╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Dark, blood and guilty pleasures: Past secrets +16(sezonul 1)

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Dark, blood and guilty pleasures: Past secrets +16(sezonul 1)

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 25 Mai 2012 - 14:26

Dark, blood and guilty pleasures

Cum sa nu uite vreodata omul de raul facut in viata? Cum sa nu uite omul de sangele varsat? Cum sa nu uite de tipetele imfometate de durere ale propriilor fantezii? Cum?....
    Timpul este trecator si martor in acelasi timp la viata, chinurile si iluziile vietii pe care oamenii si le provoaca singuri. Moartea, nasterea si viata sunt cuprinse mereu in acelasi ciclu fara sfarsit care machina omul pana il innebuneste. Da! Il innebuneste pana cand ajunge pe muchie de cutit, pana cand cade, si in final... cedeaza propriului intuneric care mereu a fost acolo; adanc inradacinat in inima sa....
    Mereu plin de lacomie, cauta sa se multumeasca calcandu-i pe altii in picioare. Dar nici cand obtine ce vrea nu e multumit si cand va realiza asta, isi va dori si mai mult. Stapanit doar de dorinte pagane, condus doar de pasiuni ale fiintei proprii, aceasta fiinta demna de mila si de dispret in acelasi timp are nevoie sa faca rau pentru a exista un echilibru universal.
    Raul e esential, dar nu si salvare...

Capitolul 1: Dorinte ascunse

Un inceput nou pentru multe persoane.Era o zi splendita de mai, perfecta pentru a tine evenimente importante precum o nunta, un botez sau o petrecere pentru o ocazie speciala. Lumina soarelui de dimineata improaspata oamenii din micul sat Pachuca, Mexic. In aceasta zi ideala, parea ca va urma un eveniment frumos si special la care vor veni oameni din mai toate colturile lumii. Pregatirile pentru o nunta vesela si grandioasa erau in toi. Mireasa inca se aranja in oglinda ei ajutata de mama si sora ei mai mica. Parea atat de fericita incat nimic nu parea ca ii va blestema sau ii va umbri fericirea alaturi de viitorul ei sot. Locul amenajat pentru cununia celor doi era o biserica destul de mare si grandioasa perfecta pentru a fi numita Casa Domnului. Apoi, alaiul ar fi continuat de la biserica, la locul de petrecere unde era chiar in curtea unei case mari cu terenuri multe, cu livezi nesfarsite si grajduri pentru cai.

Intr-o alta oglinda, o alta tanara se aranja pentru acelasi eveniment.Era aflata in camera ei cu cea mai buna prietena. Nu stia ce rochie ce sa aleaga pentru a se asorta cu rochia ei roza. Parea doar o copila de cincisprezece ani, plina de viata, jucausa si mereu binedispusa. Chipul ei copilaros era cuprins de un zambet fermecator si niste ochi mari si senini ca roua diminetii. Dupa ce isi alesese bijuteriile, era timpul sa isi aranjeze parul cel lung pana la fund. Prietena ei ii opta pentru o frezura simpla deoarece ei i se potrivea mereu un stil mai simplu. Amica ei o ajuta sa isi onduleze parul ca sa arate rebel, apoi il suci intr-o coada prinsa intr-o parte si ii lasa ca suvitele usor crete sa ii contureze chipul de inger. Cata fericire emanau cele doua, si totusi...

Tot alaiul de nunta se afla in Sfanta Catredala din Pachuca. Mirele, un tanar de douazeci si opt de ani, cu par zgribulit, general in marina, purta niste haine de general, marinaresti. Era grandios si inalt. Isi astepta zambaret mireasa la altar.

Tanara mireasa, care era mai mica cu doi ani decat el, inca nu isi parasi casa. Isi aranja voalul pe cap in fata oglinzii ei, arcuind pe buze in zambet larg dezvaluind niste dinti albi si stralucitori. Insa pe cat parea de buna si de frumoasa, sufletul ei era unul intunecat si plin de lacomie si gelozie. Iubea doar banii viitorului ei sot. Avea un amant cu care se tavalea de cate ori apuca. Cand in noaptea precedenta se culca cu el in hambar, pe paiele fine, cazand prada deliciilor carnale. Trupurile lor goale se unira inca odata dupa o relatie secreta de sase luni. Saruturi salbatice pline de pasiune inflacarate le mistuiau fiecare particica a corpului sorbindu-le pielea. Dar ceea ce era intre ei nu era iubire, era atractia corporala, acea pasiune mistuitoare care obliga omul sa se lase purtat de insticte animalice, cand privirea i se schimba lasandu-se purtat de valurile dorintei.

Avusera noroc ca nu ii descoperisera nimenea. O noapte intreaga plina de gemete dulci, dar interzise, caci mireasa va apartine altui barbat in aceasta zi speciala. Amantul ei era cel mai bun prieten al viitorului sau sot. S-au intalnit in Puerto Rico, iar de atunci nu s-au mai despartit. El era un tanar prosper, inalt, chipes si brunet; ea, o podoaba rara impodobita cu doua diamante verzi cu cea mai misterioasa privire. De cand s-au vazut prima data, stiau ca sunt facuti unul pentru celalalt. Au tinut legatura, iar in scurt timp, si-au tradat intentiile ascunse scufundandu-se in pacat. Rosteau cu atat ardoare: Te iubesc! incat patau cu pasiunea lor vinovata si interzisa inocenta semnificatiei a acestor cuvinte. Si din nefericire, tanarul general, nu stia ca cel mai bun prieten al sau si logodnica sa erau amanti care murdareau ce inseamna iubirea adevarata cu dorintele lor carnale. O femeie care isi impartea trupul cu doi barbati, unul care ii purta o dragoste curata si nevinovata, iar celalalt, doar o pasiune animala.

