Stau acoperita de plapuma si ma gandesc ... Oare se gandeste la mine? Se distreaza cu vro c***a prin cluburi sau deja a dus-o acasa? Ii pasa de mine la fel de mult cum imi pasa mie de el? Cand mi-a zis ca ma iubeste, a mintit? Trebuie sa aflu! Maine dimineata vreau sa ma intalnesc cu el si sa aflu tot adevarul. Stitii, tot ce am facut astazi a fost doar ca sa uit de el. Mereu m-am gandit la el si la tot ce inseamna pentru mine, o iubire foarte mare.

|*AndFlashBack*|

Ops. Am intrat intr-un mare bucluc.

Imi cer scuze pentru greseli. Astept critici, avand in vedere ca nu am mai scris demult si nu sunt in relatii prea bune cu romana ... va fi una dura.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 30 Apr 2012 - 13:35

waw, asta da capitol, femeie. ce tare a fost. de ce
    Kail ala nu a lasat-o in pace pe Sakura si a mai aparut si la televizor. Ma intreb daca parintii ei vor afla, dar si cand vor afla vor face infarct. Si eu as face. Nu pot sa cred ce a facut Sakura. E nebunie curata in ficul tau, sincer. Sa aduci continuarea, promit ca la urmatorul capitol voi lasa critica, acum nu prea am chef.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 30 Apr 2012 - 19:33

Capitolul 22

-Wow! Nu-mi vine sa cred!!
    -Nici nouă!
    -Am apărut la televizor!!! Oh, yeah! Am știut mereu ca voi aparea la tv, sunt menită să fiu o stea!!
    Spun pe un ton fals prefăcându-ma fericita deșii în sufletul meu nu mai puteam de rușine. Oh God, sper sa nu primesc o palmă în cap că leșin pe aici. Trebui să găsesc o soluție de a scăpa din încurcătura asta.
    -Cum ... Cum ai putut să ne faci asta? Ce vor crede oamenii, părinții noștri? Părinții ... Oh nu!
    Spun fetele destul de afectate de situatie Adică cine nu ar fi?. Trebuie să-mi aleg cu grijă cuvintele dacă nu vreau să fac rost de un machiaj permanent. Trebuie să fac ceva ...
    -Ă, fetelor ... ă,sigur au inventat ei asta!
    -ROZ!! Mai bine nu ai mai vorbi!!

*Momente în care unele personaje ma întrerup.*

|Sasuke si Kira|

-Măi copil copac,tu chiar ai nevoie de un transplant de creer deoarece văd ca singurul neuron rămas a intrat în concediu sau să zic mai bine putrezit? Hm ...
    -Mda, cum zici tu. Nu-i așa ca Xoxo e buună?Daca eram eu ...
    -Sasuke! Dacă erai tu,ce? Te alegeai fără amic! Asta vrei? Crede-ma ca sunt in stare sa te bat pana ajungi să mă implori sa te scap! *Hehe, vede el ce i-am pregătit.*|Zambet diabolic|
    -De ce zambesti asa? Spune panicat.
    -Fără motiv! Acum mă lasi să termin continuarea, fanii asteapta!
    -Baby, pe mine nu m-ai bagat! Ce scuza ai?
    -Ma perversule! Daca te băgam nu rezistai, oricum ai facut muulte! Toți te fugăream, în special eu! Ma rastesc la el.
    -Da ce am facut?? Iar dacă nu m-ai bagat pana acum înseamna ca ai nevoie de mine! Kira are nevoie de mine!! I-a zi, la mine sau la tine??
    -Personaj fictiv aurolac! Eu sunt sefa ta deci respecta-mă daca nu vrei sa ajungi cârpă de sters pe jos!!Si ce ai facut? Ai uitat cand ai vrut să ți-o tragi cu fufa aia în laborator si te-a prins Roz??? Dacă puneam mai mult suflet o făceam sa va bata pe amnadoi, ei săi smulga fir cu fir din cap și ție să îti rupă amicul,iar tu făra Jerry nu valorezi nimic!
    -Dar tu m-ai pus sa o fac!!! Macar puteai sa o faci sa nu mă prindă asa de repede, sa fi avut parte de mai multă actiune. Ce draqu?!
    -Ce vrei acum? Daca asa mi-a venit ideea?
    -Să nu îți mai vină idei! Imi ordonă el.
    -Și ficul?? Sa il abandonez?
    -Și așa nu îl citește nimeni, deci ce rost ar avea sa scri si nimeni să nu te aprecieze??
    -Sa ști ca ai dreptate! Sa ma bată cineva ca să uit ca am zis asta!
    -Iti dau eu bătaie!!
    -Da ma da, i-a apa-n gură ca faci praf si nu mai vad sa tastez!
    -Când vorbești cu mine să taci!!
    -Oh, da? Vezi tu ce ți-am pregatit!
    -Ce,ce?? O faci pe Saku sa ma ierte si sa fim din nou impreuna apoi ...
    -Ho!! Gata cu visurile tale e*****e amice ca ți se urca și ție și mie si poate iese ... ceva neplăcut!
    -Oh, da? Hai la mine să vezi cum e cand esti femeie.
    -Marș!! Tu nu ai reușit să o satisfaci pe Roz și crezi că reușești cu mine. Iubire, eu sunt greu de satisfăcut. La mine cu o floare nu se face primăvară.Și i-am dat una de l-am dezmembrat. Ops, trebuie sa creez un nou Sasuke. Sigur nu îi va duce nimeni lipasa vechiului sau v-a observa.

