Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Eu VS Sufletul Pereche

Distribuiti
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Eu VS Sufletul Pereche

Mesaj Scris de Rikky la data de Joi 17 Mai 2012 - 19:50

Capitolul 1

-Sakura,vino jos,prietena ta te asteapta!mi-a spus mama
    -Acum vin!am strigat eu din camera mea
    Mi-am luat telefonu, si am coborat jos pe scari.Sa ma prezint,ma numesc Sakura Haruno si am saptesprezece ani,traiesc intr-un oras mic din california impreuna cu mama,am parul lung si rozaliu asemeni florilor de ciresi primavara si ochii verzi precum merele crude.
    Cand am ajuns jos am vazuto pe Hinata,prietena mea cea mai buna,stand jos pe un scaun,vorbind cu mama.
    -Stai doar sa vezi pozele Sakurei cand era mica,sa vezi cand a alunecat cu capul in tualeta,avea doar 3 ani pe atunci,a spus mama.
    -Sa mergem Hinata!spun eu tragando fortat de pe scaun,tarando dupa mine spre usa
    -Dar stai Saku,mama ta vruia sa imi arate niste poze.Si este adevarat ca chiar ai intrat la tara in terasa la porci si ai vrut sa dansezi cu ei?ma intreaba Hinata abtinanduse sa nu explodeze de ras
    -Mama!am strigat eu catre mama dar ea doar a ras.
    -Ce este Sakura,ai fost draguta cand ai spus ca porcul este un bun dansator,si stai sa vezi..
    -Sa mergem!i-am taiato repede mamei.
    Am iesit insfarsit din casa si ne-am indreptat spre masina Hinatei.Are o masina chiar draguta,este un Ford negru.Imi place negru.Ne-am urcat in masina si ne-am indreptat spre mall.Vrem sa facem cumparaturi si in plus este o zi foarte frumoasa.Cand am ajuns ne-am coborat din masina si ne-am indreptat spre intrarea din mall.
    -Deci de unde vrei sa incepem mai intai?ma intrebat :in venind in fata mea
    -Pai hai sa incepem de la Bety Botique,am spus eu
    BB este un magazin mai iesftin si are haine si accesori dragute.Pai dupa cum stiti eu nu am atat de mulri bani cum are,de exemplu Hinata care este mai bogata ca mine.Mama ei lucreaza ca avocat si desigur castiga mai multi bani decat mama.Mama are 2 locuri de munca,castiga destul de putin si cateodata nu avem ce manca,dar rezolva mama mereu.Este cea mai buna mama din lume.
    -Trezeste-te!mi-a spus Hin fluturandusi mana prin fata mea
    -Da ce este?am intrebato eu
    -Deci mai mergem la Bety Botique?
    -Desigur,dar de ce esti asa de agitata?
    -Uitate in spatele tau,sau mai bine nu te uita,mi-a spus Hinata
    -Poti sa te hotarasti?Nu mai conteaza ma uit!iam spus eu intorcanduma
    Acolo era un baita WoW.Era blond cu ochi albastri si cu un corp mmmm.Ah!Acum imi aduc aminte .El este Naruto.Unul dintre cei mai populari baieti din scoala noastra.Nu-l suport.In fiecare zi I'll vad cu o alta fata sarutanduse pe treptele scoli.
    -De le iti place?o intreb eu pe Hinata
    -Cum de ti-ai dat seama?
    -Nu stiu ,poate dupa felul in care te uiti la el?Sau poate dupa saliva care cade din gura ta?Si apropo asta chiar mi se pare dezgustator,iam spus eu
    -Oh,dar uitate si tu la el.Este....
    -Termina si sa mergem!Nu imi vine sa cred ca numai eu mai sunt cu picioarele pe pamant aici!am spus eu iritata
    -Nu prea aii fost cu picioarele pe pamnt cand te -ai intalnit cu..oh!scuze,nu am vrut sa spun asta....mia spus Hinata
    Chiar trebuia ea sa aduca subiectul?Alexander.El este fostul meu prieten,iubit,in fine.Este cel mai popular baiat din scoala si am fost impreuna cu el.Si-a batut joc de mine mai mullt la-am prins cu o fata in spatele scoli,deci ma si inselat.Dupa sase luni mi-am eevenit.Sase luni nenorocite.Chiar eram indragostita de Alexander.Am crezut ca si el ma iubeste,ca tine la mine,ce naiva am putut fi.Bina ca nu iam dat virginitatea mea,desi el a vrut sa faca dragoste cu mine eu. Nu am fost pregatita.Si cand l-am prins cu fata aceea aproape facando,Doamne,era in spatele scoli Cand l-am prins mia spus simplu ca eu nu am fost destul de buna la pat,cand eu cu el nu am facuto niciodata!De atunci toata lumea ma crede o fata usoara.Cand l-am vazut cum imi radea in fata cand mia spus asta inima parca mi se rupea in mi de bucatele.El stia ca eu I'll iubesc si cu toate asta el sa folosi de mine apoi ma aruncat la gunoi ca si cum as fi fost o simpla carpa.Nimeni nu se mai apropie de mine crezand ca ma nu stiu ce boala.Nu ma deranja ca nimeni nu mai vorbea cu mine,ma durea faptul ca baiatul pe care l-am iubit...nici nu vreau sa imi amintesc.Vreau sa uit totul,sa fie la fwl ca la inceput.Imi amintesc ca aveam o multime de prieten si ca mergeam la plaja,ne distram.Dar cum mam despartit de Alexander toti prieteni mau parasit.Halal prieteni,doar pe Hinata o mai am.
    Dupa ce am facut cateva cumpparaturi am mers acasa.Maine incepe scoala si eu trebuie sa ma pregatesc.Am intrat in casa si am vazuto pe mama plangand.Am mers repede la ea si am intrebato:
    -De ce plangi?
    -Propietarul ne-a dat afara din casa.mia spus ea printre suspine
    -Oh mama,deasta plangi?sigur o sa ne inteleaga ca nu avem cu ce sa platim.Ne-a inteles de fiecare data.Iam spus eu mangaindo usor pe spate.
    -Nu de data asta a zis ca nu ne mai lasa in casa fara sa platim chiria.Sakura trebuie sa evacuam casa pana poimaine,dar nmai am si o veste buna.
    -Care? am intrebat eu curioasa
    -Ai fost acceptata la liceul Saint Mullen.
    -Cee?am fost acceptata?credeam ca nu ma vor accepta,dar acum nu mai vreau sa ma duc,vreau sa raman aici cu tine.Vreau sa termin liceul aici.Am spus eu trista
    -Dar parca ai zis..
    -Stiu ce am zis...
    -Domnisoara,te duci,nici un cuvant mai mult.Este unica sansa in viata ta si tu nu ai so risipesti.Sti cati copi ar dori sa fie in locul tau?
    -Nu prea multi,am murmurusit eu si noroc ca mama nu ma auzit,altfel sar fi simtit mai rau.
    Mi-ar fi tinut din nou discursul ca ea nu este o mama buna si cq mi-a dat viata asta grea,saraca.Chiar sunt recunoscatoare ca mia dat viata asta,macar am o mama care ma iubeste si ma intelege cat de cat.
    -Bine ,merg,dar mama?
    -Da.
    -Matusa nu avea o casa exact langa liceu,bine nici chiar langa dar eestul de aproape,am spus eu
    -Da dar de ce intrebi?
    -Putem sa stam la ea cat timp este in Las Vegas
    -Asa este,stai sa o sun.Vin imediat!mia spus mama alergand in bucatarie
    Dupa cateva minute sa rentors in sufragerie cu zambetul pe buze.
    -A zis ca putem sa mergem si ca este mandra de tine ca ai intrat la liceu.
    -Si cand plecam?
    -Maine dimineata!