In mintea ei ceea ce se intampla ii parea dor un joc obscenic de-a soarecele si pisica, un joc al tradarii si al riscului, si tot asa jucandu-se cu focul, exista pericolul sa fie descoperita. Dar asta era ceva aproape imposibil. Ea era mult prea intelingenta si vicleana pentru mintile incete ale celorlalti din jurul ei. Pana si amantul ei isi daduse seama ca ea se foloseste de amandoi, dar de ce ar renunta? Se lasa prins in aceste mreje ale pasiunii mistice, inlantuindu-se tot mai mult cu fiecare sarutare si dorinta ascunsa. Pentru el, femeia era totusi o zeitate,un mit, ceva greu de atins, si atunci cand ajungi sa-i cunosti toate tainele, iti dai seama ca e o lupta fara sfarsit. Mereu plina de dorinta, fie ca e urata sau frumoasa, lipsita de personalitate sau prea provocatoare, fiecare femeie are ceva de ascuns, care atunci cand iasa afara te prinde si nu te mai lasa. E acea latura plina de feminitate, care o are orice fata si femeie ascunsa in ea, pe care o arata doar barbatului dorit. Lui ii placea aceasta latura a unei femei, sa o scoata afara, sa o exploateze si sa o descopere cu fiecare ceas de amor in plus cu amanta sa.

Ultima editare efectuata de catre ღ❀Krÿn❀ღ in Lun 18 Iun 2012 - 19:39, editata de 3 ori

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Re: Dark, blood and guilty pleasures: Past secrets +16(sezonul 1)

Mesaj Scris de Jossephine la data de Vin 25 Mai 2012 - 14:36

Atat...de...frumos. Mi-au dat lacrimile..
    si nici macar nu stiu de ce...
    Este atat de frumos. Nu-mi vine sa cred cat de...
    cat de...cat de...frumos. Tot ce ai scris mi-a
    ajuns la inima. Incepe ca una dintre cele mai sangeroase
    drame. O sa mai citesc de inca sase ori, imi place la nebunie !
    Vreau neeaparat next-ul, ca mor aici de curiozitate!
    E plin de mister si foarte foarte frumos.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 27 Mai 2012 - 21:54

Capitolul 2: Nunta.

Tanara mireasa era cam suparata ca amantul ei nu mai sosea acum ca era singura. Vroia sa-l mai sarute inca odata inainte de a deveni altuia. Astepta nervoasa plimbandu-se de colo colo in camera ei insorita. Disperarea ii alimenta si mai tare pasiunea pentru acest barbat care dispretuia iubirea cu pacatul, iubind o femeie interzisa. La un moment dat, apare si cavalerul pe balcon afisand un zambet siret pe fata. Era gata de orice deliciu din partea ei. Nici un cuvant nu-si avea rostul intre ei, o privire perversa si provocatoare, si zambete pline de dorinte. Acest joc patimas ii facusera sa se arunce in imbratisari si saruturi apasate. Parca timpul se oprise in loc si ii lasa pe cei doi sa se scufunde inca odata in pacat. Mangaieri si atingeri intime in cele mai ascunse locuri, saruturi si jocurile ciudate ale buzelor ce se scufundau in saliva dezgustatoare; lucruri care n-ar mai trebui sa se intample intre cei. La un moment dat, o bataie in usa ii intrerupe pe cei doi din jocul pasiunii si il alunga pe iubaret inapoi pe unde a venit. Mireasa care era cam ciufulita isi aranja hainele si isi aseza voalul cauzt pe jos inapoi pe cap.

-Mi cherida ija*, e timpul sa plecam! Toata lumea ne astepta deja la biserica.
    -Sigur mama, acum vin, imi verificam doar rochia ca sa nu fie ceva in neregula.

In scurt timp, ajunse si , mireasa in fata bisericii unde o astepta tatal ei. Acesta afisa o privire calda pentru tanara sa fiica. Era foarte fericit ca fiica sa se casatoreste, dar era si putin trist caci isi trimite fetita de acasa. Dar ce putea sa faca? Chiar daca e femeie deja, pentru el va ramane fetita sa cea mica. In piept, inima ii salta de bucurie, stiind ca o va inmana cuiva care va avea grija de ea.

In biserica, toata lumea astepta aparitia miresei intarziata, care cuteza sa apara in cele din urma. Toata lumea se ridica in picioare, iar mirele fericit ii zambia frumos sotiei sale. Pacat ca nu stia ca de fapt, viitoarea sa sotie se va casatori de fapt cu banii lui. Luata de brat de catre tatal ei, mireasa se indrepta spre altar triunfatoare si foarte increzatoare atragand privirilor tututror asupra unei frumuseti himerice.

Urma binecunoscuta cununie dintre cei doi, apoi toata lumea a plecat spre locul de petrecere.Fiecare in masini bengoase, cum s-ar zice, BMW-uri, Loganuri, motorete de ultima tehnologie si alte moduri de transport. Toate masinile clancsonau zgomotos anuntand o nunta cu un alai numeros. Toate masinile se indreptara spre casa mirelui, unde va fi tinuta nunta. Cum ajunsera, orchesta incepu sa cante, iar lumea sa se distreze pe pasi de dans. Locul amenajat era foarte frumos. Zeci de mese lungi erau acoperite cu fete de mese din matasuri scumpe de culoare albe, iar deasupra lor se intindea un cort urias, tot alb. Scaunele parca erau impregante cu fire de aur pe un fundal de cearcaf alb. Ca si la o nunta normala, urma toastul pentru mire si mireasa, iar cel care aranjase un toast fu chiar amatul miresei.