|Intră și Roz în discuție|

-Așa Kiraa!! Vezi, deasta te iubesc eu pe tine! Ce ai pregătit pentru urmatorul capitol?
    -Ideea stă în mister ...
    -Da, nici ea nu știe! Zice ca să se afle în treabă.
    -Sasuke! Personaj fictiv nereușit, sper ca nici un scriitor să nu aibe unul ca tine!
    -Ha? o.O
    -Vezi tu în sezonul 2! Hehehe, râs diabolic. Roz, cum vrei sa arate Ronni?
    -Ronni? o.O
    -Da, următorul tău boyfriend.
    -Poi ... dar este întrerupta de cioara perversă.
    -Ronni, ce nume idiot. Potrivit pentru un idiot!
    -Roz, lasă ca vorbim noi după ce scap de gunoi.

Ei bine il aveam de o saptamana scris si am zis ca fac altul dar cu inspiratia stau prost asa ca il las pe asta.Sper ca nu v-ati plictist citindu0l si da, stiu ca nu va place. Voi incerca ca uramtorul capitol sa fie mai bun.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 25 Mai 2012 - 12:57

Dupa cum am promis, voi veni cu o critica.

●๋•Kirara●๋• a scris:

Capitolul 22

-Wow! Nu-mi vine sa cred!!
    -Nici nouă!
    -Am apărut la televizor!!!-doua maxim- Oh, yeah! Am știut mereu ca voi aparea la tv, sunt menită să fiu o stea!!
    Spun pe un ton fals prefăcându-ma fericita deșii-desi se scrie doar cu un singur i- în sufletul meu nu mai puteam de rușine. Oh God, sper sa nu primesc o palmă în cap că leșin pe aici. Trebui să găsesc o soluție de a scăpa din încurcătura asta.
    -Cum ... Cum ai putut să ne faci asta? Ce vor crede oamenii, părinții noștri? Părinții ... Oh nu!
    Spun fetele destul de afectate de situatie Adică cine nu ar fi?.- fara punctul asta ratacit pe aici- Trebuie să-mi aleg cu grijă cuvintele dacă nu vreau să fac rost de un machiaj permanent. -bine spune-Trebuie să fac ceva ...
    -Ă, fetelor ... ă,-space-sigur au inventat ei asta!
    -ROZ!! Mai bine nu ai mai vorbi!!

