Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Urasc Armata!

Distribuiti
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Urasc Armata!

Mesaj Scris de Rikky la data de Lun 21 Mai 2012 - 1:16

Capitolul 1
    -Mai aveti 10 minute pana puteti termina examenul; spune profesorul pe un ton plictisit.Acesta este ultimul meu examen inainte de a termina liceul. Atmosfera in clasa este una tensionata si poti citi pe fata tuturor daca au stiut sau nu. Prostul din spatele meu tremura de vreo 40 de minute si ma tot inteapa cu creionul in spate , de parca eu as stii mai multe. Iar tipa din prima banca pare ca a scris totul , poate ar fi bine sa trag cu ochiul la ea. Cand sa imi arunc o privire peste lucrarea ei , il aud pe profesor.Era un profesor scund si plinut.Perfect pentru rolul de Mos-Craciun.Mi-ar fi placut sa-l vad intr-o revista de retete pentru ca ,, mancare'' e cuvantul potrivit pentru el.-
    Seiko Fukumura , esti eliminata.

Dupa un an de meditatii , am picat examenul pentru ca am copiat.Dupa ce am suportat o meditatoare roscata care cerea multi bani si un meditator pervers acum am picat.Si tata mi-a zis clar : ,,Daca vei pica vreun examen , te trimit in armata''. Nu pot sa cred . Trebuie , trebuie sa fac ceva.Armata este cel mai murdar loc.Nu pot sta acolo.Imi imaginez cum tatal meu ma va suna fericit sa afle ce mai fac in timp ce eu sunt torturata la maxim.Clar nu am ce cauta acolo! Trebuie sa scap urgent pana cand mai am o sansa.

-Va rog frumos domn profesor ,iertati-ma. Nu am vazut nimic.Serios am probleme si cu vederea nu am vazut ce scrie.

Bineinteles ca stiam sa mint foarte bine.Toti profesorii ma credeau inofensiva chiar daca nu eram asa.Poate ca ar fi fost mai bine sa le spun ca-i urasc pe toti si cand le spun ca arata foarte bine astazi defapt o zic la misto.

-Domnisoara Fukumura , nu-mi pasa daca ati vazut sau nu, dar ati incercat sa copiati ,va rog frumos sa va adunati lucrurile si sa iesiti din sala.

Nu stiam ce sa fac dar nu aveam de gand sa sfarsesc asa.Trebuia sa ma gandesc repede la un plan.Oare ce-i place la prof? Femeile? As putea sa-i dau numaru de telefon a lu varamia , are 5 ani dar va creste ea.Sau poate sa-i dau numaru de telefon a lui mama.Dar nu , era prea riscant.Oare ce altceva ii mai place? Prajiturile? Ciorbele? din cate imi amintesc avea o pasiune pentru porumbei striviti dar imi este mila sa strivesc unul.Dar am gasit , am gasit.Acum va intreb pe toti.Care e pasiunea tuturor barbatilor?????

-Va cumpar o masina .

Bineinteles ca masinile! Cati barbati nu se viseaza intr-o masina langa o femeie frumoasa cu bustul foarte umflat.Bineinteles ca prin va cumpar o masina ma refeream la un trabant.Pentru ca nu eram in situatia de a cumpara ceva foarte scump.A bea daca imi platesc sedintele la solar.

-Am zis paraseste sala.

Nu-mi vine sa cred ca a refuzat cea mai buna oferta.Adica el nu se gadeste ca putea folosi ,,trabantul'' pentru rabla.

Viata mea e distrusa. Tata o sa ma trimita in armata. Nu se poate!!!!!Nu vreau sa imi dau viata pentru tara.Nu sunt genul de persoana.Abea daca dau un leu pentru fondul clasei , cum pot sa-mi dau eu viata pentru tara?Ba nu am o idee! O sa le spun ca am trecut .Cu siguranta ma vor crede , pana la urma eu sunt fiica lor preferata .Vai cateodata sunt atat de geniala ca nu-mi vine sa cred.In timp ce merg pe strada observ cum niste soldati trec pe langa mine , rasi in cap , cu haine murdare si culoarea aceea nu se mai poarta. Nu as putea ajunge asa , in niciun caz. Eu trebuie sa devin model nu soldat.Nu o sa-l las pe tata sa ma trimita in armata , pana la urma eu trebuie sa semnez actele.