-Pentru cea mai frumoasa mireasa din lume! Spuse tanarul sarutand-o pe mireasa cu foarte multa tandrete. Si pentru sotul ei, care mi-e cel mai bun prieten si un bun tovaras! Si dadu mana cu el, prefacandu-se doar.
    Toata lumea toasta si baura in cinstea celor doi. Apoi, se servira aperitevele, iar unele persoane se delectau din ele, iar altele dansa pe muzica clasica, moderna si de alte feluri. Mireasa si mirele se sarutau intr-una si vorbeau parand foarte apropiati, spre disperarea iubitului secret. Ii privea cu o sete de nestavilit, o ura imensa si o gelozie bolnavicioasa. Simtea ca fiecare atingere si vorba dintre cei doi ii infingea de fiecare data cate o mie de sabii in inima provocandui dureri de neoprit. Daca ar putea, ar interveni intre ei si l-ar bate pe mire pana la moarte, apoi si-ar fi luat iubita si ar fugi in lume, undeva unde nimeni sa nu-i mai gaseasca.

Apoi, urma dansul nuptial unde mireasa trebuia sa danseze pe masa intr-un mod foarte senzual. Intr-adevar, mireasa era foarte frumoasa, purta o rochie alba fara bretele si avea partea de jos unflata, in schimb era crepata, tocmai ca sa scoata in evidenta trupul ei frumos dupa care multi ravneau. Cum ar vrea amantul ei sa fie in schimbul mirelui, sa o atinga, sa o sarute si sa ii sopteasca cuvinte de iubire. O poftea cu fiecare secunda mai mult i astepta clipa in care sa o prinda singura si sa infrupte din trupul ei. Inima ii batea cu putere si cauta o solutie ca sa petreca ceva timp doar ei doi, apoi i se aprinne beculetul: sa fure mireasa. Cat timp ceillalti ar cauta, ea si-ar petrece noaptea cu el, si nu cu mirele ei, insa tot ce trebuia sa faca e sa astepte venirea serii. Pasiunea pentru ea era o otrava, un cosmar dulce in care noptile fara ea nu ii dadeau pace. Statea acolo in micul lui colt de masuta, privindu-si iubita cum danseasa intr-un mod provocator parca pentru el, dar trebuia sa se abtina. Unele persoane observara imediat usoara lui stare de neliniste si se intrebau de ce priveste cu aatata pofta la mireasa si mire. Flacarile rosii se oglindeau in ochii sau demascand o pasiune coplesitoare. Intr-un final, nu mai suporta si pleca de acolo in casa prietenului sau.

Dictionar: mi cherida ija=draga mea fiica

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Lun 28 Mai 2012 - 20:48

Atat....de....frumos ! Deja cred ca am idee cine e amantul
    si cine e mireasa, dar nu prrea stiu cine e mirele....Hmmm
    nu, nu stiu. Oricum, imi place mult si, mai "Amantule" cum poti ma
    chiar la nunta fetei sa o privesti asa? Nesimtitule! Laughing
    Glumesc, glumesc, imi place la nebunie totul. Imi place si ideea,
    imi place si titlul, imi place totul !
    Dar ma bagi intr-un asemenea suspans ca-mi smulg parul din cap !
    Asa ca vreau next-ul repejor, repejor !

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Mar 29 Mai 2012 - 16:57

O Doamne! Ficul asta e atat de frumos si pervers
    Kryn abia astept nextul deja is fana si e doar capitolul 2
    Cred ca si eu imi rup paru din cap de la atat suspans cum a zis si kim

E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 27/04/2012

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Mar 29 Mai 2012 - 20:24

Nu stiu de ce am impresia ca povestea ta va fi cu un final tare sadic.Think
    Oricum, imi place cum scrii, felul ala al tau... e frumos!
    Alt ceva, nu stiu ce sa-ti spun.
    Mireasa mi-i se pare oribila.
    Amantul, pe de alta parte, mi-i se pare chiar bun, la fel si sotul.
    Nu mai bine muti tu ficul asta la yaoy? Laugh):>

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 9 Iun 2012 - 9:43

Capitolul 3: Trecutul

Deja noapte sosea, iar cerul azuriu capata usor noantele violete si rosii ale inseratului. Asfintitul soarelui asalta cu culori divine cerul brazdat de nori portocalii si panorama micutului sat Pachuca. In scurt timp, si universul is va varsa peste pamant, bolta neagra plina cu stele ca sa dea un aer mistic atmosferei. Se apropia vremea rapirii miresei, mult planuita de amant. Dupa inca un dans cu mirele sau, mireasa trebuia sa gaseasca o scuza ca sa plece si sa se intalneasca pe ascuns cu iubitul ei secret. Pana la urma, o scuza banala precum:” Trebuie sa-mi aranjez machiajul!” functiona perfect pentru mireasa. Din intamplare, in timp ce mireasa se scuza mirelui ei in legatura cu machiajul ei, o alta invitata la nunta pleca spre Casa Mare ca sa se aranjeze spre ea si ce avea sa gaseasca o sa o lase masca.