*Momente în care unele personaje ma întrerup.*

|Sasuke si Kira|

-Măi copil copac-asta suna belea-,tu chiar ai nevoie de un transplant de creer deoarece văd ca singurul neuron rămas a intrat în concediu sau să zic mai bine putrezit? Hm ...- bravo mai spune-i inca-
    -Mda, cum zici tu. Nu-i așa ca Xoxo e buună?-buna, daca vroia sa prezinti faptul ca Sasuke pronunta cu nu stiu ce accent cuvantul buna, mai scriai la naratiunea dupa dialog, cred ca sti la ce ma refer, azi sunt tare distrata sa sti Laugh -Daca eram eu ...
    -Sasuke! Dacă erai tu,-space-ce? Te alegeai fără amic! Asta vrei? Crede-ma ca sunt in stare sa te bat pana ajungi să mă implori sa te scap! *Hehe, vede el ce i-am pregătit.*|Zambet diabolic|-imi imaginez ca era zambet diabolic, dar nu mai bine scriai gandurile pe un alt rand?-
    -De ce zambesti asa? Spune-spune, face ficuri pc-ul? Da-i una- panicat.
    -Fără motiv! Acum mă lasi să termin continuarea, fanii asteapta!
    -Baby, pe mine nu m-ai bagat! Ce scuza ai?
    -Ma perversule! Daca te băgam nu rezistai, oricum ai facut muulte!-multe- Toți te fugăream, în special eu! Ma-ma- rastesc la el.
    -Da ce am facut?? Iar dacă nu m-ai bagat pana acum înseamna ca ai nevoie de mine! Kira are nevoie de mine!! I-a zi, la mine sau la tine??
    -Personaj fictiv aurolac! Eu sunt sefa ta deci respecta-mă daca nu vrei sa ajungi cârpă de sters pe jos!!Si ce ai facut? Ai uitat cand ai vrut să ți-o tragi cu fufa aia în laborator si te-a prins Roz??? Dacă puneam mai mult suflet o făceam sa va bata pe amnadoi-amandoi-, ei săi-sa-i- smulga fir cu fir din cap și ție să îti rupă amicul,-space-iar tu făra Jerry nu valorezi nimic!
    -Dar tu m-ai pus sa o fac!!! Macar puteai sa o faci sa nu mă prindă asa de repede, sa fi avut parte de mai multă actiune. Ce draqu?!
    -Ce vrei acum? Daca asa mi-a venit ideea?
    -Să nu îți mai vină idei! Imi-imi- ordonă el.
    -Și ficul?? Sa il abandonez?
    -Și așa nu îl citește nimeni, deci ce rost ar avea sa scri si nimeni să nu te aprecieze??
    -Sa ști ca ai dreptate! Sa ma bată cineva ca să uit ca am zis asta!
    -Iti dau eu bătaie!!
    -Da ma da, i-a apa-n gură ca faci praf si nu mai vad sa tastez!
    -Când vorbești cu mine să taci!!
    -Oh, da? Vezi tu ce ți-am pregatit!
    -Ce,ce?? O faci pe Saku sa ma ierte si sa fim din nou impreuna apoi ...
    -Ho!! Gata cu visurile tale e*****e amice ca ți se urca și ție și mie si poate iese ... ceva neplăcut!
    -Oh, da? Hai la mine să vezi cum e cand esti femeie.
    -Marș!! Tu nu ai reușit să o satisfaci pe Roz și crezi că reușești cu mine. Iubire, eu sunt greu de satisfăcut. La mine cu o floare nu se face primăvară.-space-Și i-am dat una de l-am dezmembrat. Ops, trebuie sa creez un nou Sasuke. Sigur nu îi va duce nimeni lipasa-lipsa- vechiului sau v-a observa.

|Intră și Roz în discuție|

-Așa Kiraa!! Vezi, deasta-de asta- te iubesc eu pe tine! Ce ai pregătit pentru urmatorul capitol?
    -Ideea stă în mister ...
    -Da, nici ea nu știe! Zice ca să se afle în treabă.
    -Sasuke! Personaj fictiv nereușit, sper ca nici un scriitor să nu aibe unul ca tine!
    -Ha? o.O
    -Vezi tu în sezonul 2! Hehehe, râs diabolic. Roz, cum vrei sa arate Ronni?
    -Ronni? o.O
    -Da, următorul tău boyfriend.
    -Poi -pai-... dar este întrerupta de cioara perversă-adica Sasuke, nu?-.
    -Ronni, ce nume idiot. Potrivit pentru un idiot!
    -Roz, lasă ca vorbim noi după ce scap de gunoi.