Parintii mei tot timpul au avut tendinta sa ia decizii in locul meu. La balul bobocilor tata m-a pus sa ma imbrac in Cenusareasa si toata scoala s-a ras de mine.In timp ce mama imi pune un  sandwish la scoala ceilalti mananca sushi.Cateodata mi-as dori sa ma fi nascut in familia unui bogatas.Mereu am incercat sa-i mint dar nu puteam.Dar de data aceasta cu siguranta voi putea minti.Trebuie sa-mi spun in minte doar ca totul a fost bine si ca sunt cea mai buna.

-Mama , tata am stiut totul ! Cred ca o sa fie cea mai buna lucrare din scoala.Va asigur.

Am incercat sa zambesc fals in timp ce  pe fata parintiilor mei un zambet adevarat s-a conturat.

-Vai suntem asa de mandri de tine, incat am vrea sa-ti cumparam ceva . Ti-ai dori ceva ? 

Si acum spre cunostiinta tuturor.Masinile nu sunt doar pasiunea barbatilor ci si a femeilor.

-Da, o masina cu sofer pentru ca nu o sa fiu in stare in viata mea sa trec examenu de conducere.

Eram o fire realista si stiam ca n-am sanse sa trec un examen.Eram prea frumoasa ca sa fiu si desteapta
    .-Nu , draga. Ti-am spus ca nu putem sa-ti luam masina , abea daca am platit rata la a noastra.

Parintii mei o duceau cam prost.Dar eu o duceam bine.Deobicei mama se intreba unde-i dispar banii de pe card, dar din fericire eu stiu raspunsul.

-Dar MAMI!!!!!!

-Bine , bine scumpo. Asteptam, inainte sa vina rezultatele la examene.

Nu trebuia sa-i las sa afle de examene.E ca si cand colega mea ar afla ca i-am pus in fiecare zi sare in Coca-Cola.

-Adica , nu trebuie sa va ingrijorati , nici nu trebuie sa va duceti sa va uitati .Stiti sunt aproape singura ca veti fi asaltati de reporteri care vor sa vorbeasca despre succesul meu.

Succesul meu va fi imens , poate la fel de imens ca si minciuna mea.Speram doar ca o sa fiu si eu ca Eistein si o sa demonstrez ca :,,Minciuna nu are picoare scurte''.

________________________Peste 3 zile___________________________

Parintii mei coboara din masina.Mama e imbraca intr-o rochie rosie care ii pun in evidenta picioarele groase.In timp ce tata e imbracat de parca el a ramas in anii 80.Amandoi merg incet spre rezultate .Incerc sa-i conving sa mergem la o cafea si sa lasam rezultatele dar mama zicea:,,Vreau sa ma mandresc cu fiica mea''

-SEIKO ai picat cu 3,25? privirea parintilor mei a devenit  nervoasa.

Fetele lor aratau de parca un cutremur foarte mare s-a intamplat.De parca in urmatorul moment se va decide daca vor mai exista oceana sau daca lumea aceasta are un sens.Aratau de parca au luat parte la cea mai mare crima sau de parca au murit si sunt doar niste fantome.

-Mama , tata cred ca au gresit . Cred ca au gresit . Va rog frumos sa ma credeti.

Stiam ca minciuna mea va fica dar ma asteptam sa-si dea seama ca i-am mintit numai peste 20 de ani.

Il vad pe domnul Parker indreptandu-se spre noi. In momentul acela stiu ca viata mea a luat sfarsit. Adio ondulator , Adio placa de intins paru , Adio haine la moda , Adio par lung.

-Fiica dumneavoastra , Seiko Fukumura a copiat .

Acele cuvinte au sunat ca si cand eu as fi zis: ,, Imi place Armata''.Vroiam sa-l contrazic dar privirea lui era ca unui feroce leopard care urma sa ma sfasie .Stiam ca acesta e sfarsitul , acum urma sa mor.

-Vai de mine , ne pare foarte rau.

Parintii mei pareau foarte rusinati.As fi vrut sa le spun ca nu e un lucru foarte rau ca am picat.