Acea invitata chiar avea nevoie sa se aranjeze la baie. Intre timp, mireasa se intalni in secret cu amantul ei pe holul mare al casei. Cum se intalnira ii sari in brate incolacindu-si picioarele in jurul abdomenului sau patratos acoperit de o camasa in carouri acoperita cu o vesta neagra. Brunetul o tranti direct in perete sarutand-o cu infierbantala pe gat si muscand-o lasandu-i urme adanci. Tanarul ii cuprinse trupul subtirel al miresei intre bratele sale puternice atingand-o peste tot fascinandu-si mintea cu imaginile fierbinti ale unei nopti de amor pasional o noapte intreaga. Privirile lor se inclestau intr-o lupta acerba de dorinte ascunse si cuvinte pentru care nici nu aveau nevoie sa comunice prin vorbe. Atingeri fierbinti eliberau fiori de gheata si o vointa sexuala turbata. Aveau degand sa inceapa din nou acel joc riscant, acel ritual al imperecherii unde scopul era inaltarea pe cele mai mai culmi ale extazului, a starii de beautitudine. In mica lor ploaie de saruturi, uitara sa mai fie atenti sa nu fie descoperiti. Si iata prima lor greseala cand totul mergea atat de perfect facusera o greseala fatala lasandu-se purtati de val. Acea persoana care se ascunse in baie urmarea scena fierbinte dintre cei doi cu ochi cumpliti si indurerati. Mireasa, care era verisoara ei mai mare isi insela sotul cu cel mai bun prieten al acestuia. Isi amintea cand incerca sa-l avertizese in legatura cu cei doi, insa nu o ascultase crezand ca aceasta era indragostit de el si nu dorea decat sa ii strice relatia cu iubita sa.

Multe secrete erau ascunse in familia celor doua, mai ales cu privire la parintii lor. Disparitii si morti tragice, blesteme si multe suferinte au avut loc in aceasta familie de-a lungul anilor, sau mai ales decand s-au nascut cele doua. Prima urmasa a acestei familii instarite a fost mireasa, care a crescut sub numele de Anne Tayuya Montiel, si cea de a doua care s-a nascut a fost Sakura Aymar Haruno, abia in varsta de cincisprezece ani. De cand s-a nascut, Anne a urat-o pe Sakura pentru ca simtea ca fost mai iubita decat ea, desi familia le iubea in mod egal, inafara de mama Tayuyei, care si-a invatat fiica sa o urasca si sa fie lacoma. Din fericire, Sakura avea un frate mai mare cu cinci ani, pe nume Dany. Dar de ce facea mama Tayuyei asta? E un secret bine ingropat chiar de cand l-a cunoscut pe tatal lui Dany.

Deci, povestea incepe in ziua in care un tanar bogat, venit din Japonia, sa inceapa o afacere noua in Mexic si s-a stabilit in Pachuca. Aici, le-a cunoscut pe cele doua surori Anne si Aymar de LosAngelles. Asa cum spune si numele de familie, erau doua fete frumoase si aparent inocente precum ingerii. Anne era cea mai mare si ii placea sa impuna autoritate peste tot. Desi era o persoana cam dura, era preferata de toti baietii, dar sora ei mai mica cu vreo doi ani nu prea avea predenti fiind foarte timida. Aymar nu era prea sociabila pe atunci si credea ca dragostea adevarata a atunci cand te inalta la ceruri can simti fericirea infinita, de aceea nu acceptase niciodata sa fie prietena cuiva. Anne in schimb, era exact precum fiica ei, avea amanti cate doi, trei deodata si o punea pe biata Aymar sa promita ca nu spune nimanui altfel va avea grija sa cunoasca cum e sa fie cu un barbat, intr-un mod mai brutal. Deci, biata Aymar trebuia sa ascunda aceste fapte de parintii sai, si tocmai din aceasta cauza ea cazu prada barfelor satului, spunandu-se ca se culca cu toti tinerii din sat. Desi biata de ea era pura si nici macar odata nu a fost sarutata de vreun baiat pe gura, sora ei avuse sa cada Aymar de vina, ca sa pice ea in schimb. Era o lasa exact ca si in prezent.

Din fericire, avea sa soseasca si salvarea lui Aymar si distrugerea lui Anne. Totul a inceput in ziua in care tanarul pe nume Israel, in varsta de abia douazeci unu de ani a sosit in Pachuca si nu cunostea leac de mexicana. Isi angajase un translator care sa-l invete mexicana, iar intr-o luna putea lega convorbiri cu oamenii desi limba i se inlantuia in gura la rostirea fiecarui cuvant strain. Lumea se amuza destul de rau pe seama lui, dar il respectau deoarece si el le respecta societatea si in ochii locuitorilor satului era o persoana buna care nu era doar un exemplu pentru destrabalatii din sat, dar le va si asigura locuri de munca. Intr-o zi se plimba el prin Pachuca si vroia sa cunoasca familiile instarite din sat si asa s-a pomenit invitat intr-o seara la familia LosAngelles. Erau cei mai bogati nu doar din sat, ci din toata regiunea. Pana si Pachuca era al lor si multe alte mii de hectare.

