╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Origami facute de mine ^^

Distribuiti

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/11/2011

Origami facute de mine ^^

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 24 Mai 2012 - 22:06

Eh, pai m'am horatat sa va arat "capodoperele" mele ^^ Stiu ca nu sunt cine stie ce, insa origami e una dintre pasiunile mele...

--> Deci, va plac :? :o3

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Re: Origami facute de mine ^^

Mesaj Scris de RR la data de Joi 24 Mai 2012 - 22:22

Amzing, incredibil, suberb, vai doamne mor cand vad ca tu ai facut atatea origami femeie. Ce tareee Love it Imi place ursuletzul ala si asa-i ca-mi faci cadou avionasul ala cu albastru si portocaliu? Love it Si inima si trandafirul si ahh le ador pe toate
    Sa mai pui fatoo, sa mai puiiiii Big Hug
    Te-am pupat si spor la postat ^.^

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 24 Mai 2012 - 22:32

Ha ! Nu ti-am spus eu ca sunt grozave?
    Ti-am zis ca sunt superbe, si ca intodeauna
    le ador !
    Si sincera sa fiu, nu imi dau seama cum pot
    sa-ti iasa atat de bine.
    Nici macar daca as incerca
    nu mi-ar iesi ca ale tale
    Sa mai pui!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 25 Mai 2012 - 12:22

waw, imi plac enorm ursuletul si inimioara, deci sunt absolut superbe, de unde te-ai luat, de pe net sau le-ai facut din propia imaginatie? Deci sunt absolut magnifice. Si eu as face, dar sunt foarte lenesa si cred ca as renunta pe parcurs. Cate coli ai folosit pentru asa ceva sau bucatetle dinalea mici?
    Se pare ca pe toata lumea apuca febra origami.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 25 Mai 2012 - 15:04

Woow! Se pare ca avem si noi pe forum o Konan
    Cat de superb poate sa fie ursuletul ala
    Nu pot sa cred! tu le-ai facut? Sunt absolut superbe!
    Vorba lu' Ioana, as face si eu dar sunt mult prea lenesa
    Sunt tare curioasa.... Cam cat timp iti ia sa faci o singura "lucrare" din asta?
    Sa mai aduci si altele, Ale ^^

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Vin 25 Mai 2012 - 16:38

Ma bucur ca va plac <3 Eh da, febra origami la mine e de vreo doi ani Laugh

✿Krÿn✿: As vrea eu sa am atata imaginatie Laugh Majoritatea sunt facute dupa un model de pe youtube, cum ar fi avionul sau ursuletul ^^ Plus piesele care dupa parerea mea sunt foarte simplu de facut :-" Pai numarul pieselor varianza in functie de lucrare, adica daca e una mai mare normal ca imi trebuie mai multe*hehe* Nu prea stiu, nu am stat sa le numar pe toate, insa la ursulet cred ca am folosit cam doua sute si ceva de piese *hmm* Cate coli :? Cu gramada Laugh Dintr'o coala se pot face 16 piese, imagineaza'ti cate am folosit :">

Blacky: Timp :? Daca am piesele facute in jur de o ora asamblarea, excluzand faptul ca unele le fac de pe youtube deci mai stau sa inteleg cum se face cam jumatate de ora Laugh Daca nu am piesele asamblate cred ca doua-trei ore ar dura, cred *hmm*

Oricum, am mai gasit cateva poze ratacite prin Pc ^^ Sunt cam primele pe care le'am facut, so nu sunt prea reusite, dar nu voi putea face altele noi pana nu trec de teze :-L Sper sa va placa <3

--> Primul meu quilling :">

--> Cam atatea piese folosesc de obicei ^^

Cam atat deocamdata, imediat ce termin cu tezele voi incerca sa mai fac. Astept parerile voastre ^^
    Inca ceva: vreau sa precizez ca eu le'am facut, nu vreau sa apara indoieli cum ca le'am luat de undeva sau mai stiu eu ce. Daca cineva nu crede ca sunt facute de mine voi posta si poze in timp ce realizez unul ^^

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 25 Mai 2012 - 17:05

Cat de superba e acea vaza cu flori
    Esti foarte talentata, Ale, sa stii!
    Te iei dupa youtube? Daca ar fi dupa mine, cred ca mi-ar lua zile sa pricep video-ul si luni ca sa termin "lucrarea"
    Eu astept si altele^^ Dar bineinteles ca am rabdare sa astept pana mai faci si altele

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 25 Mai 2012 - 18:02

Yooo ce dragutz si scump sunt Love it Prima ii Hello Kitty, nu?
    Si vaza aia de flori mi-a dat impresia, la prima vedere fugitiva, ca ii adevarata.
    Vai...eu in locul tau nu as avea atata rabdare sa fac atatea origami
    Te felicit pentru munca depusa, sunt extraordinare si te cred ca tu le-ai facut ^.^ Asteptam sa mai pui Big Hug

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 27 Mai 2012 - 18:04

Hehe, multumesc fetelor, ma bucur ca va place <3 Blacky, si eu prima data cand am vazut cu videoclip cu origami pe youtube am ramas stana de piatra cinci minute Laugh Am inceput cu lucrari mici si simple, apoi am trecut la origami 3D ^^
    Rallu, crezi ca mie imi e drag sa fac atatea piese :? Laugh Asamblatul e usor si distractiv oarecum, dar la piese ... vai, iti vine sa te dai cu capul de toti peretii Laugh
    Pai, cat timp am fost la tara am mai facut cate ceva ^^ Fara net, deh, ma intelegeti ; )) Nu sunt cine stie ce pentru ca am uitat sa imi iau mai multe coli -.-" Mda, desteapta de mine ...