-Ar putea sa mai dea examenu o data in sesiunea 2?

Si acum urmeaza cea mai proasta veste primita in viata mea.Puteam sa jur ca tata va urma sa zica acest discurs emotionant dupa care puteam sa scriu o carte.

-Nu va ingrijorati domnul Parker , nu-l va mai da . De saptamana viitoare o sa o trimitem in armata.

Mi-am dat seama ca voi nici nu stiti cum ma numesc.Va rog sa ma iertati , dar mereu uit sa ma prezint.Numele meu este Seiko Fukumura, lumea obisnuia sa ma strige ,, regina''.Chiar daca fata mea semana cu a unei printese lumea pefera termenul de ,, regina''. Ma coafeaza un stilist celebru(la care voi nici nu visati) in timp ce hainele mele sunt din noile colectii(pe care voi abea le vedeti la televizor).Lumea imi zice ca sunt tare modesta.Parintii mei sunt foarte modesti si ei.Dar totusi numele meu care pare atat de simplu reprezina o personalitate atat de puternica care mereu reuseste sa aduca argumente la timp.

-Domnule Parker , sper ca va dati seama ca tata glumeste!incerc sa fortez un zambet fals.

Bineinteles de cand eram mica , eram eleva preferata a profesoarei mele de logica.Tot timpul reuseam sa aduc argumente , si tot timpul aparam oricare alta tara inafara de a mea.

-Nu glumesc deloc ! De luni o sa vina Hiro sa te ia.

Hiro este numele renului care coduce sania mosulu.Este un ren increzut cu un nas rosu.Ma intreb daca despre el este vorba.

-Cine e Hiro?

-Viitorul tau comandant.

Renul tocmai a devenit comandant.Ce chestie.In ziua de astazi animalele pot avea titluri de om
    Ma aflu in camera mea pregatita sa evadez din casa.Casa mea nu este foarte sofisticata dar are 2 geamuri faorte mari.Am imprumutat o franghie de la o o prietena si sunt sigura ca o sa pot sari pe geam (de la etajul 1) .Bineinteles ca va intrebati daca nu cumva sunt un supererou.Dar nu sunt nici superman ,nici spiderman.Eu sunt Seiko Fukumura.Astept ora 12:00 .O ora care poate spune multe lucruri.Ora cea mai asteptata.Ora care aduce o noua zi cu ea. Mai sunt 5 minute. Sunt sigura ca voi evada , chiar daca nu stiu unde ma voi duce , ideea e ca voi fi malefica.Sunt atat de malefica incat nu stiu cum de n-am trecut examenul.
    Ora 12:00 AM, 29 august 2009 

Deschid geamul meu vechi si mare.Mama e complet impotriva termopanelor chiar daca eu mi-as da si alocatia ca sa am termopane. Imi scot primul picior pe geam. Apoi ma scot de tot din casa. si ma cobor pe franghie.Franghia din pacate nu e suflata in aur dar in situatii extreme merge. Cand aproape sa ating pamantul, simt cum pantalonii mi s-au prins\intr-un cui si fara sa-mi dau seama cad la pamant.Dupa cum cred ca deja stiti, pantalonii sunt foarte noi si la moda. Cand ma ridic imi dau seama , imi dau seama ca AM REUSIT.Asa ca merg glorious pana la poarta.Ma simteam ca si cand as fi salvat lumea.Stiam ca sunt un erou, stiam ca nimeni nu poate concura cu mine.M-am indreptat spre poarta , bineinteles cu ochii catre stele pentru ca acolo era locul meu.Dar m-am ciocnit de ceva.Ceva care nu era chiar drept .Cand mi-am deschis ochii il vad pe tata in pijamaua lui cu Mickey Mouse si cu ochelarii de citit in mana.De la reusita am trecut la esec.

Ora 5:00PM 30 august 2009

Primul meu plan n-a mers , dar de data asta am venit cu ceva atat de genial incat cred ca nu sunt om.Foarte putini oameni gandesc ca mine, m-am si gandit sa scriu cartea,,Ultimul om destept'' care bineinteles face referire la mine.

-Mama , tata ceva tragic s-a intamplat! 

Nu stiu daca v-am spus dar am facut si cursuri de actorie.Deci sunt si o actrita fara egal.