Fiind un tanar prosper si bogat, familia LosAngelles a dorit imediat sa-l cunoasca si poate sa il si cupleze cu una dintre ficele lor. Vazandu-se la masa din Casa Mare de pe mosia Angelles, tanarul se prezenta politicos. Cele doua surori inca se pregateau si se aranjau in camerele lor. Anne iubea foarte mult sa arate bine pentru orice ocazie, cat de ridicola era. Ii placea sa se imbrace adesea provocator mereu punandu-si in valoare avadanjele trupului sau formele rotunde si mai dezvoltate decat ale lui Aymar. Nici de acesta data nu rata sansa de a se echipa cu toti asii pe care ii avea. O bustiera, un maieu larg lasat si o fusta mini erau de ajuns ca sa suceasca mintea oricauri barbat.

Aymar in schimb, fiind mereu timida, nu ii placea sa iasa niciodata in evidenta. Se imbraca ca toate tinerele mexicane de la tara purtand o fustita usor mulata pe trup, alba cu floricele portocalii pe ea, acoperiindu-i usor genunchii. Isi impletii parul castaniu in doua codite si cobori jos deodata cu sora ei mai mare. Atunci o zari prima data pe Aymar, tanarul Israel si ramasese socat de sensibilitatea si senzualitatea ascunsa sub chipul de inger. De la acea masa, cei doi continuara sa se vada cu permisiunea parintilor lui Aymar, fara sa stie ce lovitura grea ii paste pe amandoi. In secret, Anne ii purta o iubire secreta lui Israel si era convinsa ca el se foloseste de sora ei mai mica. Dupa un an, Aymar si Israel se casatorira convinsi ca se iubesc cu adevarat. De atunci, Anne il urmarea mereu pe japonez si incerca adesea sa ii desparta. Cand vazu ca planurile ei nu ii ieseau, Anne ramasese intentionat insarcinata cu un necunoscut ca sa spuna ca Israel a violat-o si a lasat-o insarcinata. Atunci, casa fu lovita de prima tragedie, tatal celor doua muri de inima crezand ca a adus diavolul in casa. Israel fu alungat din casa imdiat si ii fu interzis a se mai vada cu Aymar.

Toata suferinta dura vreo sapte luni, pana la nasterea copilului care va deveni cunoscut sub numele de Anne Tayuya de los Angelles. Atunci, tanarul ceru un test de paternitate cu care sa dovedeasca ca copilul nu e al sau. Din nefericire, familia nu-l crezu, asa ca o rapi pe Aymar si o dusese in Japonia. Timp de sase ani famillia ii cauta pe amandoi, dar nici urma de ei. In schimb, Anne aflase unde locuiau cei doi si planuia sa ii ucida. Calatorise pana Japonia, provincia Konoha, pentru asta. Cei doi erau foarte fericiti caci aveau doi copii: un baiat de cinci si un pic numit Idate Daniel Haruno si o fetita de nici o luna numita Aymar Sakura Haruno. Erau atat de fericiti cu viata cea noua incat se asteptau la nimic rau. Din nefericire Anne le-a curmat celor doi viata rapindu-i si macelarindu-i cu bestialitate. Un secret ce a ramas bine pastrat timp de cincisprezece ani deoarece trupurile celor doi nu fusesera niciodata gasite.... Familia LosAngelles afla in scurt timp ce se intampla si aflara de tragica lor poveste. Singura alinare erau cei doi noi nepoti ai lor care le umplura in scurt timp viata cu bucuri. Anne, tot nu se multumi cu asasinarea celor doi, ea o lua numai pe Sakura sub aripa sa, trimitandu-l pe Dany la varsta de sapte ani la un internat, cu toate ca familia nu fu de acord. Acum, putea sa se razbune cum dorea pe fiica lor micuta deoarece ii amintea mult de defuncta Aymar, mama acesteia. Anne se purta destul de frumos cu Sakura prefacandu-se ca o iubeste enorm, insa mereu ii spunea ca parintii ei au urat-o pe ea si l-au iubit numai pe Dany. Din fericire, Sakura desi credea asta, nu-si uri niciodata parintii sau fratele, in ciuda eforturilor Annei.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 9 Iun 2012 - 9:58

O doamne ! Am ramas gen "WTF?!"O.O
    Nu-mi vine sa cred ! Cat de rea e Anne, nu pot sa cred
    cate a incercat si deasemenea nu pot sa cred ca cei doi indragostiti
    au fost prinsi.
    La un moment dat erau atat de multe nume si atat de multe persoane
    ca nu mai stiam care e cea buna si care e cea rea Laughing Poveste complicata...dar oricum, iubiesc povestile complicate si ador ideile tale !
    Nu am nicio idee cum, dar ideile astea venite din rai care ma fac sa lacrimez sunt....Perfecte
    Deci, astept next-ul, si adu-l mai repede inaine sa raman chiala de la atata smuls de par.
    Acum, scuza-ma, dar trebuie sa mai citesc inca o data capitolele de pana acum, ca sa simt din nou magia Wink. Bye bye !

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 9 Iun 2012 - 10:21

Buna, Siel Big Hug
    Ficul asta e super frumos.. :x
    Imi place la nebunie..
    Prima data am crezut ca acea mireasa e Sakura, sincer Laugh))
    Insa acum m-am linistit sa stiu ca e Anne.
    Ca si E sofisticata ma, cred ca sfarsitul ficului v-a fi unul sadic, ori tragic.. nu stiu de ce cred asta Neutru
    Totusi.. nu-mi pot da seama inca de cuplul ficului. Avand in vedere ca tu nu prea citesti ficuri originale sau inspirate din alte lururi in afara de anime-ul Naruto, ma face sa cred ca o sa existe si cuplul SasuSaku - avand in vedere si ca se regaseste in mai toate ficurile tale, la un moment dat-
    Barbatul acela.. amantul lui Anne, dupa descriere cred ca e Sasuke Laugh))
    Daca este cum banuiesc eu, atunci ficul asta v-a face milioane Laugh))
    Astept urmatorul capitol.
    Spor la scris Big Hug

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 15 Iun 2012 - 14:24

Hello Kryn. Dupa cum am spus voi critica eu ficu tau. Sper sa nu fie vre-o problema^^, oricum vroiam sa iti citesc unul din ficuri, dar parca nu mai apucam.