Ei bine il aveam de o saptamana scris si am zis ca fac altul dar cu inspiratia stau prost asa ca il las pe asta.Sper ca nu v-ati plictist citindu0l si da, stiu ca nu va place. Voi incerca ca uramtorul capitol sa fie mai bun.

bine, bine, abia acum mi-am dat seama ca tu faci in paralel ficul, odata autoarea si personajele si odata viata personajelor.

Pai, ti-am corectat pe acolo ce ti-am corectat, ca nu am prea avut ce.

Descriere nu ai si ai foarte putina naratiune. Se vede ca e un fic de tip amuzament. totul se rezuma la chestia de a rade. Cu toate astea,puteai sa bagi cate ceva in plus. De exemplu, la discutia dintre Kira si Sasuke, nu ai scris cine vorbeste si pe ce ton, adica radea, bvorbea perfers, radea sau era suparat? Nimic. Intrebare, ROZ e Sakura, nu?
    Ideea intrgului fic e foarte tare, mai mult am plans decat am ras, sti mi-au dat lacrimile. Esti geniala, iar titlul foarte misto. Reflecta exact viata de liceu a tuturor, si in mare parte cam asa se intampla.

Apropo, vei face un al doilea sezon? Cand?

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 12 Iun 2012 - 20:01

Hei Ioana. Merci ca ai trecut pe aici. sper ca la acest capitol sa nu fi gresit chiar asa de mult avand in vedere ca ma descurc groaznic cu romana. O limba paralela.
    Capitolul 23

Soarele. Globul ceresc dupa care toti tanjim cu ardoare. Razele sale
    trimise cu blandete se oglindesc in marea jucausa. Valurile ce fac
    intrecere incetinesc la mal. Scoicile sunt purtate cu putere de valuile
    ce le aduc la suprafata. Minunatul miros ce te loveste cand ajungi langa
    apa si nisipul cald ce sclipeste datorita soarelui. Atingerile lui fine
    si repezi, sentimentul pe care il ai atunci cand atingi dupa atatia ani
    o scoica, nisipul sau apa, cand stai la soare bronzandu-te sau te joci
    cu prieteni iti aduce aminte de momentele petrecute la mare. Stand la
    soare sau umbra, facand castle de nisip sau citind o revista, inotand
    sau facand poze. Ce sentiment minunat!

Stau intinsa pe seslong asteptand ca soarele sa-si faca treaba.
    Caldura lui patrundea prin pielea mea astfel aparand bronzul. Narile
    mele imbibate cu mirosul sarat al marii, mana mea ce se juca desenand
    cerculete in nisip si zgomotul mirific provocat de valui. Ce poate fi
    mai frumos?

Va intrebati de ce nu stau suparata sau incercand sa explic
    situatia aceea penibila? Ei bine ne-am certat putin dar eu fiind fetita
    desteapta si manipulatoare stiu cum sa intorc vorbe.Cum sa ma folosesc
    de papusile mele si sa le atac in punctul sensibil. Nu m-a costat decat
    cateva lacrimi si foarte putine cereri de scuze si am reusit. Credeati
    ca nu ma descurc? Ca situatia este atat de critica? Nu, e foarte
    haioasa. Adica nimeni nu va mia stii de acel incident neplacut, mama a
    avut grija sa nu mai existe nici o dovada a 'momentului meu de
    radacire', fetele inca ma iubesc, parintii lor nu au aflat,
    televiziunea a fost sanctionata, chiar acum sunt la judecatorie, pentru
    ca au nascocit aceasta poveste si au distrus renumele liceului.

Acum ce pot spune? Ma bucur de fiecare clipa petrecuta sub privirea
    mandrului soare.sub atingerile delicate ale nisipului. A perfect world.
    Ah, ce ... plictisitor! Vreau sa intru in apaaa, sa ma balacesc, sa
    inot, apoi sa fac castele de nisip, sa mananc inghetata de toate
    felurile, sa ma plimb pe faleza, sa caut scoici, sa cunosc baieti, uuh
    baieti, cu alte cuvinte sa ma distrez ca doar sunt in vacanta. Nu m-a
    legat nimeni de sezlong si ma forteaza sa ma bronzez. Voi avea timp
    pentru bronzat, nu fuge soarele.