-Seiko , te rog frumos . Nu-mi spune azi noapte ti-ai rupt pantalonii tai prefarati.

Mama si tata tot timpul reusesc sa citeasca adevarul in ochii mei.

-Si aia intradevar. Dar inca ceva si mai grav. Bunica saraca de ea a facut cancer la plamani. Nu o sa-mi pot reveni din soc asa ca nu pot sa merg la armata . Nu pot sa-mi imaginez cum va suferi din cauza cancerului.

Bineinteles ca am incercat sa dramatizez cat mai tare, pana la urma de aceea exist eu.

-Draga cum a putut face bunica ta cancer cand ea a murit acum 5 ani?

Am si uitat.Nu stiu de ce aveam impresia ca inca e in viata.

-Chiar ? Nu stiam! Atunci sa stiti ca eu ii zic ,, Bunica'' la pestele meu.

-Care peste ? Ala care l-ai aruncat pe geam anu trecut.

-Da, tocmai m-a anuntat ca a facut cancer.Si nu pot trece peste acest soc . Este prea mult . Ma doara inima pentru el .

Sunt foarte atasata de animale.Tot timpul plang pentru ei cand ii strivesc sau fac bucati.

-Draga , cum poate un peste sa faca cancer?

Ora 4:00 PM , 31 august 2009

-Nu stiu daca intelegi Ai , dar nu merge nimic. Nici macar faza cu pestele.

-Atunci va trebui sa inventam ceva si mai diabolic sau poate ar trebui sa accepti ideea. Sa stii ca soldatii arata destul de bine.

Prietena mea Ai este la fel de diabolica ca si mine.Cred ca noi doua am putea cuceri lumea.

-Stiu asta . Dar nu voi rezista intr-un razboi. Sau poate voi muri arsa pe rug ca si Ioana D'ark.Dar nu mai am nici o sansa sa scap. Ai , sa nu faci aceelasi greseli ca si mine.Cred ca stiu cum o sa-i conving sa ma lase acasa.

______________________________________Peste 2 zile__________________________

-Mama si tata , stiti ce mult ma bucur ca ma trimiteti in armata? abea astept sa merg.

Bineinteles ca exista si o parte buna.Singura printre atatia baieti.Sa va fie rusine daca v-ati gandit la ce m-am gandit si eu.

-Vai ne bucuram pentru tine Seiko.

-Dar ma gandeam ca nu merit sa-mi indeplinesc dorinta pe care o am de cand eram mica sa merg in armata , pentru ca am fost asa o proasta si am copiat. Deci va inteleg daca nu o sa ma lasati sa merg.

-Vai nu-ti fa probleme . E placerea noastra. Cred ca puteti intelege setimentele mele.Am o poveste mai tragica decat Romeo si Julieta.

__________________________________Peste 7 zile________________________________

-Seiko tocmai a venit Hiro sa te ia cu masina.

Deci renul si-a luat si o masina.Dar am fost surprinsa cand am aflat ca defapt renul este un om.

Cand ma urc in masina ,il aud pe asa-zisul Hiro zicand:

-De astazi esti in iad!

Candy Girl
    Inactiv
    Inactiv

Re: Urasc Armata!

Mesaj Scris de Candy Girl la data de Lun 21 Mai 2012 - 12:28

PRIMA!!!
    Imi place foarte mult capitolul acesta.
    Ce nebuna e Seiko,esti sigura ca nu este sora mea de mult pierduta:)))
    Ok,mi-am revenit,iauzi si la Hiro,cica e in iad,hai sa mori tu
    Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui nextu:)
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Rikky la data de Lun 21 Mai 2012 - 22:57

Capitolul 2

In drum spre centrul militar mi-am amintit ca visam sa devin soldat cand eram o copila.Imi placeau foarte mult uniformele lor . Dar cu timpul m-am schimbat . Nu vreau sa vorbesc despre schimbarea mea prea mult. Oricum de mult timp imi doresc sa fiu model , dar acest vis s-a spulberat doar in cateva secunde. Cand privesc pe geam observ muntii din departare care parca au stapanire peste tot tinutul. In varfu lor este zapada ,in ciuda faptului ca acum este vara.Poala lor este in ceata , pare a fi ceva misterios. Intr-un final imi mut privirea spre Hiro . Poate ca este de treaba , chiar daca cu mine vorbeste urat. Observ ca are un cos pe frunte si ma tenteaza sa il strang. Imi ridic mainile si incep sa strang cand aud.