Mai ce pot spune, imi place mult ideea ta. Povestea modesta despre iubire si pacatele infidelitatii. Clasic, dar totusi interesant pentru ca nu prea am am citit ficuri cu acelasi subiect, povestit intr-o maniera captivanta. Bravo! Tin sa te mai felicit si pentru faptul ca povestesti la persoana a 3-a. Din nou nu prea am mai intalnit ficuri, marea majoritate se feresc sa scrie asa si recurg la persoana intai unde e mai usor.

Descrierea o faci intr-un mod frumos, ai multe figuri de stil, sentimentele personajelor sunt puse in evidenta placut, insa pe langa asta incearca sa descri printre randuri si altele. De ex rochia miseresi. Nu trebuie lux de amanunte, ci doar un contur sa ne-o imaginam. Naratiunea decurge lin, ai avut unele momente in care ai grabit-o dar se intelege pentru ca trebuia sa ajungi la un anumit punct.

Ei altceva nu prea mai am de zis doar sa aduci nextu`.[Sunt intr-o graba mare >.>] Spor la inspiratie!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 25 Iun 2012 - 8:21

Capitolul 4:Violul

Tanara verisoara a miresei se retrase aproape de baie ascultand vaitaturile si soaptele ce ii provocau o scarba pana in maduva oaselor. Nici ea nu-si putea suferi verisoara. Nu era la fel de timida ca mama ei, mostenind de la ea doar sacrificiul de sine si sentimentele nobile, insa Sakura semana la personalitatea puternica cu tatal ei, mostenindu-i dorinta de lupta si istetimea agera. Se aprindea la fel de repede ca si el si nu accepta niciodata sa fie umilita. Sakura se infuriase destul de tare cand vazu cum Tayuya il nesocoteste asa pe sotul ei la care tinea ca la un frate. Din nefericire, ca si in trecut, Sakura va face o greseala care o va costa viata la doar cincisprezece. Isi da de gol prezenta aparand furioasa in fata miresei si a amantului ei.
    -Cum poti sa ii faci asta sotului tau? M-am saturat sa te vad cum te culci cu toata lumea, iar apoi sa spui ca esti pura! tipa Sakura nebuneste ca sa atraga atentia tuturor. Uita-te la tine! Esti dezbracata pe jumatate, tu chiar nu ai respect nici pentru sine?! Chiar atat de tare ai decazut?
    -Dispari de aici,* frentona*! Ca si data trecuta, nu o sa te creada nimeni. Chiar crezi ca ma poti infrange sau da de gol? Noi doua nu ne-am suferit niciodata! Mereu ai fost pe primul loc in casa. Sakura in sus, Sakura in jos, mereu! De ce nu ma lasi sa am ceva ce e doar al meu?
    -Aici nu e vorba de asa ceva, sti bine! Ernesto te iubeste mai mult ca pe propria viata. Iar tu, care s-ar zice ca esti prietenul sau cel mai bun ce cauti cu ea? Nu sti ca e doar o curva care se foloseste de tine?! Si lui si tie o sa va manance toti banii! Doar asta ai degand!
    -Ai dreptate Tayu’! E doar geloasa ca ea e atat de uratica si nu o baga nimeni seama, spuse Allexino masurand-o pe Sakura din cap pana in picioare.
    *Ce pisicuta. Desi am spus asta, e de o suta de ori mai buna decat Tayuya. E atat de diferita. Are ea ceva cu care ma atrage puternic. Decand am vazut-o prima data mi-am dat seama ca e frumusica. Trebuie sa o incerc si pe ea, dar fara stirea Tayuyei.*
    Sakura se enerva cumplit si pleca in graba sa le spuna tuturor ce fel de persoane sunt cei doi. Iesind din casa, se intalni cu prietena ei cea mai buna, Karin, o roscata cu ochelari, dar si ea destul de frumoasa si cu un suflet mare. Karin observa imediat starea de furie a Sakurei si se ingrijora imediat mai ales cand aceasta incepuse sa planga cu putere. Primul lucrur care il facu fu sa o linisteasca pe Sakura strangand-o puternic in brate.
    -Ce s-a intamplat, *mi cherida amiga*?Te vad foarte suparata.
    -Il inseala pe bietul Ernesto din nou! Ea chiar nu se poate abtine? Dar am sa le spun tuturor ce se intampla.