Hei mai am o idee,va spun de acum ca primele 2 capitole sunt plictisitoare dar mai tarziu incepe actiunea
    @
    PS:sorry de greseli,promot ca le voi corecta cand pot
    Ayu
    Membru
    Membru

Re: Eu VS Sufletul Pereche

Mesaj Scris de Ayu la data de Lun 21 Mai 2012 - 9:36

Hei, avem un fic nou! E chiar tare. Ai cateva greseli, dar sa le trecem cu vederea Big smile Biata Sakura! Sad Ce viata grea are! Dar daca pleaca, cum ramane cu Hinata? Think Adu nextul repede si te rog sa ma anunti si pe mine. Heart

PS: Prima!!!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 11 Iun 2012 - 13:17

Buna Big Hug
    Pai.. cred ca este prima data cand citesc un fic de-al tau, insa totul are un inceput.
    Cel mai bine ar fi sa corectezi capitolele inainte sa le postezi.. iti este mai greu sa corectezi atunci cand dai edit.
    Dupa semnele de punctuatie, cel mai bine este sa apesi space, asa o sa fie mai estetic.
    Ma bucur ca Sakura a fost acceptata la liceu Think si ca au gasit un loc unde sa stea, avand in vedere ca v-or fi date afara din casa Sad
    Astept capitolul urmator.
    Spor la scris Big Hug
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Mar 12 Iun 2012 - 17:08

Ei bine draga mea...............................mie chiar imi place ficul tau!!!!!!!!! Abia astept next si chiar te rog sa il pui cat mai repede...oricum mie nu mi se pare primul capitol pictisitor...mi se pare chiar super.

Abia astept next pana data viitoare te pup:*
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 21 Iul 2012 - 21:58

Ultima Ca intotdeauna Este un fic grozav.Imi place ideea Ce grozava a fost faza cu porcul Hmm, Alexander a inselat-o Il termin! Ce a facut nena ala? il blestem
    Ma bucur ca Sakura a fost acceptata la acel liceu. Chiar vreau sa stiu cum v-a influenta asta viata ei Vreau next-ul repede!
    Spor la scris si multa imaginatie
    Kira
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 26 Aug 2012 - 9:17

Fic inchis pentru inactivitate, n-ai mai postat de trei luni. Daca doresti sa continui ficul, da-mi un mp si-l redeschid.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 21:32