- Ce faci? Ai inebunit? Nu vezi ca conduc?

-Stiu dar aproape a iesit!!! Vreau sa-l scot de tot!

-Esti nebuna? Era cat pe ce sa intram intr-un stalp.

-Bine ,bine.

-Inca o miscare si iti dau 10 ture , copila mica.

Restul drumului s-a uitat la mine cu o privire de genul: ,,You'll never eat your favorite food again''. Dar l-am ignorat , acesta este cel mai modern procedeu. Este descoperit de mine.

-Vroiam sa-ti spun ca bunica o sa moara de cancer din cauza ta! 

Dar el nu spune nimic , conducand in continuare. Nu este imbracat in ,, camuflaj''. Are o camasa neagra , care pare a fi spalata proaspat, niste blugi spalaciti care cred ca i-a luat de la reduceri si niste tenisi negri. Cel mai mult admir faptul ca inca nu m-a dat cu capul de parbriz, dar bine inteles ca nu va mai dura mult . Dar este enervant ca ma ignora , adica nimeni n-a mai facut asta pana acum , eram mai populara decat Paris Hilton.Oricum nu-mi convine masina cu care a venit dupa mine. Adica as merita putin mai mult , dar sa zicem ca de data aceasta accept.

Cand ne-am oprit la un stop , si-a scos mana pe ferestrea si mi-a venit cea mai geniala idee ca sa-mi iau razbunarea. De cand m-am urcat in masina am observat acel buton misterios care nu stiu ce face . Deci am apasat pe el , pentru ca trebuie sa am cultura generala in orice domeniu.Si in momentul cand il apas geamnul incepe sa se ridice cu mana lui Hiro , bine inteles el era pre concentrat la trafic ca sa ma observe. In cateva secunde aud un :

-AUUUUUUUUUUUUUUU! Tu chiar esti nebuna nu? Nici nu vreau sa vorbesc despre asta! Vrei sa te bag in porbagaj?

-Da , ar fi interesant! 

Si restul drumului mi l-am petrecut inghesuita cu niste bocanci in porbagaj.

_________________________________Peste 2 ore___________________________

Dupa 2 ore de mers in porbagaj nu-mi simteam un picior. Dar prima idee care mi-a venit in cap a fost : ,, Imi este pofta de Coca-Cola''.Dar pentru ca nu vreau sa fiu nepoliticoasa il iau pe Hiro mai incet si ii zic:

-Stii ca Mos-Craciun era verde inainte?

El isi da ochii peste cap , si cosul lui devine si mai tentant acum .

-Si mai stiai ca Coca-Cola l-a schimbat in rosu. Stii tu bautura aia draguta.

Dar tot nu s-a prins. Asa ca incerc altceva. 

-Stii daca imi dai un pahar de cola , nu o sa -ti strang cosul.

Mie mi se parea o oferta foarte generoasa, avand in vedere ce apetisant arata cosul acela.Dar el mi-a pus toate bagajele in mana si m-a tras de par dupa el. Bine inteles ca nu m-am putut abtine , pentru ca orice doamna de rangul meu ar zice asta :

-Tu stii cine m-a tuns atat de bine? Adica sunt sigura ca voi care locuiti aici la capatul lumii nu stiti.

Dar el isi da ochii peste cap tragandu-ma si mai tare. Cand ajungem intr-un fel de sala vopsita cu piciorul , ma ia de par si mai tare si zice pe un ton de zici ca el ar fi bossu lumii:

-Auzi copilo , aici tu esti Soldat 1088905 .

-Nu se poate , nu se poate ! Acesta este chiar numarul meu ghinionist.Cum ati putut alege chiar numarul acesta?

-Si va trebui sa te prezinti corespunzator. Bine inteles daca vei continua sa vorbesti atat , vei spala veceele pentru tot restul vietii tale.

-Dar domnule , eu abea daca am invatat sa fac pe veceu , acum vreti si sa le spal?Si apropo vezi ca parul acesta este ingrijit cu produse care valoreaza mai mult decat a dat bunicata pe prima ei masina.