    -Stai putin,* por favor*! Iti adunci aminte ce s-a intamplat ultima data? Sti ca nu poti sa mergi si sa le spui asta fara dovezi! Te vei face de ras ca ultima data! Din nefericire, Ernesto e orbit de Tayuya.
    -*Tienes razon*! Dar mi-e atat de mila de toata familia. Nu mai suport sa vad cum toti sunt pacaliti si inselati de fata ei de mironosita!
    -Te inteleg, dar mai bine asculta-ma! Esti prea agitata acum. Mai bine du-te la mine acasa si dormi ca sa nu fi in preajma celor doi. E seara si oricum esti deja obosita.
    -Ai dreptate, dar de maine ma vei ajuta sa gasesc dovezi impotriva lor, spuse Sakura dupa care pleca.
    Karin se uita dupa prietena ei parand foarte ingrijorata. Erau prietene de mici si stie cate a indurat Sakura din cauza Tayuyei. Isi aducea aminte cum mereu radea de ea spunand ca are frunte mare, iar biata Sakura, fiind pe atunci o fetita mica, trebuia sa taca si sa inghita. Sakura a fost timida si fricoasa cand era micuta, iar crescand mereu batjocorita de Tayuya care in secret era pusa de mama ei sa faca asta, a invatat sa fie dura si mai matura decat ar trebui. Chiar si asa, viata ei a fost plina si de iubire primita de la bunica ei si o alta matusa si un unchi. Iar pe langa ei, ii mai avea pe Karin si Dany. Putea zambi mereu cand se gandea la ei.
    Karin se intalni cu mireasa care iesi din casa si se tranti in ea intentionat. Ambele isi aruncara niste priviri ca niste sulite, de parca ar vrea sa se strapunga cu privirile daca ar putea. Dupa cateva secunde, aparu si amantul pipand indiferent o tigara. Karin se uita la amdoi socata.
    Tayuya era ingrijorata ca Sakura sa nu sufle o vorba. Chiar daca nimeni nu a crezut-o prima data pe tanara ei verisoara, a doua oara putea parea chiar suspicios. Si mai ales dandu-si seama ca sigur deja a spus totul lui Karin, ii veni in gand o strafulgerare de gand negru. Gandul intunecat de a ucide, cea mai mare mostenire lasat de mama ei. Privirea ei se preschimba in cea mai infioratoare privire, una plina de ura si dispret, in care vapaia razbunarii si lacomiei ardea mai tare ca niciodata. Se gandea la cum o va ucide pe Sakura si Karin. Deja se vedea tragandu-le pielea de pe carne, imbatandu-se sadic din tipetele lor de durere. Dar pentru asta avea nevoie de un mic ajutor. Cum necum, afla ca Sakura avea degand sa plece undeva anume, urmarind discutia dintre Sakura si ceilalti membri ai familiei LosAngelles. In acea clipa, isi suna soferul personal ca sa o duca pe Sakura intr-o padure.
    Intre timp, iubitul sau amant, o urmari pe Karin. Acesta era singura in gradina din spatele casei. O privea cu ochii plini de dorinte sexuale nesatisfacute inca. Isi privea victima imbracata cu o rochie galbena, legata cu o curea rosie, iar parul prins intr-o coada simpla. Allexino era numele sau. Un tanar de bani gata care mereu si-a pierdut noptile in cluburi sau la vreun bordei cu vreo femeie. El mergea incet pe langa tufisuri zambind nebunatic la viitoarea sa victima. Karin, incerca sa dea un telefon, cand fu oprita de Allexino care ii paraliza mainile si gura. Acesta se sperie destul de tare si in incercarea ei de a se zbate isi scapa ochelarii pe jos, care erau acum martori la frangerea unei vieti nevinovate. Brunetul o tranti pe jos blocandu-i mainile si astupandu-i gura. Biata Karin avea o privire ingrozita, simtea cum o iau toate apele emanand mirosul fricii. Allexino isi incepe treaba prin a-si saruta victima pe gat, mascand-o de nenumarate ori pana la sange. Karin zbiera intr-una de durere, insa tipetele ei nu se auzeau din cauza faptului ca avea gura astupata. Incerca intr-una sa opuna rezstenta zvarcolindu-se sub trupul barbatului nascut in zodia taurului.