Mda, cam atat Neutru Oricum, sunt in lucru la ceva mai mare ... muult mai mare :> Eh, o sa vedeti voi, dar va spun de pe acum ca la lucrarea pe care o voi termina am folosit in jur de 800 de piese Neutru Mi'a luat o saptamana sa le fac, dar cred eu ca va merita ^^ Pana atunci, sper sa va placa ce am facut, desi nu sunt cine stie ce :">

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Dum 27 Mai 2012 - 18:44

Ce frumoase sunt! Love it Mai ales acel pinguin! Love it
    800? Atatea piese? Eu una am ramas O.o
    Eu iti urez noroc cu lucrarea cea mare
    Mai astept si altele^^

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 20 Iun 2012 - 18:49

O.o Ale, reusesc si eu sa ajung la capodoperele tale.. Nu-mi vine sa cred.. sunt atat de frumoase, sincer n-as avea rabdarea sa fac atatea piese Neutru Tin minte ca in clasa a 6-a am facut si noi flori.. insa, neah, nu e de mine, prea multa munca Laugh)) si nici nu sunt priceputa.. Poate ma inveti si pe mine, mai sti?
    Sa mai aduci Ale.
    Spor la facut piese Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 19 Iul 2012 - 11:35

imi place pinguinul. Stiu ca era un desn animat tot un anime cu un pinguin, mai demult pe animax. Poate ca era ala. si imi mai place ala cu buche de flori. jur ca eu nu as avea atata rabdare sa fac origami. chiar sunt frumoase.

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 19 Iul 2012 - 13:36

Hiii ^^ Multumesc mult pentru comentarii, chiar apreciez Heart
    Am mai venit cu cateva fleacuri, nu sunt cine stie ce, insa sper din suflet sa va placa ^^

Cam atat deocamdata ^^ O sa mai postez de indata ce mai fac ^^ Astept pareri :o3

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 19 Iul 2012 - 13:51

cica fleacuri si uite ce pasare faina ai facut( am uitat cum i se zice), cred ca e fazan, nu? Ioi, trei catei, mamita, esti tare si talentata. si ce daca te iei dupa alea de pe net, foarte bine daca te pricepi. Sunt convinsa ca nu toti au rabdarea sau imaginatia ta de a pune lucrurile cap la cap.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 25 Iul 2012 - 8:58

Fulgefrica.
    Wow. Nu credeam ca voi vedea asa ceva in viata mea Vrei sa ma omori aici? Ai inebunit!
    Sunt cele mai frumoase, dragute, minunate ... origami vazute de mine in toata viata mea Si cred ca am trait destul Sunt, nici nu am cuvinte sa spun Vezi? Mi-au mancat cateii limba
    Frica, chiar te pricepi la origami. Mai vreau Cat mai repede, te rog!
    Spor la treaba

Kira te omoara

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 17 Mai 2013 - 20:04

Hey, iar am ajuns la tine!Laugh Ce mai faci?
    Stii ca am ramas cu gura cascata? Te cred ca tu le-ai facut, nu am nici o indoiala, doar ca... sunt asa de minunate, frumoase, nu am cuvinte sa exprim ceea ce vad. Cum iti ies? Chiar daca te-ai ajutat de niste modele de pe youtube, cum ai spus, sunt foarte reusite! Eu fac avioanele ca naiba, iar tu faci totul asa de frumos:X Cred ca e nevoie de multa rabdare, mai ales la vaza aceea cu flori, e minunata! Cred ca ea si ultima imagine sunt preferatele mele! Imi si imaginez cum ai impodobit casa cu astfel de frumuseti! Mai ales sunt asa de colorate Le iubesc! Si pe tine te iubesc!Mult!
    Mult spor in continuare! Sper sa mai faci, ca vreau sa mai vad. Te pup, scumpo:*

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Joi 1 Aug 2013 - 15:31

Ce sarpe, zici ca ii a lui Orochimaru (hehe) Ti-am zis, esti super talentat Big Hug
    Catelusii aia is asa de scumpi si mici si draguti si aww sa-i pap nu alta Kiss
    Ce zici, imi trimiti si mie un catelus din acela? (GOO)
    Trebuie sa ma inveti si pe mine cum se face Big smile
    Sa mai aduci si sa nu uiti sa ma anunti Love
    Love you sister

♫Roby♫
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/04/2013

Mesaj Scris de ♫Roby♫ la data de Vin 9 Aug 2013 - 19:19

Wow Emilyyy *goo* ce draguteee sunt,le adorr ,ti.au iesit super frumoaseeee,mai ales sarpele acela e tare interesant sau lebada aceea ,e superba.Sper sa mai pui poze cu noile tale capodopere :*Succes in continuaree  Big Hug  Bafta si mult spor !!! Sa mai aduciii *goo* si poate intr.o zi daca o sa ne intalnim sa ma invetzi si pe mine cum se fac xD

cubuletz
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 18/08/2014

Mesaj Scris de cubuletz la data de Lun 18 Aug 2014 - 18:30

E foarte dragut tot ce ai facut, de curand si eu mam apucat sa fac un ursulet de origami si as vrea sa te intreb cum ai asamblat "labutele" sa le spun asa cu urechiile ??

@●Emιℓy● a scris: Big smile  Big smile Eh, pai m'am horatat sa va arat "capodoperele" mele ^^ Stiu ca nu sunt cine stie ce, insa origami e una dintre pasiunile mele...

--> Deci, va plac :? :o3

Acum este: Joi 8 Dec 2016 - 7:56