Si atunci Hiro ma prinde cu putere de par si imi zice pe aceelasi ton de boss la care i-a scazut salariul:

-Pacat , pentru ca masina lu bunicamea a fost distrusa , asa cum va fi si parul tau.

-Hai mai lasa-ma ce-i cu mutra asta la tine? Adica cred ca pe aici nu prea aveti oglinzi nu-i asa?
    Atunci Hiro ma pune la pamant , si primu lucru pe care il vad e ca ia o foarfeca. Dar am reusit sa ma ridic la timp in cat sa tin acest discurs care te face sa plangi:

-Sa stii draga Hiro , ca eu am invatat ca violenta nu e buna . Mai ales asupra parului. Stii cati copii s-au sinucis din cauza aceasta , si cati s-au incuiat in baie in timp ce parintii lor abea m-ai puteau tine. Vroiam sa iti zic inca o data, ca violenta e buna........... doar in cazul in care parul tau este atacat de niste tatari.Sau bine in cazul tau de un tatar.

Si urmatoarea miscare pe care o fac este una foarte complexa de kung-fu si il fac sa planga de durere pentru ca tocmai l-am lovit in punctul lui sensibil . Din fericire scapa foarfeca din mana si ma prefac ca i-o bag in ochi , dar il crut .Dar cand imi dau seama ca si-a revenit , i-am spus:

-Ce credeai despre mine? Credeai ca nu stiu sa ma bat , asa-i?Mai vrei inca una?

Din pacate , pentru fanii mei, inainte sa-i dau eu una mi-a dat el. Incat , incat m-a facut sa imi pierd onoarea . Bineinteles ca n-am simtit durere , n-am avut timp. Am lesinat direct.

_______________________________Peste 5 ore_______________________________

-Unde sunt? In cazul in care am murit inca pot sa imi scriu testamentul asa-i?

In jurul meu erau vreo 5 soldati , toti rasi in cap , inafara de fata care avea parul baieteste.

-Inteleg ca sunteti socati. Stiu ca nu ati mai vazut pe cineva atat de frumos pana acum .Dar va trebui sa va obisnuiti cu ideea ca locuiti cu un star. Vreti careva un autograf?

-Tipa asta e chiar ciudata. Vroiam sa te intrebam.Dupa cate stii tu , ai cumva vreo boala la cap?

-Poftim? Ma insultati?Adica acum imi voi suna avocatul.

-Lasati-o in pace .E prea rasfatata; Intra Hiro in camera. Si pentru prima data mi se pare ca seamana cu un castravete murat.Dar evit sa-i spun , dar in schimb gasesc un compliment pentru dumnealui:

-Hiro sa stii ca semni cu Mos Craciun... adica stii tu.... asa cum era inainte ! Verde si murat!

Dar Hiro nu ma baga in seama . Ma ia de mana si imi porunceste:

-Pana maine trebuie sa arati corespunzator unui soldat , daca nu o vei face , ma voi ocupa eu de tine copila!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 15 Iul 2012 - 9:00

Buna Big Hug
    Mai intai, vreau sa te intreb daca ficul tau are personaje din Naruto, ele pot fi si secundare. Daca nu ai niciun personaj din anime-ul Naruto/Naruto Shippuden inseamna ca locul ficului tau nu este aici. Ma contactezi printr-un mp. si-mi spui, defapt.. daca are personaje din Naruto si ele sunt secundare, as vrea sa scri undeva pe la inceput despre ele ca sa nu se creeze confuzii. ~Nu multi stiu toate personajele din Naruto, eu nu le stiu decat pe cele care apar cel mai mult, spre rusinea mea.
    Saraca Seiko! =]]]]]
    Bine, pe tot parcursul ficului am citit... :]]
    Sa nu-mi spui ca a tuns-o O.o
    Oooooo, sa vedem ce se va intampla in armata ! :]]]
    De abia astept urmatorul capitol :x
    Spor la scris Kiss
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 26 Aug 2012 - 8:51

Fic inchis pentru inactivitate, n-ai mai postat la el de 3 luni. Daca doresti redeschiderea lui, trimite-mi un mp.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 21:42