-E timpul sa inveti sa devi femeie adevarata, nu crezi? Mi-as fi dorit ca in locul tau sa fie frumusetea de Sakura, dar cum Tayu’ se va ocupa de ea, imi ramai doar tu! spuse acesta sarutand-o cu cea mai mare bestialitate pe buzele subtiri si reci.
    Karin isi dadu seama repede la ce se referea, dar nu putea scapa de bestia care incerca sa o violeze. Se simtea mai neputincioasa ca niciodata, in fata destinului. E pe cale sa fie nenorocita pe viata de un strain care nu isi doreste decat sa-si satisfaca propriile nevoi, fara sa-i pese de suferinta ei. Allexino se napusti si mai mult asupra ei rupandu-i rochia in jurul pieptului.

-Nu! apuca Karin sa scape un tipat disperat.

Allexino incepuse sa mangaie pieptul fetei simtind bataile intetite inimii ei. Apoi, o trase de par pe roscata facand-o sa planga cu putere. O ridica de pe jos tragand-o de par si ducand-o cine stie unde. Cum mosie era foarte mare, o duse in apropierea unei ape curgatoare, unde Karin putea tipa cat dorea, caci nu ar fi auzit-o absolut nimeni. O tranti din nou pe pamantul rece si se napusti asupra ei cu salbaticia unui macho. Se saturase sa o sarute, vroia sa treaca la treaba direct. Ii rupse fetei rochia intr-o parte pana la abdomenul ei subtire. Karin incepea sa tipe si mai tare, dar tipetele ei erau acoperite de curgerea zgomotoasa a apei. Il lovea de multe ori cu pumnii, iar el incepea sa invineteasca. Allexino incepea sa se enerveze de comportamentului ei si o lovi cu pumna in fata, in urma careia Karin aproape isi pierdu cunosctiinta, insa nu de tot. Nu se mai zbatea, insa era treaza destul ca sa simta cum virginitatea ei ii era furata intr-un mod dureros. Inca gandea lucid, dar se gandea doar la cele mai rele lucruri, in timp ce Allexino isi facea treaba satisfacandu-se la maxim. Gandul ii zbura imediat la Sakura, ingrijorandu-se si pentru soarta acesteia. In urmatoarea clipa, sangele ei se intindea pe iarba uda. Isi recapata incet fortele dupa lovitura, dar ce rost mai avea sa se zbata? Viata ei a fost distrusa in clipa in care a fost nevoita sa fie cu cineva, fara dorinta ei, fara sa-vrea, la o varsta inca atat de mica, abia cincisprezece ani, ca si Sakura. Putea sa gandeasca ca amandoua erau surori de suferinta. Simtea cum durerea fizica isi lasa urma in tot pantecul ei de fecioara. Simtea chemarea mortii. Durerea la care aspira o arunca acum in cel mai adanca groapa a sa, fara intoarcere si fara scapare. O experienta devastatoare ii mutila copilaria si inima pe loc. Lacrimile ei nu mai contau deloc pentru acest monstru fara inima. In clipele ei de aginie, se mai intreba cu ce a gresit, cand a gresit, cui a gresit! Merita ea oare pedeapsa capitala? Merita sa fie trezita din universul copilariei, din lumea adolescentei rebele, ca sa fie tarata in prin noroi si scarba?
    Allexino, isi termina treaba cu Karin in cincisprezece minute, lasand-o vanata pe fata si pe trup. Se ridica de pe ea satisfacut, apoi o trase de par din nou dupa el. Karin abia mai era in stare sa umble. Mai incerca sa se zbata din cand in cand, insa nu avea deloc rost. Durerea ii sfasia pantecul sfasiat, iar lacrimile si suferinta faceau incet loc urii di dispretului fata de prorpia persoana. Se simtea murdara si scarbita de ea insasi. Cateva priviri intr-un trecut fericit, intr-o copilarie in care ea se juca inca cu papsusile, iar acum, cateva priviri in prezentul dureros, un chin.
    Allexino o duse pe Karin in masina sa, in care Tayuya astepta de cateva minute bune nervoase. Aceasta se oripila cand vazu hainele rupte ale lui Karin, noroc ca mai avea lenjeria intima intreaga. Isi daduu seama pe loc ce ii facuse Allexino, insa era douar uimita, nu simtea ca ar compatimi-o pe biata Karin care era aproape de lesin. Allexino deschise usa masinii si o inghesui pe roscata langa Tayuya care se opuse.
    -Hey, nu iti aseza tarfulita langa mine! spuse cu scarba.
    -Daca ea o tarfulita, atunci ma intreb daca tu nu esti ca si ea! spuse Allexino indiferent pornind masina.
    -Ce...aveti degand sa-i faceti...? spuse Karin cu un glas atat de stins incat parea ca nici nu-si misca buzele.
    -Mai bine intreaba-te ce o sa va facem la amandoua! Iar raspunsul este ca veti muri impreuna ca doua prietene adevarate. Mi-am dat seama ca Sakura iarasi si-a cascat gura si nu am de gand sa fiu data de gol de doua depravate ca voi!

Dictionar: frentona=frunte mare
    Por favor=te rog
    Tienes razon=ai dreptate

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 25 Iun 2012 - 8:59

Buna, Siel Big Hug
    Uite, nu ma asteptam sa le pui pe Karin si Sakura prietene Smile
    Saraca de Karin.. nici nu vreau sa-mi imaginez.. ai descris atat de bine acea scena.. cred ca m-as fi simtit la fel ca ea Neutru
    Uite cum intra Sakura in belele, nu se poate abtine si ea Sad
    Astept capitolul urmator.
    Spor la scris Kiss

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 25 Iun 2012 - 9:51

Kryn. Si eu la datorie! cum sa imi scape vrun fic de-al tau?! Asa, deci este uimitor *Ca celelalte ficuri ale tale*. M-a atras si acum nu vei putea scapa de mine Karin si Sakura prietene? Wow, aici chiar m-ai surprins. Ham, saracuta Karin Allexino si Tayuya sunt niste ... Au fost facuti pentru alocatie, sau in cel mai rau caz facuti in lipsa .... Off, sper ca fetele sa scape din mainile celor doi si Sakura sa nu pateasca ce a patit Karin. Tu vrei sa ne omori, nu? Ti-am zis ca vreau next-ul? Eh, iti zic acum. Spor la scris si multa imaginatie.

Ayu
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 13/05/2012

Mesaj Scris de Ayu la data de Dum 12 Aug 2012 - 22:25

Love it Nu-mi vine sa cred ca nu am trecut pe-aici pana acum. Very Angry Ficul tau e grozav, ca toate de altfel. Big smile Ai un talent innascut. Nu sunt multi care pot descrie in felul asta. Love it Si sa stii ca am crezut ca amantul e Sasuke. Think Dar s-ar putea, poate are doua prenume. Laugh Dar boul ala e atat de crud. Cred ca e prima data cand mi-e mila de Karin. Neutru Si ma gandesc ca vor s-o omoare pe Sakura. Ahhh, adu nextul repede ca mor aici! nervos Te rog sa ma anunti si pe mine. Big smile Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 27 Dec 2012 - 17:19

Fic închis la cererea autoarei. Dacă te hotărăşti să îl redeschizi îmi dai un pm şi se rezolvă ^^
    Sărbători Fericite. (:

Acum este: Mier 25 Ian 2017 - 1:16