-Roz!! Vi si tu in apa? ma intreba Hinata. Apa este minunata!

Fara sa mai stau pe ganduri ma ridic de pe sezlong asezandu-mi
    parul ce era prins la spate intr-o coada de cal si cateva suvite
    impletite. Nu stiu cum sa va explic dar Ino este hair stylist excelent
    iar Hinata se pricepe la machiaj, este o profesionista, creand un
    machiaj uimitor. Mi-a dat cu creion cu rimel, pe pleoapa cu negru, langa
    un strat gri iar apoi alb pana la spranceana. Costum-ul este alcatuit
    sinsutien in dungi albe si negre iar slip-ul este alb cu o mica curela
    neagra ce se inoada in fata.

Am atins incet cu degetele apa care la inceput imi parea rece dar
    m-am obisnuit si am inaintat in fata pana la gasca. Kail, Pain si Sasori
    vin spre mine zambit diavoleste, pe mine chiar ingrozindu-ma. Haideti
    baieti, nici acum nu sunteti cuminti?!Off, sa inceapa chinul ....

Dupa doua ore de stat in apa ne-am gandit sa luam o pauza si ne-am
    dus pe sezlonguri, la umbra. Imi este pofta de inghetata, oare mi-or
    aduce baietii? Daca ii rog frumos? ... Mda, zis si facut. Sasori se
    intoarce cu inghetatele noastre si incepem sa savuram pofticiosi din
    ele. Gustul de capsune ma inebuneste. Cum poate incapea aces gust divin
    intr-un loc atat de mic? Cum te poti satisface doar dintr-o inghititura?
    La inceput asa este, o gura si inca una, pana devii dependent. Ca un
    drog, doar ca mai sanatos. Dupa ce o termin imi i-au o revista de moda
    si incep sa citesc alaturi de fete care fac acelasi lucru ca mine.

"Moda anului 2012"

*Stilul tau personal poate fi un adevarat fashion statemenet! Descopera cele mai noi tendinte in materie de moda a anului 2012.

Pentru a fi o femeie moderna, in pas cu ultimele tendinte din moda
    2012, trebuie sa te informezi si sa ai curaj sa experimentezi. Afla care
    sunt trendurile anului, descopera ultima moda in materie de accesorii,
    pantofi si vestimentatie si nu uita ca moda online este cea mai la
    indemana solutie pentru a ramane conectata la noutatile din fashion.
    ...*

Mda, cateva imagini care sincera sa fiu nu prea mi-au plaacut. Alte
    chestii fashion neinteresante. Plictisitor ... Se pare ca tot eu
    trebuie sa dau tonul in moda anul acesta. Off, viata asta este
    plictisitoare ...

Ne plimbam incet pe faleza admirand minunatiile ce ne ieseau in
    cale. Merg linistita, nu sunt atenta la nimic. Nu ma pot gandi la nimic.
    Nimic ... De ce ma simt atat de singura? De ce simt ca jumatate din
    inima mea este plecata? Ce m-a facut sa simt asta? Ce? ... Privirea imi
    este atrasa de ceva din apa. Ma apropii de ea si vad ca este o stea de
    mare galbena ce state infipta in nisip cu un picior. Este foarte
    frumoasa! Pun mana pe ea si o strang pentru a nu imi cadea din mana cand
    o ridic, iar in locul piciorusului era o mica gropita care este
    astupata de apa.

-Roz, ce ai gasit? ma intreba Ino care se indrepta spre mine. Cum o zareste se holbeaza la ea ca la felul al-14-lea.

Nu o bag in seama si merg mai departe cu steaua in mana verificand-o
    de imperfectiuni. Nu am gasit nici una. Este perfecta. Nu m-asi fi
    gandit ca exista asa o frumusete.

Cateva imagini:
    Machiaj-ul Sakurei
    Costumul de baie al Sakurei

Locul unde stateau ei

Steaua gasita de Sakura

Coafura Sakurei

[/center]

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 14:32