╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Jail is my home [+18]

Distribuiti

Sondaj

Mă gândeam să fac şi un al doilea sezon. Ce părere aveţi?

[ 21 ]
    100% [100%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Total voturi: 21

~Kim™~
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 23/01/2013

Re: Jail is my home [+18]

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 31 Mai 2014 - 9:03

Ei bine, am venit si eu in "vizita" pe la ficul tau.^.^
    Imi place mult ideea pe care ai conceputa. Daca as fi stiut ca e asa de interesat as fi trecut mult mai devreme pe aici. Kiss
    Vreau sa-ti continui ficul si sa nu te dai batuta, fiindca mereu vei avea niste cititori fideli care iti vor aprecia ficul, chiar daca capitolul va fi scurt sau lung. :hub:
    Imi pare rau ca nu pot sa-ti las un comm mai lung, dar...lipsa de inspiratie, n-am ce-i face. Laugh
    Te-am Kiss Andy! Si spor la scris. Wink

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/04/2012

Re: Jail is my home [+18]

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Lun 16 Iun 2014 - 21:29

Târziu, târziu, știu... am întârziat ceva cam mult timp, dar am o scuză bună și o știi și ca să fiu mai înțeleasă, o simți pe pielea ta la fel de bine ca mine. Laugh
    Doamne, nici nu îmi amintesc când am citit ceva de la tine și (din nou) începeam încet-încet să uit firul acțiunii, dar azi am prins puțin timp liber și m-am decis să citesc scurtul tău capitol. (Da' nu vine vara? Stai să vezi atunci ce o să stau pe capul tău să scrii capitole mai lungi. Iar trebuie să îți repet că scrii super și că ador felul tău de exprimare? No, lasă că vorbim noi la vară.) Așa, revenind la capitol care a fost genial, mi-a plăcut tare mult modul în care ai descris cum se simțea Konan, toate acele senzații care îi erau străine, dar nu prea. Era ca și când știa ce simte, dar nu știe de unde să ia sentimentul ăla, ca să nu mai spun că în timp ce citeam aveam impresia că vorbești tu (Andreea) cu mine. "Poate pentru că şi eu eram o tipă ciudată.", ei asta îmi aduce aminte de o conversație destul de recentă (Da, la telefon , și da, e rândul meu să mă laud că am vorbit la telefon. Laugh ) Mi-a plăcut când am văzut că Pain încearcă să facă lucruri drăguțe împreună cu Konan, dat fiind faptul că acum sunt oficial împreună. Totuși pare destul de neobișnuit să îi văd pe amândoi că se poartă așa de grijuliu unul cu celălalt, având în vedere că până acum ne-ai obișnuit cu ideea că ei se consideră niște ciudați și nu se văd ca un cuplu, dar în același timp e adorabilă chestia asta. Ei sunt un cuplu de ciudați și acum pot fi ciudați împreună, nu-i așa că am dreptate? Am să mă obișnuiesc, sunt convinsă. ^^ Oh, My God! Nu cred, pur și simplu nu cred că într-un final te-ai hotărât să folosești ideea ca cei doi să aibă grijă de Ella. Nu cred! După aproape doi ani te-ai decis sa pui în aplicare ideea care am dezbătut-o amândouă. Credeam că nu mai apuc ziua asta. Laugh Acum că a apărut și Ella în peisaj o să îi facă pe Pain și Konan să se apropie, ea așteaptă doar momentu potrivit, presimt asta (să nu îndrăznești să îmi dezamăgești instinctele). Ai făcut-o cam răsfățată și alintată, dar nu-i nimic, merge și așa. Mi-a plăcut maxim când au constatat că au pierdut-o pe Ella. Sunt chiar curioasă cum vor reacționa amândoi, ce vor face și cum o vor găsi pe fată.
    Păi cam asta a fost tot, nu știu ce să mai zic (pe lângă faptul că îmi e foame) sper să aduci cât mai repede next-ul. Nu îți face griji, după admitere am să încep să te bântui după un nou capitol, deci poți sta liniștită că până atunci nu o să te stresez. ^^ Da știu, sunt adorabilă!

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:14